Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2021-06-14, 09:17

A ja nic na temat mięsa. Ani hajzielonych.
Dla poprawy nastroju dwa filmiki. Jeden mizogoniczny, a drugi zoofilski. Albo odwrotnie. W kazdym razie o wymianie koła i o tym, jakich siatkarzy trenują Turcy.
Pies siatkarz
Pani w aucie

Uśmiechnij się. Keep smiling. Na dobry tydzień.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Czarny » 2021-06-14, 22:14

PrzechwytywanieAbi haslo.JPG
Pomocy potrzebuje @abi !!! @Dezerter :-h
Ostatnio zmieniony 2021-06-14, 23:31 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

szungit

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: szungit » 2021-06-15, 14:54

nie lubie takich wymyslanych filmikow jak ta pani w samochodzie

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-16, 16:15

Po pierwsze, pisałem o zagadnieniu. Ty najpierw zacząłeś polemizować, a jak Ci nie wyszło, to masz pretensję jakobym przypisywał Ci cokolwiek ;)

Po drugie, przypomnij mi, kto napisał poniższe:
Jozek pisze: 2021-06-15, 20:26 Marek, to jak ktos rozumie substancjacje nie ma nic do rzeczy, Eucharystia to Pokarm z Nieba i jesli w to wierzysz, nic ci nie bedzie od zadnych zrazkow.
Jeśli chcesz dyskutowac Józku, to odnieś się do tematu (najlepiej trochę wcześniej się douczając), a nie brnij znowu w dyskusję na swój własny temat, tego czy Cię dobrze rozumieją, czy nie itd.
Szczerze mówiąc tematu Józka na forum mam już serdecznie dość, choć Ty najwidoczniej go uwielbiasz, skoro każdą dyskusję tutaj (i nie tylko tutaj...) sprowadzasz wcześniej czy później do dyskusji o sobie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-16, 17:37

Temat jest o o. Pio, a offtop juz sie dawno zaczal i nie odemnie.

Z drugiej strony, to jesli uwaasz ze temat jest o tym co pisales, to jak najbardziej pisze na ten temat.
Zwroc uwage na te ostatnie moje wpisy, i co w nich pisalem i pytania jakie zadalem, bo one naprowadza cie na zrozumienie dlaczego jestes w bledzie.

Poza tym, skoro uwazasz ze Komunia Sw jest ryzykiem zachorowania i smierci, to nie ma roznicy czy bedzie na reke czy do ust, wiec jesli chodzi ci o swiadome ryzyko i wystawianie Boga na probe, to obecnie kazde przyjecie Komuni Sw. nim bedzie.
Zagalopowales sie z tymi swoimi teoriami, nawet nie zauwazajac ze coraz wieksze bzdury piszesz.
Co do cytatow o braniu wezy do rak, itp. to chodzi o wiare i to tak gleb oka wiare ze staje sie faktem, a nie tylko wiara.
Kiedys o tym probowalem pisac, ale najzwyczajniej twoje chorobliwe amb icje nie pozwalaja na to by chocby zwyczajna wiare wytlumaczyc, nie wspominajac o takiej glebokiej wierze jak ziarnko gorczycy. Czy wierze dzieki ktorej pogryzieni przez weze Izraelczycy zdrowieli i nic im nie bylo.
By to wyjasnic trzeba by pierw przejsc przez wszelkie herezje ktore sie namnozyly i do ktorych tlumaczenie takiej wiary bedzie bardzo podobne i nielatwo te hezezje od tej prawdziwej wiary jak ziarnko gorczycy rozgraniczyc , by bylo jasne i zrozumiale. Jak nie wierzysz w tak proste rzeczy ktore w wierze sa oczywiste, to jak uwierzysz w Zmartwychwstanie, prawdy w Pismach, czy w ogole w istnienie Boga?
Rob isz w wiary ludzi w moc Boga i poddanie sie jej, jakies herezje i wystawianie Boga na probe, czy ryzykowanie zyciem, nie majac zielonego pojecia o kogokolwiek wierze.
Jak bym ci powiedzial i udowodnil ze sluzysz diablu, to jak by to wplynelo na twoja wiare?
Twoja upartosc i zarozumialstwo po prostu to uniemozliwiaja, a uniemozliwiaja zrozumienie wiary, czyli sa dzialaniem ze sie tak delikatnie wyraze, destrukcyjnym w tym wzgledzie.
Wlasnie z tego niezrozumienia i herezji jakie kraza wokol wiary, powstaje wiele sekt iwszelkiego rodzaju new ageowskich religii.
To samo dzieje sie z tymi zwiazanymi z Toronto blessing, woodoo, uzdrowicieli i wiele innych.
Jesli chcialbys to zrozumiec, to musial bys pierw pozbyc sie swoich przyzwyczajen negowania wszystkiego czego nie rozumiesz.
Sprobuj choc raz na dluzsza mete postarac sie zastanowic o czym ktos inny pisze i co ma na mysli, zamiast doszukiwac sie niezgodnosci z Pismami i herezji, bo w ten sposob i przy takim nastawieniu z wszystkiego mozna zrobic herezje, a to jedynie niszczy wiare innych, zamiast ja podbudowywac i umacniac. Juz wiele lat twmu oferowalem ci wyjasnienie wielu kwestii, ale jesli z gory zakladasz ze to beda herezje, to zadnych innych wnioskow z tego nie wyciagniesz.
A ja nie mam najmniejszego zamiaru kopac sie z koniem.
O sobie to pisalem jedynie w paru tematach, jak np. "moje pasje", ale nigdy w tematach religijnych, w ktorych to wlasnie ty sprowadzasz dyskusje do mojego tematu, dokladnie tak jak teraz to zrobiles.
Ostatnio zmieniony 2021-06-16, 17:59 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-16, 21:03

Józku, nie widze powodu odpowiadać na ten stek andronów. Po prostu mnie wierz w swoje objawienia, więcej czytaj.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-16, 22:49

A ty znowu o jakichs objawieniach, czy ktos tu cos o czyms takim pisal?
Czy znow ci sie cos pomerdalo w tematach?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-17, 01:02

A jesli masz na mysli moje nawrocenie i wydarzenia z tym zwiazane, o ktorych kiedys pisalem, to ja w nie nie wierze, choc sa faktem, tylko wierze w Boga.
Chociaz po twoich wpisach mam watpliwosci czy rozumiesz jaka to roznica.
Ostatnio zmieniony 2021-06-17, 01:11 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-17, 15:50

Ja wiem o czym mowa, Ty wiesz, część forumowiczów też wie. Więc może nie ściemniaj ;)
I powtarzam; więcej czytaj, mniej czerp przekonania z siebie i swoich mniemań.
Ostatnio zmieniony 2021-06-17, 21:48 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-17, 17:14

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-17, 15:50 Ja wiem o czym mowa, Ty wiesz, część forumowiczów też wie. Więc może nie ściemniaj ;)
I powtarzam; więcej czytaj, mniej czerp przekonania z siebie i swoich mniemań.
I znow to samo, skad te twoje mniemania ze ja cos biore ze swoich mnieman?
I co to ma do rzeczy, skoro ciagle mnie przedstawiasz ciagle w zlym swietle i podpierasz to swoimi urojeniami. Wiesz, to ze glosniej krzyczysz, nie znaczy ze masz racje i wszystko wlasciwie rozumiesz. Zreszta, chyba wiesz dlaczego dzwon glosno dzwoni?
Takich ocen ludzi jak ty tu samozwanczo na forum ciagle uprawiasz to nawet biskupi sie nie podejmuja, no ale ty przeciez musisz byc wazniejszy od biskupow. ;)
Wolisz marnowac czas pisania na obsmarowywanie innych dookola, a szkoda ci troche czasu do zastanowienia sie nad tym co inni pisza.
Ostatnio zmieniony 2021-06-17, 21:49 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-17, 21:31

Mam rację nie dlatego, ze "najgłośniej krzyczę", ale dlatego, ze przedstawiam naukę Koscioła, a nie swoje urojenia.
Gorąco polecam Ci tę prostą metodę na "manie racji" ;)
Co do reszty, patrz jak wyzej.
Ostatnio zmieniony 2021-06-17, 21:33 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-17, 23:00

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-17, 21:31 Mam rację nie dlatego, ze "najgłośniej krzyczę", ale dlatego, ze przedstawiam naukę Koscioła, a nie swoje urojenia.
Gorąco polecam Ci tę prostą metodę na "manie racji" ;)
Co do reszty, patrz jak wyzej.
Twierdzenie ze przedstawia sie nauke Kosciola zwyczajnie nic nie znaczy, bo pod tym pretekstem kazdy moze rozne bzdury podawac, powolujac sie na nauke Kosciola.
Pierw wykaz ze w ogole rozumiesz poszczegolne zagadnienia z nauki Kosciola, wlasnymi slowami i odpowiedz na pytania.
Przede wszystkim podaj jak ty sam osobiscie i wlasnymi slowami te nauki Kosciola rozumiesz, bo podawanie cytatow to tak Protestanci, jak i Swiadkowie Jechowy potrafia podawac.
Przede wszystkim odpowiedz na moje pytania ktore zadalem w trakcie dyskusji, bo wlasnie od tych odpowiedzi bedzie wiadomo jak rozumiesz wiare, a zwlaszcza wiare jak ziarnkko gorczycy, o czym wyraznie mowil Jezus.
Dotychczas to po prostu nie rozumiejac niektorych cytatow, ciagle stoisz w rozkroku, miedzy wiara, a swoimi jej interpretacjami.
Co do roznych osob stosujesz rzekomo Nauki Kosciola, sam nie majac zielonego pojecia o co w nich chodzi i dlaczego powstaly i przed czym maja chronic.
Zbierz te wszystkie cytaty o spojzeniu na miedzianego weza, przepowiednia ze " beda weze do rak brali, a gdyby cos zatrutego wypili nic im nie bedzie, ", "gdy dwoje lub troje o cos zgodnie prosic beda Ojciec im to da",
W tym wszystkim jest jedna wspolna rzecz, ktoora moze byc straszna dla kogos kto nie ma wiary, ale takze niebezpieczna, gdy ktos bedzie probowal to w niewlasciwy sposob wykozystac, jak np. ci uzdrowiciele z Toronto Blesing, czy New Age, a nawet Woodoo, a to jest glowny powod ze Kosciol sie przed tym wzbrania, bo na tej plaszczyznie jest najwieksze niebezpieczenstwo dla wiary.
Niemniej, przy wlasciwym rozumieniu wiary przez osoby ktore to rozumieja jest to podstawa "Wiary jak ziarnko gorczycy" i slow "jesli dwoje lub troje o cos prosza, Ojciec im to da".
To co ty robisz, to wrzucaniei wszyskich do jednego worka i traktowanie jak heretykow i wyznawcow Woodoo, przez co zwyczajnie niszczysz wiare, ktora mieli Apostolowie.
Rozroznienie miedzy woodoo, czy Toronto Blesing, a Wiara Apostolow to dosc trudny temat, a ty po prostu nie pozwalasz na jego wyjasnienie, by wiara byla wiara, a herezje jak Toronto Blesing, czy woodoo herezja i odstepstwem od wiary w Boga. Bo Toronto Blesing niczym sie nie rozni od Woodoo, to samo z tymi hurtowymi uzdrowicielami na scenie.
Wolisz nazywac wierzacych heretykami i niszczyc ich wiare, tylko dlatego ze inni heretycy cos z wiary wykozystuja w zlych celach.
To tak jak w psychologii ludzi po WW II swastyka stala sie symbolem zla i nalezalo by cale Indie spacyfikowac, bo tam ten symbol swastyki jest powszechny.
Twoje wypowiedzi i dzialanie niczym nie rozni sie od takiej pacyfikacji Indii, bo pacyfikujesz wiare ludzi ktorzy wierza wlasciwie, ale tobie kojarzy sie to z herezja Toronto Blesing, czy woodoo. I pod takim pretekstem pacyfikujesz wiare ChrzescijanskaObawiam sie ze nawet nie rozumiesz w czym rzecz.
Podobnie rzecz sie ma z twoim i Andeja rozumieniem uczuc i odczuc w opisach \milosci, ktore uwazacie ze nie moga byc miloscia, ani odczuciem , czy doznaniem dzialania Boga.
Ostatnio zmieniony 2021-06-17, 23:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 5 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19129
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-18, 08:05

Jak wyżej, Józku.
Poczytaj coś poważnego.
EOT
Ostatnio zmieniony 2021-06-18, 08:05 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2021-06-18, 11:54

Jak wyzej.
EOT.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2021-06-18, 21:51

Nie zakładam nowego tematu wiec napiszę tutaj.
A ja jestem ciekawy co sądzicie o czasach ostatecznych czy w ogóle takie są. Słucham różnych orędź o czasach ostatenczych ale mi się wydaje, ze zadnego uścisku nie będzie hmm. Nie wiem co o tym myśleć.

ODPOWIEDZ