Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-02-25, 20:52

@Skaza jak koniecznie chcesz te bledy to bym ze cztery przecinki tam wstawila...np po "dążenia do pokoju"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-02-25, 20:52

Skaza pisze: 2022-02-25, 20:39 Nie mam waszej wiedzy ani doświadczenia, ale myślę, że warto skupić się teraz na pomaganiu i współczuciu Ukrainie a nie na doszukiwaniu się ich antypolskich zachowań. Działajmy wszyscy na rzecz szeroko rozumianego ogólnego dobra i dążenia do pokoju a nie wdawajmy się w rozmowy które jeszcze bardziej nas tutaj dzielą. Czuję, że czasami trzeba myśleć nieco bardziej sercem a nie tylko kierować się rozumem. Trochę zwykłej między ludzkiej taktowności oraz empatii nie pozbawionej jednak odwagi nie zaszkodzi nikomu z nas bracia i siostry. Gdy przyjdzie odpowiednia pora będziecie mogli pokazać swoją siłę,waleczność i stanowczość a teraz postarajcie się pomóc a nie szkodzić sobie nawzajem. Nie tylko za każdy czyn, ale i słowo przyjdzie nam przecież kiedyś odpowiedzieć przed samym Panem Bogiem i może warto ugryźć się bardziej w język. Możecie mnie wyśmiewać i wytykać błędy wszelakie czy naiwności w tym poście gwiżdżę na to bo moje ego jest równie małe jak ja sam. Pozdrawiam.
W pełni zgadzam się z Toba , dorzucę pewne ostrzeżenie i jednocześnie wytłumaczenie skąd tyle nienawiści pojawia się w naszym Internecie. Co tu daleko szukać, sam Putin tą retoryką się posługuje.
https://wiadomosci.wp.pl/rosyjska-propa ... 468466624a
OPRAC. RADOSŁAW OPAS23-02-2022 20:08
Rosyjska propaganda kwitnie w sieci. Zatrważający raport
W ostatnich 48 godzinach dynamicznie rośnie zagrożenie dezinformacyjne w tematyce wydarzeń dotyczących Ukrainy i Rosji - poinformował Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Eksperci podkreślają, że aż 90 proc. kont biorących udział w tej działalności wcześniej szerzyło treści negujące skuteczność szczepień.

Rosyjska propaganda kwitnie w sieci. Zatrważający raport
Rosyjska propaganda kwitnie w sieci. Zatrważający raport
Źródło: East News, fot: Reporters

Raport opublikowany w środę przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych obejmuje okres od 21 do 22 lutego 2022 roku. Analiza wykazała, że w ostatnich kilkudziesięciu godzinach w polskich mediach społecznościowych odnotowano znaczący wzrost antyukraińskich, a zarazem prorosyjskich wpisów.

"Uwagę analityków IBIMS zwrócił fakt ponadnormatywnej aktywności publikacyjnej w postaci interakcji poniższych fraz: banderowcy, UPA, Ukraińcy, ukraińscy uchodźcy" - wyliczają eksperci, zaznaczając, że zwroty te były używane w negatywnym kontekście.

Zauważono też wzrost liczby wulgaryzmów odnoszących się do Ukraińców, a także wyrażeń pozytywnie oceniających działania prezydenta Rosji Władimira Putina.
Ostatnio zmieniony 2022-02-25, 20:55 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-02-26, 07:44

Lunka pisze: 2022-02-25, 18:39 Jak kogoś interesuje to proponuję po pierwsze zbiórki pieniężne na siepomaga

A co do wojny warto posłuchać co mają do powiedzenia specjaliści od geopolityki. Jakby ktoś miał czas i chęć.

specjalista ? Niekoniecznie. Jeszcze dwa trzy tygodnie temu obsciskiwał sie z Zychowiczem ( to ten co isze i uważa jak fajnie byłoby pojśc z Hitlerem ) kwestia kto płaci .

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
Rafał pisze: 2022-02-25, 18:14
Andej pisze: 2022-02-22, 09:03
Jeśli będzie wojna, to proszę Cię Boże, abym dane mi było zginąć na samym jej początku. W trakcie pierwszego uderzenia.
Rozsądne słowa. Rodzina z pewnością byłaby dumna po ich usłyszeniu.
Gzresznik Upadający pisze: 2022-02-25, 05:43
A my ich tak bardzo kochamy ? ukrainska cześć mojej rodziny z widłami podeszła do polskiej czesci mojej rodziny podczas ostatniej wojny. I szczerze patrzac ze nie mam do nich już zalu ( Bóg osądzi ) to drażni mnie robienie propagandy o nich przez ludzi którzy tylko oglądneli "Wołyń" i wycieranie sobie geby tym nieszczęsciem ,
A moja rodzina ze strony mamy została brutalnie i haniebnie wyrżnięta. Jeno prababci udało się cudem zbiec i dzięki temu, mogę tu być. Hołdowanie zbrodniarza Bandery i UPA jest policzkiem w kierunku Polaków. Kropka.

Gorzej boli gdy nie robia tego jacys anonimowi bandyci lecz ci których się zna i z którymi się zyło.
Gdy skończy sie wojna z kacapami przyjdzie u nich czas refleksji .

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4454
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-02-26, 09:56

Mam propozycję: Zróbmy nowennę w intencji pokoju na świecie. I jak ktoś ma jakiekolwiek dodatkowe intencje to niech je w myślach, duchowo dołączy do tego. Nowenna dobrowolna, kto chce. Trwa tradycyjnie 9 dni. Odmawia każdy to, na co ma ochotę, wybraną przez siebie modlitwę albo własnymi słowami, nie ma ograniczeń w tej kwestii. Jeśli ktoś zacznie później to nie ma problemu, a jeśli zapomni któregoś dnia to też nic nie szkodzi , po prostu niech odmawia dalej. Zamieszczę ten post jeszcze w wątku "prośby o modlitwę"
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-02-26, 13:54

Możecie mnie krytykować że wstawiam ten drastyczny :!: film - można nie oglądać
ale warto, bo poczułem się jakbym oglądał film z Powstania Warszawskiego nagrany komórką
Film z dzisiejszej nocy, barykady w mieście na ulicach stolicy Kijowa, wjeżdżają wozy opancerzone
https://niezalezna.pl/431681-ukraincy-w ... Wx4yrUMkls

Pomoc konieczna dla Ukrainy, bo widzę, że jest duch walki w narodzie i szybko się nie poddadzą!
Ostatnio zmieniony 2022-02-26, 13:55 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-02-26, 14:17

Dobrze zrobiłeś Dezerterze, bo czasem mam wrażenie że do wielu nie dociera co tam się naprawde dzieję.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-02-26, 17:38

Natenczas nie odnotowano ataków na KNF. A służby specjalne nie przewidują na razie zagrożeń dla nas. Ale cały czas w gotowości.
Jednak jestem pełen niepokoju. O nas. O Ukraińców. Także o Rosjan. Tych, którzy sprzeciwiają się Putinowi i tych, którym dano rozkaz.

A na Sputniku nie zaobserwowano ofiar wśród Rosjan. Za to na Wyspie Węży poddało się do niewoli 84 Ukraińców spośród 13 osobowej załogi, która poległa.
Powinni zaprosić Putina przed Trybunał Sprawiedliwości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Rafał » 2022-02-26, 18:27

Andej pisze: 2022-02-26, 17:38 Natenczas nie odnotowano ataków na KNF. A służby specjalne nie przewidują na razie zagrożeń dla nas. Ale cały czas w gotowości.
Jednak jestem pełen niepokoju. O nas. O Ukraińców. Także o Rosjan. Tych, którzy sprzeciwiają się Putinowi i tych, którym dano rozkaz.

A na Sputniku nie zaobserwowano ofiar wśród Rosjan. Za to na Wyspie Węży poddało się do niewoli 84 Ukraińców spośród 13 osobowej załogi, która poległa.
Powinni zaprosić Putina przed Trybunał Sprawiedliwości.
Media na miarę Korei Północnej. W XXI wieku wciskać taki kit? Można, jak widać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-02-26, 20:03

Przykre to, ale to znak czasu.
Niestety media już dawno przestały pełnić funkcje informacyjną. Nie wiem, czy jest jakieś silące się obiektywizm.
To znaczy każde z nich udaje, że informuje uczciwie i prawdziwie. Ale dodawany komentarz jest czysto propagandowy. A zestaw podawanych faktów także. Dobrzy propagandyści są w stanie posługując się wyłącznie prawdą i prawdziwymi faktami uprawiać propagandę. Podając prawdę wprowadzać w błąd. Wystarczy selektywny dobór faktów. I już kształtuje się jakieś przekonanie o czymś.

J 18.38 Rzekł do Niego Piłat: «Cóż to jest prawda?»
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 244 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Efezjan » 2022-02-26, 20:18

Gzresznik Upadający pisze: specjalista ? Niekoniecznie. Jeszcze dwa trzy tygodnie temu obsciskiwał sie z Zychowiczem ( to ten co isze i uważa jak fajnie byłoby pojśc z Hitlerem ) kwestia kto płaci.
Serio nie przemyślałeś tego. Odnosisz się do książki Zychowicza "Pakt Ribbentrop-Beck", prawda?
Czytałem tę książkę i przyznaję rację Zychowiczowi. Tak, trzeba było iść z Hitlerem. Włochy poszły z Hitlerem, Bułgaria, Rumunia, Węgry... I co? Ano pstro. A my "nie oddamy ani guzika" i przej.............. wszystko - kilka milionów obywateli, prawie całą inteligencję, straciliśmy dość sporo terytorium. A po wojnie mieliśmy komunizm. Za to, że nie poszliśmy z Hitlerem. A gdybyśmy poszli? Na pewno nie zostalibyśmy przez Niemcy zaatakowani 1 września 1939, Hitler uderzyłby na Francję najpierw. A my podpisaliśmy idiotyczne sojusze z Francją i Anglią. I cóż nam one dały? Ano wielkie gie. Dzięki tym sojuszom Hitler najpierw napadł na nas.

W polityce nie ma moralności - wydoroślej. Liczy się interes państwa. Hitler taki zły, ale nie przeszkodziło to Zachodowi zawrzeć sojusz z jednym z największych ludobójców w historii Stalinem.

Ktoś dzisiaj wypomina Włochom, że były sojusznikiem Hitlera? A nas się za największych antysemitów świata uważa, a byliśmy przeciwko Hitlerowi.

Na swoją kolej do czytania czeka "Obłęd 44". Książka Zychowicza o powstaniu warszawskim. To odrębny idiotyzm, który doprowadził do prawie całkowitego zniszczenia Warszawy, strat w ludności cywilnej itd. Jego wybuch był kompletnie bez sensu. Najgorsze jest to, że to powstanie nie miało najmniejszej szansy na zwycięstwo.

Dość już idiotycznych powstań, przelewania krwi za innych. Za nas jakoś /ciekawostka!/ nikt przelewać jej nie chce. Dlatego uważam, że na wojnę na Ukrainę nie możemy wysyłać swoich wojsk.

Strata krwi nie wzmacnia narodu, ona go osłabia. Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby ci ludzie nie zginęli. Ich dzieci byłyby dziś ministrami, zamiast tych miernot.

Dlatego zazdroszczę Czechom, które siedziały cicho i ocaliły Pragę. Naprawdę piękne miasto - polecam pojechać, zobaczyć. A Warszawa? Przed wojną nazywana Paryżem Wschodu, a dzisiaj, jak pisał poeta: "ni pies, ni wydra, lecz raczej coś na kształt świdra".
Ostatnio zmieniony 2022-02-26, 20:38 przez Efezjan, łącznie zmieniany 3 razy.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-02-26, 20:26

Oglądałem media i różnej maści wiadomości w TV i mam 3 refleksje
- szacun dla Ukraińców za heroiczną obronę - powiem szczerze nie myślałem, że ich na to stać
- dokonałem przelewu na pomoc , bo skala 130 000 uchodźców do Polski, do teraz to jest wiele potrzeb a jest jeszcze zima
- bardzo mnie rażą teksty typu "ruscy bandyci" "Nie gra się z bandytami! " - jak można tak uogólniać i wyzywać i oskarżać szarych obywateli Rosji? - apeluję, byśmy my nie ulegali takiej złej i niesprawiedliwej manii,
każdy kto widział wywiady z jeńcami rosyjskimi widział, że to biedne chłopaki, którzy pojechali na manewry a wylądowali na wojnie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Lunka » 2022-02-26, 21:33

Strach co dzisiejszej nocy zdarzyć się może. Już nie wiem, którym źródłom wierzyć ale jedne mówią, że Rosja chce pokazać swoje możliwości i za wszelką cenę zdobyć Kijów.
Żal mi wszystkich. Nie wiem czy ktokolwiek tam jest z własnej nie przymuszonej woli.
Jak Ukrainie uda się to odeprzeć to może jest szansa na rozpoczęcie jakiegoś dialogu....
Boże miej w opiece tych biednych, niewinnych ludzi.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-02-26, 21:43

Dezerter pisze: 2022-02-26, 20:26 Oglądałem media i różnej maści wiadomości w TV i mam 3 refleksje
- szacun dla Ukraińców za heroiczną obronę - powiem szczerze nie myślałem, że ich na to stać
https://geekweek.interia.pl/militaria/n ... Id,5857290
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Maciej » 2022-02-27, 00:20

abi pisze: 2022-02-26, 21:43
Dezerter pisze: 2022-02-26, 20:26 Oglądałem media i różnej maści wiadomości w TV i mam 3 refleksje
- szacun dla Ukraińców za heroiczną obronę - powiem szczerze nie myślałem, że ich na to stać
https://geekweek.interia.pl/militaria/n ... Id,5857290
A ja słyszałem, że to bajki.

Dzisiaj chyba odpuści Putin, jeżeli rzeczywiście taki prawy i boi się Boga? W końcu dzień święty należy świecić i przynajmniej w niedzielę nie wypada atakować.
Ostatnio zmieniony 2022-02-27, 00:30 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-02-27, 07:11

Efezjan pisze: 2022-02-26, 20:18
Gzresznik Upadający pisze: specjalista ? Niekoniecznie. Jeszcze dwa trzy tygodnie temu obsciskiwał sie z Zychowiczem ( to ten co isze i uważa jak fajnie byłoby pojśc z Hitlerem ) kwestia kto płaci.
Serio nie przemyślałeś tego. Odnosisz się do książki Zychowicza "Pakt Ribbentrop-Beck", prawda?
Czytałem tę książkę i przyznaję rację Zychowiczowi. Tak, trzeba było iść z Hitlerem. Włochy poszły z Hitlerem, Bułgaria, Rumunia, Węgry... I co? Ano pstro. A my "nie oddamy ani guzika" i przej.............. wszystko - kilka milionów obywateli, prawie całą inteligencję, straciliśmy dość sporo terytorium. A po wojnie mieliśmy komunizm. Za to, że nie poszliśmy z Hitlerem. A gdybyśmy poszli? Na pewno nie zostalibyśmy przez Niemcy zaatakowani 1 września 1939, Hitler uderzyłby na Francję najpierw. A my podpisaliśmy idiotyczne sojusze z Francją i Anglią. I cóż nam one dały? Ano wielkie gie. Dzięki tym sojuszom Hitler najpierw napadł na nas.

W polityce nie ma moralności - wydoroślej. Liczy się interes państwa. Hitler taki zły, ale nie przeszkodziło to Zachodowi zawrzeć sojusz z jednym z największych ludobójców w historii Stalinem.

Ktoś dzisiaj wypomina Włochom, że były sojusznikiem Hitlera? A nas się za największych antysemitów świata uważa, a byliśmy przeciwko Hitlerowi.

Na swoją kolej do czytania czeka "Obłęd 44". Książka Zychowicza o powstaniu warszawskim. To odrębny idiotyzm, który doprowadził do prawie całkowitego zniszczenia Warszawy, strat w ludności cywilnej itd. Jego wybuch był kompletnie bez sensu. Najgorsze jest to, że to powstanie nie miało najmniejszej szansy na zwycięstwo.

Dość już idiotycznych powstań, przelewania krwi za innych. Za nas jakoś /ciekawostka!/ nikt przelewać jej nie chce. Dlatego uważam, że na wojnę na Ukrainę nie możemy wysyłać swoich wojsk.

Strata krwi nie wzmacnia narodu, ona go osłabia. Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby ci ludzie nie zginęli. Ich dzieci byłyby dziś ministrami, zamiast tych miernot.

Dlatego zazdroszczę Czechom, które siedziały cicho i ocaliły Pragę. Naprawdę piękne miasto - polecam pojechać, zobaczyć. A Warszawa? Przed wojną nazywana Paryżem Wschodu, a dzisiaj, jak pisał poeta: "ni pies, ni wydra, lecz raczej coś na kształt świdra".
przemyslalem ,
Po pierwsze uwarunkowania historyczne o których pisze Zychowicz przyjmując swoje założenia były nieco inne. Choćby to ze już raz weszlismy w sojusz z Niemcami przeciw Rosji i Niemcom a scislej Prusakom opłacało sie jednak z Rosjanami.Czesi maja inne płożenie gesotrategiczne itp

Grożniejsze jest teraz to że pisanina Zychowicza pokazuje że naszym najlepciejszym sojusznikiem sa Miemce . Biorąc pod uwage jak wychodzimy z nimi w relacjach w ciagu 1000 lat to niekoniecznie.

ODPOWIEDZ