ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Been thanked: 2556 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2022-01-01, 10:07

Przyznam, że nie mam pojęcia. Wierzę, że cały świt jest Nim przepełniony. Oraz, że każdy człowiek, każde ludzkie serce powinno być Jego domem. Dotyczy to każdego człowieka począwszy od Adama. A jeśli tak, to odpowiedzią powinien być cytat z opisu stwoprzenia świata, a konkretnie człowieka.

Ale jest też taki werset: Rdz 28.22 Ten zaś kamień, który postawiłem jako stelę, będzie domem Boga. Z wszystkiego, co mi dasz, będę Ci składał w ofierze dziesięcinę».
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Has thanked: 2098 times
Been thanked: 1913 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2022-01-01, 12:41

A to mnie Andeju zaskoczyłeś, bo znalazłeś wcześniejszy opis miejsca, które zostało nazwane domem Boga - warto to podkreślić i zaznaczyć i rozpropagować, że pierwszy był Jakub, syn Izaka i wnuk Abrahama, który w BETEL zbudował Bogu dom
10 Kiedy Jakub wyszedłszy z Beer-Szeby wędrował do Charanu, 11 trafił na jakieś miejsce i tam się zatrzymał na nocleg, gdy słońce już zaszło. Wziął więc z tego miejsca kamień i podłożył go sobie pod głowę, układając się do snu na tym właśnie miejscu. 12 We śnie ujrzał drabinę opartą na ziemi, sięgającą swym wierzchołkiem nieba, oraz aniołów Bożych, którzy wchodzili w górę i schodzili na dół. 13 A oto Pan stał na jej szczycie1 i mówił: «Ja jestem Pan, Bóg Abrahama i Bóg Izaaka. Ziemię, na której leżysz, oddaję tobie i twemu potomstwu. 14 A potomstwo twe będzie tak liczne jak proch ziemi, ty zaś rozprzestrzenisz się na zachód i na wschód, na północ i na południe; wszystkie plemiona ziemi otrzymają błogosławieństwo przez ciebie i przez twych potomków. 15 Ja jestem z tobą i będę cię strzegł, gdziekolwiek się udasz; a potem sprowadzę cię do tego kraju. Bo nie opuszczę cię, dopóki nie spełnię tego, co ci obiecuję». 16 A gdy Jakub zbudził się ze snu, pomyślał: «Prawdziwie Pan jest na tym miejscu, a ja nie wiedziałem». 17 I zdjęty trwogą rzekł: «O, jakże miejsce to przejmuje grozą! Prawdziwie jest to dom Boga i brama nieba!» 18 Wstawszy więc rano, wziął ów kamień, który podłożył sobie pod głowę, postawił go jako stelę2 i rozlał na jego wierzchu oliwę. 19 I dał temu miejscu nazwę Betel3. - Natomiast pierwotna nazwa tego miejsca była Luz. - 20 Po czym złożył taki ślub: «Jeżeli Pan Bóg będzie ze mną, strzegąc mnie w drodze, w którą wyruszyłem, jeżeli da mi chleb do jedzenia i ubranie do okrycia się 21 i jeżeli wrócę szczęśliwie do domu ojca mojego, Pan będzie moim Bogiem. 22 Ten zaś kamień, który postawiłem jako stelę, będzie domem Boga. Z wszystkiego, co mi dasz, będę Ci składał w ofierze dziesięcinę».

Moje pytanie jest jednak miasto i Świątynie, gdzie było Sanktuarium i kapłani
Gdzie było pierwsze(drugie) miejsce, miasto gdzie zamieszkał Bóg, gdzie był Jego Dom, Świątynia, gdzie Przebywał ?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Has thanked: 2098 times
Been thanked: 1913 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2022-01-08, 09:44

Kochani podpowiem
Pierwszym miejscem był jak Andej słusznie zauważył Betel- kupa kamieni ;) , przez wieki tym trzecim miejscem była oczywiście Świątynia w Jerozolimie - wielka i piękna. A ja pytam o to miejsce pomiędzy i czasowo i jako budowla, gdzie Bóg towarzyszył i był z Izraelem.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ