Pytania o wygląd

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Jozek » 2021-07-21, 21:54

To przede wszystkim swiadczy o tym po co przychodza do kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: lambda » 2021-07-24, 12:20

abi pisze: 2021-07-20, 10:18 zgodzimy sie
i uwazam ze m in stad bierze sie przedmiotowe traktowanie kobiet
Stąd nie. Z serca ludzkiego. Ubiór może to tylko wywołać i ułatwiać.
Wszak za Czasów Chrystusa kobiety ubierały się całe a o cudzołóstwie w myślach już pan Jezus naucz.
Ostatnio zmieniony 2021-07-24, 12:21 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5201
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: abi » 2021-07-24, 12:22

co wy z tym sercem
dobrze ze nie z watroby albo jelit
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: lambda » 2021-07-24, 21:12

abi pisze: 2021-07-24, 12:22 co wy z tym sercem
dobrze ze nie z watroby albo jelit
Przecież to symbol

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Fankis » 2021-08-21, 10:31

marcelina pisze: 2021-07-12, 15:00 Może głupie dylematy, ale czy można kobiecie nosić rozpuszczone wlosy? Staram się nie mieć rozpuszczonych włosów na Mszy, ale na co dzień lubię ich nie związywać, a wiem, że mężczyźni jednak zwracają uwagę na włosy.

Jak najbardziej!A co najważniejsze nie obcinaj ich ponieważ włosy przynaszą ci chwałę.
1Kor 11:15: "Ale jeśli kobieta nosi długie włosy, przynosi jej to chwałę, gdyż włosy zostały jej dane za okrycie."

Moja żona i 2 córki nie obcinają włosów w ogóle, czyli fryzjer dla nich nie istnieje:),a ja z moim synem nie nosimy dlugich włosów czyli fryzjerzy istnieją:)

1Kor 11:14: "Czyż sama natura nie uczy was, że gdy mężczyzna nosi długie włosy, przynosi mu to wstyd? "

Dodano po 6 minutach 39 sekundach:
marcelina pisze: 2021-07-12, 15:00 Drugie pytanie dotyczy ubioru- kupiłam sukienkę, która ma dosyć prześwitujące plecy. Czy mogę ją nosić czy będzie to zwracać uwagę mężczyzn?
Proszę o opinię głownie Panów:)
Podoba mi sie to,ze pytasz.Nie ubieraj tej sukienki,bo możesz prowokować zwrok mężczyzn przez przeswit lub odkrycie ciała. Ubieraj się jak dama,czyli skromnie i tak właśnie Pismo naucza:)

Bóg mówi aby kobieta nie ubierała sie jak mężczyzną a mężczyzna jak kobieta:)

Pwt 22:5: "Kobieta nie będzie nosiła ubrania mężczyzny ani mężczyzna nie włoży na siebie ubrania kobiety, gdyż ci, którzy tak czynią, budzą odrazę u PANA, twego Boga.
"
Dodano po 1 minucie :
Zebra pisze: 2021-07-18, 15:35 Posz65 zgadzam się. Ale to samo już dzieje się z mężczyznami. Ubierają (uważam) do przesady bardzo krótkie spodenki. Nie uważam, żeby także było to dobre. Lub na wpół odpięte koszule.
Zresztą nawet zachowaniach mężczyźn już robią się wyuzdane i mocno z podtekstem seksualnym.
Zgadzam się!

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-07-21, 19:41
Jozek pisze: 2021-07-20, 21:47 A po 2 noszeniach bedzie niemodna. ;)
Dez, tylko mnie nie bij. ;)

A tak w ogole to luzne wlosy poza kosciolem sa ok. Ale trzeba uwazac by ich w cos nie zaplatac, np. by drzwi autobusu-tramwaju ich nie przytrzasnely.
No trzeba. Ja miałam kiedyś do łopatek, przez to ścięłam do ramion.
więc jeżeli chcesz się Bogu podobać wiecej nie obcinaj swoich włosów.
Ostatnio zmieniony 2021-08-21, 10:31 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-21, 10:52

Mam nadzieję, że dobrze odczytuję powyższy mail jako ironię...?

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Fankis » 2021-08-22, 13:32

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 10:52 Mam nadzieję, że dobrze odczytuję powyższy mail jako ironię...?
To nie ironia to Słowo Boże,które jest prawda;)
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-22, 13:42

Fankis pisze: 2021-08-22, 13:32
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 10:52 Mam nadzieję, że dobrze odczytuję powyższy mail jako ironię...?
To nie ironia to Słowo Boże,które jest prawda;)
Serio? Wszystko co w Piśmie jest ponadczasowym nakazem?
Zatem co powiesz na to:
"Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi"/Ef 6,5/
?

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Fankis » 2021-08-22, 15:20

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-22, 13:42
Fankis pisze: 2021-08-22, 13:32
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 10:52 Mam nadzieję, że dobrze odczytuję powyższy mail jako ironię...?
To nie ironia to Słowo Boże,które jest prawda;)
Serio? Wszystko co w Piśmie jest ponadczasowym nakazem?
Zatem co powiesz na to:
"Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi"/Ef 6,5/
?
Ef 6:4-8: "A wy, ojcowie, nie pobudzajcie do gniewu waszych dzieci, lecz wychowujcie je w karności i w napominaniu Pana. Słudzy, z bojaźnią i z drżeniem bądźcie posłuszni panom według ciała, w prostocie serca, jak Chrystusowi; Nie służąc dla oka, jak ci, którzy chcą podobać się ludziom, lecz jak słudzy Chrystusa, czyniąc wolę Boga z serca; Służąc z życzliwością, tak jak Panu, a nie ludziom; Wiedząc, że każdy, kto uczyni coś dobrego, to też otrzyma od Pana, czy niewolnik, czy wolny."

zobacz na cały obraz.Służąc panom(z malej litery tych ziemskich) ja to rozumuje tak,ze mamy być posłuszni np.w pracy przełożonemu, bo jak jemu jesteś posłuszny to czynisz wolę Boga,i tak służysz Panu a nie temu człowiekowi...mam nadzieję ze mnie zrozumiesz,oczywiście dopóki jest to zgodne z ze Słowem Bożym, bo jak np.szef kazał by mi coś ukraść powiedźmy, to tego już bym nie uczynił.

ja ci odpowiedziałem na pytanie...a ty proszę powiedz mi Marku,czy uważasz ze miejsca pisma do Koryntian za nieaktualne?
Ostatnio zmieniony 2021-12-02, 10:18 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-22, 22:26

Nie kręć. Przytoczony przeze mnie tekst mówi o niewolnikach i ich właścicielach.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Fankis » 2021-08-26, 10:24

Wiecie że każdy,który ma żonę,którą obcina swoje włosy,to żona go okrywa hanbą...Żadna prawdziwa nowonarodzona(ze słowa)Chrzescijanka nie będzie strzygła sobie włosów i nie bedzie ubierała sie jak mężczyzna
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: sądzony » 2021-08-26, 10:32

Fankis pisze: 2021-08-26, 10:24 Wiecie że każdy,który ma żonę,którą obcina swoje włosy,to żona go okrywa hanbą...Żadna prawdziwa nowonarodzona(ze słowa)Chrzescijanka nie będzie strzygła sobie włosów i nie bedzie ubierała sie jak mężczyzna
Lubię być kryty hańbą.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Efezjan » 2021-12-01, 22:12

Fankis pisze: 2021-08-26, 10:24 Wiecie że każdy,który ma żonę,którą obcina swoje włosy,to żona go okrywa hanbą...Żadna prawdziwa nowonarodzona(ze słowa)Chrzescijanka nie będzie strzygła sobie włosów i nie bedzie ubierała sie jak mężczyzna
Ja gdy wychodzę z sauny, czuję się jak nowo narodzony. Nowo narodzony z sauny.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: Logan » 2021-12-01, 22:36

Ja jestem nowo narodzony po użyciu szamponu head&Shoulders o zapachu mentolowym. Wydaje mi się, że ten "mentol" stoi za "nowym narodzeniem".
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Pytania o wygląd

Post autor: AdamS. » 2021-12-02, 10:12

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-22, 13:42 Serio? Wszystko co w Piśmie jest ponadczasowym nakazem?
Zatem co powiesz na to:
"Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi"/Ef 6,5/?
To bardzo ciekawy temat. Kiedyś sam się z podobnymi cytatami borykałem, aż poczułem w tej materii takie światło, w którym już teraz nie mam problemów z interpretacją. Owszem, czasem pojawia się wezwanie do głębszego namysłu, ale paradoks polega na tym, że rację mają obydwie strony sporu. Otóż wszystko w Biblii jest aktualne, ale jednocześnie wszystko wymaga reinterpretacji w duchu uwspółcześnienia. No dobra, przejdźmy do konkretów.

"Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi"/Ef 6,5/?
Dzisiaj nie mamy niewolników, ale wciąż żyjemy w zależnościach, od których nigdy się nie uwolnimy. Masz przełożonego, masz księdza, masz nad sobą władzę świecką. Wobec każdego rodzaju władzy można się buntować. Jednak czy to jest budujące? Czy nie bardziej konstruktywne jest zachowanie posłuszeństwa aż do granic grzechu (której to granicy przekroczyć nam nie wolno).

Inny przykład: "Nie pozwolisz żyć czarownicy. Ktokolwiek by obcował ze zwierzęciem, winien być ukarany śmiercią." (Wj 22,17-18)
Nie pozwalam żyć czarownicy - ale dzisiaj dzieje się to już we mnie samym: w moim podejściu do wróżb, ezoteryki, zabobonów itp. Jeśli by ktoś z nas wszedł w obrzydliwość zoofilii nadal obowiązuje go kara śmierci - ale jest to śmierć duchowa... To tylko wybrane przykłady, w jaki sposób podchodzę do tych, zdawałoby się nieaktualnych (a jakże na czasie!) fragmentów Biblii. Dzięki temu całe Pismo do nas nieustannie przemawia!
Ostatnio zmieniony 2021-12-02, 10:19 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ