Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Logan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 763
Rejestracja: 24 paź 2020
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 151 times
Been thanked: 319 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Logan » 2021-01-16, 10:43

Teoretycznie jeżeli są zasoby, i warunki dogodne w tym brak wojen, istotnych chorób populacja powinna wzrastać nieustannie. Ale istnieje również problem "przegęszczenia",
Zostało już to klasyfikowane u ssaków:

"Informacji na temat negatywnego wpływu nadmiernej gęstości osobników w populacji dostarczyły obserwacje jelenia wschodniego przeprowadzone w latach 1955–1960 na James Island przez etologa Johna Christiana."

"Z obserwacji Christiana wynika, że gdy liczba zwierząt na określonym terenie nadmiernie wzrasta, pojawia się stres, który wywołuje reakcję hormonalną, prowadzącą do wygasania populacji, co miało miejsce na James Island przy dostępności żywności i braku naturalnych wrogów."

"Do podobnych wniosków doszedł etolog John Calhoun po kilkunastu latach obserwacji populacji szczura wędrownego, które rozpoczął w roku 1947. Szczury były odizolowane od naturalnych wrogów i miały dostęp do dowolnej ilości pożywienia, jednakże ich liczebność nigdy nie przekroczyła 200 osobników na obszarze 1000 m²."

"Już przy populacji 150 sztuk zażarte walki uniemożliwiały macierzyńską opiekę nad młodymi. Stres wywołany przegęszczeniem nasilał furię u zwierząt i wypaczył ich normalne, społeczne zachowania, obejmujące zaburzenia w budowaniu gniazd, w zalotach, zachowaniu seksualnym, reprodukcji i organizacji społecznej, czemu towarzyszyły poważne zmiany fizjologii zwierząt"

Populacja zmniejsza się tylko i wyłącznie, gdy warunki środowiskowe nie sprzyjają reprodukcji, przykładem jest dzietność w Polsce i Ukrainie. Brak stabilnej pracy i warunków godnego bytowania powoduje kurczenie populacji.

Warunki środowiskowe to bardzo ogólne pojęcie, przykładem jest zapaść demograficzna w Japonii, spowodowana nadmierną promocją kultury ciężkiej pracy.

"ponad 40% obecnej struktury zatrudnienia stanowią nisko-płatne tymczasowe prace. Ponadto tylko 20% takich pracowników może spodziewać się w przyszłości stabilnej kariery zawodowej. Brak regularnego zatrudnienia wśród młodych sprawia, że maleje liczba małżeństw"

"Kultura Japonii sprawia, że, brane nadgodziny często są wyznacznikiem zaangażowania w życie firmy. Sprawia to, że mężczyźni spędzają z członkami rodziny coraz mniej czasu. Długie godziny pracy załamują balans pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym – to drugie jest faworyzowane. Rodzina przeżywa prawdziwy kryzys, ponieważ Japończycy nie mają czasu na pielęgnowanie znajomości, poznawanie nowych ludzi, a nawet utrzymywanie głębokich więzi z najbliższymi. Malejąca liczba dzieci jest tego naturalnym następstwem"

Doba ma 24h, tydzień ma 7dni. Priorytety wpływają na dzietność, warunki środowiskowe.
Japonia jest rekordzistą pod względem liczby singli:
"Narodowy Instytut Badań nad Populacją i Bezpieczeństwem Społecznym Japonii opublikował raport, według którego aż 70 proc. mężczyzn i 60 proc. kobiet od 18 do 34 roku życia to single"


http://pulsazji.pl/2017/08/16/dlaczego- ... az-dzieci/
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Przeg%C4%99szczenie
https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/imperium ... ka,59,1269
Ostatnio zmieniony 2021-01-16, 10:56 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Logan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 763
Rejestracja: 24 paź 2020
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 151 times
Been thanked: 319 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Logan » 2021-01-19, 22:32

"Każde ludzkie życie jest darem dla świata. Każdy człowiek, urodzony czy nienarodzony, młody czy stary, zdrowy czy chory, jest stworzony na święty obraz Boga. Wszechmocny Stwórca daje każdemu człowiekowi wyjątkowe talenty, piękne sny i wspaniały cel. W Narodowym Dniu Świętości Ludzkiego Życia świętujemy cud ludzkiej egzystencji i odnawiamy nasze postanowienie budowania kultury życia, w której każdy człowiek w każdym wieku jest chroniony, ceniony i kochany"
Prezydent Trump ogłosił 22 stycznia Narodowym Dniem Świętości Życia Ludzkiego

https://www.gosc.pl/doc/6696312.Prezyde ... -Swietosci

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-01-19, 22:33 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Logan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 763
Rejestracja: 24 paź 2020
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 151 times
Been thanked: 319 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Logan » 2021-01-20, 19:47

Dziś został zaprzysiężony Joe Biden na urząd prezydenta USA. Ciekawostką jest to, że jest najstarszym prezydentem w historii oraz to, że jest drugim prezydentem wyznania rzymsko-katolickiego i co ciekawe, jest praktykujący. W jednym z wywiadów wyznał, że trzyma różaniec w kieszeni. Joe Biden jednak oficjalnie popiera LGBT wraz Kamal'ą Harris. Wydaje mi się, że ofensywa ideologii Gender nabierze nowy wiatr w skrzydła.

Obrazek

"Jako prezydent Biden będzie wspierał społeczność LGBTQ +, aby upewnić się, że Ameryka wreszcie spełni obietnicę, na której została założona: równość dla wszystkich. Zapewni moralne przywództwo, aby bronić równych praw dla wszystkich osób LGBTQ +, walczyć o zapewnienie, że nasze prawa i instytucje chronią i egzekwują ich prawa, a także promują równość LGBTQ + na całym świecie"
https://joebiden.com/lgbtq-policy/

Dyskusję kontynuujcie w Porozmawiajmy o wszystkim - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2021-01-22, 15:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 10577
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 2098 times
Been thanked: 1913 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2021-02-11, 11:59

Demokracja, Chiny i wielka czwórka Big Tech
To niesamowity zbieg okoliczności, którego Chiny nawet nie mogłyby sobie wyobrazić, a który jednocześnie oznacza koniec demokracji, jaką znamy. Są dwie rzeczy, które chiński reżim doskonale zrozumiał po zamieszkach na Placu Tiananmen w 1989 r. Czy wielkie koncerny technologiczne stały się zagrożeniem dla liberalnych demokracji? Czy rzekoma przeciwwładza, którą ich pojawienie się oznaczało jeszcze kilka lat temu, staje się państwem-cieniem, łączącym władzę wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą, tworząc w praktyce alternatywne państwo zglobalizowanego świata?
(...)
Obecnie w Chinach otwartych jest 45 kierunków studiów w zakresie Big Data prowadzonych na równie wielu uniwersytetach. Budżet na badania i rozwój, który w 2011 r. był o połowę mniejszy od amerykańskiego, obecnie zrównał się z nim kwotą prawie 500 mld dolarów. Chińskie koncerny przodują we wszystkich obszarach technologicznych; Huawei jest światowym liderem w dziedzinie 5G, kolejnego kamienia milowego w telekomunikacji; satelita Micius zainaugurował erę komunikacji kwantowej w 2017 r., podczas gdy USA dopiero rok później rozpoczęły testy nad rozwojem swojego Narodowego Laboratorium Przestrzeni Kwantowej, a europejski sojusz powstały w ramach projektu Quantum Flagship dopiero stawia pierwsze kroki. Alibaba dostarcza na Zachód wszelkiego rodzaju dobra konsumpcyjne, stosując strategię analityki danych na równi z Amazonem. Równocześnie 22 miliony Ujgurów podlega systematycznemu monitoringowi dzięki technologii CloudWalk, Xiaomi, Alibaba i Huawei, które prowadzą tam tanie szkolenia. Obowiązujący od tego roku system kredytów społecznych przyznaje lub odejmuje punkty praworządnym obywatelom, umożliwiając lub odmawiając im dostępu do kredytów, uczelni czy kolei. Systemy nadzoru wideo pozwalają karać tych, którzy nie mają masek, a paszport wewnętrzny mówi obywatelom, gdzie muszą mieszkać, pracować i gdzie nie wolno im przebywać. Analogia do orwellowskiego Wielkiego Brata jest aż nazbyt oczywista, ale nie nieprawdziwa. Wszystko dzieje się pod kontrolą i za zgodą partii.

Chiny pokazują nam drogę. Po raz pierwszy musimy odwrócić głowę w prawo, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądała nasza przyszłość.
(...)
Facebook i Twitter, z 3 miliardami użytkowników, kontrolują 90% kontaktów osobistych na Zachodzie; w każdej minucie każdej godziny każdego dnia 4,7 miliona filmów jest oglądanych na YouTube, który rozpowszechnia 3/4 wszystkich filmów na świecie. Wyrzucając prezydenta Trumpa ze swoich serwisów, tłumią niewątpliwie kontrowersyjne wypowiedzi osoby, która najbardziej im się sprzeciwiała. A kiedy Apple i Google, dysponujące 99,5% wszystkich systemów operacyjnych telefonii komórkowej na świecie, wykluczają ze swoich sklepów serwis Parler, tego malutkiego Dawida, który nigdy nie mógł zbliżyć się do Goliata, a Amazon Web Services, posiadający 40% rynku, blokuje dostęp do swoich serwerów w chmurze, za które płacił 300 tys. dolarów miesięcznie, powstaje koalicja niewyobrażalna jeszcze kilka lat temu. Ci, którzy kiedyś stanowili realną alternatywę dla rosnącej potęgi państw, teraz decydują o tym, kto, co i jak może powiedzieć, opierając się na narzuconych regułach, które w przypadku jednych są elastyczne, a w przypadku innych sztywne.

Jeżeli cokolwiek definiuje demokrację, to jest to podział władzy. A tym, co definiuje autokrację, jest jej koncentracja. Nie mówimy tu o spiskach, o tak zwanym Klubie Bilderberg, którego członkowie w tajemnicy dyskutują i decydują o losach świata. Bez wątpienia chodzi tu o koalicję interesów, zmowę i nadużywanie dominującej pozycji w niewiarygodnym układzie, którego Chiny nigdy nie mogłyby sobie wyobrazić, a który oznacza koniec demokracji, jaką znamy.

Źródło: Libertad Digital
https://opoka.news/demokracja-chiny-i-w ... a-big-tech
Ostatnio zmieniony 2021-02-11, 12:01 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 12766
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 2556 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2021-02-11, 20:49

Dezerter pisze: 2021-02-11, 11:59 Czy wielkie koncerny technologiczne stały się zagrożeniem dla liberalnych demokracji?
Najpierw trzeba sobie uświadomić, że demokracja do liberalnej demokracji ma się tak jak obóz do obozu koncentracyjnego. Czyli, demokracja z jakimkolwiek przymiotnikiem, przestaje być demokracją. Jest demokracją tylko do tych, którzy definiują zasady i poglądy.
Po drugie, nie tyle koncerny technologiczne, co koncerny finansowe. Rządzi pieniądz. Kapitał wykorzystuje różne dziedziny do zwiększania własnych korzyści. Ponadnarodowe koncerny narzucają swoją wolę państwom. I rzeczywiście, autokratyczne kraje choć tylko te potężne, stosują te same metody. Pod tym względem można Chiny nazwać koncernem. Jedno kierownictwo dążące do dominacji nad wszelkimi innymi podmiotami.
Czy to przypadek, że Niemcy mające wszak duże tradycje w wykorzystywaniu niewolniczej pracy, sytuują zakłady produkcyjne w pobliżu chińskich obozów koncentracyjnych czy gułagów? Wojna gigantów. Niezależnie od tego, czy kierowanych przez rządy krajów czy korporacji. Czy na jednym terytorium, czy rozrzucone po świecie. Te same metody. Ten sam cel. Giganty medialne są doskonałym przykładem. Narzucają swój światopogląd. Wczorajszy strajk medialny jest wspaniałym przykładem realizacji tych celów i wartości.

Wielkie i silne państwa, na równi z wielkimi organizacjami gospodarczymi czy medialnymi, narzucają swoje prawa. Wymuszą to, co dla nich dobre. Z pełną świadomością, że autarkia jest niemożliwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Logan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 763
Rejestracja: 24 paź 2020
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 151 times
Been thanked: 319 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Logan » 2021-02-11, 21:36

Dezerter pisze: 2021-02-11, 11:59 Równocześnie 22 miliony Ujgurów podlega systematycznemu monitoringowi dzięki technologii CloudWalk, Xiaomi, Alibaba i Huawei, które prowadzą tam tanie szkolenia. Obowiązujący od tego roku system kredytów społecznych przyznaje lub odejmuje punkty praworządnym obywatelom, umożliwiając lub odmawiając im dostępu do kredytów, uczelni czy kolei. Systemy nadzoru wideo pozwalają karać tych, którzy nie mają masek, a paszport wewnętrzny mówi obywatelom, gdzie muszą mieszkać, pracować i gdzie nie wolno im przebywać. Analogia do orwellowskiego Wielkiego Brata jest aż nazbyt oczywista, ale nie nieprawdziwa. Wszystko dzieje się pod kontrolą i za zgodą partii.

Chiny pokazują nam drogę. Po raz pierwszy musimy odwrócić głowę w prawo, aby dowiedzieć się, jak będzie wyglądała nasza przyszłość.
(...)
Niestety jest to prawdą, zachód z zazdrością patrzy na w pełni kontrolowane społeczeństwo chińskie. Europa zmierza do pewnej formy autorytaryzmu pod rządami ponadnarodowych instytucji(np. KE), które będą miały szersze kompetencje lub władzę niż obecnie. Zarówno z wyrachowania(większa kontrola zasobów i władza skupiona w rękach mniejszej liczby graczy) jak i z konieczności (spore ruchy dezintegracyjne, ubożenie państw bogatej europy, konieczność siłowego zaprowadzania porządku, konieczność wprowadzanie surowszej dyscypliny ze względu na powstawanie krajowych terroryzmów).
Jako Europa jesteśmy w gorszej formie od pozostałych graczy tj. USA, Chiny.
Bez życzliwej współpracy nie ma integracji, bez integracji poniesiemy klęskę jeżeli jako kontynent mamy zachować autonomię, a nie być kolonią dalekich mocarstw.
Czas pokaże, kierunek ścisłej przymusowej integracji obrany, tylko bez UK Unia jest zdecydowanie słabsza. Jeżeli polityka Niemiec nadal ciążyć będzie ku Rosji(co jest naturalne), spodziewam się dalszych wojen na linii Unia-Unia, Unia-Polska, Unia-USA.
Cel Unii jest już dawno i jasno określony. Federalizacja państw europejskich, najwyższym politykiem rangą w Europie Szef KE, "ministrami"/premierami komisarze KE.

Federalizacja Unii Europejskiej – proces instytucjonalny, w którym Unia Europejska (UE) przekształca się z konfederacji (unii suwerennych państw) w federację (jedno państwo federalne z rządem centralnym, składające się z częściowo autonomicznych państw związkowych). Trwa dyskusja na temat stopnia, w jakim UE stała się już federacją w ciągu ostatnich dziesięcioleci, a co ważniejsze, w jakim stopniu powinna ewoluować w kierunku federalizmu.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Federal ... ropejskiej
Ostatnio zmieniony 2021-02-11, 22:03 przez Logan, łącznie zmieniany 5 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 10577
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 2098 times
Been thanked: 1913 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2021-02-12, 13:35

Ja i mam nadzieję większość społeczeństwa jest przeciw federacji UE. Państwo narodowe staje się we współczesnym zglobalizowanym świecie, gdzie rządzą koncerny ponadnarodowe, ostatnim bastionem niezależności i wolności.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4849
Rejestracja: 18 lut 2020
Ostrzeżenia: 1
Has thanked: 980 times
Been thanked: 529 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Jozek » 2021-02-12, 13:57

Dlatego wlasnie UK wystapilo z EU.
Jako panstwo majace wiele kolonii, nie zgodzi sie by stalo sie kolonia. Oni dokladnie wiedza czym to pachnie.
Ja tylko czekam az EU wprowadzi wojska europejskie, ktore beda niczym innym jak dawniej legia cudzoziemska jaka prowadzili Francuzi.
Wtedy do rozrob w Niemczech wysla np. Potrugalczykow, a do Polski Rumunow, czy Hiszpanow, by rozkazy byly dokladnie wykonane i nikt nie wplynal na ich wykonanie.
Jak juz powstanie taka armia, to bedzie za pozno na jakiekolwiek wyjscie z EU.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 12766
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 2556 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Andej » 2021-02-12, 22:33

Gdyby to tylko był Związek Socjalistycznych Państw Europejskich, ale dąży się do tego, tylko jako do etapu pełnej integracji. Po utworzeniu ZSPE (jw.) rozpocznie się krótka wojna między Berlinem a Paryżem. Aby potem Brukselę przenieść do Berlina i uczynić Bundestag ponad Europarlamentem (który, nota bene, został już zmarginalizowany przez KE). A potem już tylko Pakt Niemcy - Rosja i pozamiatane.
W tym dążeniu solą w oku jest Polska. Wszyscy mają równo, sztywno z sztandarem (czerwonym lub 6-cio kolorowym) w dłoni maszerować w takt niemieckiej orkiestry. Tak jak na defiladzie w Berlinie czy Moskwie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 10577
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 2098 times
Been thanked: 1913 times
Kontakt:

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Dezerter » 2021-06-03, 15:38

Robot podjął decyzję i zaatakował ludzi zabijając ich :-o
W Libii turecki dron wyposażony w sztuczną inteligencję zaatakował wojska nieprzyjaciela bez udziału człowieka – ujawniła ONZ w specjalnym raporcie. – Wydaje się, że był to test, tego, czy system jest na tyle dopracowany, że nie zaatakuje własnych żołnierzy. Zadziałał – mówi gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych i autor książki o wojnach przyszłości.

- - Od dawna rozmawiamy, że robotyzacja pola walki to nie tylko urządzenia bezzałogowe sterowane przez człowieka, czyli radiowo lub przewodowo, ale to również roboty wyposażone w sztuczną inteligencję, które samodzielnie będą wykonywać lub już wykonują misje bojowe – wyjaśnia generał
- Gen. Skrzypczak zwraca uwagę, że broń wyposażoną w sztuczną inteligencję mają już największe światowe mocarstwa: Amerykanie, Chińczycy i Rosjanie. – Wydarzenia z Libii pozwalają sądzić, że ma ją też Turcja – dodaje gen. Skrzypczak
- Autor książki "Jesteśmy na progu wojny" podkreśla, że kwestie użycia broni autonomicznej nie zostały dotąd uporządkowane przez organizacje międzynarodowe
- – Jeśli już teraz nie podejmą decyzji, które ograniczą – bo na pewno nie zatrzymają – rozwoju tej broni i nie uporządkują zasad jej użycia, to będziemy skazani na zabijanie żołnierzy przez roboty po obu stronach konfliktu – przestrzega generał
***

Edyta Żemła, Onet: Raport Rady Bezpieczeństwa ONZ ds. Libii ujawnił, że w marcu ub.r. konwoje przeciwnika zostały zaatakowane przez turecki dron STM Kargu-2. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego - ponieważ drony od lat był wykorzystywane w różnych konfliktach zbrojnych - jednak, jak podają autorzy raportu, tym razem dron wystartował, zidentyfikował i zaatakował wojska przeciwnika bez udziału człowieka. Czy właśnie wchodzimy w nową erę, w erę wojen robotów?
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/sw ... d=msedgntp
Ostatnio zmieniony 2021-06-03, 15:39 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Maciej
Bywalec
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 107 times
Been thanked: 31 times

Re: Ważne wydarzenia, których nie wolno przegapić

Post autor: Maciej » 2021-12-26, 09:15

(...) Dlaczego siejesz zamęt i wprowadzasz forumowiczów w błąd podając film bez opisu?
To co oglądali niektórzy zanim usunąłem to była wizja artystki taki happening a nie realne polityczne spotkanie. W tym wątku podajemy WAŻNE wydarzenia a nie artystyczne pierdoły - Dezerter
Szanowny Panie Ministrze! Zgodnie z zadaniami powierzonymi resortowi kultury minister kultury i dziedzictwa narodowego odpowiada za realizację polityki rządu w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. W związku z powyższym zwracam się do Pana z zapytaniem, czy Pańskie działania, które poniżej opisuję, są zgodne z polityką polskiego rządu w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Podczas 54. Międzynarodowego Biennale Sztuki w Wenecji, pod auspicjami ministra kultury i dziedzictwa narodowego, pokazywany był jako reprezentant Polski zniesławiający Polaków film. Izraelska reżyserka Yael Bartana nakręciła cykl trzech filmów ˝...i zadziwi się Europa˝ dotyczących Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce. W pierwszym filmie pt. ˝Mary koszmary˝ Sławomir Sierakowski, redaktor ˝Krytyki Politycznej˝, zachęca Żydów do powrotu do Polski. W drugim filmie pt. ˝Mur i wieża˝ Żydzi przyjeżdżają do Warszawy i stawiają kibuc. Trzecia część tryptyku - film pt. ˝Zamach˝ został przez Pana zaakceptowany do reprezentowania Polski na prestiżowym 54. Biennale Sztuki w Wenecji, a nominację wręczył Pan izraelskiej reżyserce osobiście.

Film ten przedstawia morderstwo popełnione w Warszawie przez ˝polskiego nacjonalistę˝ na Sławomirze Sierakowskim. W filmie pokazany jest wielonarodowy tłum statystów trzymających w rękach transparenty ˝Żydzi, nie zostawiajcie nas samych z Polakami˝, ˝Wy mordujecie, my budujemy˝, ˝Nie możecie nas wszystkich zabić˝. To oczywiste, że ten ziejący nienawiścią, propagandowy paszkwil przez widza spoza Polski jest odbierany jako dokument o naszej rzeczywistości.

To nie jest, Panie Ministrze, wypadek przy pracy. Od dłuższego czasu, za Pana przyzwoleniem, za granicą uprawia się działalność polityczną mającą na celu zniesławianie i dyskredytowanie Polaków w oczach międzynarodowej opinii publicznej.

Wspomniany film został pokazywany również w Berlinie podczas trwającego w dniach 26 kwietnia - 1 lipca 2012 r. 7. Berlin Biennale, które było dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Adama Mickiewicza.

W maju br. w Berlinie odbył się pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce - organizacji, która postuluje powrót do Polski 3 milionów Żydów i ustanowienie w Polsce języka hebrajskiego drugim językiem urzędowym. Jest to przesłanie pierwszego filmu tryptyku pt. ˝Mary koszmary˝. Ruch powstał w ramach działalności izraelskiej artystki Yael Bartana, reżyserki tak wspieranego przez Pana filmu.
https://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/Inter ... y=0AAC55A2
Zastanów się i sprawdź zanim wrzucisz na forum jakąś propagandę bo będą konsekwencje.
Ostatnio zmieniony 2021-12-29, 14:51 przez Dezerter, łącznie zmieniany 4 razy.
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Urojona pandemia, dowody:
https://youtu.be/epPngDNcpdI?t=281

ODPOWIEDZ