Zagadki matematyczne/logiczne

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: Jozek » 2022-01-22, 01:34

Jesli ktos chce postawic sie w roli Boga, to bedzie mial dylemat.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: konserwa » 2022-01-22, 07:50

Ciagne za dzwignie. Cyhyba ze jest inny haczyk, o ktorym nic nie wiem z tej przypowiastki.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: Czarny » 2022-01-22, 08:27

konserwa pisze: 2022-01-22, 07:50 Ciagne za dzwignie. Cyhyba ze jest inny haczyk, o ktorym nic nie wiem z tej przypowiastki.
Pytanie Janiolowi masz zadac, a nie używać łomu by wtargnąć do nieba ;)
Dobra idę spać kolejne konsultację jak wstanę.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: konserwa » 2022-01-22, 11:05

Nie zadam, bo nie chce mi sie myslec. Coraz trudniej mi to przychodzi.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: JBP » 2022-01-22, 11:25

konserwa pisze: 2022-01-22, 07:50 Ciagne za dzwignie. Cyhyba ze jest inny haczyk, o ktorym nic nie wiem z tej przypowiastki.
gratulację zdałaś 1 pytanie na kandydatkę na psychopatę xD


ZAGADKA na kandydata na psychopatę 2
Sztorm. Statek tonie, jest zbyt ciężki. Załoga powyrzucała już prawie wszystkie przedmioty. Nie ma rady, albo wyrzuci się kilkudziesięciu ludzi za burtę skazując ich na śmierć albo wszyscy pójdą na dno i zgnie kilkaset ludzi.

Czy dajesz rozkaz by wyrzucić kilkudzieisięciu ludzi za burtę czy pozwalasz by wszyscy poszli na dno?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: Andej » 2022-01-22, 11:29

Matematycznie rzecz ujmując ... była już "zagadka z wagonikiem". I tu już chyba z obrazkiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: Jozek » 2022-01-22, 11:37

Jesli ktos zadaje zagadki, to musi znac na nie wlasciwa odpowiedz innaczej bedzie to chora bzdura by przedstawic rzeczywistosc w formie problemu.
Psychologiczna manipulacja rzeczywistoscia by zmienic jej postrzeganie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: Efezjan » 2022-01-22, 11:58

JBP pisze: 2022-01-22, 01:14 ZAGADKA
Stoisz przy dźwigni, która przełącza tory na tory lewe lub prawe. Na lewych leży przywiązana szanowana, młoda rodzina mąż, żona, 2 dzieci, na prawym jakiś samotny, grubas, którego nikt nie ceni.
Nadjeżdża pociąg. Nie zdążysz nikogo z ofiar uwolnić. Zdążysz tylko pociągnąć lub nie za dźwignię. Dzwignia jest teraz ustawiona tak, że pociąg skręci na lewy tor i przejedzie rodzinę. Możesz pociągnąć za dzwignię by zginęła tylko 1 osoba, ten grubas.
Ciągniesz za dźwignię czy nie?
Ten dylemat jest w książce Dawkinsa "Bóg urojony".

Jeśli nie pociągnę za dźwignię - zginie czworo ludzi, jeśli pociągnę zginie jedna, a zatem niestety ciągnę dźwignię.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: Czarny » 2022-01-22, 12:23

Jozek pisze: 2022-01-22, 11:37 Jesli ktos zadaje zagadki, to musi znac na nie wlasciwa odpowiedz innaczej bedzie to chora bzdura by przedstawic rzeczywistosc w formie problemu.
Psychologiczna manipulacja rzeczywistoscia by zmienic jej postrzeganie.
Rozumiem ze ta uwaga się mnie tyczy.
,
Treść zagadki którą wczoraj zadałem:

Giniesz w katastrofie lotniczej i znajdujesz się przed dwojgiem identycznych drzwi. Jedne drzwi prowadzą do nieba, a drugie do piekła. Przy każdych drzwiach stoją dwa identyczne anioły. Jeden anioł może mówić tylko prawdę, podczas gdy drugi anioł może tylko kłamać. Tylko same anioły wiedzą, kto kłamie, a kto nie. Możesz zadać tylko jedno pytanie tylko jednemu z aniołów. Jakie jest jedyne pytanie, które zapewni ci przejście do nieba?


Odpowiedź:
Cz y drugi anioł powiedziałby mi że te drzwi prowadzą do nieba? Jeżeli spytany anioł okaże się tym który zawsze mówi prawdę a wskazane drzwi okażą się niebem to odpowie odpowie: Nie. Jeżeli zaś spytany anioł okaże się tym co kłamie również odpowie Nie. Jeśli usłyszymy odpowiedź „Nie” wchodzimy do wskazanych drzwi. Z kolei jeżeli wskazane drzwi okazały by się piekłem każdy z aniołów odpowiedziały: Tak. Wtedy wchodzimy do tych drugich drzwi.


Miłej zabawy
Ostatnio zmieniony 2022-01-22, 13:49 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: Jozek » 2022-01-22, 12:41

Nie, ale w sumie to takie logiczne zagadki, zmieszane z wiara, raczej nie wplyna pozytywnie na jej rozumienie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: Czarny » 2022-01-22, 13:51

Jozek pisze: 2022-01-22, 12:41 Nie, ale w sumie to takie logiczne zagadki, zmieszane z wiara, raczej nie wplyna pozytywnie na jej rozumienie.
A to sorry, błędnie to odebrałem :)
Bo odpowiedź się nie pojawiła, moja też i tak mi sie to poskładało.
Ze wychodzi na to ze nie znam odpowiedzi

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13757
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: sądzony » 2022-01-22, 17:26

Czarny pisze: 2022-01-21, 17:55 Giniesz w katastrofie lotniczej i znajdujesz się przed dwojgiem identycznych drzwi. Jedne drzwi prowadzą do nieba, a drugie do piekła. Przy każdych drzwiach stoją dwa identyczne anioły. Jeden anioł może mówić tylko prawdę, podczas gdy drugi anioł może tylko kłamać. Tylko same anioły wiedzą, kto kłamie, a kto nie. Możesz zadać tylko jedno pytanie tylko jednemu z aniołów. Jakie jest jedyne pytanie, które zapewni ci przejście do nieba?
W tej zagadce nie potrzebne są 4 anioły, po 2 przy każdych drzwiach. Wystarczy dwoje drzwi i dwa anioły, jeden prawdomówny, a drugi kłamca. Zagadka oparta jest na podstawach logiki.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: konserwa » 2022-01-22, 20:11

No coz, prawdopodobnie jestem w jakims sensie psychopata. Byl taki czas w moim muyciu, ze strzelalem do prawdziwych ludzi z prawdzwego AKM. I nie byla to gra. Za to byla krew i trupy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: Jozek » 2022-01-22, 23:03

I nigdy czlowiek nie bedzie wiedzial kto mial zginac a kto zyc.
A moze odwrotnie? Kto mial zyc a kto zginac? Zalezy z ktorej strony sie na to patrzy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

niepraktykujący

Re: Zagadki matematyczne/logiczne

Post autor: niepraktykujący » 2022-02-26, 00:39

Dla mnie dość znacząca logiczna zagadka, to dlaczego ludzie wierzą w głupoty jakimi są religie.
Tak dla przykładu, albo Islam jest nieprawdziwy i miliard ludzi wierz w tą niedorzeczność, lub chrześcijaństwo jest nieprawdziwe, i tutaj tak samo ludzie wierzą w niedorzeczność, ewentualnie obie te religie są niedorzeczne, a prawdziwa jest jakaś inna religia, w końcu mamy ich na świecie dziesiątki tysięcy, więc gdzie tu szansa, że sie trafi na tą prawdziwą.
Patrząc tak ogółem na historie całej ludzkości, to tylko mały procent ludzi, mógł wierzyć w prawdziwą religie, a cała reszta liczona w dziesiątkach miliardów, wierzyła w coś czego nie ma i nigdy nie było.
Czyżby to ułomność ludzkiego umysłu, wymuszała tego typu zachowania?

ODPOWIEDZ