Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Repart » 2022-01-13, 15:12

Mogę go nazywać jak chce, to tylko człowiek. Nie zmienia to faktu, że próbujesz manipulować zdaniem innych, byle tylko wyjść na swoje. Może i źle dobrałem słowa, ale moje zdanie jest inne niż Ty próbujesz mi wmówić. Szanuję papieża, najbardziej ze wszystkich. Ale nie popieram tego, że godzi się na przewodniczenie takich rad, które przytoczyłem, bo jego wizerunek może zostać wykorzystany do innych celów. Papież powinien pozostać przewodniczącym tylko jednej grupy ludzi - ludzi wierzących w Boga.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-13, 15:41

Odnoszę się do tego co napisałeś, a nie co myślisz (bo to niemożliwe). Dałeś ciała, więc nie zwalaj na mnie.
Na przyszłość waż słowa.

Kotwbucie
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 7 sty 2022

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Kotwbucie » 2022-01-14, 17:16

Przez długi czas nie chciałam się szczepić, z uwagi na wykorzystanie linii komórkowych dziecka z aborcji. Ostatnio natknęłam się na ten artykuł: https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/czy- ... czlowieka/
Mówi on o tym, że do szczepionki Pfizera nie wykorzystują tych komórek . Mam takie pytanie, czy są jakieś inne przesłanki natury moralnej, niezgodnej z wartościami chrześcijańskimi do tego by się nie szczepić?

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2022-01-14, 17:37

Kotwbucie pisze: 2022-01-14, 17:16 Przez długi czas nie chciałam się szczepić, z uwagi na wykorzystanie linii komórkowych dziecka z aborcji. Ostatnio natknęłam się na ten artykuł: https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/czy- ... czlowieka/
Mówi on o tym, że do szczepionki Pfizera nie wykorzystują tych komórek . Mam takie pytanie, czy są jakieś inne przesłanki natury moralnej, niezgodnej z wartościami chrześcijańskimi do tego by się nie szczepić?
https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19 ... bowiazkiem

Jak myslisz, papież by zachęcał do czynów niezgodnych z wartościami chrzescijsniskimi?

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2022-01-14, 17:42

Czarny pisze: 2022-01-14, 17:37
Kotwbucie pisze: 2022-01-14, 17:16 Przez długi czas nie chciałam się szczepić, z uwagi na wykorzystanie linii komórkowych dziecka z aborcji. Ostatnio natknęłam się na ten artykuł: https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/czy- ... czlowieka/
Mówi on o tym, że do szczepionki Pfizera nie wykorzystują tych komórek . Mam takie pytanie, czy są jakieś inne przesłanki natury moralnej, niezgodnej z wartościami chrześcijańskimi do tego by się nie szczepić?
https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19 ... bowiazkiem

Jak myslisz, papież by zachęcał do czynów niezgodnych z wartościami chrzescijsniskimi?
Raczej nie. Aczkolwiek sam sobie zaprzecza.

Obrazek

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2022-01-14, 17:49

:D Raczej nie? Ależ jesteś łaskawa dla papieża @lambda

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-14, 19:03

Czarny, to o czym pisze Papiez to tylko niewielka czesc wartosci Chrzescijanskich.
Nie mozna dla jednych wartosci, pomijac innych. Dlatego tez wypowiedzi te nie sa dogmatem, tylko doraznymi poradami dla wierzacych ktorzy powinni i tak kierowac sie wlasnym sumieniemm, a nie wylacznie polegac na tym co Papiez w danej chwili radzi.

To jest tez to co pisalem w innym watku o "cieplym i goracym", bo to jest wlasnie zwiazane z samodzielnymi i konkretnymi decyzjami we wlasnym zyciu, a nie kopiowanie innych, czy wrecz zrzucanie odpowiedzialnosci i decyzji na nawet Papieza. Papiez nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za nasze decyzje i nie mozna go takowa obarczac. Zwlaszcza ze pandemia nie ma nic wspolnego z zadnymi specyficznymi dogmatami wiary, a porada Papieza nie jest w zadnym wzgledzie dogmatem wiary by sie na nia powolywac i obarczac Papieza odpowiedzialnoscia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2022-01-14, 19:14

@Jozek kolega @Kotwbucie zapytał się o moralny aspekt szczepuenia, dlatego uznałem że przytoczenie zdania Papieża jsst zasadne .

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: lambda » 2022-01-14, 20:28

Obrazek

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: JBP » 2022-01-14, 21:25

Zagrożenie covidem jest realne, natomiast uważam, że społeczeństwo ponosi większe straty z reakcji na covida niż z samego covida.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-14, 22:36

Czarny pisze: 2022-01-14, 19:14 @Jozek kolega @Kotwbucie zapytał się o moralny aspekt szczepuenia, dlatego uznałem że przytoczenie zdania Papieża jsst zasadne .
Zasadne bylo by przytoczenie wypowiedzi Papieza rownolegle z opiniami innymi niz Papieza, tak by ktokolwiek pytal, czy czytal, wiedzial i rozumial ze jego osobista decyzja jest istotna, a nie kogokolwiek innego.Niedlugo pewnie dojdzie do tego ze byle dylemat w pracy bedzie musial uzyskac opinie Papieza, co zrobic.
Ludzie, badzcie powazni i nie robcie sobie jaj z Papieza i Kosciola, jesli jestescie naprawde wierzacymi. Papiez i Kosciol nie bedzie zyl waszym zyciem, to wy macie je przezyc tak jak stoi w Pismach. Papiez i Kosciol moze wam w tym pomoc, ale za was tego nie zrobi, bo fizycznie jest to niemozliwe.
Ostatnio zmieniony 2022-01-14, 23:22 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Maciej » 2022-01-14, 22:44

Czarny pisze: 2022-01-14, 17:37
Kotwbucie pisze: 2022-01-14, 17:16 Przez długi czas nie chciałam się szczepić, z uwagi na wykorzystanie linii komórkowych dziecka z aborcji. Ostatnio natknęłam się na ten artykuł: https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/czy- ... czlowieka/
Mówi on o tym, że do szczepionki Pfizera nie wykorzystują tych komórek . Mam takie pytanie, czy są jakieś inne przesłanki natury moralnej, niezgodnej z wartościami chrześcijańskimi do tego by się nie szczepić?
https://www.rp.pl/ochrona-zdrowia/art19 ... bowiazkiem

Jak myslisz, papież by zachęcał do czynów niezgodnych z wartościami chrzescijsniskimi?
Myślę, że Papież jest wprowadzony w błąd i poddany chaosowi informacyjnemu. Niestety nie mamy pasterza w tej sprawie. Oczywiście to tylko moje zdanie.
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-15, 00:59

Następny z paternalistycznym podejściem do papieża.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-01-15, 09:10

Probowaliscie sobie wyobrazić co dzialoby sie gdyby wcześniejsze warianty srowida dzialalyby bez ograniczeń i.lockdownow w sferze publicznej. Zobaczcie jak.lzejszy wriant Omikron sie szerzy. A teraz weźcie sobie te np 300000 zkazonych dziennie we Francji z czego 10 procent będzie wymagać hospitalizacji a miejsce znajdzie sie dla polowy... 15000 zgonow.dziennie. Po 2 -3 tygodniach wszyscy baliby sie wyjść z domu, chlebka by kie było gdzie kupić. Glod. Służby chore wiec gwaltyrabunko podpalenia. Upadek panstw i być może Chinska Armia wyzwalajaca wszystko na około. ☺ W suplikacji mamy OD POWIETRZA GLODU OGNIA I WOJNY. Udało se zatrzymać tylko na POWIETRZU I LOKALNIE MAMY NIEDOBORY ZYWNOSCI. PELNEGO GLODU , OGNIA I WOJNY NIE MA. Wiec proszę wszystkich którym jest zle o chwile.zastanowienia Mi Covid zajumal prawie 1/3 dochodów i koszty zwiększył o 20 procent. Ale.nie cierpię głodu , nie spaliło mi niczego i bomb na łbie nie mam. Chwalmy Pana. Amen. Koniec kazania.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2022-01-15, 09:23

Gzresznik Upadający pisze: 2022-01-15, 09:10 Mi Covid zajumal prawie 1/3 dochodów i koszty zwiększył o 20 procent. Ale.nie cierpię głodu , nie spaliło mi niczego i bomb na łbie nie mam. Chwalmy Pana. Amen. Koniec kazania.
I to mi się podoba. Ciężar wziąć na plecy i nieść dopóki się da. Zamiast biadolić, szczuć na decydentów, zwalać winę na wszystkich dookoła.
Grzesznik podał konstruktywny przykład podejścia do tematu. To nie ktoś inny jest winny. Tak jak wiatr nie jest winny, że wieje w oczy. Mamy się osłaniać, bronić, zapobiegać i robić swoje. Wypełniać swoje zadania jak najlepiej. Bez siana defetyzmu, bez wylewania swoje frustracji, bez szczucia na tych, którzy uważają inaczej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ