Kwestia nawracania innych?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-18, 22:50

Andej pisze: 2022-02-18, 19:30
Piort W. pisze: 2022-02-18, 10:33Dzisiaj własnie oglądałem wiadomości w tv i usłyszałem , że ,, naśladowcy Jezusa ,, z Polski cieszą się z zakupu najnowszych czołgów Abrams od ,, naśladowców Jezusa ,, z USA , żeby się bronić przed ,, naśladowcami Jezusa ,, z Rosji . A KK milczy .
1. Si vis pacem para bellum!
2. Na prawdę powiedzieli, że naśladowcy Chrystusa? Zapewne masz to zgrane, przyślij. Niech wszyscy zobaczą i usłyszą.
3. Z braku argumentów atakujesz z innej strony? Czy taki atak jest lepszy w oczach Boga od obrony czyjegoś dobra, życia?
To nie żaden atak .
Chodzi tylko o to , że KK ubolewa , że młodzież i ludzie odchodzą .
Zachodzi pytanie :
A co dzieci widzą i ludzie widzą ?
Musimy wiedzieć , że czasy średniowiecza minęły , dziś młodzież jest wyedukowana i inteligentna .
Zapewne się pan zgodzi z tym ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-18, 23:03

Co mają do rzeczy czasy Średniowiecza?
Co ma do rzeczy edukacja? Edukacja powoduje niewiarę?
=======================

Wracam od tych "świadkowych" zagajeń nie mających związku z tematem do naszej dyskusji w wątku; wiele osób tu pisało (słusznie) o ewangelizowaniu przykładem, niekiedy stawiając je (niesłusznie) w opozycji do głoszenia. Właśnie dziś, przeglądając moje notatki z książek, natknąłem się na wypowiedź Scotta Hahna, prezbitarianina, który po poznaniu wiary katolickiej konwertował (jak sam pisze "wrócił") do Kościoła:
Zawsze mówię tym, którzy używają przy mnie tej wymówki: „
Jeśli naprawdę uważasz, że samo świadczenie życiem wystarcza, że słowa nie są konieczne, to idź i porozmawiaj ze swoją siostrą lub współmałżonkiem i zapytaj, czy świadectwo twojego życia jest tak potężne, tak poruszające i pełne, że wystarczy, aby na ciebie spojrzeli i od razu wiedzieli wszystko, co tylko potrzeba, o Bogu, Jezusie Chrystusie i Kościele, o grzechu i łasce, uświęceniu i zbawieniu.
Czy ludzie mogą dostrzec to wszystko w każdej minucie każdego dnia twojego życia? Czy twoja kompletna biografia mogłaby zastąpić Ewangelie? Czy może czegoś, przynajmniej czasami, brakuje?”.
(....)
Dekret Soboru Watykańskiego II o Apostolstwie Świeckich (Apostolicam actuositatem) potwierdza, jak ważne jest świadczenie o Chrystusie naszym życiem: takie świadectwo ma „moc przyciągania ludzi do wiary i do Boga”.
Jednak dalej stwierdza: Tego rodzaju apostolstwo [ludzi świeckich] nie polega jednak na samym tylko świadectwie życia. Prawdziwy apostoł szuka okazji głoszenia Chrystusa również słowem, bądź to niewierzącym, by ich doprowadzić do wiary, bądź wierzącym, by ich pouczyć, umocnić i pobudzić do gorliwszego życia, „albowiem miłość Chrystusowa przynagla nas” (2 Kor 5,14), a w sercach wszystkich powinny znaleźć oddźwięk owe słowa Apostoła: „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii” (1 Kor 9,16) (nr 6).
Ostatnio zmieniony 2022-02-18, 23:08 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Andej » 2022-02-19, 09:05

Piort W. pisze: 2022-02-18, 22:50 Chodzi tylko o to ,
Chodzi tylko o to, aby dyskutować na temat wątku, tj. Kwestii nawracania innych?
O tym jak to robić skutecznie. Co czynić, aby zapobiegać rozbijaniu Kościoła, często przez tzw. pożytecznych idiotów. Ale też przez odszczepieńców, zwłaszcza takich, którzy porzucili wiarę katolicką. Szczególnie bronić się przed tymi, który sami zwą siebie chrześcijanami i wbrew temu nie uznają bóstwa Chrystusa. Bronić ludzi przez ludźmi, którzy uważają się za katolików, ale wbrew temu nie starają się wypełniać zasad Dekalogu ani przykazań miłości. Są jak wilki rozpędzające stado wiernych.
Oprócz obrony powinniśmy dyskutować, jak przyciągnąć ludzi do Boga. Co powinniśmy czynić, aby dawać przykład miłości, namiastki miłości Boga do ludzi.
Piort W. pisze: 2022-02-18, 22:50Musimy wiedzieć , że czasy średniowiecza minęły
Słusznie, powinniście wiedzieć. Z tych słów wynika, że są środowiska, w których konieczne jest szerzenie takiej wiedzy. Mnie zaskakuje ten postulat.
Piort W. pisze: 2022-02-18, 22:50 dziś młodzież jest wyedukowana i inteligentna .
Inteligentna zapewne jest. A co do wyedukowania, to mam poważne wątpliwości. Uważam, że edukacja bardzo kuleje. A szczególnie edukacja religijna. Podobnie jak edukacja w wierze, której nie da nic poza przykładem najbliższych. Ta młodzież widzi zakłamanie dorosłych (video meliora proboque, deteriora sequor) i z braku edukacji nie potrafi właściwie ocenić. Jeśli w najbliższym otoczeniu brak wzorców moralnych, etycznych i religijnych, to potrafią sami sobie wyznaczyć kierunku życia. Celu dążeń. Wtedy zjawiają się "charyzmatyczni protestanci", "surowi świadkowie", "atrakcyjni buddyści" i różne sekty przyciągające okazywaną nowym miłością. Wtedy młodzi zupełnie tracą grunt pod nogami. A dorośli rozpaczają, że dziecko odeszło od Kościoła, nie zauważając przy tym, że oni sami już dawno sa poza Kościołem, tylko nie dotarło to do ich świadomości. Chodzą z rozpędu do kościołów, zwłaszcza gdy święconka. Albo na pasterki, bo można spotkać znajomych. Ale żyją tak, jakby Boga nie było. Tacy ludzie łatwo wpadają w szpony różnych wyznań, religii, które stają się jakimś objawieniem, dzięki swej inności. A potem tak, jak kiedyś było w wojsku: na bramie wielki napis. Od zewnątrz widoczny: Witamy was!, a od wewnątrz: Mamy was!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-19, 11:07

Andej pisze: 2022-02-19, 09:05
Piort W. pisze: 2022-02-18, 22:50 Chodzi tylko o to ,
Chodzi tylko o to, aby dyskutować na temat wątku, tj. Kwestii nawracania innych?
O tym jak to robić skutecznie. Co czynić, aby zapobiegać rozbijaniu Kościoła, często przez tzw. pożytecznych idiotów. Ale też przez odszczepieńców, zwłaszcza takich, którzy porzucili wiarę katolicką. Szczególnie bronić się przed tymi, który sami zwą siebie chrześcijanami i wbrew temu nie uznają bóstwa Chrystusa. Bronić ludzi przez ludźmi, którzy uważają się za katolików, ale wbrew temu nie starają się wypełniać zasad Dekalogu ani przykazań miłości. Są jak wilki rozpędzające stado wiernych.
Oprócz obrony powinniśmy dyskutować, jak przyciągnąć ludzi do Boga. Co powinniśmy czynić, aby dawać przykład miłości, namiastki miłości Boga do ludzi.
Piort W. pisze: 2022-02-18, 22:50Musimy wiedzieć , że czasy średniowiecza minęły
Słusznie, powinniście wiedzieć. Z tych słów wynika, że są środowiska, w których konieczne jest szerzenie takiej wiedzy. Mnie zaskakuje ten postulat.
Piort W. pisze: 2022-02-18, 22:50 dziś młodzież jest wyedukowana i inteligentna .
Inteligentna zapewne jest. A co do wyedukowania, to mam poważne wątpliwości. Uważam, że edukacja bardzo kuleje. A szczególnie edukacja religijna. Podobnie jak edukacja w wierze, której nie da nic poza przykładem najbliższych. Ta młodzież widzi zakłamanie dorosłych (video meliora proboque, deteriora sequor) i z braku edukacji nie potrafi właściwie ocenić. Jeśli w najbliższym otoczeniu brak wzorców moralnych, etycznych i religijnych, to potrafią sami sobie wyznaczyć kierunku życia. Celu dążeń. Wtedy zjawiają się "charyzmatyczni protestanci", "surowi świadkowie", "atrakcyjni buddyści" i różne sekty przyciągające okazywaną nowym miłością. Wtedy młodzi zupełnie tracą grunt pod nogami. A dorośli rozpaczają, że dziecko odeszło od Kościoła, nie zauważając przy tym, że oni sami już dawno sa poza Kościołem, tylko nie dotarło to do ich świadomości. Chodzą z rozpędu do kościołów, zwłaszcza gdy święconka. Albo na pasterki, bo można spotkać znajomych. Ale żyją tak, jakby Boga nie było. Tacy ludzie łatwo wpadają w szpony różnych wyznań, religii, które stają się jakimś objawieniem, dzięki swej inności. A potem tak, jak kiedyś było w wojsku: na bramie wielki napis. Od zewnątrz widoczny: Witamy was!, a od wewnątrz: Mamy was!
Prawda jest taka , że gdyby KK przedstawiał dla ludzi i młodzieży jakąś wartość , to by KK nie opuszczali .
Problem obłudy i zakłamania jest problemem władzy KK , wierni to widzą i odchodzą .
Ciekawie się Jezus wypowiedział o swoich czasach i kogo potępił w Mateusza 23:13 - 36

,, ... 13 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Zamykacie bowiem królestwo niebios przed ludźmi; bo sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. 14 ——
15 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przemierzacie bowiem morze i suchy ląd, aby uczynić jednego prozelitę, a gdy się nim stanie, sprawiacie, że podlega Gehennie dwakroć bardziej niż wy sami.
16 „Biada wam, ślepi przewodnicy, którzy mówicie: ‚Jeżeli ktoś przysięga na świątynię, jest to niczym, ale jeśli ktoś przysięga na złoto świątyni, ten ma zobowiązanie’. 17 Głupi i ślepi! Co właściwie jest większe, złoto czy świątynia, która to złoto uświęciła? 18 A także: ‚Jeżeli ktoś przysięga na ołtarz, jest to niczym, ale jeśli ktoś przysięga na dar, który jest na nim, ten ma zobowiązanie’. 19 Ślepi! Co właściwie jest większe, dar czy ołtarz, który ten dar uświęca? 20 Kto zatem przysięga na ołtarz, ten przysięga na niego i na wszystko, co na nim; 21 a kto przysięga na świątynię, ten przysięga na nią i na tego, który ją zamieszkuje; 22 a kto przysięga na niebo, ten przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada.
23 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Dajecie bowiem dziesiątą część mięty i kopru, i kminu, ale zlekceważyliście to, co ważniejsze w Prawie, mianowicie sprawiedliwość i miłosierdzie, i wierność. Te rzeczy należało czynić, tamtych jednak nie lekceważyć. 24 Ślepi przewodnicy, którzy odcedzacie komara, lecz połykacie wielbłąda!
25 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Oczyszczacie bowiem z zewnątrz kielich i miskę, ale wewnątrz są one pełne grabieży i nieumiarkowania. 26 Ślepy faryzeuszu, oczyść najpierw wnętrze kielicha i miski, żeby także z zewnątrz stały się czyste.
27 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Przypominacie bowiem pobielane groby, które z zewnątrz wprawdzie wydają się piękne, ale wewnątrz są pełne kości zmarłych oraz wszelkiej nieczystości. 28 Tak i wy wprawdzie z zewnątrz wydajecie się ludziom prawi, ale wewnątrz jesteście pełni obłudy i bezprawia.
29 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Budujecie bowiem groby prorokom i ozdabiacie grobowce pamięci prawych, 30 i mówicie: ‚Gdybyśmy byli w dniach naszych praojców, nie mielibyśmy z nimi współudziału w przelaniu krwi proroków’! 31 Tym samym świadczycie przeciwko sobie, że jesteście synami tych, którzy mordowali proroków. 32 Dopełnijcie zatem miary waszych praojców.
33 „Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny? 34 Oto dlatego ja posyłam do was proroków i mędrców, i nauczycieli publicznych. Niektórych z nich zabijecie i zawiesicie na palu, niektórych zaś ubiczujecie w waszych synagogach i będziecie prześladować od miasta do miasta, 35 żeby na was przyszła wszelka krew prawych przelana na ziemi, od krwi prawego Abla do krwi Zachariasza — syna Barachiasza — którego zamordowaliście między sanktuarium a ołtarzem. 36 Zaprawdę wam mówię: Wszystko to przyjdzie na to pokolenie. ... ,,

Warto się nad tym zastanowić , ryba psuje się od głowy , prawda ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-19, 12:04

Piort W. pisze: 2022-02-19, 11:07 Prawda jest taka , że gdyby KK przedstawiał dla ludzi i młodzieży jakąś wartość , to by KK nie opuszczali .
A od Świadków Jehowy z jakiego powodu odchodzą? Bo notujecie spore spadki.
Problem obłudy i zakłamania jest problemem władzy KK , wierni to widzą i odchodzą .
Żałosne próby kaperowania... Niektóre sekty są tak mało pewne swojego przesłania, że z oczerniania innych czynią "metodę ewangelizacyjną"...
Poza tym, jak jak kto, ale gdy akurat Świadek Jehowy mówi o obłudzie i zakłamaniu, to jest wyjątkowo mało wiarygodne...

Poza tym, piszesz nie na temat wątku.

Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-19, 12:35

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-19, 12:04
Piort W. pisze: 2022-02-19, 11:07 Prawda jest taka , że gdyby KK przedstawiał dla ludzi i młodzieży jakąś wartość , to by KK nie opuszczali .
A od Świadków Jehowy z jakiego powodu odchodzą? Bo notujecie spore spadki.
Problem obłudy i zakłamania jest problemem władzy KK , wierni to widzą i odchodzą .
Żałosne próby kaperowania... Niektóre sekty są tak mało pewne swojego przesłania, że z oczerniania innych czynią "metodę ewangelizacyjną"...
Poza tym, jak jak kto, ale gdy akurat Świadek Jehowy mówi o obłudzie i zakłamaniu, to jest wyjątkowo mało wiarygodne...

Poza tym, piszesz nie na temat wątku.
Wiele razy miałem możliwość rozmawiania na tematy biblijne z księżmi .
Zauważyłem jedne i te same problem :
1. Nie odpowiadanie na pytania
2. Zmienianie tematu
3. Jak czegoś nie rozumieją to odpowiadają ,, tajemnica wiary ,,

Natomiast gdy rozmawiałem ze Świadkami Jehowy , wtedy rozmowa wchodziła na wyższe poziomy duchowe .
Od razu czułem różnicę jeśli chodzi o poziom duchowy i zrozumienie Pisma Świętego .
Wtedy zrozumiałem , że Pismo Święte mogą zrozumieć tylko prawdziwi czciciele Boga Ojca Jehowy .

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-19, 12:59

Piort W. pisze: 2022-02-19, 12:35
Wiele razy miałem możliwość rozmawiania na tematy biblijne z księżmi .
Zauważyłem jedne i te same problem :
1. Nie odpowiadanie na pytania
Serio? Na jakie?
2. Zmienianie tematu
Z tego, to akurat znamy Świadków Jehowy. Jest to ich "przysłowiowe" wręcz zachowanie.
3. Jak czegoś nie rozumieją to odpowiadają ,, tajemnica wiary ,,
To dobrze o nich świadczy.
Nie wszystko rozumiemy i należy zachować pokorę. Świadkowie Jehowy uważają, ze potrafią odpowiedzieć na wszystkie pytania - stąd te wszystkie bzdury jakie opowiadają i stąd fałszywe proroctwa.
Natomiast gdy rozmawiałem ze Świadkami Jehowy , wtedy rozmowa wchodziła na wyższe poziomy duchowe .
Od razu czułem różnicę jeśli chodzi o poziom duchowy i zrozumienie Pisma Świętego .
Wtedy zrozumiałem , że Pismo Święte mogą zrozumieć tylko prawdziwi czciciele Boga Ojca Jehowy .
CIekawa propaganda ;)
Tyle że bez żadnej wartości merytorycznej.

Peterze, rozmawiam ze Świadkami ponad 40 lat (nawet był moment że rozważałem konwersję: mało wtedy wiedziałem o Piśmie Świętym. Ale wykonałem pewne badania i okazało się, że w świetle Biblii opowiadają androny). Takiego prymitywizmu w tłumaczeniu Biblii nie spotkałem chyba w żadnej innej grupie.
A wiem co mówię - dyskutuję z przedstawicielami wielu wyznań. I, choć się nie zgadzam z ewangelikami, zielonymi czy baptystami w wielu kwestiach, to i tak ich rozumienie Biblii bije na głowę dziwaczne pomysły Świadków Jehowy.

Częściowo są to bzdury "odziedziczone" przez Was z Adwentyzmu (który też powstał w wyniku fałszywych przepowiedni, które się nie spełniły), a część to już Wasza inwencja...


A teraz, PO RAZ KOLEJNY, zwracam CI uwagę, że, czyniąc tu swoje werbunkowe wysiłku, piszesz nie na temat wątku.
Wróć do tematu, inaczej będę zmuszony zgłosić Twoje nieregulaminowe zachowanie do Moderacji.
Ostatnio zmieniony 2022-02-19, 13:01 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Andej » 2022-02-21, 08:45

Piort W. pisze: 2022-02-19, 11:07 ,, ... 13 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Zamykacie bowiem królestwo niebios przed ludźmi; bo sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
Porażająca samokrytyka.
Z jednej strony cieszy mnie to, że dostrzegasz to w swojej wspólnocie, z drugiej martwi, że wciąż w niej tkwisz, skoro tak jest.
Martwi też to, że koncentrujesz się na s=destrukcji, zamiast na tym co konstruktywne.

Czy aż tak bardzo nienawidzisz chrześcijan, że musisz wchodzić na chrześcijańskie forum, aby szkodzić?

Nie wiem, czy uda mi się Ciebie zniechęcić do tego. Ale zauważ, że dominującą rolę na Forum odgrywają świadomi katolicy. Ludzie wierzący i starający się doskonalić swoją wiarę. Nie znajdziesz to zagubionych jeleni, których można zwieść fałszywą nauką. Nie masz tutaj nic do zaoferowania, poza psuciem krwi jednych i rozbawianiem innych.

Jedynym pozytywnym skutkiem Twojej ti obecności jest to, że otaczam Cię swoją modlitwą. I nie tylko ja. Prozę Boga o światło dla Ciebie, abyś przejrzał i zrozumiał wolę Bożą skierowaną do Ciebie. Modlę się o Twoje zbawienie.

Cytowałeś Biblię. Może zdarzy kpo Ci się kiedyś czytać Ewangelię wg św. Jana. Są tam takie słowa: J 8.7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». Przyszedłeś do nas, aby rzucać w nas kamieniami. My do Ciebie z ręką wygiągnietą. Z chlebem Bożej Prawdy. Ale Ty z kamieniem.

Zastanów się co Łukasz Ci sugeruje: Łk 11.11-13 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? 12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».
Od nas masz chleb, rybę, jajko! Cóż dajesz w zamian?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-21, 18:09

Andej pisze: 2022-02-21, 08:45
Piort W. pisze: 2022-02-19, 11:07 ,, ... 13 „Biada wam, uczeni w piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Zamykacie bowiem królestwo niebios przed ludźmi; bo sami nie wchodzicie ani nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
Porażająca samokrytyka.
Z jednej strony cieszy mnie to, że dostrzegasz to w swojej wspólnocie, z drugiej martwi, że wciąż w niej tkwisz, skoro tak jest.
Martwi też to, że koncentrujesz się na s=destrukcji, zamiast na tym co konstruktywne.

Czy aż tak bardzo nienawidzisz chrześcijan, że musisz wchodzić na chrześcijańskie forum, aby szkodzić?

Nie wiem, czy uda mi się Ciebie zniechęcić do tego. Ale zauważ, że dominującą rolę na Forum odgrywają świadomi katolicy. Ludzie wierzący i starający się doskonalić swoją wiarę. Nie znajdziesz to zagubionych jeleni, których można zwieść fałszywą nauką. Nie masz tutaj nic do zaoferowania, poza psuciem krwi jednych i rozbawianiem innych.

Jedynym pozytywnym skutkiem Twojej ti obecności jest to, że otaczam Cię swoją modlitwą. I nie tylko ja. Prozę Boga o światło dla Ciebie, abyś przejrzał i zrozumiał wolę Bożą skierowaną do Ciebie. Modlę się o Twoje zbawienie.

Cytowałeś Biblię. Może zdarzy kpo Ci się kiedyś czytać Ewangelię wg św. Jana. Są tam takie słowa: J 8.7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». Przyszedłeś do nas, aby rzucać w nas kamieniami. My do Ciebie z ręką wygiągnietą. Z chlebem Bożej Prawdy. Ale Ty z kamieniem.

Zastanów się co Łukasz Ci sugeruje: Łk 11.11-13 Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? 12 Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą».
Od nas masz chleb, rybę, jajko! Cóż dajesz w zamian?
Witam . Jestem tutaj bo zależy mi na pana życiu .
Chrześcijaństwo jest zwiedzione , sam byłem a KK i wiem co mówię .
Żeby dobrze mnie zrozumieć , to musimy sobie uzmysłowić czym jest GRZECH PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU ?
Zobaczmy jak to wyjaśnił apostoł Paweł w Hebrajczyków 10:26,27

,, ... Bo jeśli rozmyślnie trwamy w grzechu po otrzymaniu dokładnego poznania prawdy, to już nie pozostaje żadna ofiara za grzechy,  lecz tylko jakieś straszliwe oczekiwanie sądu oraz ognista zazdrość, która ma strawić przeciwników ... ,,

A teraz zobaczmy co Jezus powiedział o duchu świętym w Łukasza 11:20

,, ... Ale jeśli ja palcem Bożym wypędzam demony ... ,,
Duch święty to ,, palec Boży ,, a nie Bóg . Zgadza się ?

A teraz zobaczmy co powiedział Jezus kim jest Bóg . Jana 17:1-3

,, ... Jezus powiedział to i podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina; otocz swego syna chwałą, aby syn otoczył chwałą ciebie,  stosownie do tego, jak dałeś mu władzę nad wszelkim ciałem, żeby pełnej liczbie tych, których mu dałeś, on dał życie wieczne.  To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa ... ,,
Według Jezusa jedynym prawdziwym Bogiem jest jego Ojciec Jehowa . Zgadza się ?

Apostoł Jan otrzymał wizję Chwały Boga w Objawienia 4:1-11

,, ... 4 Potem ujrzałem, a oto w niebie otwarte drzwi; i pierwszy głos, który usłyszałem, jakby głos trąby, mówiąc ze mną, rzekł: „Wstąp tu, a pokażę ci, co ma się stać”. 2 Potem natychmiast znalazłem się w mocy ducha: i oto w niebie był ustawiony tron, a na tronie ktoś zasiada. 3 A zasiadający jest z wyglądu podobny do kamienia jaspisu i do drogocennego kamienia czerwonego, a wokoło tronu jest tęcza podobna z wyglądu do szmaragdu.
4 A wokoło tronu są dwadzieścia cztery trony i na tych tronach ujrzałem zasiadających dwudziestu czterech starszych, ubranych w białe szaty wierzchnie, a na ich głowach złote korony. 5 A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy; a przed tronem płonie siedem lamp ognistych i one oznaczają siedem duchów Bożych. 6 A przed tronem jest jak gdyby morze szklane podobne do kryształu.
A pośrodku tronu i wokół tronu są cztery żywe stworzenia, pełne oczu z przodu i z tyłu. 7 I pierwsze żywe stworzenie jest podobne do lwa, a drugie żywe stworzenie jest podobne do młodego byka, a trzecie żywe stworzenie ma oblicze jakby człowieka, a czwarte żywe stworzenie jest podobne do lecącego orła. 8 A co do czterech żywych stworzeń, każde z nich ma po sześć skrzydeł; wokoło i od spodu są pełne oczu. I nie mając odpoczynku dniem ani nocą, mówią: „Święty, święty, święty jest Jehowa Bóg, Wszechmocny, który był i który jest, i który przychodzi”.
9 A ilekroć żywe stworzenia oddadzą chwałę i szacunek, i dziękczynienie Zasiadającemu na tronie, Temu, który żyje na wieki wieków, 10 dwudziestu czterech starszych upada przed Zasiadającym na tronie i oddaje cześć Żyjącemu na wieki wieków, i rzuca przed tron swoje korony, mówiąc: 11 „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone ... ,,

Gdzie apostoł Jan zobaczył Trójcę ? nie ma czegoś takiego . Zgadza się ?
Jeszcze raz mówię . Chodzi mi o pana życie . To nie jest zabawa .
Ostatnio zmieniony 2022-02-21, 18:46 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-21, 19:21

Piort W. pisze: 2022-02-21, 18:09 Witam . Jestem tutaj bo zależy mi na pana życiu .
Chrześcijaństwo jest zwiedzione , sam byłem a KK i wiem co mówię .
A ja o mało nie zostałem Świadkiem Jehowy, znam ich naukę dłużej niż Ty żyjesz i też wiem co mówię.

Ale mam do Ciebie pytanie: czy w momencie, kiedy przyszli Świadkowie Jehowy i Cię zwerbowali, znałeś Biblię?
Żeby dobrze mnie zrozumieć , to musimy sobie uzmysłowić czym jest GRZECH PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU ?
Zobaczmy jak to wyjaśnił apostoł Paweł w Hebrajczyków 10:26,27

,, ... Bo jeśli rozmyślnie trwamy w grzechu po otrzymaniu dokładnego poznania prawdy, to już nie pozostaje żadna ofiara za grzechy,  lecz tylko jakieś straszliwe oczekiwanie sądu oraz ognista zazdrość, która ma strawić przeciwników ... ,,

A teraz zobaczmy co Jezus powiedział o duchu świętym w Łukasza 11:20

,, ... Ale jeśli ja palcem Bożym wypędzam demony ... ,,
Duch święty to ,, palec Boży ,, a nie Bóg . Zgadza się ?
Nie zgadza się. I to z paru powodów, z których najprostszy jest ten, że dla członu "a nie Bóg" w tym w tym twierdzeniu nie ma żadnego uzasadnienia w cytowanych przez Ciebie fragmentach.
A teraz zobaczmy co powiedział Jezus kim jest Bóg . Jana 17:1-3

,, ... Jezus powiedział to i podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina; otocz swego syna chwałą, aby syn otoczył chwałą ciebie,  stosownie do tego, jak dałeś mu władzę nad wszelkim ciałem, żeby pełnej liczbie tych, których mu dałeś, on dał życie wieczne.  To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa ... ,,
Według Jezusa jedynym prawdziwym Bogiem jest jego Ojciec Jehowa . Zgadza się ?
Oczywiście, że Jedynym Bogiem jest Jahwe (nie "Jehowa" - takie słowo nie istnieje). A jest On w trzech osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Naprawdę, moglibyście się wreszcie nauczyć, że manipulacja polegająca na stosowaniu tego samego wersetu raz do Boga jako takiego, a raz do OSÓB Bożych nie przekonuje już nawet najmniej zorientowanych :)

Apostoł Jan otrzymał wizję Chwały Boga w Objawienia 4:1-11

,, ... 4 Potem ujrzałem, a oto w niebie otwarte drzwi; i pierwszy głos, który usłyszałem, jakby głos trąby, mówiąc ze mną, rzekł: „Wstąp tu, a pokażę ci, co ma się stać”. 2 Potem natychmiast znalazłem się w mocy ducha: i oto w niebie był ustawiony tron, a na tronie ktoś zasiada. 3 A zasiadający jest z wyglądu podobny do kamienia jaspisu i do drogocennego kamienia czerwonego, a wokoło tronu jest tęcza podobna z wyglądu do szmaragdu.
4 A wokoło tronu są dwadzieścia cztery trony i na tych tronach ujrzałem zasiadających dwudziestu czterech starszych, ubranych w białe szaty wierzchnie, a na ich głowach złote korony. 5 A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy; a przed tronem płonie siedem lamp ognistych i one oznaczają siedem duchów Bożych. 6 A przed tronem jest jak gdyby morze szklane podobne do kryształu.
A pośrodku tronu i wokół tronu są cztery żywe stworzenia, pełne oczu z przodu i z tyłu. 7 I pierwsze żywe stworzenie jest podobne do lwa, a drugie żywe stworzenie jest podobne do młodego byka, a trzecie żywe stworzenie ma oblicze jakby człowieka, a czwarte żywe stworzenie jest podobne do lecącego orła. 8 A co do czterech żywych stworzeń, każde z nich ma po sześć skrzydeł; wokoło i od spodu są pełne oczu. I nie mając odpoczynku dniem ani nocą, mówią: „Święty, święty, święty jest Jehowa Bóg, Wszechmocny, który był i który jest, i który przychodzi”.
9 A ilekroć żywe stworzenia oddadzą chwałę i szacunek, i dziękczynienie Zasiadającemu na tronie, Temu, który żyje na wieki wieków, 10 dwudziestu czterech starszych upada przed Zasiadającym na tronie i oddaje cześć Żyjącemu na wieki wieków, i rzuca przed tron swoje korony, mówiąc: 11 „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone ... ,,

Gdzie apostoł Jan zobaczył Trójcę ? nie ma czegoś takiego . Zgadza się ?
Jest mnóstwo fragmentów w Piśmie, w których nie widać Trójcy. A także mnóstwo takich, w których nie widać Boga Ojca. Przytaczanie fragmentu, który akurat nie mówi o Trójcy (i zaniedbywanie tych, co o Niej mówią) jako "dowód", że Ona nie istnieje, to kabaret, a nie argumentacja.
Jeszcze raz mówię . Chodzi mi o pana życie . To nie jest zabawa .
Oj @Piort...
"Ty bowiem mówisz: „Jestem bogaty” i „wzbogaciłem się”, i „niczego mi nie potrzeba”, a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny, i ślepy, i nagi."[/Ap 3,17/

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Andej » 2022-02-21, 21:11

Piort W. pisze: 2022-02-21, 18:09 sam byłem a KK i wiem co mówię .
Z tego co napisałeś wynika, że tak na prawdę nigdy nie byłeś w Kościele.
Bycie ochrzczonym i chodzenie do kościoła, to są tylko drobne elementy przynależności do Kościoła. Jeśli chodzi się do kościoła, a miłości się nie ma, to nie jest uczestnictwem w Kościele.
Trzeba być otwartym na Boga. Trzeba wsłuchiwać się w Jego wolę.
Nie po to Jezus ustanowił Kościół, aby w oderwaniu od niego szukać własnej drogi.
Odrzucając Jezusa, odrzuca się Boga. Odrzucając przykazania miłości, zamyka się na Bożą łaskę. I Boże światło. Pranie mózgu nie zastępuje rozumu. A rozum jest darem Bożym.

Każdy, komu zależy na zbawieniu, własnym i czyimś, dąży do zjednoczenia Bożej Owczarni.

Zgadzam się z tym, że rozmyślne trwanie w grzechu jest świadomym wyborem piekła, potępienia. Odstępstwo od Kościoła założonego przez Chrystusa, w którym władza jest przekazywana sukcesywnie, począwszy od Jezusa, jest rozmyślnym trwaniem w grzechu. Ale Jezus w agonii dał zbawienie jednemu ze współoskarżonych. Wystarczyła skrucha i modlitwa. Ale do tego konieczne jest wyrzeczenie się grzechu. Zwłaszcza trwania w grzechu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-22, 21:28

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-21, 19:21
Piort W. pisze: 2022-02-21, 18:09 Witam . Jestem tutaj bo zależy mi na pana życiu .
Chrześcijaństwo jest zwiedzione , sam byłem a KK i wiem co mówię .
A ja o mało nie zostałem Świadkiem Jehowy, znam ich naukę dłużej niż Ty żyjesz i też wiem co mówię.

Ale mam do Ciebie pytanie: czy w momencie, kiedy przyszli Świadkowie Jehowy i Cię zwerbowali, znałeś Biblię?
Żeby dobrze mnie zrozumieć , to musimy sobie uzmysłowić czym jest GRZECH PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU ?
Zobaczmy jak to wyjaśnił apostoł Paweł w Hebrajczyków 10:26,27

,, ... Bo jeśli rozmyślnie trwamy w grzechu po otrzymaniu dokładnego poznania prawdy, to już nie pozostaje żadna ofiara za grzechy,  lecz tylko jakieś straszliwe oczekiwanie sądu oraz ognista zazdrość, która ma strawić przeciwników ... ,,

A teraz zobaczmy co Jezus powiedział o duchu świętym w Łukasza 11:20

,, ... Ale jeśli ja palcem Bożym wypędzam demony ... ,,
Duch święty to ,, palec Boży ,, a nie Bóg . Zgadza się ?
Nie zgadza się. I to z paru powodów, z których najprostszy jest ten, że dla członu "a nie Bóg" w tym w tym twierdzeniu nie ma żadnego uzasadnienia w cytowanych przez Ciebie fragmentach.
A teraz zobaczmy co powiedział Jezus kim jest Bóg . Jana 17:1-3

,, ... Jezus powiedział to i podniósłszy oczy ku niebu, rzekł: „Ojcze, nadeszła godzina; otocz swego syna chwałą, aby syn otoczył chwałą ciebie,  stosownie do tego, jak dałeś mu władzę nad wszelkim ciałem, żeby pełnej liczbie tych, których mu dałeś, on dał życie wieczne.  To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa ... ,,
Według Jezusa jedynym prawdziwym Bogiem jest jego Ojciec Jehowa . Zgadza się ?
Oczywiście, że Jedynym Bogiem jest Jahwe (nie "Jehowa" - takie słowo nie istnieje). A jest On w trzech osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Naprawdę, moglibyście się wreszcie nauczyć, że manipulacja polegająca na stosowaniu tego samego wersetu raz do Boga jako takiego, a raz do OSÓB Bożych nie przekonuje już nawet najmniej zorientowanych :)

Apostoł Jan otrzymał wizję Chwały Boga w Objawienia 4:1-11

,, ... 4 Potem ujrzałem, a oto w niebie otwarte drzwi; i pierwszy głos, który usłyszałem, jakby głos trąby, mówiąc ze mną, rzekł: „Wstąp tu, a pokażę ci, co ma się stać”. 2 Potem natychmiast znalazłem się w mocy ducha: i oto w niebie był ustawiony tron, a na tronie ktoś zasiada. 3 A zasiadający jest z wyglądu podobny do kamienia jaspisu i do drogocennego kamienia czerwonego, a wokoło tronu jest tęcza podobna z wyglądu do szmaragdu.
4 A wokoło tronu są dwadzieścia cztery trony i na tych tronach ujrzałem zasiadających dwudziestu czterech starszych, ubranych w białe szaty wierzchnie, a na ich głowach złote korony. 5 A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy; a przed tronem płonie siedem lamp ognistych i one oznaczają siedem duchów Bożych. 6 A przed tronem jest jak gdyby morze szklane podobne do kryształu.
A pośrodku tronu i wokół tronu są cztery żywe stworzenia, pełne oczu z przodu i z tyłu. 7 I pierwsze żywe stworzenie jest podobne do lwa, a drugie żywe stworzenie jest podobne do młodego byka, a trzecie żywe stworzenie ma oblicze jakby człowieka, a czwarte żywe stworzenie jest podobne do lecącego orła. 8 A co do czterech żywych stworzeń, każde z nich ma po sześć skrzydeł; wokoło i od spodu są pełne oczu. I nie mając odpoczynku dniem ani nocą, mówią: „Święty, święty, święty jest Jehowa Bóg, Wszechmocny, który był i który jest, i który przychodzi”.
9 A ilekroć żywe stworzenia oddadzą chwałę i szacunek, i dziękczynienie Zasiadającemu na tronie, Temu, który żyje na wieki wieków, 10 dwudziestu czterech starszych upada przed Zasiadającym na tronie i oddaje cześć Żyjącemu na wieki wieków, i rzuca przed tron swoje korony, mówiąc: 11 „Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone ... ,,

Gdzie apostoł Jan zobaczył Trójcę ? nie ma czegoś takiego . Zgadza się ?
Jest mnóstwo fragmentów w Piśmie, w których nie widać Trójcy. A także mnóstwo takich, w których nie widać Boga Ojca. Przytaczanie fragmentu, który akurat nie mówi o Trójcy (i zaniedbywanie tych, co o Niej mówią) jako "dowód", że Ona nie istnieje, to kabaret, a nie argumentacja.
Jeszcze raz mówię . Chodzi mi o pana życie . To nie jest zabawa .
Oj @Piort...
"Ty bowiem mówisz: „Jestem bogaty” i „wzbogaciłem się”, i „niczego mi nie potrzeba”, a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny, i ślepy, i nagi."[/Ap 3,17/
Jest to wątek o nawracaniu innych . Musimy wiedzieć , że po śmierci apostołów miało pojawić się odstępstwo . Tak przepowiedział apostoł Paweł w Dziejach Apostolskich 20:29,30

,, ... Ja wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą,  a spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów ... ,,

Apostoł Paweł powiedział to do ówczesnych starszych zboru . Zobaczmy więcej :

2 Tesaloniczan 2:1 - 12
,, ... 2 A jeśli chodzi, bracia, o obecność naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz zgromadzanie nas do niego, prosimy was, 2 żebyście nie dali się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania ani poruszyć czy to przez jakąś natchnioną wypowiedź, czy przez ustną wiadomość, czy przez list rzekomo od nas, jakoby już nastał dzień Jahwe .
3 Niech was nikt w żaden sposób nie bałamuci, ponieważ on nie nastanie, dopóki wpierw nie nadejdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek bezprawia, syn zagłady. 4 Ten się przeciwstawia oraz wynosi nad każdego, kto jest zwany „bogiem” lub przedmiotem wielbienia; zasiada też w świątyni Boga, publicznie podając się za boga. 5 Czy nie pamiętacie, że wam o tym mawiałem, gdy jeszcze byłem z wami?
6 A teraz wiecie, co oddziałuje powstrzymująco , aż będzie objawiony w jego stosownym czasie. 7 Wprawdzie już działa to, co jest tajemnicą tego bezprawia, lecz tylko dopóty, dopóki nie zejdzie z drogi ten, który teraz oddziałuje powstrzymująco ( czyli apostołowie ) . 8 A wtedy zostanie objawiony ów czyniciel bezprawia, którego Pan Jezus zgładzi duchem swoich ust i unicestwi ujawnieniem swej obecności. 9 Ale obecność owego czyniciela bezprawia odpowiada działaniu Szatana z wszelkim potężnym dziełem oraz kłamliwymi znakami i proroczymi cudami, 10 i z wszelkim nieprawym zwodzeniem wobec tych, którzy giną, otrzymując zapłatę za to, że nie przyjęli miłości do prawdy, by dostąpić wybawienia. 11 Dlatego też Bóg dopuszcza do oddziaływania na nich błędu, żeby uwierzyli kłamstwu, 12 tak by oni wszyscy zostali osądzeni, ponieważ nie uwierzyli prawdzie, lecz znajdowali upodobanie w nieprawości ... ,,

Galatów 1:6-9
,, ... 6 Dziwię się, że tak szybko dajecie się odsunąć od Tego, który was powołał przez niezasłużoną życzliwość Chrystusa, do jakiejś innej dobrej nowiny. 7 Lecz ona nie jest inna; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą wypaczyć dobrą nowinę o Chrystusie. 8 Ale choćbyśmy nawet my albo choćby anioł z nieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech będzie przeklęty. 9 Jak powiedzieliśmy poprzednio, tak i teraz znowu mówię: Kto by wam oznajmiał jako dobrą nowinę coś poza tym, co przyjęliście, niech będzie przeklęty
... ,,

A teraz zobaczmy co Jezus powiedział o duchu świętym w ewangelii czyli Dobrej Nowinie . Jana 16:13

,, ...  Kiedy jednak ten przybędzie — duch prawdy — wprowadzi was w całą prawdę, bo nie będzie mówił sam z siebie, lecz będzie mówił to, co słyszy, ... ,,

Duch święty nie mówi SAM Z SIEBIE tylko to co SŁYSZY . Zgadza się ?
A więc duch święty nie jest Bogiem Wszechmogącym , on przekazuje informację od Boga Wszechmogącego Ojca Jehowy .

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Andej » 2022-02-22, 21:36

Piort W. pisze: 2022-02-22, 21:28 ,, ... Ja wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą,  a spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów ... ,,
Nie rozumiem. Zupełnie nie ukrywasz swojej roli? Czy starasz się oswoić?

Czemu wypisujesz rzeczy przewrotne?

Czy ktoś ze Starszych widział to, co tu wypisujesz? Czy nie obawiasz się, że gdy to zobaczy, to dostaniesz wilczy bilet?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-22, 22:28

Piort W. pisze: 2022-02-22, 21:28 Musimy wiedzieć , że po śmierci apostołów miało pojawić się odstępstwo . Tak przepowiedział apostoł Paweł w Dziejach Apostolskich 20:29,30
,, ... Ja wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą,  a spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów ... ,,.
Dobrze, że o tym wspomniałeś.
Poszukajmy szczegółów:
1J 2:19 BT5 "Wyszli oni spośród nas, lecz nie byli z nas, bo gdyby byli z nas, pozostaliby z nami; a to stało się po to, aby wyszło na jaw, że nie wszyscy są z nas."
Zatem wilki wychodzą z prawowitego stada.
Świadkowie Jehowy powstali pod koniec XIX wieku. Wyszli z adwentyzmu, który z kolei wyszedł z baptyzmu, który wyszedł z anabaptyzmu, który wyszedł z luteranizmu, który z kolei odłączył się od katolicyzmu.
Nie da się w żaden sposób powiedzieć, jakoby katolicy wyszli od Świadków Jehowy - natomiast odwrotnie, jak najbardziej.
Mamy więc jasność, gdzie szukać wilków.

Jak to Ty piszesz? Aha: "Zgadza się?"
Ostatnio zmieniony 2022-02-22, 22:28 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 244 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Efezjan » 2022-02-22, 23:36

Wtedy zrozumiałem , że Pismo Święte mogą zrozumieć tylko prawdziwi czciciele Boga Ojca Jehowy .
Ale czy rozumieją je poprawnie, gdy nie spożywają Ciała i Krwi Chrystusa, tylko podają sobie talerzyk? A Jezus powiedział "Bierzcie i jedzcie", a nie "bierzcie i podawajcie".

Uważasz, że chrześcijanie przez XIX wieków nie rozumieli Pisma świętego, a przyszedł Russel i je zrozumiał?
Jak je rozumiał? Czy aby na pewno poprawnie?

Czy tylko 144 tysiące w niebie to rozumienie Pisma świętego w sposób poprawny?
Dlaczego świadkowie mówią o dwóch nadziejach, kiedy w Biblii stoi wyraźnie, że powołani jesteśmy do jednej nadziei?

Dlaczego świadkowie Jehowy nie chrzczą w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego jak inni chrześcijanie?

Dlaczego świadkowie wyznaczali daty końca świata, gdy Jezus powiedział, że nie wiadomo, kiedy to będzie?

Słabo z tym rozumieniem. Bardzo słabo.
Ostatnio zmieniony 2022-02-22, 23:37 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

ODPOWIEDZ