Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
afilatelista_michal

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-15, 08:39

Czy widzieliście wszyscy dokumenty Sekielskich?



Jakie jest wasze zdanie na ich temat? Czy są one zrobione rzetelnie, czy odbieracie he jako atak na Kościół?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15017
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Dezerter » 2020-11-15, 10:18

Tak widzieliśmy i omówiliśmy w tym wątku
Przeciwdziałanie wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich
viewtopic.php?f=26&t=8607
Jak go przeczytasz to się dowiesz jak Kościół i ludzie Kościoła
zajmują się i dbają o najsłabszych.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13855
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2213 times

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: sądzony » 2020-11-15, 10:18

@afilatelista_michal czy czytałeś wszystkie książki o II wojnie światowej i hitleryzmie.
Jakie jest Twoje zdanie na ich temat? Czy są napisane rzetelnie, czy oceniasz je jako atak na ludzkość?
Ostatnio zmieniony 2020-11-15, 10:19 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

afilatelista_michal

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-15, 13:34

sądzony pisze: 2020-11-15, 10:18 @afilatelista_michal czy czytałeś wszystkie książki o II wojnie światowej i hitleryzmie.
Jakie jest Twoje zdanie na ich temat? Czy są napisane rzetelnie, czy oceniasz je jako atak na ludzkość?
Nie nie czytałem wszystkich. Cześć uważam za bardziej rzetelne inne za mniej.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Adam » 2020-11-17, 00:22

Dzisiaj sobie zobaczyłem fragment wywiadu z kardynałem Dziwiszem. Na pytanie o pedofilię odpowiedział, że go to nie interesowało. Oczywiście fragment wycięty z kontekstu. Ale sama odpowiedź o braku zainteresowania największym problemem kościoła powoduje mój olbrzymi niesmak. Ale przynajmniej nie zaprzeczał, że nigdy się z tym nie spotkał. To chociaż na plus.

Nie wiem czy poruszaliście temat osoby takiej jak Marcial Maciel, ale to gruby zawodnik w tych sprawach. No ale oczywiście nikt nigdy o nim nie wiedział w Watykanie, nikt nigdy się nie spotkał z nadużyciami z jego storny. No może oprócz Benedykta. Więc naprawdę mam coraz większe wrażenie, że kościół cały czas działa na zasadzie zgwałcił, molestował, no, ale każdy jest przecież grzesznikiem, więc trzeba mu dać drugą szansę. A potem jest płacz, że mało wiernych.
Ostatnio zmieniony 2020-11-17, 00:23 przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Andej » 2020-11-17, 22:17

Każdemu trzeba dać szansę. Szansę na poprawę. Szansę na pokutę. Szansę na zadośćuczynienie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15017
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Dezerter » 2020-11-17, 22:23

Przepraszam, ale opowiadasz bzdury i to kompletne pisząc
Więc naprawdę mam coraz większe wrażenie, że Kościół cały czas działa na zasadzie
jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj, a jak chcesz mieć pojęcie jak Kościół działa to zajrzyj do tego wątku
viewtopic.php?f=26&t=8607&hilit=wykorzystywanie
czy masz pojęcie, o jakim roku mówi Dziwisz? Kto wówczas "interesował się pedofilią" ?
słucham?
wymień!
Czy wiesz, że biskup McCormack był mężem zaufania i pomagał w wielu negocjacjach 3 kolejnym prezydentom USA? - czemu współpracowali, jadali i rozmawiali z pedofilem?
Jak widzisz, nie tylko Dziwisz, czy JP II uwierzyli w niewinność wspomnianego biskupa - do 2017 roku był szanowanym obywatelem USA - państwa protestanckiego z dużym wpływem Żydów a nie katolickiego.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

afilatelista_michal

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-17, 23:02

Nic nie wiadomo aby prezydenci USA mieli takie informacje jak Watykan, czyli
1. Oskarzenia o molestowanie doroslego
2. Anonimowe donosy o pedofilii
3. Sypianie z młodymi mężczyznami.

Wśród elity północno wschodniego wybrzeża katolicy mają duży udział i znaczenie.

Edit: McCormack czy McCarrick?
Ostatnio zmieniony 2020-11-17, 23:05 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15017
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4230 times
Been thanked: 2964 times
Kontakt:

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Dezerter » 2020-11-18, 22:59

Biskup, który zgłosił watykanowi swoje wątpliwości sam przyznawał, że nie ma żadnych dowodów poza 4 anonimami i swoimi przypusczeniami
żadnych
a pomimo to JP II zdjął go z listy kandydatów
i zlecił śledztwo w sprawie nuncjuszowi w USA, a ten zlecił sprawę 5 biskupom amerykańskim
WSZYSCY stwierdzili, że oskarżony jest niewinny. Co nuncjusz przekazał papieżowi,
wówczas pojawia się list samego oskarżonego, który potwierdza swoja niewinność i zaklina się, że jest niewinny.
Wobec braku jakichkolwiek dowodów winy (przypominam o domniemaniu niewinności, które obowiązuje w każdym cywilizowanym kraju i instytucji) i niedawny fałszywym oskarżeniu jednego z biskupów amerykańskich o pedofilię
JP II podejmuję decyzję o nominacji.
Jak dla mnie nie ma tu żadnego zaniechania z jego strony ani naiwności a już na pewno brak winy.
Co robiło CIA, wywiad, FBI, co robiła policja i prokuratura, co robili niezależni dziennikarze wolnej a często antykatolickiej prasy? Skoro Prezydent we własnym kraju nic nie wiedział o swoim współpracowniku, to czemu zarzucasz papieżowi z Watykanu, że nic nie wiedział?
Gdzie sens , gdzie logika?
Ostatnio zmieniony 2020-11-18, 23:04 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Andej » 2020-11-18, 23:32

Tu nie chodzi o logikę, ale atak. W internetach jest wiele materiałów wyjaśniających temat. Wystarczy i odrobina dobrej woli, aby po nie sięgnąć. I obiektywnie ocenić rolę JPII. Albo wykazywać złą wolę sięgając wyłącznie po materiały tendencyjnie szkalujące JPII i cały Kościół.

To postawa nienawiści do Kościoła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-18, 23:39

Watykan nie jest jakimś tam państwem tylko zwierzchnikiem biskupa. Czy służby USA zawaliły? Być może. Nic mi nie wiadomo żeby miały donosy choćby anonimowe o pedofilii (nie wiem czy jest ścigana z urzędu, bo molestowanie na pewno nie jest). W instytucji Kościoła zakazany jest też gejowski seks, a na to były silne poszlaki (spanie w jednym łóżku z młodymi mężczyznami). Natomiast molestowany duchowny raczej nie poszedł do prokuratury tylko chciał to załatwić wewnętrznie. Watykan miał wszelkie możliwości zbadać tą sprawę.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Jozek » 2020-11-19, 01:25

afilatelista_michal pisze: 2020-11-18, 23:39 Watykan nie jest jakimś tam państwem tylko zwierzchnikiem biskupa. Czy służby USA zawaliły? Być może. Nic mi nie wiadomo żeby miały donosy choćby anonimowe o pedofilii (nie wiem czy jest ścigana z urzędu, bo molestowanie na pewno nie jest). W instytucji Kościoła zakazany jest też gejowski seks, a na to były silne poszlaki (spanie w jednym łóżku z młodymi mężczyznami). Natomiast molestowany duchowny raczej nie poszedł do prokuratury tylko chciał to załatwić wewnętrznie. Watykan miał wszelkie możliwości zbadać tą sprawę.
A ilu mamy ateistow pedofili to cicho sza, bo ktos moglby ich zaczac ujawniac i nie mogli by sie zabawiac odwracajac uwage wszystkich od siebie i kierujac ja na kosciol i kaplanow.
Ostatnio zmieniony 2020-11-19, 01:26 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-19, 08:53

@Jozek
Pedofile, hebefile, wszyscy są obrzydliwi [jeśli ulegają swoim zaburzeniom]. Nieistotne, czy jest to wierzący, nieiwerzacy, murzyn, biały, kobieta czy mężczyzna.
Problem w tym, że nie ma żadnych "struktur ateistycznych", co do których kiedykolwiek było nawet samo podejrzenie ukrywania tego. A jeśli ktoś to ukrywał, to nie zastanawiamy się, czy wyrzucenie go z kościoła było wystarczającą karat, tylko wysyłamy przed sąd.

afilatelista_michal

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-19, 09:02

Jozek pisze: 2020-11-19, 01:25 A ilu mamy ateistow pedofili to cicho sza, bo ktos moglby ich zaczac ujawniac i nie mogli by sie zabawiac odwracajac uwage wszystkich od siebie i kierujac ja na kosciol i kaplanow.
No ilu? Czy jakąś organizacją ateistyczna zataiła przypadki pedofilii? Czy ateiści wykorzystują swoją pracę w zawodzie zaufania publicznego do wykorzystywania dzieci?
Czy uważasz że problem w kosciele to nieuzasadniony atak ateistów?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pedofilia i wykorzystywanie seksualne dzieci

Post autor: Jozek » 2020-11-19, 09:19

Myslalem ze wiesz ilu jest pedofili wsrod ateistow.
Mialem na mysli niewierzacych.
Nie raczyles nawet sprawdzic ilu ich jest by miec chocby jakies nikle porownanie do tego co piszesz. To ze nie sprawdziles, oznacza ze twoje oskarzenia sa intencjonalne, wiec nie ma sensu z toba dyskutowac.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ