Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: drJanek » 2021-04-18, 22:01

Pojawiła się interesująca pozycja książkowa wydaje się w tematyce, którą znam z wypowiedzi Marka Piotrowskiego, ruchów charyzmatycznych.

Czy ktoś ją może czytał, ewentualnie zna autora Marka Kęskrawca - czy jest rzetelnym, uczciwym dziennikarzem?

Obrazek

Byłem na rekolekcjach o. Bashobora w Dzierżoniowie w roku 2012r i bardzo dobrze je wspominam, były dla mnie bardzo ubogacające. Byłem też raz na stadionie w 2013 i też było to ... bardziej no właśnie przeżycie, pamiętam przede wszystkim duże przeciwności związane z obecnością tam.
Nie jestem fanem ani przeciwnikiem O. Bashobora, interesuje mnie czy może książka Pana Marka Kęskrawca jest ubogacającym przyczynkiem do dyskusji pod tytułem "Ruch charyzmatyczny – szanse i zagrożenia. Otwarcie dyskusji" (tytuł za Markiem Piotrowskim).

https://misyjne.pl/sledztwo-w-sprawie-o ... GL8-WYNNbI
Ostatnio zmieniony 2021-04-18, 22:31 przez drJanek, łącznie zmieniany 2 razy.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: Lunka » 2021-04-18, 22:07

Nie czytałam jeszcze i nie wiem czy przeczytam ale słyszałam wywiad z autorem i dość ciekawie brzmiał. Nie było to takie 0:1 uwielbienie dla Bashobory, raczej chyba obrał sobie za misje wytłumaczenie tego wszystkiego. Szczególnie tematu zawartego w tytule.
Jak ktoś przeczyta niech da znać.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: Dezerter » 2021-04-18, 23:35

Poznałem ks Bashbore na rekolekcjach w Inowrocławiu, tak się złożyło, że staliśmy twarzą w twarz i oko w oko - robi wrażanie i ma coś w sobie- mówię teraz o tym co widziałem w jego oczach a nie o jego nauczaniu. Mój wikary jeździł z nim na wizyty indywidualne w czasie jego pobytu w Inowrocławiu i później nam we wspólnocie opowiadał - były to modlitwy indywidualne o uzdrowienie - żadnych spektakularnych przypadków nie było.
Zarzut, że za bardzo widzi wszędzie działanie demonów, też u mnie się nie potwierdził, bo w kościele na spotkaniu z nim, była kobieta, która zaczęła zachowywać się jak by miała " manifestacje demoniczną " (kto słyszał i widział, ten wie o czym mówię) ksiądz ignorował jej zachowanie, aż w końcu zwrócił się do niej bezpośrednio, że niech się uspokoi, bo on nie widzi u niej żadnej obecności demona, więc niech w imię czci dla miejsca i Jezusa Chrystusa zamilknie, bo to zachowanie tylko od niej pochodzi i może nad tym zapanować, jak nie przestawała, to nakrzyczał na nią i kazał zamilknąć i .... zamilkła :)
Kilka osób z mojej wspólnoty było u niego na różnych spotkaniach i rekolekcjach - żadnych złych skutków, lub owoców nie zauważyłem u nich, ale i żadnych spektakularnych zmian na lepsze też nie.
Takie moje doświadczenie z ks Bashborą, bo zakonnikiem on nie jest więc nie używajmy formy o.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: drJanek » 2021-04-19, 12:17

O rzeczywiście wyjechałem z tym "o." już z marszu.. ostatnio czytałem o o. Pelanowskim widocznie się nałożyło.

Dla mnie ten zarzut o wszędobylskich demonach też jest nietrafiony. Nie pamiętam nauczań dokładnie, mam dwie książki z rekolekcjami ks. Bashobora musiałbym przejrzeć ale zupełnie nie pamiętam o czymś takim.
Na stadionie w 2013 były tu i ówdzie jakieś krzyki "demoniczne", był jedne gość co przeklinał na cały głos podczas modlitwy ale tam było to bardzo sprawnie zorganizowane, ekipa porządkowa wyprowadzała taką osobę do innego pomieszczenia gdzie był/ byli egzorcyści i już nie pamiętam czy jacyś inni specjaliści (lekarze) i tam ich "sortowano" :) czy udają, są chorzy czy potrzebują modlitwy o uwolnienie lub pomocy egzorcysty.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-19, 20:10

Pamiętam, że w pewnym momencie prasa została zasypana rewelacjami o dokonaniach o. Bashabory (miał on wkrótce przyjechać do Polski). Kilka cytatów prasowych:
"O. John Bashobora – katolicki charyzmatyk z Ugandy który wskrzesił 8 osób, co jest potwierdzone przez Kościół katolicki"
"Jak informują organizatorzy, o. John wskrzesił 8 osób, co jest potwierdzone przez Kościół katolicki."

Taki sam ton królował na stronach internetowych:
"Ten niezwykły charyzmatyk wypędza z ludzi demony, uzdrawia, wskrzesza (co potwierdzone jest przez KK) "
„Jego własny biskup potwierdza 27 przypadków wskrzeszeń, a lokalna społeczność twierdzi, że było tych przypadków znacznie więcej niż 40. Jak wiemy, takie wydarzenia miały miejsce w Kościele o wiele wcześniej”

Na szczęście jeden z polskich biskupów (kto? Ci co byli na sesji apologetycznej zapewne się domyślają...) postanowił sprawdzić te „rewelacje” dzwoniąc do macierzystej diecezji o. Johna w Ugandzie. Jak można się było spodziewać, tamtejsza kuria nie potwierdziła tych informacji.

Próbowano tłumaczyć że to organizatorzy, że o. Bashabora "nie wiedział że tak go reklamują" itd.
Tyle, że wkrótce potem znany polityk, powołując się na słowa o. Bashabory miał powiedzieć, że organizatorzy przesadzili - uzdrowień było ponoć tylko 10...
Zapytany o to, dlaczego biskupi w Ugandzie nie potwierdzili wskrzeszeń, odpowiada:
"Ojciec John tłumaczył mi, dlaczego dokonane przez niego wskrzeszenia nie są formalnie opisane. Mówił: Dominik, jadę samochodem, na drodze widzę leżące dwa ciała. Lekarz, który jest ze mną, nie wyczuwa pulsu. Na pewno są martwi. Wskrzeszam ich. Ale nie mam czasu, by spisywać personalia, muszę wsiadać do auta i jechać na lotnisko, by zdążyć na kolejną konferencję"
Myślę, że trudno traktować poważnie podobne tłumaczenia.

Założyciel mojej byłej wspólnoty obiecał pewnej kobiecie (za duuuużą kasę) wskrzeszenie umarłego męża. Niestety, nie udało się - babka poszła do sądu i sąd go skazał. Wspólnota uważała, że to "prześladowanie".

Ale o. Bashabora to "waga lekka" (zresztą sporo nauczań miał ciekawych).

Chcecie obejrzeć "wskrzeszenie" na żywo?
Nie ma problemu: http://analizy.biz/f.htm?59
To jest jeszcze lepsze - facet przedstawia się jako... anioł (!) http://analizy.biz/f.htm?54
Proszę zwróćcie uwagę na specyficzny sposób składania ofiar (czas 45:45 na filmie) – wierni obsypują kaznodzieję banknotami.

Amerykański teleewangelista Benny Hinn zasłynął twierdzeniem, że nastąpią wskrzeszenia za pośrednictwem… telewizora (chodziło o stację teleewangelizacyjną Trinity Broadcasting Network).
Oto, co powiedział w wywiadzie dla tej stacji:
„Będziecie widzieć ludzi wskrzeszonych z martwych poprzez oglądanie tej stacji. Zobaczycie ludzi wskrzeszonych z martwych poprzez oglądanie TBN. Mówię wam, widzę to w swoim duchu. To będzie cudowne! Jezu, chwala Ci za to! Widzę ludzi z całego swiata, może niezbyt wielu z Ameryki, którzy stracili bliskich, i będą mówić do grabarzy: Nie, jeszcze nie zabierajcie, chcę usadowić mojego zmarłego przed telewizorem na 24 godziny. Widzę rzędy trumien postawionych przed telewizorami. Widzę jak je przysuwają bliżej do telewizora. Widzę jak ludzi ujmujących ręce swych nieżyjących zmarłych i dotykają nimi ekranu odbiornika i gdy dotykają ekranu, umarli zostają wzbudzeni.”

A oto film, który opowiada o wykrytej próbie oszustwa – charyzmatyczny kaznodzieja, Alpha Lukau, usiłował sfingować wskrzeszenie człowieka http://analizy.biz/f.htm?120
Ostatnio zmieniony 2021-04-19, 20:10 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: Dezerter » 2021-04-19, 21:50

Marku, czemu nadal masz tą szkodliwą i mieszającą ludziom w głowie manię - mieszania tego co katolickie z tym co niekatolickie a co ma zdyskredytować (pośrednio, przez analogię) katolickich charyzmatyków - jest to zabieg propagandowy i złośliwy - zwracałem ci na to wielokrotnie uwagę ale nadal to robisz?!?

Zwracam czytającym uwagę, że Marek ani razu nie przytoczył wypowiedzi ks. Bashobory o tym, że wskrzesza, tylko powtarza jakieś plotki po kimś.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-04-20, 00:19

Przytoczyłem wypowiedź przyjaciela o. Bashabory - Dominika Tarczyńskiego, który współorganizował występy o.Bashabory.
Dosłowny tekst za https://gloria.tv/post/3YKG2X886ebc3imk8KeKmu1qD :
Chciałbym oficjalnie wyjaśnić nieporozumienia, które narosły wokół wskrzeszeń ojca Johna – mówi mi Dominik Tarczyński, kiedy dzwonię do niego do Londynu. – Zawinili polscy organizatorzy spotkań modlitewnych. Przesadzają z liczbą wskrzeszeń. Było ich tylko dziesięć.

Ten fakt ma nie budzić wątpliwości. – Przecież ojciec John podczas spotkania w Lublinie potwierdził, że to prawda, i powiedział nawet, że jeśli kłamie, można na niego nasłać Interpol – mówi Tarczyński.

Przyznaje, że biskupi polscy pisali listy do Ugandy i dowiedzieli się, że miejscowy Kościół nie potwierdza faktu wskrzeszeń.

– Ojciec John tłumaczył mi, dlaczego dokonane przez niego wskrzeszenia nie są formalnie opisane. Mówił: Dominik, jadę samochodem, na drodze widzę leżące dwa ciała. Lekarz, który jest ze mną, nie wyczuwa pulsu. Na pewno są martwi. Wskrzeszam ich. Ale nie mam czasu, by spisywać personalia, muszę wsiadać do auta i jechać na lotnisko, by zdążyć na kolejną konferencję – wyjaśnia Dominik Tarczyński.
Czy jest się katolickim księdzem, czy nie, nie wolno odwalać takich numerów. Może nawet szczególnie, jesli się jest księdzem katolickim.
Kryteria rozpoznawania cudów przyjęte przez Kościół są ostre i precyzyjne. Od czasów, gdy w XVIII wieku ustalił je Benedykt XIV, nic się nie zmieniło.I są świetne.
Ostatnio zmieniony 2021-04-20, 00:24 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: drJanek » 2021-04-20, 11:29

Problem z Dominikiem Tarczyńskim jest taki, że był przyjacielem ks. Amortha teraz okazuje się, że ks. Bashobora, pisał różne takie ciekawe artykuły o zagrożeniach duchowych w Gazecie Polskiej.
Wg mnie gość się mocno lansował na ww. osobach, kilka lat temu przejrzałem się co on robi w życiu i okazało się, że żyje z partnerką/konkubiną od wielu lat (jakie to świadectwo wiary?), zresztą związaną, co ciekawe z PO, co więcej na jej utrzymaniu i co ciekawe po raz kolejny zasponsorowała mu kampanię. Wszystko w rodzinie :).
Ślub wzięli po 10 latach w 2019.

Także Tarczyński jest dla mnie osobą wysoce niewiarygodną, siejącą zamęt ...
Ostatnio zmieniony 2021-04-20, 11:30 przez drJanek, łącznie zmieniany 1 raz.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: VanHezz » 2021-05-04, 01:48

Ks. Bashobora najlepiej zna swoje serce i sumienie i wie, czy kogokolwiek wskrzesił, czy nie. Bóg, który jeszcze lepiej go zna, będzie go sądził sprawiedliwie. Nam pozostaje "badać duchy" i owoce i wierzyć w dobre intencję ks. Bashobory.

Swoją drogą myślę, że jako katolicy często jesteśmy zamknięci na charyzmaty i często od tego uciekamy i się bronimy. Ponoć to wynika z duchowości, jedni są maryjni, drudzy biblijni, trzeci charyzmatyczni a jeszcze inni mają do tego bardziej naukowe podejście, ale przecież wszyscy jesteśmy przez Boga wysłani na misję, aby dawać świadectwo o Jego mocy i aby właśnie posługiwać charyzmatami, darem uzdrawiania, prorokowania, darem języków czy przemawiania z natchnienia Bożego. Św. Paweł mówi wręcz, że powinniśmy się o te dary gorliwie ubiegać : )
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: Jozek » 2021-05-04, 16:07

Obecnie daje sie zauwazyc cos co mozna by zakwalifikowac jako negacje jakichkolwiek Charyzmatow i jakiejkolwiek mozliwosci uzdrowien czy cudow, a z drugiej strony jakas niezdrowa rywalizacje osob ktore uwazaja ze maja Charyzmaty i jeden przez drugiego chce pokazac ze jest wiekszy, stad tez chyba te "uzdrawianie " na stadionach i wszelkich estradach.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-04, 17:31

VanHezz pisze: 2021-05-04, 01:48 Ks. Bashobora najlepiej zna swoje serce i sumienie i wie, czy kogokolwiek wskrzesił, czy nie. Bóg, który jeszcze lepiej go zna, będzie go sądził sprawiedliwie. Nam pozostaje "badać duchy" i owoce i wierzyć w dobre intencję ks. Bashobory.
Obawiam się, że jeśli ktoś publicznie ogłasza, ze czyni cuda, nie można tego pozostawić na poziomie "on sam wie" i "Bóg będzie go sądził". To jest sprawa publiczna w Kościele - a Kościół ma wypracowane procedury badania (zresztą poleconego w Piśmie) w takim wypadku.
Problemem jest, ze jest czas samowoli - nie tylko świeccy, ale i księża opowiadają różne własne rzeczy na temat wiary, nierzadko sprzeczne z nauczaniami Kościoła, ci, co twierdzą, że czynią cuda, nie poddają ich badaniu kanonicznemu - i w ten sposób Kosciół upodabnia się do amerykańskich teleewangelistów, afrykańskiego kiczu pseudoewangelizacyjnego albo po prostu do poziomu róznych Kaszpirowskich.

Nie ma większem antyewangelizacji niż fałsz. Jak to słusznie mówi Dezerter "Nie ma religii ponad prawdę".

Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: VanHezz » 2021-05-04, 19:59

To on sam ogłaszał, że czyni cuda? Rzeczywiście jakieś to... mało skromne.

Ale ogólnie nie widzę powodu, by tak "maltretować" wszystkich charyzmatyków ;) We wspólnotach w Polsce też często dochodzi do uzdrowień, ale nikt tego zbyt nie rozgłasza, po prostu jest to normalne działanie Boga przez modlitwę wstawienniczą i raczej mówi i się o tym pocztą pantoflową. Nasz ojciec Joachim Badeni, który zmarł w opinii świętości też uzdrawiał (oczywiście nie sam) i jest wiele tego cichych świadectw. Jakby no.. to jest raczej dosyć normalne, że dzieją się cuda wśród ludzi wierzących w Chrystusa. Nie mówię, żeby wierzyć we wszystko jak leci, czego przykładem są amerykańskie wspólnoty. Ale jeśli ktoś w pokorze i cichości posługuje, jak o. Badeni, to raczej, myślę, możemy być spokojni.

Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie»

Czy zatem trzeba wzywać komisję do każdego przypadku, gdy ktoś mówi językami, czy uzdrowił? Myślę, że jeśli nie jest to proces kanonizacyjny, to raczej nie ma takiej potrzeby.

Ale rzeczywiście, jeśli ktoś rozgłasza, że wskrzesza zmarłych, to warto to zbadać. Z drugiej strony czy nie jest zgodne z Biblią, że powinniśmy rozgłaszać wszem i wobec o cudach, które dzieją się przez Jezusa, zamiast trzymać to w ukryciu? Ale może bardziej dotyczy to tych, którzy doznali jakiegoś uzdrowienia albo byli świadkami jakiegoś cudu, a nie samych posługujących, bo wówczas ten brak pokory jest chyba dyskredytujący.
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-04, 21:56

Problem w tym, że ogłaszane są setki cudów, bez żadnej kontroli.
Takie ogłaszanie ośmiesza wiarę.

Aha: nigdy nie słyszałem, by ktoś mówił językami (mimo że uczestniczyłem w ruchu charyzmatycznym i... to... co sie przedstawia jako dar języków, robiłem.

Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: VanHezz » 2021-05-05, 10:48

Ja słyszałem na żywo modlitwę językami bodaj dwa razy u księży (katolickich) na mszach o uwolnienie, plus na kilku audycjach z takich mszy na internecie. Nikt nie robił z tego sensacji, po prostu msza szła dalej. Myślę, że jest różnica, jeśli jest się do modlitwy językami przymuszanym, bo są i takie, szczególnie protestanckie zgromadzenia, gdzie człowiek czuje się wręcz zobowiązany do mówienia językami i się go na siłę do tego nakłania i go ponagla, bo jak nie mówi językami, to Bóg w nim nie działa. Mam znajomą z Kościoła Chwały, która próbowała mnie zniechęcić do KK, mówiąc że my nie mówimy językami i nie ma u nas Ducha Świętego, że jesteśmy martwi. I nakłaniała do przyjścia do nich na spotkanie.
nigdy nie słyszałem, by ktoś mówił językami (mimo że uczestniczyłem w ruchu charyzmatycznym i... to... co sie przedstawia jako dar języków, robiłem.
Rozumiem, że to co, się przedstawia jako dar języków, to nie jest dar języków?
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

Awatar użytkownika
drJanek
Bywalec
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: 22 mar 2020
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 138 times
Been thanked: 53 times

Re: Śledztwo w sprawie ojca Bashobory. Czy faktycznie wskrzesza zmarłych?

Post autor: drJanek » 2021-05-05, 12:03

VanHezz pisze: 2021-05-05, 10:48 Ja słyszałem na żywo modlitwę językami bodaj dwa razy u księży (katolickich) na mszach o uwolnienie, plus na kilku audycjach z takich mszy na internecie. Nikt nie robił z tego sensacji, po prostu msza szła dalej. Myślę, że jest różnica, jeśli jest się do modlitwy językami przymuszanym, bo są i takie, szczególnie protestanckie zgromadzenia, gdzie człowiek czuje się wręcz zobowiązany do mówienia językami i się go na siłę do tego nakłania i go ponagla, bo jak nie mówi językami, to Bóg w nim nie działa. Mam znajomą z Kościoła Chwały, która próbowała mnie zniechęcić do KK, mówiąc że my nie mówimy językami i nie ma u nas Ducha Świętego, że jesteśmy martwi. I nakłaniała do przyjścia do nich na spotkanie.
nigdy nie słyszałem, by ktoś mówił językami (mimo że uczestniczyłem w ruchu charyzmatycznym i... to... co sie przedstawia jako dar języków, robiłem.
Rozumiem, że to co, się przedstawia jako dar języków, to nie jest dar języków?
Dar języków to temat rzeka, polecam przejrzeć na forum stosowne wątki :).
Ja ostatnio poległem w dyskusji :), koniec końców musiałem ratować się ucieczką, że wcale nie muszę tego daru używać do zbawienia, ale też nie było łatwo. Argument Twojej znajomej z KC normalnie jest tak typowy i słaby, że aż żal ściska serce :).

szczególnie polecam filmiki od których ja zaczynałem zdobywanie wiedzy w temacie na poniższym kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCmMlJj ... y5w/videos

Jest też ciekawa książka bp. Andrzeja Siemieniewskiego, która stawiając pytania, jednak nie daje jednoznacznych odpowiedzi, gdzie reasumując to co współcześnie nazywamy darem języków nie jest biblijnym darem mówienia językami i trzeba znaleźć na to jakieś inne wyjaśnienie :).

Obrazek

Dodano po 11 minutach 59 sekundach:
Wracając do wątków wskrzeszeń, wielokrotnie zastanawiałem się nad tym, kto to widział, opisał, sprawdził, przecież mamy do tego narzędzia, no filmik z telefonu, fotkę cokolwiek, zdjęcie z aktu zgonu z wskrzeszonym denatem obok... Szczególnie słuchając Marcina Zielińskiego, który ma wielkie pragnienie wskrzeszeń, nie wiem czy Witek Wilk nie ma na swoim koncie kilku - gdzie są jakieś dowody ? Dlaczego mamy wierzyć w takie niepotwierdzone historie i to takiego kalibru? Dlaczego nasi współcześni wielcy swięci KK nie wskrzeszali? Jakoś nie słyszałem żeby JP II albo O. Kolbe mieli takie "osiągnięcia" coś tu jest poważnie nie tak, albo ludzie zgłupieli, czy co... Teraz z imieniem Jezusa Chrystusa wciska się największe kity ludziom, wiele osób robi to w dobrej wierze ale ... tak jak pisał Marek, ośmiesza to wiarę i u wielu ludzi powoduje dysonans poznawczy i odklejenie się od rzeczywistości... Ja się dużo nasłuchałem takich rzeczy szczególnie od protestantów i ostatnio nieco najeżam na takie historie. Wielokrotnie są opowiedziane w sposób emocjonalny, niespójny logicznie i bezsensowny :).
Ostatnio zmieniony 2021-05-05, 11:55 przez drJanek, łącznie zmieniany 2 razy.
„Ufaj Bogu tak, jakby całe powodzenie spraw zależało wyłącznie od Niego;
tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła.”
Św. Ignacy Loyola

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”