Obszerna książka o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-20, 09:23

Andej pisze: 2022-05-19, 21:38 Nie mam pewności, czy twierdzenie o istnieniu sobowtórów Boga nie jest herezją.

Zapewne jestem dość ograniczony, ograniczając wiedzę na temat Boga do tego, co objawił w Biblii. Ale Biblia mi wystarczy.
Kurcze, jak grochem o mur....

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 05:46 z naszego punktu widznia , muzułmanie sa heretykami , nie uznaja zbawczej roli Syna Bożego , zaprzeczaja istnieniu Ducha św ,dokonuja potęznych przeklamań w słowach które miał powiedzec Jezus , odklejają się od moralnosci ogólnie przyjetej w pniu judeochrzescijańskim opartej na dekalogu. Wprowadzaja dwa systemu moralne , do traktowania swoich oraz nie swoich> Etyka zwiazana z rozrodczoscią i zyciem rodzinnym jest całkowicie odklejona od człowieka ( całe szczęscie nie neguja naturalnym dazeniom człowieka do stworzenia rodziny )
Mieli uj###wych nauczycieli w tym względzie, Mogli se obraz Allaha jako poganie zbudować na bazie tego bozka ksiezycowego i do tego nabrac nauk gnostycko heretyckich z chrzescijanstwa , czyli "rzeźbić obraż Boga w odpadkach z doliny Hinnom " ale odwołują sie do tradycji abrahamicznej , twierdzą ze oni mają rację jesli chodzi o prawdziwy obraz Prawdziwego Boga . Nie wiem na ile szatan grzebał w poczatkach ich religii a ile było w tym fantazji przedsiebiorczego pasterzo kupca .ale to ten sam Bóg choć u nich skrzywiony , skarykaturowany...
Dobrze, to wy tutaj sobie sądźcie, że to ten sam Bóg, tylko że muzułmanie o nim strasznie nakłamali, a ja będę sądzić, że Mahomet razem z Dżibrilem, który go dusił trzykrotnie, że Allah to demon podszywający się pod prawdziwego Boga. Wyjaśnień na przykładach było wystarczająco dużo. A co do początków islamu to radzę poczytać surę 96,1-3 (z wszystkimi egzegezami) jak i hadisy nawiązujące do duszenia Mahometa przez Dżibrila https://sunnah.com/bukhari:3, https://sunnah.com/bukhari:4.

Pozdrawiam serdecznie!
Ostatnio zmieniony 2022-05-20, 09:28 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-20, 09:54

Co robil Mahomet z Dzibrilem to ich sprawa. Samo to objawienie jak dla mnie to ewidentnie działanie złego. Bo poprawiło i uzbroilo możliwości sekt wyroslych na bazie chrześcijaństwa. Ale ci ludzie wierza w tego samego Boga. Do niego sie odwołują. Nie maja stopni wtajemniczen jakmasoni gdzie stopniowo ukazuje im sie szatan jako Bóg....Sa heretykami ,opetanymi ludzkimi namietnosciami władzy seksu polityki. Ale nie sa demonolatrami czy idolatrami

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-20, 10:07

Iga05 pisze: 2022-05-20, 09:27 Kurcze, jak grochem o mur....
Z tym w pełni się zgadzam. Próbowałem. Inni próbowali. Nic.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-20, 11:28

Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 09:54 Co robil Mahomet z Dzibrilem to ich sprawa. Samo to objawienie jak dla mnie to ewidentnie działanie złego. Bo poprawiło i uzbroilo możliwości sekt wyroslych na bazie chrześcijaństwa. Ale ci ludzie wierza w tego samego Boga. Do niego sie odwołują. Nie maja stopni wtajemniczen jakmasoni gdzie stopniowo ukazuje im sie szatan jako Bóg....Sa heretykami ,opetanymi ludzkimi namietnosciami władzy seksu polityki. Ale nie sa demonolatrami czy idolatrami
No to idźcie w świat i im głoście, że wierzą w Boga, tylko w fałszywie przedstawionego...
Pozdrawiam serdecznie!

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-20, 12:07

Iga05 pisze: 2022-05-20, 11:28
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 09:54 Co robil Mahomet z Dzibrilem to ich sprawa. Samo to objawienie jak dla mnie to ewidentnie działanie złego. Bo poprawiło i uzbroilo możliwości sekt wyroslych na bazie chrześcijaństwa. Ale ci ludzie wierza w tego samego Boga. Do niego sie odwołują. Nie maja stopni wtajemniczen jakmasoni gdzie stopniowo ukazuje im sie szatan jako Bóg....Sa heretykami ,opetanymi ludzkimi namietnosciami władzy seksu polityki. Ale nie sa demonolatrami czy idolatrami
No to idźcie w świat i im głoście, że wierzą w Boga, tylko w fałszywie przedstawionego...
Pozdrawiam serdecznie!
Bo to prawda..

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-20, 13:17

Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 12:07
Iga05 pisze: 2022-05-20, 11:28
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 09:54 Co robil Mahomet z Dzibrilem to ich sprawa. Samo to objawienie jak dla mnie to ewidentnie działanie złego. Bo poprawiło i uzbroilo możliwości sekt wyroslych na bazie chrześcijaństwa. Ale ci ludzie wierza w tego samego Boga. Do niego sie odwołują. Nie maja stopni wtajemniczen jakmasoni gdzie stopniowo ukazuje im sie szatan jako Bóg....Sa heretykami ,opetanymi ludzkimi namietnosciami władzy seksu polityki. Ale nie sa demonolatrami czy idolatrami
No to idźcie w świat i im głoście, że wierzą w Boga, tylko w fałszywie przedstawionego...
Pozdrawiam serdecznie!
Bo to prawda..

No to ciekawe dlaczego Papież im tego nie powiedział....
P.s. Kardynał Gerhard Mueller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, też twierdzi, że to nie ten sam Bóg....

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-20, 13:49

Iga05 pisze: 2022-05-20, 13:17
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 12:07
Iga05 pisze: 2022-05-20, 11:28
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 09:54 Co robil Mahomet z Dzibrilem to ich sprawa. Samo to objawienie jak dla mnie to ewidentnie działanie złego. Bo poprawiło i uzbroilo możliwości sekt wyroslych na bazie chrześcijaństwa. Ale ci ludzie wierza w tego samego Boga. Do niego sie odwołują. Nie maja stopni wtajemniczen jakmasoni gdzie stopniowo ukazuje im sie szatan jako Bóg....Sa heretykami ,opetanymi ludzkimi namietnosciami władzy seksu polityki. Ale nie sa demonolatrami czy idolatrami
No to idźcie w świat i im głoście, że wierzą w Boga, tylko w fałszywie przedstawionego...
Pozdrawiam serdecznie!
Bo to prawda..

No to ciekawe dlaczego Papież im tego nie powiedział....
P.s. Kardynał Gerhard Mueller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, też twierdzi, że to nie ten sam Bóg....
O ile kojarzę wypowiedzi Muellera to nie stwierdził ze jest to inny osobowo bog tylko ze nie jest identyczny i ze chrzescijanie nie mogą sie modlić z muzulmanami ani tak jak oniwyluszczyl różnice w odbiorze. Ale podobna sytuacja jest u Żydów. Oboje wiemy ze w wypadku muzułmanów sytuacja jest na kraju herezji i idolatrii. Niestety nie mamy pełnej deklaracji ze strony muzułmanów ze ich Bog jest innym Bogiem niż nasz. Tyle ze z ich strony mamy deklaracje ze tomy chrzescijanie wypaczylismy Księgę... Skąd u nich to przekonanie to wiemy. To nie jest jak u hinduistow ze oni maja swojego Brahme a wogole ich bog jest bezosobowy. Tu mamy Boga osobowego .Kreatora bedacego źródłem wszystkiego...Tle ze une te muzulmany pod wpływem demonicznego objawienia prawie wszystko poprzekręcały...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-20, 13:50

Iga05 pisze: 2022-05-20, 13:17 P.s. Kardynał Gerhard Mueller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, też twierdzi, że to nie ten sam Bóg....
Przytaczałem cytat tegoż świadczący o czymś przeciwnym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-20, 13:56

Popatrz co można zrobić z Objawieniem jak sie uprze człowiek na przykładzie unitarian..Czyli tych odrzucajacych format Trójjedynego Boga.

Dodano po 6 minutach 59 sekundach:
Muzułmanie odrzucili klucz czyli miłość Boga w Jezusie Chrystusie..Podobnie żydzi.Pozostaje więc ufać ze milosierny Bog , znajdzie w ostatniej chwili do nich drogę by uznali zbawcze dzieło Chrystusa.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-25, 22:27

Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 14:03 Popatrz co można zrobić z Objawieniem jak sie uprze człowiek na przykładzie unitarian..Czyli tych odrzucajacych format Trójjedynego Boga.

Dodano po 6 minutach 59 sekundach:
Muzułmanie odrzucili klucz czyli miłość Boga w Jezusie Chrystusie..Podobnie żydzi.Pozostaje więc ufać ze milosierny Bog , znajdzie w ostatniej chwili do nich drogę by uznali zbawcze dzieło Chrystusa.
Trynitarian?
A Mahomet odrzucił ten "klucz" sam, czy pomagał mu "anioł" Dżibril?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-26, 06:05

Iga05 pisze: 2022-05-25, 22:27
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 14:03 Popatrz co można zrobić z Objawieniem jak sie uprze człowiek na przykładzie unitarian..Czyli tych odrzucajacych format Trójjedynego Boga.

Dodano po 6 minutach 59 sekundach:
Muzułmanie odrzucili klucz czyli miłość Boga w Jezusie Chrystusie..Podobnie żydzi.Pozostaje więc ufać ze milosierny Bog , znajdzie w ostatniej chwili do nich drogę by uznali zbawcze dzieło Chrystusa.
Trynitarian?
A Mahomet odrzucił ten "klucz" sam, czy pomagał mu "anioł" Dżibril?

Unitarianie to ci co uznają ż Bóg nie jest Trójjedyny mają też nazwe antytrynitarian.
w herezjach tez masz inicjatywe diabelską

Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
by było weselej jeszcze jest troszke idolatri w postaci kultu samego Koranu

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Hildegarda » 2022-05-26, 11:43

Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-20, 14:03 Muzułmanie odrzucili klucz czyli miłość Boga w Jezusie Chrystusie..Podobnie żydzi.Pozostaje więc ufać ze milosierny Bog , znajdzie w ostatniej chwili do nich drogę by uznali zbawcze dzieło Chrystusa.
Taka mnie rozkmina naszła, może trochę kontrowersyjna dla chrześcijan, ale czy to nie jest tak, że Jezus działa wszędzie? Chodzi mi o to, czy jeśli ktoś prawdziwie, na poziomie duchowym kocha Boga, to nie jest tak, że i tak do tego Boga dociera poprzez Jezusa? Czy wiara w Jezusa musi być na poziomie rozumowym, że przyjmuję konkretną teologię chrześcijańską i wtedy prawidłowo otwieram drzwi tym kluczem?
Jezus wylał Ducha Świętego na cały świat, a Duch działa na poziomie duchowym, więc może w takim sensie osoba autentycznie szukająca Boga, też dociera do Niego przez Jezusa?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Andej » 2022-05-26, 20:59

Nie wiem, czy nie ma znaczenia to, gdzie szuka. I jak szuka.

Ale uważam, że ten, kto uczciwie i szczerze szuka Boga, to Go znajdzie. W czasie lub na jego krawędzi. Nie zostanie odtrącony.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-27, 11:44

Hildegarda pisze: 2022-05-26, 11:43 Taka mnie rozkmina naszła, może trochę kontrowersyjna dla chrześcijan, ale czy to nie jest tak, że Jezus działa wszędzie?
Oczywiście. Inaczej nikt nie mógł by zrobić nic dobrego (J 15:5).
Co nie znaczy, że jest możliwe działanie w całej pełni
Czy wiara w Jezusa musi być na poziomie rozumowym, że przyjmuję konkretną teologię chrześcijańską i wtedy prawidłowo otwieram drzwi tym kluczem?
"Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego."/J 3:18 BT5/
Jezus wylał Ducha Świętego na cały świat, a Duch działa na poziomie duchowym, więc może w takim sensie osoba autentycznie szukająca Boga, też dociera do Niego przez Jezusa?
Oczywiście. Inaczej nawrócenie nie byłoby możliwe.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Obszerna książka o islamie

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-29, 10:35

Nie wiem jak jest ale jest jedna książka ktora może dość trafnie to opisuje. Jeden dzień po śmierci da Nevesa... Może być tak ze w momencie śmierci ( a Pan nasz jest Panem czasu) ma ofertę. I każdy może to przyjac lub nie. A ZE NIEKTORYMBYC MOZE TRZEBA GLOSIC EWANGELIE w wersji skroconej On to opisywal w formie pociagow do których wsiadamy gdzie wszystkie sa opisane tak jakchcemy czyli raj..No i co uznawales , co ukochałeś było twoim Niebem. Problem polegal na tym ze prawdxiwym Niebem był tylko Bóg, nikt więcej nic więcej.Ogólnie to niby powieść a takt faktycznie 1/3 to cytaty... Byl tez elrmient Światłości pokazanyna bazie swiatlosci ciemności ukazanej w Ewangelii...I o ile ocena chrzescijan i ich drogi może być przefiloofowsna o tyle ujęcie drogi niewiernych niekoniecznie.

ODPOWIEDZ