Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2022-06-06, 19:42

Zapraszam więc ciebie do wspólnoty modlitewnej Odnowy, albo Nowej Ewangelizacji w twojej parafii, miejscowości, albo okolicy - idź i poznaj tych "sekciarzy" i sama doświadcz a później się wypowiadaj. Uważaj na słowa, bo wielu forumowiczów w tym ja należy, lub należało do tej "sekty" :(
Ostatnio zmieniony 2022-06-06, 19:43 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-07, 07:49

Dezerter pisze: 2022-06-06, 19:42 Zapraszam więc ciebie do wspólnoty modlitewnej Odnowy, albo Nowej Ewangelizacji w twojej parafii, miejscowości, albo okolicy - idź i poznaj tych "sekciarzy" i sama doświadcz a później się wypowiadaj. Uważaj na słowa, bo wielu forumowiczów w tym ja należy, lub należało do tej "sekty" :(
Ilu zwolenników tyle i przeciwników ma ten człowiek. Dzieli on Kościół na pół w tej chwili, a ja uważam, że jeśli Kościół nie poprze go jednogłośnie jest zagrożeniem, bo nastawia ludzi przeciwko siebie. Robi wielki medialny szum, jest gdzieś film jak go wpuścili do Kościoła, żeby uzdrawiał?? Ja się modlę, żeby Bóg odsuwał z mojego życia fałszywe pokusy, które mogą mnie oddalić od Boga. Więc podchodzę sceptycznie do sprawy, bo są wiadomości też w internecie, że to ustawione, że ma dostęp do danych medycznych ludzi, że się przygotowuje, że mówi to, co ludzie chcą usłyszeć itp. To musi Kościół rozstrzygnąć jednogłośnie, bo to dziwne dosyć... Wiesz nie chcę obrażać nikogo, ale wygląda to, jak wygląda, na woodu jakieś, czy szamaństwo. Takie pierwsze odczucie mam, może Bóg go dał nie wiem, ale stronię od tego w tej chwili i zapytam księdza mojego co sądzi na pewno.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konserwa » 2022-06-07, 09:00

Samozwanczy prorocy rowniez beda w Kosciele uznawani za autentycznych. Dlatego trzeba czasu i roztropnosci. Bog sam to zweryfikuje.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-07, 09:16

Próbowałam przeczytać całą dyskusję waszą i... wybaczcie wymiękam. Mam wrażenie, że tylko kilka osób myśli trzeźwo. Bezwątpienia ten człowiek jest niebezpieczny, wzbudza w ludziach fałszywą nadzieję i jego uzdrowienia nie są trwałe, co świadczy samo za siebie. Nie wiem, nie rozumiem czemu na siłę go próbujecie usprawiedliwiać i wmawiać, że to dobro chodzące po ziemi. Prawda sama się zawsze broni bezwiekszej interwencji, a tu lata się ciągnie... oglądając filmy mam wrażenie, że ludzie nie przyjeżdżają się modlić do Boga, tylko bardziej czekają na niego, bo on zajmuje miejsce Boga co leczy, pociesza i jeszcze wskrzeszać chce ??!! To chore, czy wam mózgi coś zjadło w takie brednie wierzyć tylko JEDYNY BÓG nasz Pan i Stwórca daje nam życie na ziemi i po śmierci, a nie jakiś... Wybaczcie, ale brak słów zaślepieni jesteście, albo zdesperowani, że wierzycie mu to moje zdanie i poruszę ten temat we czwartek na spotkaniu z księdzem bo to Szok!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2022-06-07, 14:41

Z jakiej diecezji jesteś?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-07, 15:13

Dezerter pisze: 2022-06-07, 14:41 Z jakiej diecezji jesteś?
Czy diecezja i rejon Polski ma znaczenie na poglądy religijne? Dlatego te pytanie?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2022-06-07, 21:31

Bym ci pokazał, że Zieliński był u twojego biskupa i nauczał w twojej diecezji.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Logan » 2022-06-07, 22:35

A co oznacza przyjmowanie uzdrowienia?

W komentarzach pod jednym z filmów Marcina czytam:

ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2022-06-07, 22:39 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-06-07, 22:50

@Logan pewnie wedle technik Zielińskiego należy napisać taki komentarz, żeby mieć szanse na uzdrowienie. Nie widzę innej opcji, choć szczerze mówiac jak go oglądałem, to tego nie było.
Ostatnio zmieniony 2022-06-07, 22:51 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Jozek » 2022-06-07, 22:58

Logan pisze: 2022-06-07, 22:36 A co oznacza przyjmowanie uzdrowienia?

W komentarzach pod jednym z filmów Marcina czytam:

ObrazekObrazekObrazek
Jeszcze brakuje tylko fejsbookowych lapek do gory.
Moze nawet maja fejsbookowe konto Boga, albo Jezusa i daje im lapki do gory.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-08, 07:09

Dezerter pisze: 2022-06-07, 21:31 Bym ci pokazał, że Zieliński był u twojego biskupa i nauczał w twojej diecezji.
Mało prawdopodobnie głośno by było o takim człowieku, a nie było w ogóle. Pierwszy raz tu o nim przeczytałam i zobaczyłam filmy. Potem na internecie poszperałem. Zostań przy swoim zdaniu jak chcesz, ale nie przekonuj innych do niego na siłę. Jeśli prawda okaże się inna będziesz mieć ogromne rozczarowanie i odpowiedzialność za każdą taką osobę na duszy. Ja uważam, że ten człowiek może stworzyć zagrożenie. Już tacy byli na ziemi i nie jeden będzie. Może się mylę, ale wolę Pismo Święte czytać i we Mszy Św brać udział, sobie w domu pomodlić, niż w czymś takim brać udział. Odcinam się od tego tematu, nie chce myśleć o nim i oglądać nic.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Nenderen » 2022-06-08, 09:22

Jakie jest zdanie Marcina Zielińskiego na temat objawień w Medjugorie? Czy jest zaangażowanym w promowanie tych wizji ?

A film z początku tematu obejrzę jak będę miał czas.
Ostatnio zmieniony 2022-06-08, 09:23 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2022-06-08, 18:16

Widziałam Boga, boisz się Prawdy?
Ponawiam pytanie z jakiej diecezji jesteś, to nie jest nic osobistego - mówię sprawdzam i chcę sprawdzić kto jest w jedności z twoim biskupem ty czy Marcin?
boisz się prawdy?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Logan » 2022-06-08, 20:38

Marcin ma niewątpliwie ogromny zapał ewangelizacyjny, żywą i autentyczną wiarę. Takie charyzmaty są niewątpliwie potrzebne współczesnemu Kościołowi. Marcin Zieliński jest katolikiem w jedności z Kościołem.

Przypomnienie dla nieczytających całego wątku(obecnie 44 strona!)

Wątek skupia się na błędach w nauczaniu Marcina - pochodzenia niektórych treści z doktryn protestanckich, wątpliwości co do rzekomych uzdrowień, wątpliwości co do metod i posługi charyzmatem uzdrawiania. Powiązania Marcina ze środowiskiem protestantów(Bethel Church) w tym źródeł pozyskania formacji i namaszczenia! Kontakty z pastorami ewangelickimi Heidi Beiker, Bill Johnson...

https://charis.info.pl/tag/marcin-zielinski/

Poniżej zarzuty portalu zwiedzeni.pl cytuję za charis.info
wobec elementów wziętych od zborów zielonoświątkowych. Przyjęcie ich, wyznawanie i wdrożenie w środowisku katolickim określa się mianem "zwiedzenia" a osoby wyznające prawdziwość tych rzeczy określa jako "zwiedzionych".
Z obszernego materiału informacyjnego zawartego na stronie „zwiedzeni.pl” można wyodrębnić pewne charakterystyczne cechy „zwiedzenia”.

1. Głoszenie treści heretyckich zwanych „nową doktryną”, i zaszczepianie ich w sposób niejawny – pod osłoną „pięknego głoszenia” w katolickich wspólnotach. Konkretnie wymienia się ideologię New Age oraz teologię Ruchu Wiary.

2. Głoszenie „nowych Ewangelii”. Owa „nowość” polega na skupianiu się w nauczaniu wokół trendu określanego mianem „ewangelii sukcesu” oraz „ewangelii znaków i cudów”, odrzucaniu „cierpienia i krzyża oraz skupienie się na zewnętrznych ponadnaturalnych zjawiskach.

3. Propagowanie „doznań ponad wszystko” mających charakter spektakularnych ekstaz, masowych spoczynków w duchu, modlitwy wstawienniczej, uzdrowień, przy jednoczesnej rezygnacji z koniecznej pokuty, drogi krzyża i wyrzeczenia, a więc z przyjmowania różnej woli Bożej.

4. Przypisywanie Duchowi Świętemu kontrowersyjnych zachowań uczestników spotkań modlitewnych, które w żaden sposób nie są kontrolowane przez tych, którzy ich doznają[...]

5. Posługiwanie się mającą swoje źródło w okultyzmie energią Kundalini oraz kładzenie rąk na głowę w rytualnym geście shaktipat namaszczającym tą energią.

6. Wierne naśladowanie – „klonowanie” amerykańskiego stylu prowadzenia spotkań modlitwnych i konferencji.

7. Otwarcie propagowana niechęć do Maryi i kultu maryjnego, i zaszczepianie jej członkom katolickich wspólnot.

Według autorów strony „zwiedzeni.pl” zjawisko pentekostalizacji/protestantyzacji (a „Toronto Blessing” jest tego jaskrawym przykładem), to ogromne niebezpieczeństwo dla Kościoła katolickiego.[...]
Ostatnio zmieniony 2022-06-08, 20:50 przez Logan, łącznie zmieniany 5 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-08, 23:07

@Dezerter
  • ale wiesz, że niektórzy biskupi nie wpuścili Marcina na nauczania do swoich diecezji?
  • wiesz, że wielu biskupów zapraszało (niewątpliwie nie zdając sobie sprawy z zagrożenia) w przeszłości np. Kaszpirowskiego?
Zatem argument jest chyba jednak mało przekonujący.

Choć powtarzam do znudzenia, że "sprawa Marcina" to nie problem. To objaw problemu. Znacznie szerszego i groźniejszego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”