Posiadanie Waifu

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Jozek » 2021-04-07, 14:51

sądzony pisze: 2021-04-07, 14:14
Jozek pisze: 2021-04-07, 13:15 To raczej jakas nowa choroba ktorej zrodlem sa gry komputrowe i zycie nierealnym wirtualnym swiatem.
Radzil bym wybrac sie do psychologa, albo psychiatry, bo to moze byc objaw powaznego zaburzenia.
Raczej nie choroba, a "zachowanie substytucjonalne" (choć nie wiem czy istnieje taki zwrot).
70-80% zachowań homoseksualnych w więzieniu nie wynika z "wrodzonych/nabytych" skłonności do płci tejsamej, a z braku możliwości zaspokojenia pragnień z osobą płci przeciwnej.

Choć z drugiej mańki, czy właśnie tym nie jest choroba :-?
... nie chce mi się myśleć, ..
Kiedys juz slyszalem taki argument, a odpowiedzialem ze w ten sposob to i Hitlera mozna by usprawiedliwic.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Zebra » 2021-04-07, 15:43

Myślę, że z zamierzenia seks miał być czymś jak jedzenie
Nie rozumiem :-\
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Albertus » 2021-04-07, 16:13

Ditelzmo.

Moim zdaniem to w pewnym wieku każdy przeżywał jakąś fascynację, mniejszą lub większą. jakąś fikcyjną postacią płci przeciwnej z filmów, seriali, itp.Mnóstwo ludzi wieszało plakaty i zdjęcia ze swoimi ulubieńcami w pokojach. Ty najwyraźniej przeżywasz taka większą fascynację.

Nie widziałbym w tym niczego złego bo to zazwyczaj przemija z wiekiem i w miarę zdobywania nowych doświadczeń i pojawiania się nowych relacji z ludźmi na innym poziomie.Problem widzę w tym że ty traktujesz tą swoją fascynację jako jakąś nową "orientację" i zapewne masz na myśli orientację seksualną.

Obawiam się że to jakaś nowa zmyślona lewacka głupota.

Mam nadzieję że ta nieszkodliwa w pewnym wieku fascynacja nierzeczywistą postacią nie zamknie cię na kontakty z rzeczywistymi kobietami bo po przekroczeniu pewnego wieku będzie to po prostu pewna niedojrzałość a nie żadna "nowa orientacja".

WielbiDuszaMojaPana
Początkujący
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 8 mar 2021
Has thanked: 11 times
Been thanked: 20 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: WielbiDuszaMojaPana » 2021-04-07, 23:07

Waifu – słowo utworzone od angielskiego słowa „wife” czyli żona, waifu oznacza postać żeńska która mogłaby zostać żoną osoby która ją wybrała jako swój obiekt westchnień odpowiednikiem jest tu hasbando (hasband - mąż) działa na tej samej zasadzie (https://zycieotaku.wordpress.com/slownik-otaku/)

myślę że jeśli nie zapędzasz się w tym nazbyt w wszelkiej maści zboczenia w strefie seksualnej czy stricte nie uciekasz w tym do świata anime i mangi a tworzysz tylko rp...to raczej zbrodni tym nie popełniasz
zgodzę się tu z @Albertus że to okres fascynacji...wkręcenia się w byciem otaku...ale tak samo z czasem może to się zmienić...taki teraz mamy trend...i Japonia fascynuje w tej formie wiele os...nawet takie dinozaury jak ja...bo sama oglądam anime ;)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Jozek » 2021-04-07, 23:39

Pisanie ze w jakichs tam okresac czy okolicznosciach jest to normalne, to tak jak mowienie ze jest to normalne, bo ta osoba ktorej sie tak tlumaczy nie dostaje informacji kiedy z takim czyms skonczyc, bo dla kazdego pewnie taka fascynacja to bardzo krotkie epizody w zyciu, a dla osoby slyszacej ze to normalne, spowoduje opuszczenie oslon i wciagnie sie tak ze pozniej okaze sie to powodem jakiegos zboczenia, czy fetyszyzmu, ktory bedzie jak kula u nogi w doroslym zyciu. Wielu ludziom zdarza sie wejsc lub zachaczyc o zla droge, ale mowienie ze w jakimkolwiek wzgledzie jest to normalne to popieranie zla.
Takie dewiacje trzeba nazywac po imieniu i w zaden sposob nie przytakiwac ze to jest ok. bo nie jest nie tylko ok. ale jest czyms co nie jest totalnie normalne. to samo z masturbacja, gdy mlody czlowiek dostaje takie rady ze to normalne w mlodym wieku, to uzna to za normalne i przestanie po prostu unikac tego, bo to w jego wieku niby normalne, az w koncu zawrze zwiazek malzenski, a nalog mu pozostanie, bo uwazal to za normalne i nic z tym niawet nie probowal zrobic. Moralnosc to nie system polityczny jak demokracja, by to co wiekszosc robi bylo dobre i moralne.
To ze wiele osob ma takie ciagoty, nie jest norma, bo wynika to przede wszystkim z kopiowania innych i ulegania ich wplywom, a takie pisanie ze to w jakims okresie normalne, to wlasnie jeden z glownych zlych wplywow na innych.
Gdyby np. tak samo przytakiwac i tlumaczyc pedofilie, to stala by sie ona norma i pewnie mieli bysmy juz kolejna grupe ludzi dotknietych pedofilia identyfikujaca sie z ruchem LGBT, zadajaca legalizacji pedofilii.
Ostatnio zmieniony 2021-04-07, 23:59 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Albertus » 2021-04-08, 06:31

Największy problem widzę tutaj w poddawaniu się wpływom lewackiej ideologii i jej pomysłom o jakiejś rzekomej nowej "orientacji".

Dla mnie to że młodzi ( a czasem i starsi) katolicy ulegają tego typu idiotyzmom to po prostu dramat....
Ostatnio zmieniony 2021-04-08, 06:32 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

orzechowa

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: orzechowa » 2021-04-08, 08:29

Dla mnie, jak już pisałam, to raczej zaburzenie z dziedziny psychologii czy psychiatrii. Nie wiem.
Też tak robiłam tylko nie anime, pewnie wynikało to z samotności i z jakichś zaburzeń.
Z miesiąc już tak nie robię. Na spowiedzi wyznałam o grzechu masturbacji, myślach współżyciu z kimś i naśladowaniu zachowań podczas stosunku w trakcie masturbacji. Myślę, że to wystarczyło.
Co do Ciebie, jak radzą wcześniejsze wpisy, rzuć to od razu. Może z głupiej zabawy przerodzić się w coś niebezpiecznego dla Twojego życia intymnego, zaczniesz się zamykać w świecie nierealnym itd. Nie mówię, że tak musi być, ale może.

Ditelzmo
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 6 kwie 2021

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Ditelzmo » 2021-04-08, 08:39

Dziękuję za pomoc ^^

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Zebra » 2021-04-08, 09:33

Dla mnie to że młodzi ( a czasem i starsi) katolicy ulegają tego typu idiotyzmom to po prostu dramat....
Wpływ na to może mieć samotność, środowisko. Człowiek nie chce odstawiać od innych lub chce jakoś nazwać to co czuje. Dopóki człowiek nie ma mocnej relacji z Bogiem lub nie ma osoby, która mu pomoże to tak się zdarza.
Zauważ, że dużo młodych jest nie wierząca. Wszystko to co jest " nie religijne" jest fajne i lepsze. Tak uważają.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: Viridiana » 2021-04-08, 09:50

Rozeznaj swoje powołanie. Jeżeli odkryjesz w sobie powołanie do małżeństwa, naucz się funkcjonować z prawdziwymi kobietami, jeśli z kolei odkryjesz, że dla Ciebie jest droga życia w pojedynkę, nie wchodź w żadne związki.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

orzeszku

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: orzeszku » 2021-04-09, 16:29

Nazywajmy rzeczy po imieniu, to zjawisko jest jednym z przejawów degeneracji współczesnego świata, patologizacji życia społecznego i erozji naturalnych relacji międzyludzkich.

orzechowa

Re: Posiadanie Waifu

Post autor: orzechowa » 2021-04-10, 15:19

Sorry zły temat wpisałam
Ostatnio zmieniony 2021-04-10, 15:20 przez orzechowa, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ