Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-29, 21:08

Albertus pisze: 2021-07-29, 20:54
Andy72 pisze: 2021-07-29, 20:05 Tworzenie się połączeń neuronowych.
:?:

A jest naukowo udowodnione ze tworzą się takie połączenia neuronowe w okresie prenatalnym które determinują skłonności homoseksualne?
Determinują całą osobowość więc i takie sklonności.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Albertus » 2021-07-29, 21:16

sądzony pisze: 2021-07-29, 21:08
Albertus pisze: 2021-07-29, 20:54
Andy72 pisze: 2021-07-29, 20:05 Tworzenie się połączeń neuronowych.
:?:

A jest naukowo udowodnione ze tworzą się takie połączenia neuronowe w okresie prenatalnym które determinują skłonności homoseksualne?
Determinują całą osobowość więc i takie sklonności.
Czyli już w okresie prenatalnym powstające połączenia neuronowe determinują wszystkie cechy naszej osobowości? I już potem nic się nie może zmienić ani ukształtować ani wypaczyć w osobowości człowieka?

Ludzie mają już "wgrane" w chwili narodzin to że będą mieli zaburzenia seksualności takie jak skłonności homoseksualne, pedofilskie, zoofilskie itp?

To udowodnione naukowo?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andej » 2021-07-29, 21:25

Albertus pisze: 2021-07-29, 21:16 To udowodnione naukowo?
Tak, z tym, że nie tyle naukowo, co "naukowo". Tylko i wyłącznie "nauka elgiebetowska" to udowodniła. Posługując się danymi wyłącznie akceptowanymi przez fanów elgiebete. Naukowcy na zamówienie są w stanie udowodnić każdą bzdurę. Za pieniądze można wiele. A gdy jest to poprawne politycznie, to znacznie więcej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-29, 21:27

Tworzenie się połączeń nerwowych moim zdaniem nie jest "wrodzonością".
Wrodzone jest to co otrzymaliśmy od rodziców w materiale genetycznym. Tak to rozumiem
Albertus pisze: 2021-07-29, 21:16 Czyli już w okresie prenatalnym powstające połączenia neuronowe determinują wszystkie cechy naszej osobowości? I już potem nic się nie może zmienić ani ukształtować ani wypaczyć w osobowości człowieka?
Tego nie napisałem. Oczywiście, że można.
Albertus pisze: 2021-07-29, 21:16 Ludzie mają już "wgrane" w chwili narodzin to że będą mieli zaburzenia seksualności takie jak skłonności homoseksualne, pedofilskie, zoofilskie itp?
Główny okres kształtowania się osobowości trwa do około 3 roku życia człowieka. Choć bywa różnie. Wiele cech nabywamy przez całw życia, ale kluczowe jest pierwsze 3 lata - oczywicie z punktu widzenia psychologii rozwojowej.
Albertus pisze: 2021-07-29, 21:16 To udowodnione naukowo?
Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "dowodu naukowego".
Polecam artykuł o transgeneracyjnym przekazie traumy. Uwypuklił to holokałst. Tak dzieje się nie tylko z negatywnymi doświadczeniami.
https://www.miesiecznik.znak.com.pl/720 ... az-traumy/
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Jozek » 2021-07-29, 21:33

Niesadze be jakiekolwiek polaczenia w mozgu, w okresie prenatalnym determinowaly cokolwiek.
W tym okresie tworza sie podstawowe polaczenie ktore musza powstac by w ogole mozg dzialal jako mozg.
Reszta polaczen powstaje po narodzinach i jest uzalezniona od warunkow zycia i srodowiska.
Zreszta, jest niemozliwym by sprawdzic ktore polaczenia mozgu co oznaczaja, bo nie sposob znalesc w mozgu konkretne polaczenia ktore stanowia o homoseksualizmie, a tym bardziej ktore powstaly przed narodzeniem a ktore po narodzeniu u doreslej osoby.
Jesli ktos twierdzi ze takie polaczenia nabyl przed narodzeniem, to niech w ogole wykaze w jakis naukowy sposob ze takie polaczenia powstaja przed narodzeniem.
W ogole nie ma nawet takich dowodow naukowych ze cos takiego jest mozliwe.
Uwazam ze takie twierdzenia iz ktos poprzez jakies polaczenia w mozgu powstale w okresie prenatalnym stanowia o homoseksualizmie to totalna bzdura wyssana z palca na usprawiedliwienie swoich sklonnosci.

Jesli w ogole jakiekolwiek sklonnosci powstaja w okresie prenatalnym to dlaczego tylko mialo by to dotyczyc homoseksualizmu, a np. kradzierzy, czy morderstw?kazdy zlodziej tez mialby prawo sie tak tlumaczy i sady nie mogly by zadnego zlodzieja skazac. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-07-29, 21:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andej » 2021-07-29, 21:34

sądzony pisze: 2021-07-29, 21:27Główny okres kształtowania się osobowości trwa do około 3 roku życia człowieka. Choć bywa różnie. Wiele cech nabywamy przez całw życia, ale kluczowe jest pierwsze 3 lata - oczywicie z punktu widzenia psychologii rozwojowej.
To mi się podoba. Seksualizm trzylatka. Popęd płciowy dwulatka. Mnie to powala.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6020
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 456 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Albertus » 2021-07-29, 21:37

sądzony pisze: 2021-07-29, 21:27
Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "dowodu naukowego".
Polecam artykuł o transgeneracyjnym przekazie traumy. Uwypuklił to holokałst. Tak dzieje się nie tylko z negatywnymi doświadczeniami.
https://www.miesiecznik.znak.com.pl/720 ... az-traumy/
Na pewno pod tym pojęciem nie rozumiem artykułu który zapodałeś.Nie ma tam kompletnie nic naukowego ani nawet nic konkretnego.

Poza sugestią że kolejnym pokoleniom należy się rola poszkodowanych przez holokaust...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-29, 21:40

Więc się nie zrozumiemy.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Jozek » 2021-07-29, 21:46

Sadzony, wytlumacz mi w jakiz to sposob niemowlak moze byc zdeterminowany homoseksualizmem i jakim cudem mogly by powstac w mozgu jakies polaczenia determinujace jego sklonnosci, skoro pod wzgledem seksualnym organizm sie ksztaltuje w okresie dojzewania?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-29, 21:52

Jozek pisze: 2021-07-29, 21:33 Jesli w ogole jakiekolwiek sklonnosci powstaja w okresie prenatalnym to dlaczego tylko mialo by to dotyczyc homoseksualizmu, a np. kradzierzy, czy morderstw?kazdy zlodziej tez mialby prawo sie tak tlumaczy i sady nie mogly by zadnego zlodzieja skazac. ;)
Dotyczy to całości osobowości.
Czy naprawdę uważasz, że fakt czy kobieta nosząca dziecko w swym łonie przebywa w więzieniu, w obozie koncentracyjnym, na linii frontu, w nerwowej pracy, bita przez męża, samotna czy zaopiekowana i spokojna nie ma wpływu na płód i przyszłe dziecko?

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Jozek pisze: 2021-07-29, 21:46 Sadzony, wytlumacz mi w jakiz to sposob niemowlak moze byc zdeterminowany homoseksualizmem i jakim cudem mogly by powstac w mozgu jakies polaczenia determinujace jego sklonnosci, skoro pod wzgledem seksualnym organizm sie ksztaltuje w okresie dojzewania?
Skoro tak uważasz, wierzysz w to lub to wiesz nie jestem w stanie Ci tego wytłumaczyć.
Musiałbym zmienić Twój sposób rozumowania, a nie mam takiej mocy i chyba nie widzę sensu by to robić.
Pozdrawiam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 21:58

A ja 4 dni pytam co to jest ta wrodzona skłonność do homoseksualizmu. Na czym polega.Skoro cis takiego jest to jest prośba o skonkretyzowanie..Bo na razie jest slowo wytrych ktore ma zostać przyjęte za istniejący pewnik. Proszę o jakieś konkrety..Np ( przyklad) stwierdzono ze poziom hormonu x podczas życia plodowego powoduje oslabienie dziamania obszaru mózgu odpowiedzialnego za identyfikacje płciowa. Itd utop. teraz wytłuszczę. BO BEZ TAKIEGO POTWIERDZENIA TEORIA JEST TYLKO TEORIĄ NIE POTWIERDZONĄ.. A rozpowszechnianie tej teorii bez pokrycia moze u osób szukających odpowiedzi doprowadzić do biednych wniosków. Przykladem jestem ja sam osobiście ze kiedyś ta teorie przyjalem za pewnik. Jeżeli przez to dopytywanie burze czyjś spokój wynikajacy z przyjęcia pewnych teorii za pewnik to bardzo mi przykro.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andej » 2021-07-29, 22:05

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 21:58 A ja 4 dni pytam co to jest ta wrodzona skłonność do homoseksualizmu. Na czym polega.
Nie da się odpowiedzieć na czym polega coś, co nie istnieje.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4455
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-29, 22:13

Albertus pisze: 2021-07-29, 21:16 Czyli już w okresie prenatalnym powstające połączenia neuronowe determinują wszystkie cechy naszej osobowości? I już potem nic się nie może zmienić ani ukształtować ani wypaczyć w osobowości człowieka?
To, że cos jest wrodzone nie oznacza, że nie da się z tym walczyć/ wyzbyć tego. Np. wszyscy niektóre cechy naszego charakteru mamy wrodzone. Ale jak wiemy, ludzie mogą się bardzo zmienić. Czyli np. nasze złe cechy charakteru możemy kontrolować, pracować nad nimi, mogą one nawet nie mieć zbyt dużego wpływu na nasze życie, jeśli nauczymy się nad nimi panować.
To, czy przyczyna skłonności do homoseksualizmu u danej osoby jest wrodzona, czy nabyta nie determiuje całkowicie jej przyszłego życia. Ale jeśli u jakiejś osoby przyczyna jest wrodzona to jaki macie z tym problem? To wcale nie oznacza, że ta osoba nic nie może zrobić, ona dalej może zmieniać swoje życie, mieć nad nim kontrolę i żyć zgodnie z Bożymi przykazaniami. Może być tak, że kumulują się różne czynniki zarówno biologiczne jak i środowiskowe. Nie wiemy tego. Ale jednak wmawianie, że zawsze homoseksualizm jest na pewno tylko nabyty i przyczyną jest środowisko (rodzina) jest po prostu nielogiczne. Bo ludzie są różni i wiele zależy od konkretnej jednostki, nie u każdego to musi przebiegać tak samo. Jeżeli jakiejś osobie homoseksualnej, u której skłonności są wrodzone, będziemy powtarzać, że winą jest rodzina to możemy po prostu zaszkodzić. I jej samej i rodzinie. Dlatego bierzmy pod uwagę, że przyczyny mogą być różne.
Myślę, że najważniejsze to skoncentrować się na tym, jak konkretnie pomagać osobom homoseksualnym, zamiast sprzeczać się o przyczyny.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 22:19

Wlasnie po to sie spieramy by poobalać pewne mity..Poniewaz wracam z wyjazdu to jeszcze dzis powrzucam trochę informacji o literaturze. Dysoonuje tez pdfami jakby kto chcial. Aby sobie poczytać. Natomiast ta sprawa obrosla mitami. Zwlaszcza w obecnych czasach. Od groma jest niesprawdzanych wrzucanych w przestrzeń teorii by zaciemnić obraz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-29, 22:25

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 21:58 A ja 4 dni pytam co to jest ta wrodzona skłonność do homoseksualizmu.
Ja rozumiem, że wrodzona skłonność do homoseksualizmu to coś przekazane w genach.
Sam osobiście w to nie wierzę, jednakże nie jestem naukowcem i zakładam, że takowa może istnieć.
Osobiście obstawiam 20% geny, 80% szeroko pojęty wpływ środowiska od chwili poczęcia.
Nie mam jednak i nie potrzebuję żadnych dowodów.

Dodano po 3 minutach 40 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 22:19 Wlasnie po to sie spieramy by poobalać pewne mity.
Uważam, że nad tym pracują tęższe umysły od naszych.
Nauka się zmienia.
Nie wiemy i nigdy wiedzieć nie będziemy wszystkiego.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”