Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-24, 06:57

Ciąg dalszy tej samej wizji świata i Kościoła.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: Andej » 2022-05-24, 07:40

MagdaKZ pisze: 2022-05-24, 03:12 Pokaż mi, gdzie na forum analizujesz wpływ groźnych sekt, które nie wywodzą się z masonerii?
Jest znacznie gorzej, niestety. Bo nie tylko sekty. No bo powiedz, czy Putin nie jest pod wpływem masonerii? Tak samo jak Kaczyński i Tusk. A już Makron i Biden, to widać na każdym kroku. Masońska mafia rządzi wszystkim. Tworzy supertajny światowy rząd. A główna role odgrywają w nim bankierzy. I, jak słyszałem od poważnego człowieka, któremu można wierzyć, także repitalianie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
MagdaKZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 maja 2022
Lokalizacja: Poznań
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: MagdaKZ » 2022-05-24, 12:10

Każdy widzi tyle, na ile mu Bóg pozwala. To, że mamy różne zdania i wiedzę nie znaczy, że ktoś jest gorszy.
Faryzeuszy zaślepiła arogancja i upór.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: konserwa » 2022-05-24, 14:12

Kiedy w mlodszych latach biegalem po ziemii z kalasznikowem w reku i granatami, to w ktrej sekcie masonow bylem? Bo juz nie nadazam ...

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: Logan » 2022-05-24, 16:31

W mojej parafii po kościele chodził samozwańczy prorok i straszył że wojna na Ukrainie zamieni się w 3 wojnę światową o charakterze nuklearnym "i jak mówią wizjonerzy zginie 80% ludzi" Następnie zaczął oskarżać pokazując palcami siedzących i modlących się że niegodnie przyjmują komunię (na rękę) i tych co brali bezpośrednio do ust (bo tolerują takie postępowanie). "Ostrzegałem was, że tak będzie!".
Nawinął się kapłan wychodzący z zakrystii i prosił go o opuszczenie świątyni. I powiedział "a czy nie wie pan, że to zalecenia papieża Franciszka, aby przyjmować do rąk".
Facet się wściekł i krzyknął: "Franciszek to MASON! Prawdziwy papież to Benedykt!"
Ostatnio zmieniony 2022-05-24, 16:32 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
MagdaKZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 maja 2022
Lokalizacja: Poznań
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: MagdaKZ » 2022-05-24, 23:03

W mojej parafii po kościele chodził samozwańczy prorok i straszył że wojna na Ukrainie zamieni się w 3 wojnę światową o charakterze nuklearnym "i jak mówią wizjonerzy zginie 80% ludzi" Następnie zaczął oskarżać pokazując palcami siedzących i modlących się że niegodnie przyjmują komunię (na rękę) i tych co brali bezpośrednio do ust (bo tolerują takie postępowanie). "Ostrzegałem was, że tak będzie!".
Nawinął się kapłan wychodzący z zakrystii i prosił go o opuszczenie świątyni. I powiedział "a czy nie wie pan, że to zalecenia papieża Franciszka, aby przyjmować do rąk".
Facet się wściekł i krzyknął: "Franciszek to MASON! Prawdziwy papież to Benedykt!"
Szkoda chłopa, bo widać ma jakiś problem psychiczny...

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: Jozek » 2022-05-24, 23:21

I powinien otrzymac odpowiednia pomoc, nawet po wygonieniu z kosciola.
Pewnie by odmawial, ale nalezalo by go chocby o tym grzecznie poinformowac, tak by nie spowodowac jego negatywnej, czy agresywnej reakcji. tak po prostu po ludzku mu pomoc, w miare mozliwosci.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: Dezerter » 2022-05-24, 23:50

Andej pisze: 2022-05-24, 07:40
MagdaKZ pisze: 2022-05-24, 03:12 Pokaż mi, gdzie na forum analizujesz wpływ groźnych sekt, które nie wywodzą się z masonerii?
Jest znacznie gorzej, niestety. Bo nie tylko sekty. No bo powiedz, czy Putin nie jest pod wpływem masonerii? Tak samo jak Kaczyński i Tusk. A już Makron i Biden, to widać na każdym kroku. Masońska mafia rządzi wszystkim. Tworzy supertajny światowy rząd. A główna role odgrywają w nim bankierzy. I, jak słyszałem od poważnego człowieka, któremu można wierzyć, także repitalianie.
Protestuję przeciwko twojej wizji Andeju - jest z gruntu fałszywa *-:)
To Żydzi żądzą światem ... a Watykanem już na pewno :!: zacznijmy od samego początku, od duch takich , założycieli niejakich Szawła i Kefasa ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: Jozek » 2022-05-24, 23:55

Wygladalo by na to ze nikt i nic juz nie moze w tej sprawie zrobic. ;)
Nic bardziej blednego.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
MagdaKZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 maja 2022
Lokalizacja: Poznań
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: MagdaKZ » 2022-05-25, 02:22

"W ostatnich latach zostaliśmy zarzuceni w Ameryce olbrzymią ilością socjologicznych, psychologicznych i teologicznych badań na temat tego, co stało się z Kościołem. Nie są one jednak zbyt pożyteczne, gdyż przyczyny kulturowe nie objaśniają tego, co się stało. Kościół przeżywa wielki kryzys i swoistą degenerację w każdym kraju świata: Afryka cierpi; Kościół w Azji cierpi; Europa cierpi. Gdyby istniały jedynie przyczyny kulturowe, skutki nie byłyby tak powszechne. Muszą zatem istnieć inne, pozakulturowe i ponadnarodowe przyczyny. Jedną z przyczyn, których nie należy lekceważyć, jest przyczyna szatańska. Wszędzie, gdzie wylewa się Duch Święty, intensywnie ujawniają się diabelskie wysiłki. Na przykład gdy Mojżesz czynił cuda, magicy faraona powielali niektóre z nich. Gdy Kościół otrzymał Ducha Świętego, miało miejsce prześladowanie św. Szczepana. W przypadku Soboru Watykańskiego [II] miało miejsce rozlanie Ducha Świętego i jednocześnie rozlanie złego ducha. Lecz nasi teologowie zlekceważyli ten demoniczny element. Bóg mówi: „Jestem Który Jestem”. Diabeł mówi: „Jestem, którego nie ma”. Szatan jest zawsze najsilniejszy, gdy zaprzecza się jego istnieniu. Jest prawie niemożliwością znaleźć dziś teologa, który pisze o szatanie, chyba że po to, by zanegować jego istnienie. Nie dzieje się tak w literaturze. Nie dzieje się tak w psychiatrii. Dzieje się tak tylko w teologii."
Fulton J. Sheen

"Im większa wiedza, tym mniejsze ego, im mniejsza wiedza, tym większe ego."
A. Einstein

Widzę, że dyskusja zamieniła się w poklepywanie po plecach. Chyba nie to jest celem forum, żeby sobie co nieco uzupełnić...?
Ostatnio zmieniony 2022-05-25, 02:33 przez MagdaKZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: sądzony » 2022-05-25, 07:39

MagdaKZ pisze: 2022-05-25, 02:22 "Im większa wiedza, tym mniejsze ego, im mniejsza wiedza, tym większe ego."
A. Einstein
Nie zgadzam się. Możesz podać cały kontekst? Moim zdaniem wiedza jest pożywką dla ego, a często staje się bogiem i przyczyną bałwochwalstwa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: konserwa » 2022-05-25, 09:01

Moim zdaniem i jedno i drugie - a to zalezy od serca danego naukowca, nalkofca i innej malpy, ktora zeszla z drzewa.

Ps: a jednak bamnany sa ciagle krzywe ... kiepscy ci naulkowfcy

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: SynJana » 2022-05-25, 09:30

@sądzony
Wyszukaj efekt Dunninga-Krugera.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: Andej » 2022-05-25, 12:34

sądzony pisze: 2022-05-25, 07:39
MagdaKZ pisze: 2022-05-25, 02:22 "Im większa wiedza, tym mniejsze ego, im mniejsza wiedza, tym większe ego."
A. Einstein
Moim zdaniem wiedza jest pożywką dla ego, a często staje się bogiem i przyczyną bałwochwalstwa.
Einstein (uwaga: Żyd!), choć geniusz, w tym się mylił.

Twierdzenie jest prawdziwe jedynie w odniesieniu do ludzi skromnych. Takich, którzy zdobywając wiedzę poszerzają swoje horyzonty myślowe. Tacy ludzie w miarę przyswajania wiedzy spostrzegają coraz większy obszar niewiedzy. Każdy pytanie na które znajdą odpowiedź jest przyczynkiem do zadawania kolejnych. Wiedza nie ma granicy.

Scio me nihil scire - mógł powiedzieć tylko ktoś świadomy tego, że nawet największy uczony geniusz zna jej tylko infinitezymalny fragmencik.
I przeciwnie. Głupiec ma odpowiedź na każdy pytanie. Głupiec jest mądry w swoim mniemaniu, Totalny głupiec zna się na wszystkim.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
MagdaKZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 maja 2022
Lokalizacja: Poznań
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Wewnętrzny rozkład, czyli z dziejów Watykanu

Post autor: MagdaKZ » 2022-05-27, 14:14


ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”