Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-04-23, 22:02

Dezerter pisze: 2022-04-23, 20:35 O co tyle krzyku przecież rzeczywiście to powiedział:
– Jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej decyzji, jej próśb, jej wniosków w tej sprawie. Jeżeli nasi ukraińscy przyjaciele będą chcieli z tego planu skorzystać, pozostajemy do dyspozycji; podobnie jak w wypadku sojuszników – powiedział rzecznik MSZ.

– Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb – dodał.
https://legaartis.pl/blog/2022/03/30/ms ... ainskiego/
palnął głupstwo to niech cierpi i zbiera bęcki
Słusznie powiedział: "Jesteśmy do dyspozycji Ukrainy, jej decyzji, jej próśb, jej wniosków w tej sprawie.". Pozwoliłem sobie wytłuścić i podkreślić kawalątek. To raz. A dwa, to to, że nie możemy i nie powinniśmy narzucać sposobów działania.

Czy wyobrażacie sobie, że widząc tonącego, wołającego o koło ratunkowe, rzucamy rurkę z kremem albo ciepły koc, aby się nie przeziębił?
Z naszej strony jest to deklaracja pomocy, współdziałania. Gotowości do udzielania takiego wsparcia, jakiego potrzebujący oczekuje.

Cytowane słowa nie są przykładem zniewolenia, ale miłości. W tym także miłości własnej, bo wsparcie Ukrainy jest w naszym interesie.

A wyrażenie: "Jesteśmy tutaj sługami narodu ukraińskiego, jego próśb – dodał." kojarzy mi się myciem nóg przez Jezusa. Zachował się jak sługa. A co gorsza, nakazał naśladownictwo.

Myślę też, że jest w tym pewien archaizm. Kiedyś, na powitanie, mawiano także "sługa uniżony" wzgl. krócej "sługa". Wszak nie dosłownie było to odbierane.

Ale jest dobra okazja do bicia piany i wyśmiewania się. Z formy. Z treści. Z racji stanu. Z znienawidzonego polityka. I jest wesoło.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2022-04-23, 23:04

Andej, gdyby sie dalo to kilka razy bym kliknal na podziekowanie.
To samo dzieje sie na forach w odpowiedziach na wpisy.
Kazdy cos dziwnego dodaje do tresci wypowiedzi, a w ten sposob to mozna kazda wypowiedz pozytywna sprowadzic do negatywu, i odwrotnie.
W ten sposob to nigdy czlowiek do niczego dobrego nie dojdzie, a juz tym bardziej do zbawienia.
Jedni drugim wszystko utrudniamy.
Ostatnio zmieniony 2022-04-23, 23:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: JBP » 2022-04-24, 10:34

Nie wiem czy to zdrajcy czy durnie, ale zachowują się jak polskie społeczeństwo:

nie jesteś za pisem? no to jesteś za PO.
nie szmacisz Polski przed Ukrainą? no to jesteś ruską onucą.





Polak Braun mówi, że flaga Ukrainy wisi w miejscu gospodarza na gmachu sejmu. Na to jakaś polskojęzyczna chłopka z sali "proszę do Rosji"
Ostatnio zmieniony 2022-04-24, 10:35 przez JBP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-04-24, 12:46

JPB - zgadzam się z tobą, że patrzenie czarno białe jest błędem
ale bardzo niepokoi mnie to zdanie
Nie wiem czy to zdrajcy czy durnie, ale zachowują się jak polskie społeczeństwo:
Czy mam je rozumieć tak, że uważasz?, że
polskie społeczeństwo to zdrajcy, lub durnie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-24, 12:49

JBP pisze: 2022-04-24, 10:34 nie szmacisz Polski przed Ukrainą?
Na czym polega rzekome "szmacenie Polski przed Ukrainą?
Polak Braun mówi, że flaga Ukrainy wisi w miejscu gospodarza na gmachu sejmu. Na to jakaś polskojęzyczna chłopka z sali "proszę do Rosji"
Miała rację. Trudno znaleźć kogoś, kto bardziej szkodzi Polsce niż Braun. No, przesadziłem - w tej samej Konfie jest przecież Korwin...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14999
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-04-24, 12:52

Dzisiaj świętujemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego ale i
Dzień Dobra :) O:-)
„DZIEŃ DOBRA” to huczne i radosne świętowanie NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. To także święto patronalne CARITAS, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce. W tym dniu ideę miłosierdzia zamieniamy na działanie na rzecz drugiego człowieka.
https://dziendobra.pl/wojew%C3%B3dztwa/ ... pomorskie/
w kazdym mieście jest jakieś wydarzenie, w którym można wziąć udział, by dobro się rozszerzało
albo samemu wykonać jakiś uczynek dobra - namawiam :-h
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Praktyk » 2022-04-24, 13:15

Jesteśmy natomiast dłużnikami narodu ukraińskiego.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-04-24, 15:33

Nie mogę potępić Brauna. Są kwestie, w których się z nim zgadzam. Jak to, że najważniejsza jest polska racja stanu. Razi mnie jednak jego krótkowzroczność. I skupienie się na negowaniu. Bałbym się takiego człowieka u władzy. Hasło: Moja chata skraja albo Niech na całym świecie wojna, byle nasza wieś spokojna nie są dobre dla nikogo. Na pewno nie leżą w interesie Polski, ani Polaków. Ale, na pewno leżą w interesie Rosji. Oraz Niemiec.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: JBP » 2022-04-25, 10:48

Podobno Moskale na swoich nowo podbitych terenach wysadzili rurociąg przyjaźń zaopatrujący m.in. Polskę w ropę naftową (30% zapotrzebowania).
Nie mogli kulturalnie zakręcić kurka? Muszą wszystko rozwalać?
Obrazek

Dodano po 3 minutach 10 sekundach:
Praktyk pisze: 2022-04-24, 13:15 Jesteśmy natomiast dłużnikami narodu ukraińskiego.
z jakiej racji, bo moim zdaniem jest na odwrót:
Masowo wymordowali Polaków i to nie kulturalnie tak jak to się zabija na wojnie tylko torturując. Podobno śmierć od kuli była łaską. Przybijali niemowlęta do drzwi stodoły, a chłopom przedziurawiali oczy bagnetami.

Lwów powinni oddać, Wołyń też.
Ostatnio zmieniony 2022-04-25, 10:52 przez JBP, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-25, 11:16

JBP pisze: 2022-04-25, 10:51
Praktyk pisze: 2022-04-24, 13:15 Jesteśmy natomiast dłużnikami narodu ukraińskiego.
z jakiej racji, bo moim zdaniem jest na odwrót:
Masowo wymordowali Polaków i to nie kulturalnie tak jak to się zabija na wojnie tylko torturując. Podobno śmierć od kuli była łaską. Przybijali niemowlęta do drzwi stodoły, a chłopom przedziurawiali oczy bagnetami.
Myślę, że @Praktyk pisze o dniu dzisiejszym: tak jak myśmy 100 lat temu bronili całej Europy przed rosyjskim walcem, tak dziś czynią to oni.

Dlatego pomoc im - także w postaci broni - jest nie tylko naszym obowiązkiem czy powinnością moralną, ale jest w naszym najlepszym interesie. To najlepszy interes, jako zrobiliśmy od kilkuset lat.
Lwów powinni oddać, Wołyń też.
Zapominasz, że w okresie międzywojennym Polska była państwem wielonarodowościowym - i na tych ziemiach mieszkali przede wszystkim Ukraińcy. Dziś Lwów mógłby się znaleźć w granicach państwa polskiego tylko wówczas, gdyby powstało wspólne, polsko-ukraińskie państwo, co nie tylko jest mało prawdopodobne politycznie, ale też niekoniecznie byłoby na rękę zarówno Polsce, jak i Ukrainie.

Poza tym: po co Ci Lwów, jak Ci nawet w Polsce nie chce się siedzieć?

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: JBP » 2022-04-25, 11:23

a my tej broni to mamy za dużo? czym będą Polacy bronić kraju?
Amerykańców mamy wyręczać?


no, ale to i tak mały wydatek w porównaniu do socjalu dla uchodźców, na ten moment Morawiecki przyznał się do 50-60 mld. Ile będzie do końca roku? 120?
przypominam, że budżet Polski to jakieś 500mld.

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-04-25, 11:16 Zapominasz, że w okresie międzywojennym Polska była państwem wielonarodowościowym - i na tych ziemiach mieszkali przede wszystkim Ukraińcy. Dziś Lwów mógłby się znaleźć w granicach państwa polskiego tylko wówczas, gdyby powstało wspólne, polsko-ukraińskie państwo, co nie tylko jest mało prawdopodobne politycznie, ale też niekoniecznie byłoby na rękę zarówno Polsce, jak i Ukrainie.
i dlatego bratali się z hitlerem, mordowali cywilów i torturowali Polaków? Nie mogli sobie kulturalnie wojować?


Musimy się umówić co decuduje pod jakim panowaniem jest dana ziemia:
- ludność która tam mieszka
- długość władania tą ziemią

Jeśli to 1 to wkrótce część Polski powinna pójść w ręce Ukrainy, bo tyle ich przesiedliliśmy.
Wschodnio południowe gminy Litwy powinny pójść do Polski, bo mieszka tam 80% Polaków.
Wschodnia Ukraina powinna być przejęta przez Rosję, bo tam też większość to Ruscy.

A jeśli to 2 to z tego co się orientuję Lwów był znacznie dłużej polski niż ukraiński.

A Wrocław okupujemy i Czesi mają jescze tylko 100 lat by się o niego upomnieć, bo był 600 lat pod władaniem Czechów, 500 Polski, 200 Niemiec. Jak się nie upomną i będzie też pod panowaniem Polski 600 lat to już za późno i nasze.
Ostatnio zmieniony 2022-04-25, 11:37 przez JBP, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2634 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-25, 11:52

JBP pisze: 2022-04-25, 11:28 a my tej broni to mamy za dużo? czym będą Polacy bronić kraju?
Nie sądzisz, że dużo lepiej - skoro już tak "utylitarnie" rozmawiamy - że lepiej jest bronić tą bronią kraju rękami innych, niż swoich?
Amerykańców mamy wyręczać?
A niby jakie mają Amerykanie obowiązki wobec Ukraińców inne niż my? Z tym, że na ich ziemie ROsjanie po ewentualnym zwycięstwie nad Ukrainą nie wejdą...
no, ale to i tak mały wydatek w porównaniu do socjalu dla uchodźców, na ten moment Morawiecki przyznał się do 50-60 mld. Ile będzie do końca roku? 120?
przypominam, że budżet Polski to jakieś 500mld
.Tyle, ile będzie trzeba. I znów, gdyby rozmawiać tylko utylitarnie (a ja nie chcę tak rozmawiać... jednak dla Ciebie robię wyjątek): w tej chwili na Ukrainie jest niemal kult Polski - osiągnięcie tego innymi metodami byłoby znacznie droższe. A jest kapitał polityczny w naszym położeniu bezcenny.
Marek_Piotrowski pisze: 2022-04-25, 11:16 Zapominasz, że w okresie międzywojennym Polska była państwem wielonarodowościowym - i na tych ziemiach mieszkali przede wszystkim Ukraińcy. Dziś Lwów mógłby się znaleźć w granicach państwa polskiego tylko wówczas, gdyby powstało wspólne, polsko-ukraińskie państwo, co nie tylko jest mało prawdopodobne politycznie, ale też niekoniecznie byłoby na rękę zarówno Polsce, jak i Ukrainie.
i dlatego bratali się z hitlerem, mordowali cywilów i torturowali Polaków? Nie mogli sobie kulturalnie wojować?
Nikt ich za to nie chwali - i nie zmieniaj tematu.
Musimy się umówić co decuduje pod jakim panowaniem jest dana ziemia:
- ludność która tam mieszka
- długość władania tą ziemią
Na pewno nie to drugie. To pierwsze - częściowo, bowiem mechanizmy polityczne są wolniejsze niż ludnościowe, są elementy wynikające z porozumień. I ważne - nie chodzi o to, jakiej narodowości jest ludność, ale czego chce.
Jeśli to 1 to wkrótce część Polski powinna pójść w ręce Ukrainy, bo tyle ich przesiedliliśmy.
Bzdura.
Wschodnio południowe gminy Litwy powinny pójść do Polski, bo mieszka tam 80% Polaków.
Nie przenosi się pojedynczych gmin. Ani wsi. Ani domów.
Wschodnia Ukraina powinna być przejęta przez Rosję, bo tam też większość to Ruscy.
Chyba po przesiedleniach.
A Wrocław okupujemy i Czesi mają jescze tylko 100 lat by się o niego upomnieć, bo był 600 lat pod władaniem Czechów, 500 Polski, 200 Niemiec. Jak się nie upomną i będzie też pod panowaniem Polski 600 lat to już za późno i nasze.
Bzdura. Naprawdę chciałbyś otwierać teraz puszkę Pandory do roszczeń?

Zapomniałeś odpowiedzieć: po co Ci Lwów, jak Ci nawet w Polsce nie chce się siedzieć?
Ostatnio zmieniony 2022-04-25, 11:53 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: JBP » 2022-04-25, 12:22

Marek_Piotrowski pisze: 2022-04-25, 11:52
JBP pisze: 2022-04-25, 11:28 a my tej broni to mamy za dużo? czym będą Polacy bronić kraju?
Nie sądzisz, że dużo lepiej - skoro już tak "utylitarnie" rozmawiamy - że lepiej jest bronić tą bronią kraju rękami innych, niż swoich?
dlatego niech się Amerykańce tym zajmą i nas nie wypychają do wojny. USA wydaje na zbrojenie 3000 mld. zł, 6 razy tyle co nas budżet i 120 razy tyle co nas budżet zbrojeniowy.
Czyli jakbyśmy oddali całą broń Ukrainie to byłoby to tyle co USA oddałaby 1%.
Marek_Piotrowski pisze: 2022-04-25, 11:52 A niby jakie mają Amerykanie obowiązki wobec Ukraińców inne niż my? Z tym, że na ich ziemie ROsjanie po ewentualnym zwycięstwie nad Ukrainą nie wejdą...
interesy

Marek_Piotrowski pisze: 2022-04-25, 11:52
Musimy się umówić co decuduje pod jakim panowaniem jest dana ziemia:
- ludność która tam mieszka
- długość władania tą ziemią
Na pewno nie to drugie. To pierwsze - częściowo, bowiem mechanizmy polityczne są wolniejsze niż ludnościowe, są elementy wynikające z porozumień. I ważne - nie chodzi o to, jakiej narodowości jest ludność, ale czego chce.
Jeśli to 1 to wkrótce część Polski powinna pójść w ręce Ukrainy, bo tyle ich przesiedliliśmy.
Bzdura.
Wschodnio południowe gminy Litwy powinny pójść do Polski, bo mieszka tam 80% Polaków.
Nie przenosi się pojedynczych gmin. Ani wsi. Ani domów.
Wschodnia Ukraina powinna być przejęta przez Rosję, bo tam też większość to Ruscy.
Chyba po przesiedleniach.
no to ja oczekuję od Ciebie logicznej konsekwencji. Jeśli uważasz, że dana ziemia powinna należeć do państwa, w zależności od zamieszkałej ludności to konsekwencją tego jest to co napisałem.

Dodano po 4 minutach :
Marek_Piotrowski pisze: 2022-04-25, 11:52 Zapomniałeś odpowiedzieć: po co Ci Lwów, jak Ci nawet w Polsce nie chce się siedzieć?
uciekam przed rządem warszawskim i złą pogodą.
mam nadzieję, że kiedyś polscy kapitaliści dojdą do władzy.
Ostatnio zmieniony 2022-04-25, 12:30 przez JBP, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Praktyk » 2022-04-25, 12:54

JBP pisze: 2022-04-25, 10:51
z jakiej racji, bo moim zdaniem jest na odwrót:
Masowo wymordowali Polaków i to nie kulturalnie tak jak to się zabija na wojnie tylko torturując. Podobno śmierć od kuli była łaską. Przybijali niemowlęta do drzwi stodoły, a chłopom przedziurawiali oczy bagnetami.

Lwów powinni oddać, Wołyń też.
Po co ci Lwów i Wołyń ? Będziesz tam mieszkał ? My mamy niedobór ludzi w kraju a nie brak przestrzeni życiowej.
Przeszłość jaka była każdy widzi. Niemcy też powinni spłacać reparacje, ale jeśli zdarzyło by się tak, że nagle oddawali by życie ratując przy tym nasze tyłki to ja osobiście chętnie o tych reparacjach bym zapomniał.
Ukraińcy mają grzechy przeszłości, my też mamy grzechy przeszłości. Teraz jest idealny moment, żeby zapomnieć to co było.

Jesteśmy na forum katolickim. Celem jest wybaczanie i pojednanie.

Polecam taki film : https://www.filmweb.pl/film/Najwi%C4%99 ... 018-814044 . I mądry i zabawny :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: JBP » 2022-04-25, 13:22

Praktyk pisze: 2022-04-25, 12:54 Ukraińcy mają grzechy przeszłości, my też mamy grzechy przeszłości. Teraz jest idealny moment, żeby zapomnieć to co było.
nie myl zapomnienia z przebaczeniem. Oni nas nie przeprosili do dziś za to i do dziś czczą banderyzm z urzędu. Mają na to państwo świętowe.
Rok 2022 nazwali rokiem UPA. No to mają teraz rzeź.

ODPOWIEDZ