Egzorcyzmy Anneliese Michel

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Hildegarda » 2022-05-24, 05:40

Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-24, 05:27 Mnie tylko przez niewielka chwilę i w niewielki sposób demony zbutowaly. Napisze tak ,skruszą każdą pychę.
A pisałeś gdzieś o tym, jak to u Ciebie wyglądało? Ciekawa jestem opinii osób, które osobiście miały z tym do czynienia

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Jozek » 2022-05-24, 11:55

Zastanawialo mnie nad czym w ogole jest ta dyskusja, bo nik nie podal zadnych konkretow.W koncu znalazlem nagranie o ktorym mowa w tytule tematu.

Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Hildegarda » 2022-05-24, 13:16

Jozek pisze: 2022-05-24, 11:55 Zastanawialo mnie nad czym w ogole jest ta dyskusja, bo nik nie podal zadnych konkretow.W koncu znalazlem nagranie o ktorym mowa w tytule tematu.
Tu jest też dokument o tym zrobiony, wypowiadają się tam również polscy egzorcyści


Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3308
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-05-24, 14:24

Hildegarda pisze: 2022-05-24, 05:40
Gzresznik Upadający pisze: 2022-05-24, 05:27 Mnie tylko przez niewielka chwilę i w niewielki sposób demony zbutowaly. Napisze tak ,skruszą każdą pychę.
A pisałeś gdzieś o tym, jak to u Ciebie wyglądało? Ciekawa jestem opinii osób, które osobiście miały z tym do czynienia
A co tu wspominać..To były ciężkie miesiące. Chwala Bogu ze skończone.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5934
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 843 times
Been thanked: 688 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-01, 17:45

A to ciekawe-egzorcyzmy w Niemczech nie są praktykowane, od czasów Anneliese-myślałam że może ograniczone, albo mało praktykowane, a nie że wcale. Tak napisał ksiądz Kobylińśki.
Sprawdziłam i są, ale baaaaaaaaaaaardzo rzadko-w jednym landzie były na przykład 3 przypadki przez 8 lat, a ostatni w 2003. I zawsze komisja lekarz psychiatra i ksiądz. Jak ktoś słyszy o egzorcyzmach to wszystkim się włos jeży.
Ciekawe jak sobie radzą tamtejsi opętani. U nas jest ponad 200 egzorcystów nie?
Ciekawe czy jest korelacja między wiarą egzorcystów w demony, im więcej z nich wierzy że demony tylko czekają na ofiarę, tym częściej będą odprawiane? Że to idzie w tę stronę, a nie że jest dużo opętanych, to potrzeba więcej egzorcystów? Może oni widzą wszędzie diabła i sami hurtowo tworzą opętanych?
Ostatnio zmieniony 2023-09-01, 17:48 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Dezerter » 2023-09-01, 19:14

Coś jest w tym co sugerujesz, nie sprawdzałem tej informacji, ale kilka razy słyszałem, że wśród ateistów jest brak opętanych.
Miejcie jednak świadomość, że egzorcyści w Polsce to też świeże zjawisko zaledwie kilkadziesiąt lat
wcześniej o egzorcystach to polski katolik w filmach grozy oglądał ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: faraon » 2023-09-01, 20:37

Wsrod ateistow brak jedynie widocznych efektow opetania, bo ich sumienie nie kloci sie z szatanskimi podszeptami.
Jednak jakby sie nawrocili, to egzorcysci mieli by robote 24/7, bo aby w ogole doszlo do jakiegokolwiek egzorcyzmu, musi byc w tym wola danej osoby. Jesli nie ma woli osoby, zaden egzorcysta nie moze dokonac egzorcyzmu.
Ostatnio zmieniony 2023-09-01, 20:43 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Dezerter » 2023-09-01, 22:55

Ty i ja się nawróciliśmy i ...
ja dręczony ani opętany nie byłem a ty?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Andej » 2023-09-01, 23:06

faraon pisze: 2023-09-01, 20:37 Wsrod ateistow brak jedynie widocznych efektow opetania, bo ich sumienie nie kloci sie z szatanskimi podszeptami.
Rozsądne domniemanie. Wydaje się być bardzo prawdopodobnym. Choć nie zgodzę się z tym, że niewidoczne. Wydaje mi się, że samo wyznawanie ateizmu jest (lub może być) przejawem opętania. Ale z powodu tego, że są to ateiści nie jest rozpoznawane. W ich wypadku wydaje się być normą. I oni się przed tym nie bronią. Wprost przeciwnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: faraon » 2023-09-02, 06:41

Dezerter pisze: 2023-09-01, 22:55 Ty i ja się nawróciliśmy i ...
ja dręczony ani opętany nie byłem a ty?
A czy byles ateista? Bo ja nie, choc nie chodzilem do kosciola.

Dodano po 8 minutach 9 sekundach:
Andej pisze: 2023-09-01, 23:06
faraon pisze: 2023-09-01, 20:37 Wsrod ateistow brak jedynie widocznych efektow opetania, bo ich sumienie nie kloci sie z szatanskimi podszeptami.
Rozsądne domniemanie. Wydaje się być bardzo prawdopodobnym. Choć nie zgodzę się z tym, że niewidoczne. Wydaje mi się, że samo wyznawanie ateizmu jest (lub może być) przejawem opętania. Ale z powodu tego, że są to ateiści nie jest rozpoznawane. W ich wypadku wydaje się być normą. I oni się przed tym nie bronią. Wprost przeciwnie.
To jest troche bardziej zawile, bo jak ktos robi tak jak zlemu pasuje, to on sie nie wysila by ta osobe kusic, czy robic cokolwiek, bo taki czlowiek sam idzie w jego kierunku.
Problem moze sie zaczac jak taka osoba wejdzie na droge do Boga. A juz tym bardziej gdy dostanie jakies konkretne i znaczace w wierze powolanie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5934
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 843 times
Been thanked: 688 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-02, 12:29

O ludzie. Nie mówmy że ateiści są opętani, bo nie są opętani. To ma swoją definicję.
Żeby zostać opetanym to trzeba wejść na drogę Złego, z premedytacją, a nie przypadkowo przez książkę czy karate.
Ostatnio zmieniony 2023-09-02, 12:31 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Dezerter » 2023-09-02, 12:40

Czyżby, to jak weszła na drogę opętania Annielise?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: Albertus » 2023-09-02, 12:52

Dezerter pisze: 2023-09-01, 19:14 Coś jest w tym co sugerujesz, nie sprawdzałem tej informacji, ale kilka razy słyszałem, że wśród ateistów jest brak opętanych.
Miejcie jednak świadomość, że egzorcyści w Polsce to też świeże zjawisko zaledwie kilkadziesiąt lat
wcześniej o egzorcystach to polski katolik w filmach grozy oglądał ;)
Nie wiem oczywiście jak z tym jest ale może jest tak że ateista objawów opętania nie przypisuje demonowi i dopóki może to przypisuje je chorobie psychicznej albo wytwory jego podświadomości tak jak filemon Junga (https://philemonfoundation-org.translat ... _tr_pto=sc. A jak już nie może zaprzeczyć że to są jakieś realne duchowe byty to po prostu przestaje być ateistą i jest w statystykach kwalifikowany jako wierzący a nie ateista.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5934
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 843 times
Been thanked: 688 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-02, 13:12

W Niemczech też prawie ich nie ma, a jak są, to jest to jawne co gdzie i kto robi i komu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Egzorcyzmy Anneliese Michel

Post autor: sądzony » 2023-09-02, 13:18

To nie jest kwestia przypisywania. Nie ważne czy ktoś wierzy czy nie. Każdy posiada płaszczyznę duchową i zawsze jest to walka o duszę ze złem. Nie ważne czy za nim stoi szatan i wieczne potępienie czy przeraźliwe zło. Jedno nie jest gorsze czy lepsze od drugiego.

Doświadczyłem czegoś podobnego w psychozie maniakalnej. I choć byłem świadomy, iż może być to wynikiem zaburzenia, przerażenie którego doświadczasz wcale nie jest mniejsze. Reakcja natomiast może być bardziej opanowana i racjonalna.

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Albertus pisze: 2023-09-02, 12:52 Nie wiem oczywiście jak z tym jest ale może jest tak że ateista objawów opętania nie przypisuje demonowi i dopóki może to przypisuje je chorobie psychicznej albo wytwory jego podświadomości tak jak filemon Junga (https://philemonfoundation-org.translat ... _tr_pto=sc. A jak już nie może zaprzeczyć że to są jakieś realne duchowe byty to po prostu przestaje być ateistą i jest w statystykach kwalifikowany jako wierzący a nie ateista.
Równie dobrze katolik może przypisywać objawą choroby opętanie, zawładnięcie czy zwiedzenie.
Ostatnio zmieniony 2023-09-02, 13:37 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ