Dary Ducha Świętego

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-10, 22:25

Jakiś czas temu rozeszło się po internecie twierdzenie, jakoby św,Tomasz pisał coś o darze języków jako o "gaworzeniu" (czyli wydawaniu z siebie dźwięków nie należących do żadnego języka).
Informacja znalazła się w (skądinąd niezłej) książce o.Gałuszki "Odnowa w Łasce" i została radośnie rozpowszechniona przez red. Jakimowicza z "Gościa".
Wszystkim zdezorientowanym polecam obszerne wyjaśnienie tego nieporozumienia, pióra (czy raczej klawiatury) ks. biskupa Anrzeja SIemieniewskiego http://www.siemieniewski.archidiecezja. ... q=node/217
Ostatnio zmieniony 2020-01-10, 22:30 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2020-01-11, 19:45

Opiekun/Kordynator, czyli ksiądz powołany/wyznaczony/mianowany/delegowany/upoważniony przez Biskupa w Archidiecezji Gnieźnieńskiej do opieki, prowadzenia i koordynowania działań wspólnot charyzmatycznych Odnowy Katolickiej
Dary Ducha Świętego we współczesnym Kościele | ks. Marcin Modrzyński
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2021-12-15, 21:51

Kolejny ważny o dobry wykład
ks. Marcin Modrzyński - Mowa i dotyk Boga, owoce chrztu w Duchu Świętym
Nauczanie z archidiecezjalnego dnia skupienia wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. (Gniezno, 15.02.2020)
Byłem słuchałem na żywo więc się dzielę (trzeba kliknąć najniższe Obejrzyj w You Tube
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 21:53 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: JBP » 2022-01-16, 22:42

przyp.

owoce Ducha Świętego:

MIŁOŚĆ
RADOŚĆ
POKÓJ
CIERPLIWOŚĆ
UPRZEJMOŚĆ
DOBROĆ
WIERNOŚĆ
ŁAGODNOŚĆ
OPANOWANIE

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2022-06-04, 21:31

Marcin Modrzyński pisze a ja polecam się przyłączyć *-:)

Na dziewięć dni przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego trwamy na wspólnej modlitwie podobnie jak Apostołowie, którzy modlili się po Wniebowstąpieniu Pana Jezusa czekając na zapowiedziane przez Niego Zesłanie Ducha Świętego
MODLITWA WSTĘPNA (odmawiana w każdym dniu nowenny)
Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Pismo święte poucza: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć. jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha – Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego” (1 Kor 2,919).

Módlmy się: Przybądź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości, abyśmy miłowali Boga całym sercem i otrzymali wieczne szczęście. Amen.
Dzień ósmy
W ostatnim dniu oktawy Święta Namiotów, Jezus "zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego" (J 7,37.39).
Módlmy się:
Panie Jezu Chryste, jak drzewo po przyjęciu wody rozwija się i przynosi owoce, również i my pragniemy przyjąć łaskę Ducha Świętego i przynosić owoce cnót. Amen.
MODLITWY KOŃCOWE (odmawiane w każdym dniu nowenny)
Ojcze nasz…
Módlmy się: Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Litania do Ducha Świętego

Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.
Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

Duchu Święty, Trzecia Osobo Trójcy Przenajświętszej, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, który od Ojca i Syna pochodzisz, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, który na początku stworzenia świata unosiłeś się nad wodami, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, który w postaci gołębicy pojawiłeś się nad Chrystusem w wodach Jordanu, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, który zstąpiłeś na Apostołów w postaci języków ognistych, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, który żarem gorliwości przepełniłeś serca uczniów Pańskich, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, który odrodziłeś nas w wodzie Chrztu świętego, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, który nas umocniłeś w Sakramencie Bierzmowania, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, przez którego Bóg czyni nas dziećmi Swoimi, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, który wlewasz miłość Boską do serc naszych, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, który nas uczysz prawdziwej pobożności, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, źródło radości, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, strażniku sumień naszych, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, obecny w nas przez łaskę swoją, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, dawco mądrości i rozumu, zmiłuj się nad nami.
Duchu, Święty, dawco rady i męstwa, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, dawco umiejętności i pobożności, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, dawco bojaźni Bożej, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, dawco wiary, nadziei i miłości, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, natchnienie skruchy i żalu wybranych, zmiłuj się nad nami.

Bądź nam miłościw, przepuść nam, Duchu Święty.
Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas, Duchu Święty.
Bądź nam miłościw, wybaw nas, Duchu Święty.

Od zwątpienia w zbawcze działanie łaski, wybaw nas, Duchu Święty.
Od buntu przeciwko prawdzie chrześcijańskiej, wybaw nas, Duchu Święty.
Od braku serca wobec bliźnich naszych, wybaw nas, Duchu Święty.
Od zatwardziałości w grzechach, wybaw nas, Duchu Święty.
Od zaniedbania pokuty, wybaw nas, Duchu Święty.
Od wszelkich złych i nieczystych spraw i myśli, wybaw nas, Duchu Święty.
Od nagłej i niespodziewanej śmierci, wybaw nas, Duchu Święty.
Od potępienia wiekuistego, wybaw nas, Duchu Święty.
My grzeszni, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Duchu Święty

Abyś Kościołem Twoim świętym rządzić i zachować go raczył, wysłuchaj nas Duchu Święty
Abyś nas w wierze katolickiej utwierdzić raczył, wysłuchaj nas Duchu Święty
Abyś nam wytrwałości i męstwa udzielić raczył, wysłuchaj nas Duchu Święty
Abyś umysły nasze pragnieniem posiadania nieba natchnąć raczył, wysłuchaj nas Duchu Święty
Abyś w nas godne mieszkanie dla siebie przygotować raczył, wysłuchaj nas Duchu Święty
Abyś nas w cierpieniach pocieszyć raczył, wysłuchaj nas Duchu Święty
Abyś nas w łasce Twojej utwierdzić raczył, wysłuchaj nas Duchu Święty
Abyś nas wszystkich do zbawienia doprowadzić raczył, wysłuchaj nas Duchu Święty

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

P.: Stwórz, Boże, we mnie serce czyste.
W.: I odnów we mnie moc ducha.

Módlmy się:
Duchu Święty, który zgromadziłeś wszystkie narody w jedności wiary, przybądź i napełnij serca Twoich sług łaskę Swoją, zapal w nas ogień Twojej miłości i chroń od wszelkiego złego. Amen.

Dodano po 4 minutach 28 sekundach:
Obrazek
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Jozek » 2022-06-05, 10:44

Dez, ale z Pism nie wynika ze Apostolowie wiedzieli czym bedzie i jak sie przejawi Paraklet. Tym bardziej ze Ducha Sw. juz otrzymali od Jezusa.
Z tego wniosek ze ich modlitwy nie byly skierowane do Parakleta, tylko do Boga i Chrystusa.
Chyba ze masz jakies inne konkretne tlumaczenie ktore mowi innaczej.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Andej » 2022-06-05, 11:14

Jozek pisze: 2022-06-05, 10:44 z Pism nie wynika ze Apostolowie wiedzieli czym bedzie i jak sie przejawi Paraklet.
Prawda, że nie wiedzieli. Ale to nie oznacza, że nie zwracali się do Niego. Jezus im obiecał przyjście. Zatem wierzyli w to, że jest. Że przyjdzie. Mogli się doń modlić.
Podkreślam słowo mogli. Osobiście nie wiem.
Sądzę, że nie znali pojęcie Trójcy świętej. I sądzę, że z racji tego, czego uczył ich Chrystus, modlili się do Ojca. Albo głównie do Ojca.
Bo Jezus był dla nich Panem jedynie z powodu synostwa. Poza tym mieli od dzieciństwa wpojone modlenie się do Ojca. A Jezus ich tym utwierdzał.

Ale, ale. Oni, nawet nie znając Trójcy, już mogli się modlić do Boga, jak Jedynego łącząc mentalnie Ojca z Synem. A jęli tak, to czemu nie z Parakletem także.

Ino niech nikt nie pyta o źródła. Tak teraz wykombinowałem. Wydaje mi się to być prawdopodobnym.
Ale wyznam szczerze, że nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Nie ma żadnego wpływu na mój stosunek do Boga, ani na moja wiarę. Takie tematy traktuję jako ciekawostki, raczej zbliżone do filozofii scholastycznej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Hildegarda » 2022-06-05, 17:28

Jozek pisze: 2022-06-05, 10:44 Dez, ale z Pism nie wynika ze Apostolowie wiedzieli czym bedzie i jak sie przejawi Paraklet. Tym bardziej ze Ducha Sw. juz otrzymali od Jezusa.
Co przez to rozumiesz, że już otrzymali? Wcześniej otrzymali?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Albertus » 2022-06-05, 17:37

Hildegarda pisze: 2022-06-05, 17:28
Jozek pisze: 2022-06-05, 10:44 Dez, ale z Pism nie wynika ze Apostolowie wiedzieli czym bedzie i jak sie przejawi Paraklet. Tym bardziej ze Ducha Sw. juz otrzymali od Jezusa.
Co przez to rozumiesz, że już otrzymali? Wcześniej otrzymali?
Otrzymali Ducha Świętego już pierwszego dnia po zmartwychwstaniu Chrystusa:

J20:19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»11.


W dniu Pięćdziesiątnicy zostali zanurzeni w Duchu Świętym i napełnieni Duchem Świętym i Jego mocą.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Hildegarda » 2022-06-05, 17:45

Albertus pisze: 2022-06-05, 17:37 Otrzymali Ducha Świętego już pierwszego dnia po zmartwychwstaniu Chrystusa:

J20:19 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» 20 A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. 21 A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». 22 Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!10 23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»11.


W dniu Pięćdziesiątnicy zostali zanurzeni w Duchu Świętym i napełnieni Duchem Świętym i Jego mocą.
A Paraklet to jest Duch Święty? Chodzi mi czy jest to w Biblii napisane, że to Duch Święty?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2022-06-05, 17:46

I to wiele razy Hildegardo - oj chyba nie znasz NT
Dostali go zadaniowo od Jezusa na poszczególne misje, które wykonywali.
Jozek pisze: 2022-06-05, 10:44 Dez, ale z Pism nie wynika ze Apostolowie wiedzieli czym bedzie i jak sie przejawi Paraklet. Tym bardziej ze Ducha Sw. juz otrzymali od Jezusa.
Z tego wniosek ze ich modlitwy nie byly skierowane do Parakleta, tylko do Boga i Chrystusa.
Chyba ze masz jakies inne konkretne tlumaczenie ktore mowi innaczej.
Prawdę mówisz zapewne się nie modlili
ale do Jezusa też się nie modlili
do Matki Bożej się nie modlili
do świętych się nie modlili
...
jak widzisz, Kościół żyje i dzięki temu właśnie parakletowi się rozwija i zmienia
Ja słucham Kościoła, który w osobie prezbitera Marcina - Boży człowiek jak będziesz miał okazję to porozmawiaj w Gnieźnie - podaje nam różne Litanie w tym tą.
ale jak uważnie spojrzysz, to na początku modlitwy masz skierowanie jej do Ojca i Syna, od których Duch pochodzi a nawet do całej Trójcy.

Litania do Ducha Świętego

Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.
Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
A tak między nami - bez Ducha Świętego nic nie zrozumiesz :!: , więc zacznij się modlić
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Albertus » 2022-06-05, 17:53

Hildegarda pisze: 2022-06-05, 17:45

A Paraklet to jest Duch Święty? Chodzi mi czy jest to w Biblii napisane, że to Duch Święty?
Jest napisane:

J14:26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy7 i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Hildegarda » 2022-06-05, 17:55

Dezerter pisze: 2022-06-05, 17:46 I to wiele razy Hildegardo - oj chyba nie znasz NT
Dostali go zadaniowo od Jezusa na poszczególne misje, które wykonywali.
No nie znam na pamięć wersetów :p, podaj jakiś cytat. Chodzi mi konkretnie o to czy Duch Święty i Duch Jezusa (ten którego miał zesłać po Wniebowstąpieniu) to ten sam Duch według Biblii? Bo przeczytałam w książce wiadomo jakiej :p, taką jedną informację i chciałabym ją sprawdzić na podstawie Biblii

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Albertus » 2022-06-05, 18:12

Hildegarda pisze: 2022-06-05, 17:55
Dezerter pisze: 2022-06-05, 17:46 I to wiele razy Hildegardo - oj chyba nie znasz NT
Dostali go zadaniowo od Jezusa na poszczególne misje, które wykonywali.
No nie znam na pamięć wersetów :p, podaj jakiś cytat. Chodzi mi konkretnie o to czy Duch Święty i Duch Jezusa (ten którego miał zesłać po Wniebowstąpieniu) to ten sam Duch według Biblii? Bo przeczytałam w książce wiadomo jakiej :p, taką jedną informację i chciałabym ją sprawdzić na podstawie Biblii
Dz 16:6 Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji. 7 Przybywszy do Myzji, próbowali przejść do Bitynii2, ale Duch Jezusa nie pozwolił im, 8 przeszli więc Myzję i zeszli do Troady3. 9 W nocy miał Paweł widzenie: jakiś Macedończyk stanął [przed nim] i błagał go: «Przepraw się do Macedonii i pomóż nam!» 10 Zaraz po tym widzeniu staraliśmy się4 wyruszyć do Macedonii w przekonaniu, że Bóg nas wezwał, abyśmy głosili im Ewangelię.


Rz8:9 Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy.

Z tych wersetów wynika że te określenia pojawiają się zamiennie.
Ostatnio zmieniony 2022-06-05, 18:13 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Jozek » 2022-06-05, 22:11

Dezerter pisze: 2022-06-05, 17:46 I to wiele razy Hildegardo - oj chyba nie znasz NT
Dostali go zadaniowo od Jezusa na poszczególne misje, które wykonywali.
Jozek pisze: 2022-06-05, 10:44 Dez, ale z Pism nie wynika ze Apostolowie wiedzieli czym bedzie i jak sie przejawi Paraklet. Tym bardziej ze Ducha Sw. juz otrzymali od Jezusa.
Z tego wniosek ze ich modlitwy nie byly skierowane do Parakleta, tylko do Boga i Chrystusa.
Chyba ze masz jakies inne konkretne tlumaczenie ktore mowi innaczej.
Prawdę mówisz zapewne się nie modlili
ale do Jezusa też się nie modlili
do Matki Bożej się nie modlili
do świętych się nie modlili
...
jak widzisz, Kościół żyje i dzięki temu właśnie parakletowi się rozwija i zmienia
Ja słucham Kościoła, który w osobie prezbitera Marcina - Boży człowiek jak będziesz miał okazję to porozmawiaj w Gnieźnie - podaje nam różne Litanie w tym tą.
ale jak uważnie spojrzysz, to na początku modlitwy masz skierowanie jej do Ojca i Syna, od których Duch pochodzi a nawet do całej Trójcy.

Litania do Ducha Świętego

Kyrie, elejson. Chryste, elejson. Kyrie, elejson.
Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
A tak między nami - bez Ducha Świętego nic nie zrozumiesz :!: , więc zacznij się modlić
Wlasnie cala noc sie modlilem i uczylem z czterech ksiag na raz, dostalem tez polecenie by kontynuowac ta nauke.
Nie wiem tylko jak, choc wygladalo to na bardzo latwa i prosta nauke, wrecz przyjemna, wygladalo to tak jakby bylo 4 jozkow i kazdy czytal inna ksiege, ale razem byli jednym jozkiem ktory je czytal. ;) a rano wstalem z usmiechem jakbym trafil glowna wygrana w lotto. ;) Az zona sie dziwila co mi sie stalo.
We wtorek jade znow do pracy we Francji, wiec bede mial duzo wolnego czasu na nauke z tych czterech Ksiag.

Niestety, znow omina mnie wyklady 11 czerwca i samo zakonczenie roku. Przynajmniej indeks zostawilem u ks. Dyrektora.
Ostatnio zmieniony 2022-06-05, 22:57 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ