Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Miejsce dla użytkowników należących do katolickiej listy dyskusyjnej Katolicy2 na Yahoo ([email protected])
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: Andej » 2021-10-16, 08:34

Zaskakujące. Ale pozytywnie.
I dziś na czasie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: sądzony » 2021-10-16, 08:57

Sam nie wiem co o tym myśleć. Nie znam tej pani. Ale skoro @Andej nie szokuje to chyba OK.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: SmokEustachy » 2021-10-26, 18:11

https://krytykapolityczna.pl/kultura/cz ... 4ZyPaQY600
Na razie link, więcej potem.
Idealny temat na listę.

mysza365

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: mysza365 » 2021-10-26, 20:41

Rozumiem, że to miejsce na najbardziej nas szokujące doniesienia ze świata (?).
No to dziś: https://pch24.pl/sojusz-katolikow-otwar ... ialo-stac/
W skrócie: tzw. "Świątynia szatana" domaga się prawa do "sakramentu aborcji" - w ramach wolności religijnej.
Powód? - tzw. tolerancja, w ramach której nie żąda się dziś rozróżniania dobra i zła.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: SmokEustachy » 2022-01-26, 01:31

Napisałem tekst ostatnio:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1 ... zien-wojny
Poczytajcie sobie ekscytację Redaktora Terlikowskiego. Tomasz ma na imię:

https://deon.pl/kosciol/tomasz-terlikow ... pa,1803980

Otóż Onet puścił fragmenty pisma procesowego Diecezji Żywiec i się rozpętała burza choć nie ma całego tekstu tej odpowiedzi na pozew a jak wiadomi każdy artykuł na Onecie trzeba traktować jako kłamliwy i nieprawdziwy do momentu gdy uzyskamy jakieś inne dowody potwierdzające zawarte tezy. Może być tak skręcony że wydźwięk owego pisma jest odwrotny niż by wynikało. Przeproszenie przez rzecznika czy tam coś nie jest dowodem takim bo znając inteligencję tych tworów to będzie przepraszał za nieprawdziwą ściemę bo Onet. Tam była kwestia odszkodowania za molestowanie nieletniego poniżej 15 lat b miał 12. Sprawca, ksiądz W się przyznał w procesie karnym?

W każdym razie taka strategia procesowa może być przeciwskuteczna gdyż 12 lat to jest 12 lat i opowiadanie że 12 lat uwodzi jest niepoważne. I inne tezy tego typu. Nie to mnie ubodło tylko taka sprzeczność, że hierarchia tradycyjnie-zachowacza powinna być wyczulona na wszelaki występek i zdecydowanie go wypleniać z szeregów kleru a jest odwrotnie: progresywni wypleniają a ci kryją. Nie rozumiem tego kompletnie i o co tu biega?

Druga sprawa: pojawił się w Rzeczpospolitej artykuł o prześladowaniach katolików i wyszło że katolicy są najbardziej prześladowani. I co? I cisza. Nie ma kampanii żadnej, domagania się od UE walki z nienawiścią, katofobią itp. Nie ulega wątpliwości najmniejszej że walka z katofobią i polonofobią powinna stać się unijnym priorytetemjak najszybciej. A tu teolożka fundamentalna odklejona żadna akcji nie robi. Dlaczego Kościół nie jest tu w stanie zorganizować akcji żadnej? Są kadry, ludzie środki itp. Bo są za. Taka jest gorzka prawda.

Problemem jest natomiast jak ksiądz odprawi Mszę po Łacinie. Nie że od razu Trydencką tylko normalną. Takiego to od razu trzeba ukarać. Co to komu przeszkadzało? 30 lat temu twierdziłem, że stoimy w obliczu katastrofy a teraz stwierdzam, że już jest sama katastrofa a nie jej oblicze. Prymas narzeka, że spadają praktyki religijne. I czyja to wina?

Całe szczęście że nie przeszedł podatek kościelny, którym se chcieli zapewnić dochody na kilkadziesiąt lat następnych i przy okazji wywołać falę apostazji.

II

Aby zahamować falę rozwodów trzeba przeprowadzić przepis, że się robi testy DNA i jak dzieci nie jego to alimentów nie ma. I by się skończyły. Ale tu też nie proponują tego. Mam tu szereg rozwinięć przygotowanych ale nie chce mi się pisać.

PS: O teolożce było tutaj:

https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1 ... bierzaczka

Idzie wojna jak widać i dywersja na granicy naszej jawi się jako preludium, w którym owa teolożka wystąpiła jako harcownik Putina. Ale czekajcie: ona jest jedna czy jest ich więcej? Tu też jest audycja i jakaś kobieta się wypowiada:


Lewicowy publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz podsumował towarzycho tak: Pewna grupa uchodźców wymyślała różne ściemy a głupie dziennikarki im wierzyły i wpłacały kasiorkę. A to w przerzucanie ciężarnej Kongijki przez płot, a to pływanie przez 6 dni wśród trupów i inne takie. Generalnie odklejenie. Zwróćcie jednak uwagę na Parysa. On tak pitoli że nawet jak ma rację to nie ma racji. Mam tego wszystkiego dość.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: SmokEustachy » 2022-02-01, 18:57

Terlikowski spłodził książkę:

cytuję

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Kobietofobia

Post autor: SmokEustachy » 2022-02-04, 22:59

Jak donosi Mordimer Madderdin, pardon, Jacek Piekara "Feministka Jennifer Swayne protestuje przeciw temu, że w Wielkiej Brytanii maniacy seksualni i gwałciciele zamykani są w żeńskich więzieniach, jeśli zadeklarują, iż są kobietami. Tam seksualnie wykorzystują uwięzione kobiety. Została więc aresztowana za transfobię i mowę nienawiści..."
Obrazek

Co tu zastanawia to kompletny brak reakcji feministek, zwolenników praw kobiet, simpów, itp. Nic. Wrzuciłem to tu i ówdzie i nie ma. Ani nie piszą, że to nieprawda, ani nie popierają, ani się nie przeciwstawiają. Gdzie jest Środa, gdzie Szczuka, gdzie Maja Staśko? Kasia Babis, Fangotten, Krytyka Polityczna, Feminoteka, Wysokie Obcasy? Gdzie jest odklejona teolożka fundamentalna? Też nie? Ogólnie rzesza różnych takich pyskatych wsadziła mordę w kubeł i nie bulgocze? Łaj?

No boją się zakwalifikowania jako terfiary i co za tym idzie wyautowania. (Zcancelowanie, wywalenie na margines, exterminacja psychiczna, unieważnienie). My zaś powinniśmy im przypominać tę aferę na każdym kroku i domagać się określenia stanowiska, są bowiem za. Przypominam mądrość etapu jest taka a nie inna. Nie mogą jeszcze wyznać że są za gwałceniem kobiet. A są. Ogólnie za dyskryminacją kobiet przez transów, czyli facetów.

Patriarchat zaś jest prokobiecy bo broni jedne koboety przed drugimi. Największym wrogiem jednej kobiety jest inna kobieta.

II

Pomijam Korwina który już we wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku przewidywał taką sytuację bo to jest logiczny wniosek z ich założeń. Mało kto zwraca jednak uwagę na statystyki: skoro taki gościu mówi że jest kobietą i idzie do kicia jako kobieta to jego zbrodnie, w tym gwałty zaliczane są do zbrodni kobiet co zmieni statystyki i za jakiś czas się okaże że to kobiety gwałcą i mordują inne kobiety. Żadna feministka jak już wspominałem nie zakwili w tej kwestii. I tu konsekwencje będą ogromne w kształtowaniu polityki społecznej. Same se zgotowały ten los. A Korwin-Mikke, Ziemkiewicz i inni wyrastają na obrońców kobiet bo nie boją się podejmować problemu.

III

Weźmy inne postulaty z następnych etapów: seksizmem jest na przykład twierdzenie, że faceci są silniejsi od kobiet. Skoro nie są to Kodeksie Pracy trzeba znieść ograniczenia w dźwiganiu dla kobiet, niech każda do 40 kilo może dźwigać jak facet. czemu Senyszyn nie podejmuje tego tematu? A Klimansara? Bo oszukują społeczeństwo nie podając swych prawdziwych celów.

Wskazówka dla nas jest taka, ze musimy informować o tej patologii szerokie kręgi społeczne i dzięki temu może ocalejemy. W sensie na zachodzie się już zawali i dowodnie okaże się, że tak się nie da. A my się jeszcze będziemy trzymać.

Historii się trzeba było uczyć naszej aby pojąć jak lewaki wyrzynają jedne drugie. Zawsze wygrywają bardziej radykalne pozbawione skrupułów, resztek moralności, wrażliwości. Weźcie se przed oczy bolszewików wyrzynających mienszewików. Tak samo transe wykańczają terfiary

Jeszcze jest ta druga we Francji antyislamistka. Ale o niej później.

PS O Mądrości etapu:

Towarzysz Lenin objawił prawdę taką, że rewolucja składa się z etapów. Każdy etap ma swoje prawdy, cele, środki, metody. Po przejściu do następnego etapu prawda poprzedniego staje się kłamstwem itd. Ponieważ jesteśmy rewolucyjnie do tyłu przeto ratunkiem naszym jest pokazywanie patologii następnych etapów. Czyli sytuacji z krajów gdzie dalej zaszło. Informacje takie, jako przyszłościowe, budzą ataki furii u tamtych. Nie możemy być tu tylko reaktywni ale uprzedzająco musimy działać. Doszło już u nas do profanacji więc wiarygodne są informacje o docelowym modelu ekscesów, czyli podpalenia kościołów, dewastacje itp. Pokazać można początkowe ściemy i dalszą ich ewolucję. Znaczące elementy jak wywalenie Navratilowej. Navratilova została na wcześniejszym etapie i ośmielila się upomnieć o prawa kobiet. Parady równości są tylko u nas, gdzie indziej są parady dumy itp.

Uwypuklić należy katofobiczne nastawienie ideolo LGBT oraz pokłady nienawiści które tam zalegają. Wpływa ona negatywnie na kondycję społeczeństwa.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: Andej » 2022-02-05, 15:23

Bareja w Misiu: Jest prawda czasu i prawda ekranu.
Kalka z Lenina?

Ale sądzę, że Smok myli się. Ino w tym, że nie dostrzega przewodniej roli poprawności politycznej. To poprawność jednych skłania do karania Jenifer, a innych do milczenia w jej sprawie.
Poprawność polityczna kojarzy mi się z ławicą ryb (czy lemingi potrafią pływać?). Genialne wprost jet to, jak nagle cała ich rzesza zmienia kierunek. Poprawność polityczna to coś w rodzaju świadomości zbiorowej.
Słusznie Smok wskazał na prawdę czasu. Ale kto ją wskazuje? Kto pełni rolę genseka? Ilu genseków jest teraz? I jak to się dzieje, że i oni zachowują się jak ławica ryb? Czy to, że przeszli przez młodzieżową infekcję komunizmu lat sześćdziesiątych, oznacza, że stali się klonami?

Media nie są czwartą władzą. Są pierwszą. Albo jedyną. Przynajmniej w świecie tzw. demokratycznym. A ich pretorianami jest biurokracja. Wszechobecna, socjalistyczne, wszechwładna. Dopóki posłuszna poprawności politycznej kreowanej przez media.

Kim zatem są politycy? Kto ich wybiera? Czy wybiera? Czy może kreuje, a lemingi posłusznie głosują?

A co z trójpodziałem? Skoro sądownicza, wykonawcza i ustawodawcza są stale pod presją. A każda próba wybicia się na niepodległość którejś z nich wywołuje alergiczne reakcję mediów. A także uzależnionych od nich władz, rządów ... Np. PE w UE.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ