Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Hildegarda » 2022-06-08, 13:50

Widziałam Boga pisze: 2022-06-08, 13:39 Mam pytanie trochę głupio pytać, bo to nie średniowiecze, ale jak wysyła się wiadomości prywatnie czy powinnam mieć je w zakładce wysyłane ? Czy przyjść powinno potwierdzenie o dostarczeniu? Bo nie wiem czy wysłały się 😥 Bo jak wchodzę w wysyłane nie ma tam żadnej informacji.
Wczoraj mi sądzony tłumaczył tutaj: viewtopic.php?t=785&p=290628#p290628

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Jozek » 2022-06-08, 13:51

jesli nie wpiszesz tematu PW to wyswietli sie informacja o tym, i wpis nie zostanie wyslany, a jesli tego nie zauwazysz i przejdziesz do innyxh opcji, lub tematow forum to wiadomosc nie bedzie wyslana.
Najlepiej, jesli nie widzisz w rubryce wyslane to trzeba wrocic do wczesniejszych wysqietlanych stron wyszukiwarki az do tekstu pisanwgo PW i jeszcze raz wyslac , innaczej wpis zaginie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-08, 13:58

Ok, mam zaznaczonego odbiorę, ale nie ma wiadomości, że wysłało do tej osoby. Nie chcę 10x wysłać wiadomości jednej klikając wyślij bez końca. Nie wiem może jak ta osóbka mnie tu przeczytasz niech napisze czy doszło na priv 😀

Dodano po 5 minutach 14 sekundach:
Jozek pisze: 2022-06-08, 13:51 jesli nie wpiszesz tematu PW to wyswietli sie informacja o tym, i wpis nie zostanie wyslany, a jesli tego nie zauwazysz i przejdziesz do innyxh opcji, lub tematow forum to wiadomosc nie bedzie wyslana.
Najlepiej, jesli nie widzisz w rubryce wyslane to trzeba wrocic do wczesniejszych wysqietlanych stron wyszukiwarki az do tekstu pisanwgo PW i jeszcze raz wyslac , innaczej wpis zaginie.
Zróbmy tak ja do pana wyślę prywatną wiadomość, a pan powie czy dochodzi ok może coś źle robię i zaraz się wyjaśni

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4482
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1153 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-06-08, 14:12

Widziałam Boga pisze: 2022-06-08, 13:39 Mam pytanie trochę głupio pytać, bo to nie średniowiecze, ale jak wysyła się wiadomości prywatnie czy powinnam mieć je w zakładce wysyłane ? Czy przyjść powinno potwierdzenie o dostarczeniu? Bo nie wiem czy wysłały się 😥 Bo jak wchodzę w wysyłane nie ma tam żadnej informacji.
Nie. Dopóki odbiorca nie przeczyta, to nie będzie w zakładce "wysłane". Będzie cały czas w zakładce "oczekujące na odbiór". Tam powinna być. Jeśli ją stamtąd usuniesz, to wtedy ona będzie usunięta też u odbiorcy i jej nie odczyta, więc lepiej jej nie usuwać z tego folderu, jeśli chcesz, by została przeczytana. A w momencie przeczytania tej wiadomości automatycznie przejdzie ona do Twojego folderu "wysłane".
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-08, 14:24

Tak,tak już mam w zakładce oczekuje na odbiór. Jeju aż przeproszę kilka osób, które pisały i nie dostały mojej odp. To nie dlatego, że zołza jestem i nie odpowiedziałam tylko źle wysyłałam 😖 aż przyszły mi słowa dziecka mojego,,mama jesteś młoda, a nie wiesz jak zgredek poprzedniej epoki'' 😀 Dzięki za podpowiedź

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-09, 13:57

Czytam, czytam i trafiłam na tekst odrodzenia/nawrócenia pytanie mam następujące: Czy można zaplanować nawrócenie się?? Bo jakoś tego nie widzę, zazwyczaj coś nas popycha, skłania do tego. Jakiś upadek, przeżycie czegoś. Ciężko mi wyobrazić grzesznika, który mówi nawracania się i zaczyna to robić. Ludzie mają świadomość, że źle robią i jeśli mają z tego korzyść, a jest to grzechem ciężko porzucić to.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13939
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2041 times
Been thanked: 2229 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-06-09, 20:20

Widziałam Boga pisze: 2022-06-09, 13:57 Czytam, czytam i trafiłam na tekst odrodzenia/nawrócenia pytanie mam następujące: Czy można zaplanować nawrócenie się?? Bo jakoś tego nie widzę, zazwyczaj coś nas popycha, skłania do tego. Jakiś upadek, przeżycie czegoś. Ciężko mi wyobrazić grzesznika, który mówi nawracania się i zaczyna to robić. Ludzie mają świadomość, że źle robią i jeśli mają z tego korzyść, a jest to grzechem ciężko porzucić to.
To trochę jakbym wstał i powiedział: "Dzisiaj zakocham się w Halince". Po czym poszedł i się zakochał. :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2022-06-09, 20:31

Widziałam Boga pisze: 2022-06-09, 13:57 Ciężko mi wyobrazić grzesznika, który mówi nawracania się i zaczyna to robić.
No to sobie wyobraź mnie. Jestem grzesznikiem. Niestety. Wciąż się nawracam. Przy każdej spowiedzi postanawiam się nawrócić. Przy każdej komunii świętej nawracam się. Korzystam z rekolekcji, aby się nawracać.
W ogóle powiedziałbym, że nałogowo nawracam się. Postanawiam nawracać się i to czynię. Tak, jak potrafię.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-09, 21:16

Andej pisze: 2022-06-09, 20:31
Widziałam Boga pisze: 2022-06-09, 13:57 Ciężko mi wyobrazić grzesznika, który mówi nawracania się i zaczyna to robić.
No to sobie wyobraź mnie. Jestem grzesznikiem. Niestety. Wciąż się nawracam. Przy każdej spowiedzi postanawiam się nawrócić. Przy każdej komunii świętej nawracam się. Korzystam z rekolekcji, aby się nawracać.
W ogóle powiedziałbym, że nałogowo nawracam się. Postanawiam nawracać się i to czynię. Tak, jak potrafię.
Ale ty masz jakąś wiarę, dążysz świadomie do Boga, chcesz Go w życiu. Mi bardziej chodzi o taką osobę upadłą, czy ona może wpaść na pomysł, żeby planować nawrócenie? Tego chyba nie da się planować. Ja np. nie planowałam powrotu do Boga. Ja upadłam jak kamień w głębię i wyrwał mnie z niej.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4482
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1153 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-06-09, 21:29

Widziałam Boga pisze: 2022-06-09, 13:57 Czytam, czytam i trafiłam na tekst odrodzenia/nawrócenia pytanie mam następujące: Czy można zaplanować nawrócenie się?? Bo jakoś tego nie widzę, zazwyczaj coś nas popycha, skłania do tego. Jakiś upadek, przeżycie czegoś. Ciężko mi wyobrazić grzesznika, który mówi nawracania się i zaczyna to robić. Ludzie mają świadomość, że źle robią i jeśli mają z tego korzyść, a jest to grzechem ciężko porzucić to.
Myślę, że to kwestia indywidualna i wydaje mi się, że tak, można zaplanować nawrócenie. Łaska Boża działa różnie, nie tylko na emocje, ale na intelekt także, więc może obyć się bez duchowych fajerwerków i wielkich przeżyć. I też będzie to bardzo cenne.
Ostatnio zmieniony 2022-06-09, 21:30 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-10, 21:26

Dzięki Bogu, że trafiłam tu! Jakoś mnie wzięło na poczytanie w innych forach co ludzie myślą o Bogu i religii. Po chłopsku powiem Kopara mi opadła 😱😱 szok przeżyłam jak jadą po religii naszej, po Kościele i Bogu. Bym nazwę podała, ale nie wiem czy można tu. Bynajmniej na pytanie czy wierzycie w Boga? Większość nie, cóż za teorie spiskowe, żeby ludzi zastraszyć i nimi rządzić, że nasza wiara to sekta! Większych bzdur nie widziałam na oczy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13939
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2041 times
Been thanked: 2229 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: sądzony » 2022-06-11, 06:15

Ja ich rozumiem. 10 lat temu też "to" miałem. :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Widziałam Boga
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2022
Has thanked: 43 times
Been thanked: 34 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Widziałam Boga » 2022-06-11, 08:40

sądzony pisze: 2022-06-11, 06:15 Ja ich rozumiem. 10 lat temu też "to" miałem. :)
To jest straszne w czytaniu, a co dopiero być takim. Ja się oddalałam i wracałam, ale zawsze miałam choć maleńką drobinke wiary. To dobrze, że wróciłeś na właściwą drogę i chcesz nią iść:)

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: adampiotr » 2022-06-17, 19:32

Napisze tutaj :).

Czy zastanawialiście się nad tym jakie czeka nas życie po śmierci ciekawy ?
Wielu mowi trudniejsze jest tam życie ale jak moze byc tam trudniejsze ?

CZy w ogóle da się sprawdzić to życie po śmierci. No bo tak umieramy i co się dzieje z nami ??
Ostatnio zmieniony 2022-06-17, 19:41 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: konserwa » 2022-06-17, 20:04

Umrzyj to sie dowiesz.

ODPOWIEDZ