Prośby o modlitwę.

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Zebra » 2021-02-21, 19:59

Ja też proszę o modlitwę, żeby Pan Jezus pokazał mi co mam robić, gdzie i jak.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-02-21, 20:07

Moją modlitwę masz permanentnie, tak jak zadeklarowałem wielokrotnie. Ale po to, aby Pan Jezus pokazał Ci, musisz umieć go słuchać. Pamiętasz chrzest Jezusa? Ilu z obecnych tam usłyszało Boży głos? Niewielu. Usłyszeli tylko ci, którzy na prawdę kochali Go. T my sami musimy się otworzyć na Jego głos. Ja sam proszę o to Boga już kilkadziesiąt lat. I zapewne prosić będę do ostatnich swoich dni. Słyszę coraz więcej. Ale wciąż za mało. Wciąż mi brakuje zrozumienia.
Cierpliwa bądź. Nie musisz błyskawicznie zbliżyć się do Boga. Czyń to powolutku, ale systematycznie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-02-21, 20:09

Młoda959595 pisze: 2021-02-21, 19:54 Otóż bardzo lubię słuchać ks. Piotra Glasa i natrafiłam na nagranie, w którym mówi, byśmy nie nawiązywali relacji z ludźmi, którzy są daleko od Boga. Znów mam rozsterki. Mam przyjaciółkę od prawie 10 lat. Różnie między nami bywało ale ja również nie byłam święta. Ona jest ateistką, kiedyś wierzyła ale niestety przestała.
Jeśli przyjaźń nie jest destrukcyjna to koniecznie ją kontynuuj, taka przyjaźń jest bardzo dobra i wartościowa. Myślę, że księdzu chodziło raczej o zupełnie inne sytuacje. Gdybyśmy mieli nie nawiązywać kontaktu z niewierzącymi, unikać ich, to jacy by z nas byli chrześcijanie? Przecież to by było sprzeczne z przykazaniem miłosci. Mamy kochać grzesznika i dawać mu świadectwo swoją życzliwością, dobrym słowem, przyjaźnią, obecnością.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Młoda959595
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 3 sie 2020
Has thanked: 36 times
Been thanked: 68 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Młoda959595 » 2021-02-21, 20:18

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-02-21, 20:09
Młoda959595 pisze: 2021-02-21, 19:54 Otóż bardzo lubię słuchać ks. Piotra Glasa i natrafiłam na nagranie, w którym mówi, byśmy nie nawiązywali relacji z ludźmi, którzy są daleko od Boga. Znów mam rozsterki. Mam przyjaciółkę od prawie 10 lat. Różnie między nami bywało ale ja również nie byłam święta. Ona jest ateistką, kiedyś wierzyła ale niestety przestała.
Jeśli przyjaźń nie jest destrukcyjna to koniecznie ją kontynuuj, taka przyjaźń jest bardzo dobra i wartościowa. Myślę, że księdzu chodziło raczej o zupełnie inne sytuacje. Gdybyśmy mieli nie nawiązywać kontaktu z niewierzącymi, unikać ich, to jacy by z nas byli chrześcijanie? Przecież to by było sprzeczne z przykazaniem miłosci. Mamy kochać grzesznika i dawać mu świadectwo swoją życzliwością, dobrym słowem, przyjaźnią, obecnością.
O destrukcji w naszej relacji nie ma mowy. Kiedy się ostatnio widziałyśmy, rozmawiałyśmy o tym, co się w kraju działo w październiku. Poglądowo stoimy po dwóch różnych stronach barykady ale nigdy, przenigdy jedna drugiej do gardła nie skoczyła, nie obraziła i nie zaatakowała za inne poglądy. Ogólnie potrafimy ze sobą rozmawiać zupełnie się szanując. Oczywiście, przyjaciółka nie musi akceptować moich poglądów ani ja nie muszę akceptować jej poglądów ale szanujemy się wzajemnie jako ludzie i sądzę, że to jest najważniejsze. Ponadto, jak wspomniałam, kiedy widzę się z nią przed Świętami Bożego Narodzenia, biorę opłatek i się łamiemy. Mówię, że za nią się modlę. To jasne, że nie podoba mi się, że posiada koszulkę z pentragramem (zespołu Behemoth) i zawsze zamierzam swojej wiary bronić i o niej świadczyć ale od niej jako od człowieka nie mam zamiaru się odwracać. My jako chrześcijanie musimy ewangelizować i ja to czynię - mówię o swej wierze i mówię o modlitwie za jej osobę i to także czynię. A nagranie ks. Piotra Glasa jest tutaj:

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-02-25, 23:02

Młoda959595 pisze: 2021-02-21, 20:18 nagranie ks. Piotra Glasa jest tutaj:
KEP ostrzega przed tym kapłanem i jego nauczaniem:
Wskazane błędy teologiczne, przekładające się na wątpliwej jakości pobożność, wynikają z działalności wielu kaznodziejów czy świec­kich, reprezentujących niewłaściwe poglądy w zakresie prawd wiary, życia Kościoła i duchowości.
Podobnie jest z księżmi głoszącymi radykalne poglądy, często rozmijający się z obowiązu­jącymi praktykami Kościoła bądź zmierzającymi na obrzeża zdrowej teologii i duszpasterstwa. Przykładem mogą być wypowiedzi ks. Romana Kneblewskiego, ks. Piotra Glasa, ks. Pawła Murzińskiego
.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-02-27, 21:32

Bardzo proszę o modlitwę, bo mam duże trudności, żeby przystąpić do spowiedzi, jestem w jakimś dziwnym stanie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-02-27, 21:41

OK, w intencji, abyś jutro się oczyściła. Nawet bez doskonałego rachunku sumienia. Niektóre plamu=y musza odmakać. A aby niektóre ujrzeć, trzeba najpierw całość wyprać. Dobrej spowiedzi życzę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Lunka » 2021-03-02, 22:05

Bardzo proszę o modlitwę za zgodę w mojej obecnej rodzinie. Nie mam już siły być osoba, która musi wszystkich godzić i funkcjonować w tym środowisku. To mój stan psychiczny z nerwica sprowadza na samo dno. Bóg zapłać 🙏
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Logan » 2021-03-02, 22:30

Bycie rozjemcą w rodzinie mam za sobą, walka z wiatrakami. Dołączam dziesiątek różańca 🙏📿
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Zebra » 2021-03-03, 21:43

Bardzo proszę o modlitwę za zgodę w mojej obecnej rodzinie
Z poślizgiem ale pomodlone O:-)
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Młoda959595
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 3 sie 2020
Has thanked: 36 times
Been thanked: 68 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Młoda959595 » 2021-03-04, 23:09

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-02-25, 23:02
Młoda959595 pisze: 2021-02-21, 20:18 nagranie ks. Piotra Glasa jest tutaj:
KEP ostrzega przed tym kapłanem i jego nauczaniem:
Wskazane błędy teologiczne, przekładające się na wątpliwej jakości pobożność, wynikają z działalności wielu kaznodziejów czy świec­kich, reprezentujących niewłaściwe poglądy w zakresie prawd wiary, życia Kościoła i duchowości.
Podobnie jest z księżmi głoszącymi radykalne poglądy, często rozmijający się z obowiązu­jącymi praktykami Kościoła bądź zmierzającymi na obrzeża zdrowej teologii i duszpasterstwa. Przykładem mogą być wypowiedzi ks. Romana Kneblewskiego, ks. Piotra Glasa, ks. Pawła Murzińskiego
.
Wiem, że KEP przestrzega przed ks. Glasem. Ja nie ukrywam, lubię słuchać takich "radykalnych" kapłanów. Nie wiem, czy to grzech z mojej strony ale to już zostawiam na spowiedź u swojego stałego spowiednika. Może źle odebrałam jego wypowiedź, bo tak jak wcześniej wspomniałaś, co by byli z nas za chrześcijanie, jeśli mielibyśmy przebywać tylko w swoim gronie i zamykać się na innych, w tym niewierzących? To chyba wszystko wyjaśnia.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 791
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 139 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-05, 17:07

Moi kochani, bardzo Was proszę o modlitwę za mnie. W przyszły piątek idę do lekarza, potem piszę egzaminy próbne, potem bierzmowanie, właściwe egzaminy... Szkołą w ogóle się nie martwię, najbardziej lekarzem :(
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Andej » 2021-03-05, 17:10

Niech Bóg ma Cię w Swojej opiece. Lekarza też.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Młoda959595
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 3 sie 2020
Has thanked: 36 times
Been thanked: 68 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: Młoda959595 » 2021-03-05, 20:03

Ja także proszę o modlitwę... We środę mam ważną wizytę u neurologa w sprawie tego, co podziało się z moim słuchem (już sobie zaczęłam wmawiać, że może mam jakiś nowotwór, bo objawy na to wskazują ale nie diagnozuję się przez internet) i to moja chyba ostatnia deska ratunku w tej sprawie. Już mam dość tego stanu i bólu, który się powtarza notorycznie. Proszę także o modlitwę ogólnie za moją osobę. Moja wiara przeżywa kryzys, sama też przeżywam kryzys, czuję się jakbym śniła, znowu brakuje sił przez nerwicę...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Prośby o modlitwę.

Post autor: sądzony » 2021-03-05, 20:06

@Młoda959595 przy następnej fajce porozmawiam z Ojcem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ