Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Practic » 2021-08-09, 09:44

Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 09:33 Ubliżający? Proszę o doprecyzowanie?
Użyłeś w określeniu osób homoseksualnych sformułowania pogardliwego.

Mam jeszcze jedną prośbę. Powiedziałeś:
Przypomnę tylko ze KK uważa ze sami mieszkanie dwóch osób plci odmiennej bez sakramentu , nawet bez spolkowania jest grzechem.
Czy mógłbyś podać punkt Katechizmu Kościoła Katolickiego, w którym podano taką zasadę?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-08-09, 09:46

Practic pisze: 2021-08-09, 09:33
sądzony pisze: 2021-08-09, 08:03 @Practic napisał "długotrwała relacja homoseksualna". Zakładam więc, iż podobnie jak w długotrwałej relacji heteroseksualnej, seksualność może zejść na plan dalszy, a nawet przestać mieć znaczenie, bądź zaniknąć (jak wiemy najwyższą formą miłości jest przyjaźń) - np białe małżeństwa. W tym przypadku nie ma (moim zdaniem) mowy o grzechu, a związek homoseksualny, oparty jedynie na miłości przyjacielskiej przestaje być grzeszny.
Rzeczywiście tak bywa.
Dla nas, katolików, miłujących swych braci i siostry, interesujące jest, czy starsi mężczyźni żyjący w trwałej relacji przyjaźni, mają otwartą drogę do Boga, czy może my im tę drogę zatrzasnęliśmy.
Z mojego punktu rozumienia seksualności człowieka, jego rozwoju duchowego, walki, dojrzewania w wierze, ... z mojego pojmowania naucznia Jezusa Chrystusa, z mojego sposobu pojmowania miłości i przyjaźni zaryzykuję twierdzenie, iż mają otwartą drogę do Boga, a większość z nas im przeszkadza projektując własne "niedoskonałości".

Oczywiście zakładam, iż mogę być w błędzie, a moje zdanie może ulec zmianie.
Obecnie jednak tak uważam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 09:47

Pierwszy wynik wyszukiwania https://adonai.pl/milosc/?id=133. Podstawa jest sianie potencjalnego zgorszenia..😊

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-08-09, 09:50

Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 09:47 Pierwszy wynik wyszukiwania https://adonai.pl/milosc/?id=133. Podstawa jest sianie potencjalnego zgorszenia..😊
Autorzy Kasia i Tomek to z tego serialu?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Practic » 2021-08-09, 09:53

sądzony pisze: 2021-08-09, 09:46
mają otwartą drogę do Boga, a większość z nas im przeszkadza projektując własne "niedoskonałości".

Obecnie jednak tak uważam.
Ja uważam podobnie.
Ubliżając, przeklinając, strasząc piekłem i Bóg wie czym jeszcze, projektujemy na innych nasze własne lęki przed odrzuceniem przez ludzi i Boga.
Proponowałbym całkowite poniechanie tej drogi, a zamiast tego kontemplowanie Boga i naśladowanie Chrystusa.
Rozmaici grzesznicy mają wtedy szansę zawrócić ze swej złej drogi na sam nasz widok, widok osoby emanującej miłością.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-08-09, 09:54

@Gzresznik Upadający gdy mieszkałem przez 14 lat z żoną bez ślubu kościelnego jedynym grzechem, który uniemożliwiał mi "uzyskanie rozgrzeszenia" był fakt, iż ze sobą sypiamy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Practic » 2021-08-09, 09:58

Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 09:47 Pierwszy wynik wyszukiwania https://adonai.pl/milosc/?id=133. Podstawa jest sianie potencjalnego zgorszenia..😊
Z całym szacunkiem dla portalu, adonai.pl to nie jest Katechizm Kościoła Katolickiego.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 10:07

sądzony pisze: 2021-08-09, 09:54 @Gzresznik Upadający gdy mieszkałem przez 14 lat z żoną bez ślubu kościelnego jedynym grzechem, który uniemożliwiał mi "uzyskanie rozgrzeszenia" był fakt, iż ze sobą sypiamy.
A samo narażenie na zgorszenie obserwatorów to co?

Dodano po 4 minutach 18 sekundach:
Practic pisze: 2021-08-09, 09:58
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 09:47 Pierwszy wynik wyszukiwania https://adonai.pl/milosc/?id=133. Podstawa jest sianie potencjalnego zgorszenia..😊
Z całym szacunkiem dla portalu, adonai.pl to nie jest Katechizm Kościoła Katolickiego.
Z calym szacunkiem .mozecie nawet z panna czy potencjalnym partnerem nawet sie biczować jako flagellanci za grzechy nieczyste innych..Ludzie będą widzieli ze mieszkacie bez ślubu i ich myśli mogą kierować sie ku nagannej ocenie , ku plotkom czy ku nawet uznaniu ze tak można....Czujesz tego bluesa o co chodzi? Jest tez w Piśmie napisane z biada tym przez których przychodzi zgorszenie.

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Practic » 2021-08-09, 10:11

Czyli głosisz jakąś naukę, nie opartą o Katechizm Kościoła Katolickiego?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 10:24

Practic pisze: 2021-08-09, 10:11 Czyli głosisz jakąś naukę, nie opartą o Katechizm Kościoła Katolickiego?
To od kiedy można gorszyć ludzi ? Czyli powodować u nich usprawiedliwianie grzechu lub namawiać ku temu? Od kiedy?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-08-09, 10:28

Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 10:07
sądzony pisze: 2021-08-09, 09:54 @Gzresznik Upadający gdy mieszkałem przez 14 lat z żoną bez ślubu kościelnego jedynym grzechem, który uniemożliwiał mi "uzyskanie rozgrzeszenia" był fakt, iż ze sobą sypiamy.
A samo narażenie na zgorszenie obserwatorów to co?
To słowa spowiednika.
baj de łej
A czy nie jeździsz samochodem, bo narażasz na śmierć przechodniów, innych uczestników ruchu, tych których wozisz i siebie samego?

Dodano po 2 minutach 26 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 10:07 Z calym szacunkiem .mozecie nawet z panna czy potencjalnym partnerem nawet sie biczować jako flagellanci za grzechy nieczyste innych..Ludzie będą widzieli ze mieszkacie bez ślubu i ich myśli mogą kierować sie ku nagannej ocenie , ku plotkom czy ku nawet uznaniu ze tak można....Czujesz tego bluesa o co chodzi? Jest tez w Piśmie napisane z biada tym przez których przychodzi zgorszenie.
Czy ty się czytasz?
To problem tych ludzi, którzy "będą widzieli", a w zasadzie nie będą widzieli, a jedynie sobie wyobrażali.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Practic » 2021-08-09, 10:53

Nikt normalny we współczesnym świecie ani nie widzi, ani nie wyobraża sobie co dzieje się za drzwiami sąsiadów. Obojętnie ile osób tam wchodzi i wychodzi i jakiej są płci. Ludzie są skupieni na swoich sprawach a nie na cudzych, chyba, że ktoś coś potrzebuje.
Taki jest normalny współczesny świat.
Zarzut zgorszenia publicznego wobec osób, które znikają za drzwiami a gdy pojawiają się nie gorszą nikogo niczym, jest absurdalny.
Tak jak tłumaczył Jezus, ten grzech jest raczej w osobach "widzących" za drzwiami lub wyobrażającymi sobie to, co tam się dzieje. Grzech jest to to, co wypływa z wnętrza człowieka nie to, co przychodzi z zewnątrz.

Grzesznik upadający, czyli jesteś przekonany, ze głosisz potrzebną moralną naukę, którą Papieże w tekście Katechizmu Kościoła przeoczyli?

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Maciej » 2021-08-09, 11:11

Uważam że rżnięcie głupa albo błędna i w związku z tym szkodliwa tolerancja ze strony Practica i Sądzonego.
Homoseksualiści dzielą się na tych co to zapierają się swojemu zaburzeniu i robią wszystko, żeby nie ulec grzechowi sodomskiemu, tak jak to robi Upadający Grzesznik i na tych co to twierdzą, że och tacy są i nie ma w tym zaburzeniu niczego złego (...) [po co to drwiące zdanie... - miłośniczka Faustyny] i afirmują zboczenie i na przykład zamieszkują razem i oczywiście kopulują.
Ostatnio zmieniony 2021-08-09, 11:19 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13865
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2032 times
Been thanked: 2216 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-08-09, 11:37

Maciej pisze: 2021-08-09, 11:11 Uważam że rżnięcie głupa albo błędna i w związku z tym szkodliwa tolerancja ze strony Practica i Sądzonego.
Jeżeli uważa tak moderacja czekam na reakcję.
A co do Twojej opinii względem mojej postawy postaram się być mniej tolerancyjny (choć będzie to dla mnie trudne).
Maciej pisze: 2021-08-09, 11:11 Homoseksualiści dzielą się na tych co to zapierają się swojemu zaburzeniu i robią wszystko, żeby nie ulec grzechowi sodomskiemu, tak jak to robi Upadający Grzesznik i na tych co to twierdzą, że och tacy są i nie ma w tym zaburzeniu niczego złego (...) [po co to drwiące zdanie... - miłośniczka Faustyny] i afirmują zboczenie i na przykład zamieszkują razem i oczywiście kopulują.
Możesz podać źródło takiego podziału czy to Twoja opinia?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3495
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 368 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 11:44

Practic pisze: 2021-08-09, 10:53 Nikt normalny we współczesnym świecie ani nie widzi, ani nie wyobraża sobie co dzieje się za drzwiami sąsiadów. Obojętnie ile osób tam wchodzi i wychodzi i jakiej są płci. Ludzie są skupieni na swoich sprawach a nie na cudzych, chyba, że ktoś coś potrzebuje.
Taki jest normalny współczesny świat.
Zarzut zgorszenia publicznego wobec osób, które znikają za drzwiami a gdy pojawiają się nie gorszą nikogo niczym, jest absurdalny.
Tak jak tłumaczył Jezus, ten grzech jest raczej w osobach "widzących" za drzwiami lub wyobrażającymi sobie to, co tam się dzieje. Grzech jest to to, co wypływa z wnętrza człowieka nie to, co przychodzi z zewnątrz.

Grzesznik upadający, czyli jesteś przekonany, ze głosisz potrzebną moralną naukę, którą Papieże w tekście Katechizmu Kościoła przeoczyli?
[/quoteI to jest wlasnie to o czym.mowie o zgorszeniu czyli akceptacji dla zla , usprawiedliwianiu etc. Bo wszyscy tak robią... I CO Z TEGO ZE INNI TAK ROBIA? W normalnym wspolczesnym świecie abortuje sie tez dzieci ....

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
http://www.nowezycie.archidiecezja.wroc ... 09/10.html

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
http://www.nowezycie.archidiecezja.wroc ... 09/10.html. Takie tam rozważania dotyczące zgorszenia.

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
sądzony pisze: 2021-08-09, 11:37
Maciej pisze: 2021-08-09, 11:11 Uważam że rżnięcie głupa albo błędna i w związku z tym szkodliwa tolerancja ze strony Practica i Sądzonego.
Jeżeli uważa tak moderacja czekam na reakcję.
A co do Twojej opinii względem mojej postawy postaram się być mniej tolerancyjny (choć będzie to dla mnie trudne).
Maciej pisze: 2021-08-09, 11:11 Homoseksualiści dzielą się na tych co to zapierają się swojemu zaburzeniu i robią wszystko, żeby nie ulec grzechowi sodomskiemu, tak jak to robi Upadający Grzesznik i na tych co to twierdzą, że och tacy są i nie ma w tym zaburzeniu niczego złego (...) [po co to drwiące zdanie... - miłośniczka Faustyny] i afirmują zboczenie i na przykład zamieszkują razem i oczywiście kopulują.
Możesz podać źródło takiego podziału czy to Twoja opinia?
Ja tam bym.zaliczyl sie do tej pierwszej grupy. Ale moja opinia zapewne nie jest ważna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”