Czy to grzech- Niebieskaaa

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Nastolatki i grzech

Post autor: sądzony » 2020-12-23, 09:25

Wiem, że relacje matka-syn są b. trudne (jakby nie patrzeć jestem synem i nadal mam niepoukładane z matką).
Ty jesteś matką.
Ty go znasz.
Ty wiesz jak go słuchać i jak do niego mówić.
To naprawdę trudny wiek dla chłopca w tym wieku. Wiem co mówię byłem nim.

Dla mnie rozpatrywanie pewnych zachowań płaszczyzny rozwojowo-seksualnej
w kontekście klasyfikacji grzech ciężki / lekki / brak grzechu
nie pomaga, a wręcz przeciwnie.

Osobiście uważam (ale to moje może heretyckie zdanie), że każdy człowiek na drodze adolescencji musi przejść przez
ciemną dolinę pokus i zachowań paraseksualnych, by doświadczyć, zrozumieć i się ogarnąć.
To jest nieuniknione na drodze rozwoju.
Każdy to zna.

Nie jest ważne, że błądzisz lecz to,
ku czemu się zgubiłeś.

(PS: ogarnij się Niebieska; czy naprawdę wszystkie Twoje problemy oscyluję wokół tejże intymnej strefy...)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Nastolatki i grzech

Post autor: Magnolia » 2020-12-23, 10:00

Jesli faktycznie syn zaufał Ci na tyle by Ci takie sprawy opowiedzieć to nadarzyła sie wspaniała okazja by synowi wyjaśnić sprawy dorastania, czyli ogólnie jakich zmian się ma spodziewać po swoim organizmie.
No i nie wolno w tych sprawach unikać odpowiedzi, lepiej jak najprościej wyjaśnić ale uczciwie

Wyjaśnić ze to nie siku poleciało tylko nasienie, czyli sperma w której są plemniki, które kiedyś w połączeniu z kobiecą komórką jajowa dadzą mu dzieci, że nasienie nie powinno być marnowane, że powinno się specjalnie wywoływać wytrysku, że ciału należy się szacunek i odpowiednia higiena, zarówno w czasie mycia, jak i higiena tego co się ogląda aby nie wywoływać podniecenia.
Dobrze jest tez wspomnieć że ciało mężczyzny, którym się staje poradzi sobie samo w ramach polucji sennej z nadmiarem nasienia, i że jest to ok i naturalne, tak ma być. A jak zauważy mokre prześcieradło/piżamę to należy je wymienić na świeże.
Wystarczy powiedzieć że marnowanie nasienia czy wywoływanie go jest niewskazane, jest moralnie złe.

Najlepiej rozmawiać spokojnie i w atmosferze naturalności, aby nie wystraszyć i nie przerazić, a przygotować do dorosłości.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Nastolatki i grzech

Post autor: Viridiana » 2020-12-23, 21:31

Magnolia pisze: 2020-12-23, 10:00 Jesli faktycznie syn zaufał Ci na tyle by Ci takie sprawy opowiedzieć to nadarzyła sie wspaniała okazja by synowi wyjaśnić sprawy dorastania, czyli ogólnie jakich zmian się ma spodziewać po swoim organizmie.
No i nie wolno w tych sprawach unikać odpowiedzi, lepiej jak najprościej wyjaśnić ale uczciwie
Zgadzam się - jak się nie dowie od rodziców, to się dowie od świata, a wiadomo, że dzisiaj świat w perspektywie nauki katolickiej ma zbyt liberalne podejście w tej kwestii. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Niebieskaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 25 cze 2020
Has thanked: 3 times

Pisanie z żonatym

Post autor: Niebieskaaa » 2020-12-24, 12:30

Kiedyś pisałam z żonatym mężczyzną. On chciał spotkań był gotowy zdradzić żonę. Potem z tego zrezygnował. Nigdy się nie spotkaliśmy. Nie pamiętam czy się z tego wyspowiadałam a obecnie jestem po spowiedzi. To było jakieś 2 lata temu. Czy mogę przystępować do Komunii i powiedzieć o tej wątpliwości na następnej spowiedzi?
Ostatnio zmieniony 2020-12-24, 12:32 przez Niebieskaaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: sądzony » 2020-12-24, 13:50

Nie mam doświadczenia z konfesjonałem, lecz mam z żonatymi.
Flirt to śliski temat. Moim zdaniem to bardziej kwestia egoizmu aniżeli nieczystości.
Uważam, że możesz lecz decyzję podejmij sama.
Pozdrawiam

POPRAWKA: "mężatkami"
Ostatnio zmieniony 2020-12-24, 14:05 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Niebieskaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 25 cze 2020
Has thanked: 3 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Niebieskaaa » 2020-12-24, 14:00

Chodzi o to że nie pamiętam czy się z tego wyspowiadałam wcześniej a przypomniało mi się teraz a jestem po spowiedzi. Mam wrażenie że kiedyś się z tego wyspowiadałam ale pewności brak. Ale uważam że mogę przystępować do Komunii skóro nie zatailam tego rozmyślnie

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: sądzony » 2020-12-24, 14:09

Nie masz pewności, nie zataiłaś. Moim zdaniem możesz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Magnolia » 2020-12-24, 14:29

Każde rozgrzeszenie usuwa wszystko co w danej chwili masz na sumieniu. Na ten moment możesz przystąpić do komunii św ale skoro ci się przypomniało to na następnej spowiedzi wyznaj to bo naruszałaś w ten sposób wierność i uczciwość małżeńską. Czyli dość poważne sprawy, fundamentalne dla małżeństwa.
Ostatnio zmieniony 2020-12-24, 14:30 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Andej » 2020-12-24, 16:46

Trochę się dziwię. Wielokrotnie korespondowałem z mężatkami. I zupełnie nie widzę w tym niczego złego. Nie wiem czym różni się korespondencja z mężatką od korespondencji z panną, żonatym lub kawalerem? Jestem przekonany, że nie ma żadnego znaczenia z kim się koresponduje. Istotna jest tematyka. Liczy się to, co się pisze. Niezależnie od tego, kto jest adresatem. Na przykład tzw. hejtowanie uważam za grzech. I też niezależnie od tego, do kogo jest skierowane.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Dominik » 2020-12-24, 17:13

Ja tam piszę z mężatkami, czy ma być coś w tym złego? Ważne co się piszę. Jeśli rozmowa schodzi na niewłaściwy tor, to warto zrezygnować z takiej znajomości, nim do czegoś dojdzie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-24, 18:13

@Niebieskaaa
Na forum na pewno też już pisałaś z niejednym żonatym ;)
Nie przejmuj się. Jeśli to była przyjacielska rozmowa, nie jakiś flirt, to co w tym złego?

Magnolia

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Magnolia » 2020-12-24, 21:40

Niebieska napisała że ten żonaty był gotowy zdradzić z nią żonę.... czyli chyba jednak nie były to niewinne rozmowy... jednak do spotkania nie doszło...

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-24, 22:02

Magnolio, ciężko mi to mówić, ale nie wszyscy faceci są normalni. Jestem nastolatką w internecie, naprawdę możesz mi wierzyć, nie będę przytaczać, co niektórzy donie pisali i co potrafili zamienić w rozmowę o seksie. I nie to, że przebywam na portalach randkowych, wystarczy zwykle forum, takie jak to, Facebook, nawet fakt że miałam GG...
Najpiwiej będzie, kiedy to Niebieskaa rozezna, czy dążyła do takiego obrotu sprawy.

Magnolia

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Magnolia » 2020-12-24, 22:06

Oczywiście, ale myślę że w ogóle stąd pytanie na forum, że cos jej w tych rozmowach ciąży, a nie ma pewności czy może przystąpić do Eucharystii.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15053
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4236 times
Been thanked: 2968 times
Kontakt:

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Dezerter » 2020-12-25, 00:45

ToTylkoJa - napisałaś "takie jak to ", ale mam nadzieję, że na naszym takich propozycji nie miałaś? (pytanie do wszystkich dziewczyn, pań) jeśli coś takiego się wydarzy od żonatego faceta to dajcie znać na pw, to przywołam go do porządku tak po męsku.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ