Zakończenie znajomości

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
marcelina
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2020
Has thanked: 74 times
Been thanked: 8 times

Zakończenie znajomości

Post autor: marcelina » 2021-02-21, 20:21

Niedawno poznałam kolegę. Przyznam, że jakoś od początku coś odciągało mnie od tej znajomości, nie chciało mi się w nią angażować, spotkałam się z grzeczności. To ogólnie miły i spokojny człowiek, ale trochę boje się wchodzić w tą znajomość, bo martwię się że on się zaangażuje mimo ustaleń. Przyznam, że jest trochę nachalny i źle czuje się z tym, że trzymam go na dystans, a wręcz ignoruję. Jak z tego wybrnąć, aby nie sprawić przykrości?

Dodano po 43 sekundach:
Ps. Nie chodzi tu o "randkowanie"

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Logan » 2021-02-21, 20:30

Nie okazuj nadmiernej sympatii, zachowuj zdrowy dystans, bądź życzliwa bez nadmiernej uczuciowości do niego. Taka postawa skonfrontowana z jego nachalnością przyniesie pożytek dla Ciebie. On z czasem po kilku zderzeniach z Twoim dystansem zrozumie mniejsze zainteresowanie.
Ostatnio zmieniony 2021-02-21, 20:31 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

marcelina
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2020
Has thanked: 74 times
Been thanked: 8 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: marcelina » 2021-02-21, 20:33

Robię tak, ale mam lekkie wyrzuty sumienia, że tak niefajnie kogoś traktuję:(

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Dezerter » 2021-02-21, 20:34

Na czym polega ta nachalność skoro jesteście tylko znajomymi, czy już przyjaciółmi?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

marcelina
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2020
Has thanked: 74 times
Been thanked: 8 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: marcelina » 2021-02-21, 20:43

Dezerter pisze: 2021-02-21, 20:34 Na czym polega ta nachalność skoro jesteście tylko znajomymi, czy już przyjaciółmi?
Na zbyt częstym kontrakcie (takim jaki występowałby w związku), pytaniami o szczegóły dnia, "stalkowaniem" w necie
Ostatnio zmieniony 2021-02-21, 20:44 przez marcelina, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Morkej » 2021-02-21, 20:52

Przede wszystkim zacznij od ustalenia dlaczego trwasz w tej znajomości. Najwidoczniej widzisz w niej sens i nie chcesz jej zrywać. Sama napisałaś, że to miły i spokojny człowiek. Chcesz go traktować jako kolegę i nie za bardzo podoba Ci się jego zachowanie. Rozmawiałaś z nim o tym? Może warto powiedzieć mu to wprost.
Jeśli nie widzisz sensu w utrzymywaniu z tą osobą kontaktu, albo po prostu nie chcesz, to sprawa jest jasna.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

marcelina
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2020
Has thanked: 74 times
Been thanked: 8 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: marcelina » 2021-02-21, 20:58

Morkej pisze: 2021-02-21, 20:52 Przede wszystkim zacznij od ustalenia dlaczego trwasz w tej znajomości. Najwidoczniej widzisz w niej sens i nie chcesz jej zrywać. Sama napisałaś, że to miły i spokojny człowiek. Chcesz go traktować jako kolegę i nie za bardzo podoba Ci się jego zachowanie. Rozmawiałaś z nim o tym? Może warto powiedzieć mu to wprost.
Jeśli nie widzisz sensu w utrzymywaniu z tą osobą kontaktu, albo po prostu nie chcesz, to sprawa jest jasna.
Tak, od razu mu powiedziałam że to będzie koleżeństwo.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Dezerter » 2021-02-21, 21:05

marcelina pisze: 2021-02-21, 20:43
Dezerter pisze: 2021-02-21, 20:34 Na czym polega ta nachalność skoro jesteście tylko znajomymi, czy już przyjaciółmi?
Na zbyt częstym kontrakcie (takim jaki występowałby w związku), pytaniami o szczegóły dnia, "stalkowaniem" w necie
Jeśli tobie to nie pasuje, to ja bym mu to jasno zakomunikował, delikatnie ale stanowczo.
Po jego reakcji ocenisz, czy da się waszą znajomość ustawić na częstotliwości tobie pasującej, czy trzeba radykalnie ją zakończyć, bo powiem ci szczerze, że dość groźnie to wygląda, ale nie kieruj się moją opinią, bo za mało wiem.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Lunka » 2021-02-21, 21:19

A czy on na początku znajomości określił się, że mu się podobasz lub co w ten desen? Bo widzisz Ty jesteś pewna , że to koleżeństwo i nie chcesz nic więcej. A on może ciągle ma nadzieję na coś więcej?
Nie wiesz czy ma jakiś innych znajomych? Może jest samotny i jesteś jedyną osoba, z którą może porozmawiać dlatego tak Cię stalkuje?
Mam nadzieję, że wybrniesz...
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: lambda » 2021-02-22, 12:49

marcelina pisze: 2021-02-21, 20:21 Jak z tego wybrnąć, aby nie sprawić przykrości?
A czemu wychodzisz z takiego zalozenia? Wieksza krzywdę wyrzadzasz komuś zwodząc go niż stawiając sprawę jasno

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Andej » 2021-02-22, 17:11

lambda pisze: 2021-02-22, 12:49 Wieksza krzywdę wyrzadzasz komuś zwodząc go niż stawiając sprawę jasno
Tak jest. Im później powiesz, tym większy ból. Im bardziej będziesz owijać w bawełnę, tym trudniej będzie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

marcelina
Początkujący
Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2020
Has thanked: 74 times
Been thanked: 8 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: marcelina » 2021-02-22, 18:41

No tak. Ten człowiek jest bardzo wrażliwy z stąd moje obawy.
Ps. Być może przesadziłam w komentarzu z pisaniem o stalkingu - po prostu oglądał moje konta w necie, myślę że to nie jest jeszcze stalking.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Andej » 2021-02-22, 18:55

Czy to znaczy, że ze=decydowałaś się wyłożyć mu kawę na ławę? Bez niedomówień. Prosto?
Pamiętaj przy tym, że mężczyźni nie posiadają kobiecej intuicji. Ani domyślności. Dla faceta, czarne, to jest czarne. A nie szare, popielate, antracytowe, grafitowe czy bazaltowe. Wyjaśnij mu sytuację beż używania eufemizmów, alegorii i porównań. Prosto z mostu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: Drwal » 2021-02-22, 19:30

Traktuj go po prostu jak znajomego i pilnuj by się zbyt do ciebie ,,nie zbliżał'' zbyt mocno , a gdy poczujesz , że za mocno się do ciebie ''przykleił'' to powiedz mu , że jesteście tylko znajomymi.
Z Bogiem
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Zakończenie znajomości

Post autor: lambda » 2021-02-23, 05:33

marcelina pisze: 2021-02-22, 18:41 No tak. Ten człowiek jest bardzo wrażliwy z stąd moje obawy.
To musi nauczyć się być mniej wrażliwy. Życie nie bedzie go oszczędzać a świat i ludzie kręcić wokół niego

ODPOWIEDZ