Kim jest Allah?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
orzeszku

Re: Kim jest Allah?

Post autor: orzeszku » 2021-11-19, 15:02

sądzony pisze: 2021-11-19, 13:17
Abstract pisze: 2021-11-18, 23:52
orzeszku pisze: 2021-11-18, 22:15 A ja ufam Chrystusowi, tylko On jest dla mnie Autorytetem i jeśli Sam stwierdził, że poza Nim nie ma zbawienia, to ja z tym nie dyskutuję, nie podważam, nie analizuję. Ufam Chrystusowi w tym, co objawił, a to, czego nie objawił, to widocznie nie dla mnie informacje. Nie będę wchodzić w Jego kompetencje, tylko On zna serca i wie, jaka jest "niewiara zawiniona" a jaka "niezawiniona". Ja mogę się tylko modlić i robić co w mojej mocy, by przekazać bliźnim to, co uważam za najpewniejszą drogę zbawienia - czyli naukę Chrystusa. Jeśli jest choć cień ryzyka, że ktoś może nie zostać zbawiony, bo nie mamy na to równie jasnych informacji, to chyba logiczne jest, że lepiej starać się zachęcać ludzi do tego, o czym wiemy na 100% że jest skuteczne dla ich dobra.
Orzeszku ale tu nikt nie kwestionuje słów Jezusa.
C.S. Lewis pisze:Wiemy tyle, że nikt nie może zostać zbawiony inaczej, niż przez Chrystusa. Nie wiemy jednak, czy zbawieni przez Niego zostaną tylko ci, którzy Go znają.
Jeżeli nie można zostać zbawionym inaczej niż poprzez Chrystusa, którego niekoniecznie musimy znać, może chodzić o Jego Postawę (Miłość).
Tylko, że Jezus powiedział jasno, że należy Go znać...

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Jeśli podchodzimy zbyt lekko do kwestii zbawienia przez Chrystusa, tym samym gardzimy krwią męczenników...

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Jeśli Chrystus jest taki niekonieczny i niejedyny, to dlaczego męczennicy nie powiedzieli "ee tam, to sobie pocałuję posąg Cezara, zachowam życie, a uszanuję alternatywną drogę do zbawienia proponowaną przez moich zagubionych braci nieznających Chrystusa"...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Kim jest Allah?

Post autor: sądzony » 2021-11-19, 16:25

orzeszku pisze: 2021-11-19, 15:02 Tylko, że Jezus powiedział jasno, że należy Go znać...
Możesz zacytować?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-11-19, 16:37

orzeszku pisze: 2021-11-19, 15:02 Jeśli Chrystus jest taki niekonieczny i niejedyny, to dlaczego męczennicy nie powiedzieli "ee tam, to sobie pocałuję posąg Cezara, zachowam życie, a uszanuję alternatywną drogę do zbawienia proponowaną przez moich zagubionych braci nieznających Chrystusa"...
No nie, jeśli ktoś rozpozna wiarę w Chrystusa a za nią nie pójdzie, niestety raczej się nie ostoi na sądzie.
Nie o takim przypadkach rozmawiamy.

orzeszku

Re: Kim jest Allah?

Post autor: orzeszku » 2021-11-19, 17:20

Marek_Piotrowski pisze: 2021-11-19, 16:37
orzeszku pisze: 2021-11-19, 15:02 Jeśli Chrystus jest taki niekonieczny i niejedyny, to dlaczego męczennicy nie powiedzieli "ee tam, to sobie pocałuję posąg Cezara, zachowam życie, a uszanuję alternatywną drogę do zbawienia proponowaną przez moich zagubionych braci nieznających Chrystusa"...
No nie, jeśli ktoś rozpozna wiarę w Chrystusa a za nią nie pójdzie, niestety raczej się nie ostoi na sądzie.
Nie o takim przypadkach rozmawiamy.
Jednak inni rozmówcy twierdzą co innego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Dezerter » 2021-11-19, 23:48

Orzeszku inni też mówili o nieznajomości niezawinionej i jak wyraził się SW II daremnym poszukiwaniu drogi do Boga np w innych religiach.
Ja również jestem zwolennikiem i do tego namawiam, by ewangelizować, by nawracać, bo to jest najlepsze co możemy zrobić, bo w ten sposób dzielimy się Prawdą i Miłością , którą poznaliśmy. Dlatego ja napominam błądzących chrześcijan niekatolików i mówię o Bogu Jezusie Żydom i Muzułmanom - uważam, że tak trzeba, ale oczywiście z miłością.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-11-20, 10:13

orzeszku pisze: 2021-11-19, 17:20
Marek_Piotrowski pisze: 2021-11-19, 16:37
orzeszku pisze: 2021-11-19, 15:02 Jeśli Chrystus jest taki niekonieczny i niejedyny, to dlaczego męczennicy nie powiedzieli "ee tam, to sobie pocałuję posąg Cezara, zachowam życie, a uszanuję alternatywną drogę do zbawienia proponowaną przez moich zagubionych braci nieznających Chrystusa"...
No nie, jeśli ktoś rozpozna wiarę w Chrystusa a za nią nie pójdzie, niestety raczej się nie ostoi na sądzie.
Nie o takim przypadkach rozmawiamy.
Jednak inni rozmówcy twierdzą co innego.
A kto?

orzeszku

Re: Kim jest Allah?

Post autor: orzeszku » 2021-11-20, 10:28

Przewiń sobie stronę czy dwie do tyłu - np. osoby, które mówią, że wystarczy być negatywnie nastawionym do chrześcijaństwa od dziecka, by już był to "niezawiniony błąd" - w ten sposób tak rozwadniamy pojęcie niezawinionego błędu, że TRACI ON JAKIEKOLWIEK ZNACZENIE.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-11-20, 11:04

orzeszku pisze: 2021-11-20, 10:28 Przewiń sobie stronę czy dwie do tyłu - np. osoby, które mówią, że wystarczy być negatywnie nastawionym do chrześcijaństwa od dziecka, by już był to "niezawiniony błąd" - w ten sposób tak rozwadniamy pojęcie niezawinionego błędu, że TRACI ON JAKIEKOLWIEK ZNACZENIE.
..i mogą mieć rację. I nie ma tu żadnego rozwadniania.
W jaki sposób powyższe kłóci się z tym, co napisałem:
No nie, jeśli ktoś rozpozna wiarę w Chrystusa a za nią nie pójdzie, niestety raczej się nie ostoi na sądzie.
?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Kim jest Allah?

Post autor: sądzony » 2021-11-20, 11:06

sądzony pisze: 2021-11-19, 16:25
orzeszku pisze: 2021-11-19, 15:02 Tylko, że Jezus powiedział jasno, że należy Go znać...
Możesz zacytować?
@orzeszku w jakim kontekście powiedział, że należy Go znać?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Maciej » 2021-11-26, 19:07

Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-11-26, 22:07

Jakiś komentarz, kwestia do dyskusji?

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kim jest Allah?

Post autor: lambda » 2022-01-26, 11:25

Czy chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga?
pan Terlikowski twierdzi że tak. Jak możemy wierzyć w tego samego jeśli muzułmanie nie uznają Jezusa za Boga?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Andej » 2022-01-26, 11:30

Dla kogoś, kto wierzy JEDNEGO BOGA jest zrozumiałe, że BÓG JEST JES+DEN. Niezależnie od tego, czty ktoś Go nazywa Bóg, Ojciec, Jahwe, Jehowa czy Allah.
Bo to jest wciąż ten sam Jedyny Bóg.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kim jest Allah?

Post autor: lambda » 2022-01-26, 11:42

Andej pisze: 2022-01-26, 11:30 Dla kogoś, kto wierzy JEDNEGO BOGA jest zrozumiałe, że BÓG JEST JES+DEN. Niezależnie od tego, czty ktoś Go nazywa Bóg, Ojciec, Jahwe, Jehowa czy Allah.
Bo to jest wciąż ten sam Jedyny Bóg.
Ponowie pytanie, jak może być ten sam skoro nie uznają Jezusa za Boga?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Jozek » 2022-01-26, 12:15

Zydzi tez.
Problemem raczej jest jak ktos rozumie wiare w Jezusa Chrystusa.
Ten kto nie slyszal Ewangelii, a postepuje tak jak nauczal Jezus, zna Jezusa lepiej niz ci co slyszeli Ewangelie, a nie postepuja tak jak nauczal.
Prawdy wiary nie leza po stronie przynaleznosci tylko postepowania.
Sam Jezus mowil ze "nie potrzebuja lekarza zdrowi, tylko chorzy".
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ