Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Repart » 2022-01-20, 08:55

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-19, 23:21
Andej pisze: 2022-01-19, 19:01 A może się mylił? Bo najwięcej jest wszystkowiedzących autorytetów? Mamy genialne społeczeństwo, bo tak wielu geniuszy znających się na wszystkim. A nasza mikrospołeczność, też nie jest od tego wolna.
Najdziwniejsze, że nie czują swojej śmieszności.
Pamiętaj Marku, że Ty także możesz być w tej grupie genialnych ekspertów z każdej dziedziny uważających, że pozjadali wszystkie rozumy świata. Skoro Ty się dziwisz ze śmieszności innych, to inni mogą dziwić się z Twojej. Każdy kij ma dwa końce.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-20, 09:04

Dlatego polegam na "naukowcach i lekarzach" (jak ktoś tu z pogardą napisał). Co i Tobie doradzam.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Repart » 2022-01-20, 09:10

Też na nich polegam, ale nie polegam mediom.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-20, 10:01

Repart pisze: 2022-01-20, 09:10 Też na nich polegam, ale nie polegam mediom.
Nie.
Podlegasz, tyle że tym jeszcze mniej wiarygodnym (YT, FB, inne internetowe strony).
Wynajdujesz jakichś niszowych oszołomów, podajesz dane statystyczne z wyraźnym brakiem umiejętności posługiwania się statystykami (statystyką bardzo łatwo zasugerować coś skrajnie nieprawdziwego, za to doskonale wyglądającego dla laików).
To, że jesteś "przeciw mediom" daje CI (fałszywe) wrażenie, że jesteś z wąskiej grupy "myślących samodzielnie" - a to tylko taki sam pęd, jak wiele innych.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Repart » 2022-01-20, 11:44

Mylisz się. To, że coś tam podałem - linki czy liczby - nie znaczy że uznaję je za prawdziwe. Mam je na uwadze, zestawiam z innymi danymi, czekam i analizuję. Z czasem media aktualizują dane i znowu robię to samo. Czy coś jest podawane w TVP, TVN, czy FB pseudoniezależne media, nie zmienia faktu mojego podejścia do tych informacji. Nic nie przyjmuje jako prawdziwe. Przynajmniej nie od razu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-20, 12:08

Andej pisze: 2022-01-19, 21:16 Jestem Ci głęboko wdzięczny, że nie wydajesz mi poleceń, ani rozkazów.
Podziwiam Twoją skromność. Mając takie możliwości, mógłbyś stwarzać-produkować centaury, albo inne hybrydy i je sprzedawać.
Zastanawiam się jeno, dlaczego nie zbudujesz komórki, czy związku chemicznego, który całkowicie usunął niebezpieczeństwa stwarzane przez epidemie, wirusy, bakteria i inne takie malutkie, a złośliwe "żyjątka".
I mam też pretensje, że dzielisz się swoją wiedzą z nami na forum, zamiast z Pfizerem, Moderną czy jakimiś laboratoriami. My to za maluczcy. Możemy tylko chylić czoło przez twymi możliwościami. Ale, gdybyś pouczył genetyków, to skończyły się wiele nieszczęść dotykających ludzkość. Odrzuć skromność, wypłyń na szerokie wody. Ocal nas wszystkich.
Andej ja tu na forum nie przekazuje nikomu zadnej wiedzy.

A gdybys nie wiedzial, to czlowiek dostal od Boga taki jak piszesz "zwiazek chemiczny."
Czlowiek i laboratoria jedynie niszczy to co Bog dal Czlowiekowi.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-20, 12:13

Jozek pisze: 2022-01-19, 19:59 Gdybys mial jakas wiedze w dziedzinie genetyki, to polecil bym ci przestudiowac temat tych "stem cells" bo to w sumie jest podstawa tego szarlatanstwa ktore sie coraz bardziej rozwija.
Te wlasnie stem cells pozwalaja na to by polaczyc dwa kompletnie rozne organizmy i "stworzenie" nowej hybrydy.
Jest w okresie rozwoju plodu kazdego organizmu okres w ktorym nie posiada on doslownie zadnych oslon immunologicznych, ktore mogly by spowodoowac odrzucenie przeszczepu. Wystarczy by tdwa rozne organizmy znalazly sie na tym etapie i mozna bez zadnych komplikacji zrobic fuzje tych organizmow, by powstala hybdyda, tak jak np. znane z dawnych historii centaury, pol czlowiek pol kon.
Te stem cells w produkcji szczepionek to jedynie pretekst by nadal je wykozystywac.
A co do powszechnie powielanego stwierdzenia nawet przez przedstawicieli Kosciola ze od tych kwestionowanych aborcji z ktoorych rozmnazane sa do dzic te stem cells, minelo wiele lat, to zwroc uwage na to ze to sa nadal komorki tych abortowanych dzieci, bo czlowiek jednak zyje te 60-70, czy nawet 90 lat, wiec to sa nadal komorki tych ludzi ktore zabito w aborcji, a one sie namnazaja tak samo jak powstaja nowe komorki w kazdym z nas i jak twierdzi nauka, to w kazdym z nas praktycznie wszystkie atomy sa calkowicie wymienione w okresie ok. 7 lat. To trwa przez calle zycie czlowieka, wiec te komorki abortowanych dzieci nadal zyja tak jak komorki kkazdego zyjacego czlowieka.

Jeśli ktoś ma jakieś watpliwości po przeczytaniu postu Jozka to odsyłam do rzetelnej, opartej na faktach i oficjalnej stanowiska, opinii Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski - Dezerter
viewtopic.php?t=11184
Dez, to co podales ma sie nijak do mojej wypowiedzi bo nigdzie nie pisalem ze w szczepionkach sa jakies stem cells, a to co podales wlasnie dotyczy wyjasnienia ze w szczepionkach ich nie ma.
Dlatego nie rozumiem jaki w ogole sens ma twoja uwaga skoro kompletnie czegos innego niz ja pisalem dotyczy.
Ostatnio zmieniony 2022-01-20, 12:47 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: konserwa » 2022-01-20, 12:16

Ja przyznam, ze nie rozumiem Jozku o co Tobie chodzi - jakies hybrydy i centaury sa produktem przemyslu szczepionkowego ... ?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-20, 12:20

Nie, nie pisalem zadnych takich rzeczy jakie tobie i Dezowi przyszly do glowy.
Pisalem jedynie ze badania nad stem cells, ktore prowadzi wiele roznych laboratoriow nie tylko przemysl szczepionkowy moga do tego i nie tylko do tego doprowadzic.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: konserwa » 2022-01-20, 15:15

Moga prowadzic do hodowli centaurow?

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2022-01-20, 15:46

Oj zdecydowanie bym wolał hodowle dinozarlow ;)
Znaczy dinozaur, tylko z poważnymi skutkami poszczepiennymi.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Jozek » 2022-01-20, 16:43

konserwa pisze: 2022-01-20, 15:15 Moga prowadzic do hodowli centaurow?
Nie mam pojecia co siedzi w glowach tych dzisiejszych (...) napisz jeszcze raz taką szkodliwą bzdurę a dostaniesz ostrzeżenie, bo to nie jest śmieszne gdy piszesz w tym wątku- Dezerter
Ostatnio zmieniony 2022-01-20, 17:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Andej » 2022-01-20, 17:00

Czarny pisze: 2022-01-20, 15:46 Oj zdecydowanie bym wolał chodowle dinozarlow
Problem w tym, że mogłoby zabraknąć kamieni, aby się przed nimi opędzać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: Czarny » 2022-01-20, 17:11

Poszczepienne mutanty, to by grzeczne były ;)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Pandemia Covid 19 - zagrożenie realne czy nie

Post autor: konserwa » 2022-01-20, 20:49

A wiecie, ze ludzie nawet moga zbudowac dom na sloncu. I wiecie, ze (kto wie ) ludzie moga zmutowac Boga w boga i boga i boga?
Moze jakies fakty o panu Frankensteinie i jego dzieciach? A moze o smerfach?

ODPOWIEDZ