Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-05-03, 08:49

Internety twierdzą, że są dwa rodzaje ludzi. Może i są. Ale zauważyłem dziś rano trzeci rodzaj ludzi. Ci ostatni będą pierwszymi. Zobaczyłem ich wchodzących i wychodzących z kościoła. W samym kościele, rzecz jasna, też. Z śpiewem Boże coś Polskę na ustach. Radośni i promienni. Napełnieni Bożym Ciałem na chwałę Bożą.

Bez atrybutów pierwszych dwóch rodzajów.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-05-03, 08:50 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-05-03, 19:18

Jest jeszcze 4 rodzaj. Ja ani nie piłem, ani nie kopałem, ani nie byłem w kościele.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-05-03, 19:30

Nie piłeś? Jak piłem. Herbatę i yerba mate. Oraz wodę w nich zawartą.

Ale masz rację. Można mnożyć byty i postawy. Albowiem byli tacy, którzy majowali na wyjeździe i w domach. Samotnie i grupowo.

Z tym, że odnosiłem się jeno do memu i do własnych obserwacji, które nie potwierdzały jego treści. Jako i Ty uczyniłeś. Słusznie zresztą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2022-05-03, 20:11

A za komuny sadzili wtedy drzewka w parkach. "zielonym do gory". ;)
A pozniej impreza w parku.
Nawet mnie zaangazowali do transporty i dali ciagnik bym do najdalszych zakatkow parku dowiozl drzewka.
Urwalem kominek (rure wydechowa) od traktora i to przy kolektorze wydechowym o galezie przedzierajac sie przez zarastajace sciezki. dudnilo jakbym czolgiem jechal. ;) Nawet nikt nie zapytal jak to sie stalo, ani nie opiepszyl ze nie uwazalem, poszlo w koszty imprezy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-05-15, 13:57

Dziś Ewangelia o miłości. Zatem warto wspomnieć ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego z jego dekalogiem.
A oto i on:

DEKALOG KSIĘDZA KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

1. Szanuj każdego człowieka, bo mieszka w nim Chrystus. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata.

2. Myśl dobrze o wszystkich- nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym dostrzec coś dobrego.

3. Mów zawsze życzliwie o drugich- nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi. Jednocz sercem i słowem.

4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć.

5. Przebaczaj wszystko wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągaj rękę do zgody.

6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co ty jesteś winien innym.

7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pomocą, radą, pociechą, sercem.

8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak ty korzystasz z pracy innych.

9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz rękę ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.

10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-05-18, 13:22

Właściwie, to bez komentarza. W czesie przerwy trafiłem na ciekawostkę. Zachwycającą szczerością. I postawą polityczną, ora zaangażowaniem.

Posłanka Paulina Matysiak w porannej rozmowie RMF FM dopytywana była o to, dlaczego zagłosowała w Sejmie przeciw podniesieniu kwoty wolnej od podatku, m.in. dla matek samotnie wychowujących dzieci. - Akurat w przypadku tego projektu nie jestem w stanie panu odpowiedzieć (...) Ale głosowałam tak, jak cały klub - stwierdziła.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-05-24, 07:48

Właściwie nie komentarz, ale smutna konstatacja. Choć na wesoło.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-05-30, 17:23

Sądzę, że to co poniżej nie jest dla tchórzy kryjących się za internetowa anonimowością. A może się mylę. Może i tak do nich nie dociera. Może tak nienawidzą, ze nie widzą nic, poza swoją nienawiścią?

Hejterskie komentarze w dniu święceń kapłańskich. Poruszająca odpowiedź neoprezbitera: "Jest Ci lżej? Co ja Ci zrobiłem?"

Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-06-05, 13:28

Ciekawe info o "Krajowym Planie Odbudowy"
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-06-11, 22:14

Przysłowie? Nie wiem. Ale słuszne. Warto być ostrożnym. Niestety, tych ostatnich nie brakuje. Zwłaszcza pożytecznych. (Jak dla kogo.)
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2022-06-11, 22:24

Kto jest bykiem, kto jest koniem, kto jest idiota?

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Hildegarda » 2022-06-12, 05:32

konserwa pisze: 2022-06-11, 22:24 Kto jest bykiem, kto jest koniem, kto jest idiota?
Koń jeden by się znalazł :p

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2022-06-12, 05:55

:D :D

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-06-12, 10:40

Bardzo lubię, gdy ktoś ma poczucie humoru. Dziękuję za takie podejście. I dodaję osobistą refleksję. Zaznaczam, że do nikogo, poza samym sobą, tego nie ośmielam się kierować.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-06-12, 11:15 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-06-23, 12:58

Legalizacja zbrodni nie przeszła.
Przeraża mnie sama inicjatywa. Sam pomysł.
Bo od rzemyczka do koniczka. Najpierw akceptacja zabójstwa na zlecenie na osobach do 12 tygodnia życia łonowego. Potem, dokonywanie tego za moje pieniądze. Z moich podatków. Potem stopniowe wydłużanie terminu. Do 28 tygodnia. Do 36-tego. Do 18 roku życia. A potem, od razu po przejściu na emeryturę. Aborcja emeryta jest o wiele tańsza od wypłacania świadczenia.
Później, w Nowym Wspaniałym Świecie można by było abortować ze społeczeństwa osoby chore, kalekie. Na wniosek krewnych lub znajomych decydowałaby Osiedlowa Rada Etyczna. Są już kapsuły. Estetyczne.
Ale może uda się ludzkości osiągnąć coś więcej. Na przykład dokonać aborcji całych społeczeństw? Za pomocą bomb jądrowych. Uczynić w ten sposób lebensraum dla tych lepszych.

Na marginesie. Wiem, że to obrzydliwe. Ale czy ludzka twarz może budzić odrazę? Czy związane to ze urodą specyficzną? Czy też z prezentowanymi poglądami? A może ze sposobem ich propagowania? Tak czy inaczej, widok twarzy związanej z dzisiejszą sejmową dyskusją budzi moja odrazę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ