Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Celine.maqq » 2022-03-12, 16:48

Czy ktos z forumowiczow ma natrectwa na tle religijnym?mi one,juz nie dają spokoju,mimo iż korzystam z pomocy psychiatry,leki nie pomagaja.A owe natrectwa to na przyklad, pojawiajaca sie mysl by sie pomodlic.Ja będąc akurat zajęta na przyklad zmywaniem naczyn,myślę sobie ze potem sie pomodle,bo lubie sie modlic w skupieniu i teraz UWAGA ta netretna mysl mi "odpowiada", ze jestem zlym czlowiekiem, ze Pan Bóg tyle cierpiał a ja nie moge poswięcic 15 min.,na modlitwe,itp... Taki szantaz emocjonalny.Borykam sie z tym juz jakies 5 lat.
Innym przyklad; modle sie na rozancu na siedzaco i przychodzi myśl by uklęknąc bo na siedząco nie wypada się modlic..Ja mam chore kolano ale coz...Klecze przynajmniej na jedną dziesiątkę.

To samo gdy w którąś niedziele,nie poszlam do Kościoła na Msze, coż wstyd sie przyznac ale zwyczajnie mi sie nie chcialo.I wtedy pojawiła sie mysl ze to lenistwo,to ciezki grzech,ze pojde do piekla.Od paru dni zle sie czuje,nie mam sil sie modlić. :( chodze czesto do spowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2022-03-12, 16:49 przez Celine.maqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2022-03-12, 18:18

Na tle religijnym nie mam właściwie, ale w innych sprawach mam spore. Jednego dnia jest ciut lżej potem ciężej, ale żyć trzeba. Nie ma chyba sprawdzonej metody by to okiełznać. Trzeba próbować poprzez modlitwę, leki, terapię i skierowanie myśli choćby natarczywych na coś na jakiś temat który nie będzie stresował. To jednak tylko głośne myślenie bo sam ciągle walczę. Trzymaj się, pozdrawiam.

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Celine.maqq » 2022-03-12, 18:49

Dziekuje @Skaza
Na tle religijnym,to jest o tyle trudne,bo mam mysli,przekonanie,ze nie mam nawet po co sie modlic,bo moja wiara jest byle jaka :( zebym dala sobie spokoj,bo daremne moje wysilki.

Ciezko.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2022-03-12, 19:54

A jest ktoś bliski komu ufasz bardzo ? masz wsparcie rodziny ? To bywa bardzo pomocne choć nie zawsze znajduję się zrozumienie.

Zawsze warto wracać od nowa i jeszcze raz od nowa do modlitwy. Liczy się chęć. Pan Bóg czyta z serca i wie z czym się mierzysz. Nie poddawaj się.
Nigdy. Walcz.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2501
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 939 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-03-13, 07:50

Celine.maqq pisze: 2022-03-12, 16:48 Czy ktos z forumowiczow ma natrectwa na tle religijnym?mi one,juz nie dają spokoju,mimo iż korzystam z pomocy psychiatry,leki nie pomagaja.A owe natrectwa to na przyklad, pojawiajaca sie mysl by sie pomodlic.Ja będąc akurat zajęta na przyklad zmywaniem naczyn,myślę sobie ze potem sie pomodle,bo lubie sie modlic w skupieniu i teraz UWAGA ta netretna mysl mi "odpowiada", ze jestem zlym czlowiekiem, ze Pan Bóg tyle cierpiał a ja nie moge poswięcic 15 min.,na modlitwe,itp... Taki szantaz emocjonalny.Borykam sie z tym juz jakies 5 lat.
Innym przyklad; modle sie na rozancu na siedzaco i przychodzi myśl by uklęknąc bo na siedząco nie wypada się modlic..Ja mam chore kolano ale coz...Klecze przynajmniej na jedną dziesiątkę.

To samo gdy w którąś niedziele,nie poszlam do Kościoła na Msze, coż wstyd sie przyznac ale zwyczajnie mi sie nie chcialo.I wtedy pojawiła sie mysl ze to lenistwo,to ciezki grzech,ze pojde do piekla.Od paru dni zle sie czuje,nie mam sil sie modlić. :( chodze czesto do spowiedzi.
Mam całkiem podobne myśli natrętne na tle religijnym i wiem że mogą one bardzo utrudniać życie.
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Celine.maqq » 2022-03-13, 11:02

U mnie w miescie jest prywtnie katolicki psychoterapeuta i dowiedzialam sie tez,ze jesli to nie pomoze,to wspolpracuje z nimi kaplan i on modli sie po zakonczonej psychoterapii (bezplatnie) nad tą osoba.To bylby dobry pomysl.
Ostatnio zmieniony 2022-03-13, 11:02 przez Celine.maqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2501
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 939 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-03-13, 11:43

Celine.maqq pisze: 2022-03-13, 11:02 U mnie w miescie jest prywtnie katolicki psychoterapeuta i dowiedzialam sie tez,ze jesli to nie pomoze,to wspolpracuje z nimi kaplan i on modli sie po zakonczonej psychoterapii (bezplatnie) nad tą osoba.To bylby dobry pomysl.
Super pomysł!
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Celine.maqq
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Celine.maqq » 2022-03-13, 12:21

Chcialabym byc zdrowa :( nie chce tych natrectw. A juz tyle sie z tym mecze

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2501
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1050 times
Been thanked: 939 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Susanna » 2022-03-13, 12:31

To zaakceptuj te myśli, nie szarp się z nimi, uwierz że one są niechciane bo natrętne, uwierz że one nie są prawdziwe. Spróbuj je olewać ja też tak robię. Uwierz że się da.
Ja mam do tego depresję, mimo leków jeszcze nie jest tak jak powinno być ale jestem dobrej myśli.
Na you tube są fajne filmiki o nerwicy, jak z nią walczyć... a raczej, jak ją zaakceptować. Posłuchaj ich póki nie umówisz się do psychoterapeuty. I bądz dobrej myśli
"Uwielbiaj, duszo moja, sławę Pana mego,
Chwal Boga Stworzyciela tak bardzo dobrego.
Bóg mój, zbawienie moje, jedyna otucha,
Bóg mi rozkoszą serca i weselem ducha."
Magnificat anima mea Dominum!

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1413 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2022-03-14, 15:23

u mnie w legnicy masa uczniow ukrainskich w podstawowkach. w niektorych juz brakuje miejsc
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Rafał » 2022-03-14, 16:13

Dziś jest wspaniała pogoda. Bogu niech będą dzięki! :)

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 245 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Efezjan » 2022-03-14, 19:50

Zaczął się u mnie kryzys religijny. Obejrzałem dwa filmy Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego" i się popłakałem.
Nie sądziłem, że można być tak bezdusznym, bez empatii dla ofiar i w ogóle. I poza suspensą żadnej kary.

Kościół to przedsiębiorstwo usługowe.

Jestem już po lekturze "Gomory". Czytał ktoś?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-03-14, 21:13

Efezjan pisze: 2022-03-14, 19:50Zaczął się u mnie kryzys religijny. Obejrzałem dwa filmy Sekielskich
Na podstawie filmów? Uważasz, że wszyscy (niemal) są źli? Jakiego procentu dotyczą zarzuty? Łyżka dziegciu w beczce miodu rzeczywiści zatruwa. Ale czy to znaczy, że miód jest zły?

Poza tym, komu wierzysz? Księdzu czy Bogu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Skaza » 2022-03-14, 23:11

Efezjan pisze: 2022-03-14, 19:50 Zaczął się u mnie kryzys religijny. Obejrzałem dwa filmy Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego" i się popłakałem.
Nie sądziłem, że można być tak bezdusznym, bez empatii dla ofiar i w ogóle. I poza suspensą żadnej kary.

Kościół to przedsiębiorstwo usługowe.

Jestem już po lekturze "Gomory". Czytał ktoś?
Wszędzie znajdą się czarne owce. Nie łam się bracie chodzimy do kościoła dla Pana Boga.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13806
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: sądzony » 2022-03-15, 08:14

Efezjan pisze: 2022-03-14, 19:50 Zaczął się u mnie kryzys religijny. ...
Religijny czy wiary?
W każdym razie kryzys może być rozwojowy i tego życzę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ