Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-03-06, 19:55

Zastanawiam się, czy nie jest teraz właściwy moment, aby usunąć sowieckie pomniki? Tylko pytanie, czy teraz? Czy zaczekać, aż oni zniszczą smoleński. A może i katyński.
Polska i świat cały czas czekają na ruch Putina. Żadnych wyprzedzających kroków. A to daje siłę Putinowi. Cały Zachód panicznie się biom atomu. Ale, jeszcze bardziej boi się propagandy. A od szkodliwych idiotów aż się roi na Zachodzie. U nas też. Nawet na naszym Forum są tacy.
Czy można usunąć pomniki dając paliwo ruskiej propagandzie? Czy może zaczekać na ich ruch. Niekoniecznie planowany. Na przykład zniszczenie polskich nekropolii czy zabytków na Ukrainie. Wtedy możliwe byłoby natychmiastowe ultimatum: odbudowa lub likwidacja w Polsce.

Ależ ze mnie naiwniak. Gorzej, niż dziecko we mgle. Już mi się głupio zrobiło.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Lunka » 2022-03-06, 20:06

Andej pisze: 2022-03-06, 18:41 Zamiast komentarza chciałem przypomnieć jeden z obrazów Jana Matejki. Co jakiś czas ktoś o nim przypomina. Ale zwykle jest pomijany. Nie ma go w podręcznikach. Czy nie warto pamiętać o uwiecznionym na nim fakcie? Rozpoznajesz ten obraz? Powinien być wszystkim znany.
Obrazek
Wiele starań włożono aby o tym hołdzie zapomniano.
A historia warta uwagi.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5434
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 864 times
Been thanked: 1425 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-03-06, 20:08

Andej pisze: 2022-03-06, 19:55 Zastanawiam się, czy nie jest teraz właściwy moment, aby usunąć sowieckie pomniki? Tylko pytanie, czy teraz? Czy zaczekać, aż oni zniszczą smoleński. A może i katyński.
Polska i świat cały czas czekają na ruch Putina. Żadnych wyprzedzających kroków. A to daje siłę Putinowi. Cały Zachód panicznie się biom atomu. Ale, jeszcze bardziej boi się propagandy. A od szkodliwych idiotów aż się roi na Zachodzie. U nas też. Nawet na naszym Forum są tacy.
Czy można usunąć pomniki dając paliwo ruskiej propagandzie? Czy może zaczekać na ich ruch. Niekoniecznie planowany. Na przykład zniszczenie polskich nekropolii czy zabytków na Ukrainie. Wtedy możliwe byłoby natychmiastowe ultimatum: odbudowa lub likwidacja w Polsce.

Ależ ze mnie naiwniak. Gorzej, niż dziecko we mgle. Już mi się głupio zrobiło.
pewnie, koniecznie trzeba cos zrobic aby ten wsciekly bandyta rzucil sie i na polske
moga byc i pomniki
#-o
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-03-06, 21:25

Federacja Rosyjska zleciła mi opracowanie nowej flagi, adekwatnej do obecnej sytuacji.
Zastanawiam się, którą im zaproponować. Czy może obie i niech sami wybiorą? Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2022-03-06, 22:05

odbija Ci

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-03-06, 22:08

Masz kłopoty gastryczne?
Głodnemu chleb na myśli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2022-03-06, 23:01

Odbija bardziej?

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Rafał » 2022-03-08, 11:55

Putin jest tchórzem to i nie dziwne, że jego armia ucieka się, do tak godnych potępienia taktyk, jak wykorzystanie cywilów jako żywych tarcz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-03-08, 12:45

Nie wiem, czy można nazwać tchórzem na podstawie zachowania jego mołojców. Widzę natomiast, że naśladuje swojego idola. Dlatego zaproponowałem mu zamianę carskiego orła na dwugłowego nazistowskiego. Bo metody stosowane przez jego armię są nazistowskie.
Choć biorąc pod uwagę długość stołu i je tylko z ręki jednego kucharza, to rzeczywiście wynika, że się czegoś boi.

Ale czego? Skoro piekła się zupełnie nie boi.

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19194
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 4656 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-08, 12:47

abi pisze: 2022-03-06, 20:08 pewnie, koniecznie trzeba cos zrobic aby ten wsciekly bandyta rzucil sie i na polske
moga byc i pomniki
#-o
Nie sądzę, byśmy mogli coś zmienić w którąkolwiek stronę w zamiarach Putina.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Rafał » 2022-03-14, 18:01

Komuna w Rosji ma się dobrze. :))

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-03-14, 21:31

Dziwię się policji? Rozumiem, że zbrodnią jest trzymanie czystej kartki, bo na niej można napisać różne hasła. Dopóki nie można wykluczyć, że nie znajdzie się na niej nić antyputinowskiego, słuszne jest tępienie. Ale policja nie zauważyła ludzi, którzy coś myśleli. Czy wiedzieli, co ci ludzie myślą? Jeśli nie, to powinni ich wszystkich aresztować. Myślozbrodnia zasługuje na karę. I to surową. Może nawet pokój 101.

Jednak uważam, że ten młodzieniec miał szczęście. Przecież mogli go roznieć na pałach i butach. Mogli zastrzelić. Przecież mieli broń. A skoro tego nie zrobili, to znaczy że kochają ludzi.

Podobne absurdy są typowe dla reżimowych policji. Czy nasza milicja zachowywała się inaczej?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: JBP » 2022-03-16, 17:24

Andej pisze: 2022-03-06, 21:25 Federacja Rosyjska zleciła mi opracowanie nowej flagi, adekwatnej do obecnej sytuacji.
Zastanawiam się, którą im zaproponować. Czy może obie i niech sami wybiorą? Obrazek
e to nie jest hitleryzm...

Federacja Rosyjska jest po prostu mentalnie w średniowieczu. Mordują za kreski na mapie tak jak dawniej robiły wszystkie państwa, Polska też.

Dzisiaj wojny prowadzi się pieniędzmi. Niemcom udało się podbić pół Europy bez strzelania.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-03-16, 17:26 przez JBP, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-03-16, 22:23

JBP pisze: 2022-03-16, 17:24e to nie jest hitleryzm...
Oczywiście, to putinizm. Ale też nazizm lun komunazi (komunistyczny nazizm, wzgl. nazistowski komunizm).
Hitleryzm, stalinizm, maoizm, poplpotyzm, putinizm etc. to zawsze mordowanie ludzi. To zawsze masowa śmierć obcych i swoich.
JBP pisze: 2022-03-16, 17:24Federacja Rosyjska jest po prostu mentalnie w średniowieczu.
Ani trochę. To cos zupełnie innego. To wschód.
Święta Ruś, ueber alles ... Totalna propaganda.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-03-19, 20:34

W internetach publikują listę ułatwiającą wspieranie Putina i mordowanie Ukraińców. Każdy może go wesprzeć nabywają produkty poniższych marek i korzystając z oferty poniższych firm. On przecież musi Chińczykowi zapłacić za broń. I Niemcom też, np. Boschowi.
Dlatego, dla ułatwienie wyborów podaję listę. Zapewne niepełną. Ale nasze poparcie może ograniczyć się do korzystanie z kilku marek. W ten sposób może uda się kupić kilka zabójstw. (Ostatnią pozycją na tej liście jest polska firma, no może niezupełnie polska.)
- Abbott Laboratories
- Accor
- Algida
- Always
- Ambi pur
- Ariel,
- Axe
- AstraZeneca
- ASUS
- Auchan
- BASF
- Blend-a-Med
- BNP Paribas
- Bose Corporation
- Braun
- Cargill
- Cif
- Colgate-Palmolive
- Coty
- Credit Suisse Group
- Danone
- Decathlon
- Discreet
- Domestos
- Dunkin' Donuts
- Emirates
- Fairy
- Gilette
- GlaxoSmithKline
- Gilette
- Head & Shoulders
- Hellmann's
- Henkel
- Hilton Worldwide
- Hines Interests Limited Partnership
- Hyatt
- InterContinental
- Johnson & Johnson
Japan Tobacco International Polska
- KFC
- Kimberly-Clark
- Lenor
- Leroy Merlin
- Linde
- MAKRO Cash & Carry
- Marriott International
- Mars Incorporated
- Merck
- Mr. Propper
- Nasivin
- Naturella
- Metro,
- Nestle
- Norsk Hydro
- Old Spice
- Oral-B
- Oriflame
- Otis Elevator Company
- Pampers,
- Pantene
- Persil
- Pfizer
- Pirelli
- Pizza Hut
- Procter & Gamble
- Renault
- Rockwool International
- Schneider Electric
- S. C. Johnson & Son
- Siemens
- Société Générale
- Subway
- Taco Bell
- Tampax
- Timotei
- Total
- Unilever,
- Vicks
- Vizir
- Zakłady Farmaceutyczne Polpharma
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ