Czy Hare Kryszna faktycznie jest sektą?

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Czy Hare Kryszna faktycznie jest sektą?

Post autor: Morkej » 2022-01-05, 09:43

@adimazda Jesteś tutaj nowy, ale to nie szkodzi. Za powyższy post dostajesz ostrzeżenie. Uważaj na to, co piszesz, bo pożegnasz się z tym forum.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Hare Kryszna faktycznie jest sektą?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-05, 10:25

adimazda pisze: 2022-01-05, 09:37 Jak odbywasz sex z zona to tez masz stany chemiczne w mozgu (...). A gdy ci sie snia dziewczyny gdy masz polucje nocna to tez widzisz demony jako te kobiety I czesto sa bez twarzy. Mozg nic nie generuje niedouczencu. Falszywe to Ty masz tezy w swoich wypowiedziach. Co ty za literature czytasz ? Lepiej przejdz na komiksy to na nastolatkow poziomie. A nie bierzesz sie za komentarze o rzeczach o ktorych nie masz pojecia.
No cóż, sądzę, że z tego co napisałeś o mnie, dowiedzieliśmy się sporo... o Tobie.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Czy Hare Kryszna faktycznie jest sektą?

Post autor: AdamS. » 2022-01-05, 10:38

adimazda pisze: 2022-01-05, 09:37 A gdy ci sie snia dziewczyny gdy masz polucje nocna to tez widzisz demony jako te kobiety I czesto sa bez twarzy. Mozg nic nie generuje niedouczencu. Falszywe to Ty masz tezy w swoich wypowiedziach. Co ty za literature czytasz ? Lepiej przejdz na komiksy to na nastolatkow poziomie. A nie bierzesz sie za komentarze o rzeczach o ktorych nie masz pojecia.
Ta krótka wypowiedź wiele demaskuje. Po pierwsze wskazuje na obecność złego ducha (nigdy takich widzeń nie miałem, zwłaszcza w sytuacjach pożycia). Po drugie nagła i nieuzasadniona agresja po wcześniejszym długim i "słodkim" wywodzie na temat owej sekty (wcześniej może bym tak ruchu Hare Kriszna nie określił, ale takie reakcje tylko potwierdzają opinię, że to jednak niebezpieczna sekta).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy Hare Kryszna faktycznie jest sektą?

Post autor: Dezerter » 2022-01-06, 22:44

Piszesz, że wróciłeś do Kościoła, do Sakramentów, że zostawiłeś HK a później czytamy coś takiego- wytłuszczenie moje
Postnowilem wyzbyc sie grzechow przez sakramenty i po komuni kiedy juz doswiadczylem milosci i stanu laski uswiecajacej, poczolem sie modlic, juz po kornkach i rozancach przyszedl czas na intonowanie mantry, maha mantry hare kryszna.Po jakichs 400 mantrach - troche mi to zajelo czasu zaczalem widziec samego Kryszne w taki sposob, ze nagle znika ci pol budynku w gorze i widzisz kosmos i osobe Kryszny ktora na ciebie patrzy, jest on zazwyczaj wielkich rozmiarow, czasem przejawia sie mniejszy, czasem przechodzi grajac na flecie, wtedy zazwyczaj nakladaja sie jakby dwa swiaty na siebie ten materialny i tamten subtelny, takich doswiadczen mialem wiele w roznych dniach, niespodziewanie niezaleznych czasem od mantrowania a w zadnym razie, nie zaleznym od mojej woli czy uczuc czy wyobrazen . Dzieje sie to nagle jak wypadek niespodziewanie bez oczekiwan. Psychologowie i psychiatrzy zadziwieni nie maja wyjasnien i chorob psychicznych, tez nie potrafia do tego przypisac. Z punktu naukowego mentalnie jestem zdrowy. dla sceptykom w moja historie moge powiedziec ze, Ja sam nie wierzylem, kpilem, drwilem i wysmiewalem to wszystko u innych, zanim sam tego niedoswiadczylem. Niewiara i sceptycyzm mnie nie uchronil przed tymi doswiadczeniami, ale niewiara i sceptycyzm napewno pomogl, a zarazem sceptycyzm i niewiara zostaly pokonane prze mistyczne doswiadczenie. Na koniec powiem nie obchodzi mnie opinia ludzi na ten temat. Ja tu zostawiam pewne doswiadczenie z czysta intencja. Nie jest to rowniez reklama do wstepowania do Hare Kryszna. Zdecydowanie zalecam zostac w Kosciele i jego nauce i przy sakramentach. Wielu Ludzi z Hare Kryszna nie wychodzi z tamtad z tej sekty i tam gina, ale to skutki ich niewiernosci wobec Jezusa. I slusznie im sie Karma nalezy za ich zboczenia z drog Chrystusowych. Chwalmy Chrysta niech pokoj i milosc Jezusowa bedzie z wami Duszami w imie Pana JCHS. (Za bledy gramatyczne i interpunkcyjne przepraszam). Ps. Adimazda.
Pierwszy raz miałeś wizję Kriszny po wielu katolickich obrzędach sakramentach i modlitwach i po 400 macha matrach
a kolejne - patrz podkreślenie - samoczynnie i niezależnie od ciebie :-\ :-?
Nie uważasz, że to dziwne?
Jeszcze dziwniejsze i niespójne jest to, że niby wróciłeś do Kościoła, sakramentów , różańca i zaczynasz nagle mantrować :-o
Nie można być jednocześnie katolikiem i krisznaitą *-:)
nie może być świętą księgą jednocześnie Biblia i Gita, czy Śrimad Bhagawatam
nie można jednocześnie odmawiać różaniec i mantry
nie mozna w jednym poście nazywać HK sektą a później mieć wizję Kriszny po mantrowaniu
nawet jak po grecku Jezus i Kriszna brzmi tak samo (ponoć) jak twierdzą bhaktowie ;)
to się kupy nie trzyma
Ja bym jednak nie zaniedbywał wizyt u psychiatry i brał zalecane leki
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”