Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-05-19, 16:43

Teraz wystarczy te znane z Pism, 3 lata suszy i mamy pozamiatane.
Ludzie rusza w swiat jak szarancza, by znalesc pozywienie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-05-20, 23:03

W UK w sklepach jak Lidl zaczyna brakowac wielu towarow, ale mysle ze to na razie efekt paniki i sklepy wyrownaja dostawy w najblizszym czasie, jak ludzie uzupelnia sobie zapasy. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-05-20, 23:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: lambda » 2022-05-22, 03:51

Jozek pisze: 2022-05-19, 07:53 ONZ ostrzega przed swiatowym kryzysem zywnosciowym spowodowanym wojna na Ukrainie.
30% zboza pochodzilo z rosji i Ukrainy.

Link niestety po angielsku.
https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-61503049
Marketiwy chleb niewiele ma wspólnego ze zbozem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-06-14, 17:03

Dziś w mediach info o artystach, którzy przy ciężko rannym w "operacji wojskowej" zaśpiewali piosenkę Okudżawy. To majstersztyk. Doskonale dobrana. Nie wiem, czy podniesie, być może umierającego, na duchu, ale zdecydowanie oddaje taktykę zastosowaną na polu walki. Wciąz ta sama doktryna od dziesiątek lat.
W szkołach wojskowych wpajają hasło: Zwycięż, albo zgiń. Dokładnie o tym Okudżawa.

Здесь птицы не поют, - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Tutaj ptaki nie śpiewają,
Деревья не растут. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Drzewa nie rosną.
И только мы к плечу плечо - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - I tylko my ramie w ramię
Врастаем в землю тут. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Wrastamy w ziemię tu.
Горит и кружится планета, - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Płonie i kręci się planeta,
Hад нашей родиною дым. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Nad naszą ojczyzną dym. - - - - - To niestety, nad czyjąś ojczyzną
И, значит, нам нужна одна победа, - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - To znaczy, że potrzebne nam jedno zwycięstwo
Одна на всех. Мы за ценой не постоим! - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Jedno dla wszystkich. Bez względu na cenę!

Одна на всех. Мы за ценой не постоим! - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -Jedno dla wszystkich. Bez względu na cenę!

Zwycięstwo, za wszelką cenę. Straty nie mają znaczenia. Ludzi u nich pod dostatkiem. 10 000, czy 100 000, to bez znaczenia. Może być milion. Liczy się zwycięstwo.

Za rodinu, za Putinu, na boj, na boj, na boj. (To, poniekąd z Czapajewa.)
Ostatnio zmieniony 2022-06-14, 17:05 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-07-26, 09:28

Wkurzają mnie informacje o wojnie. Nie lubie robienia wody z mózgu. Drażnią mnie te przechwałki. Na przykład: Doradca prezydenta: Zniszczyliśmy połowę rosyjskich armii
Ukraińskie wojsko wyeliminowało pięć z dziesięciu istniejących armii Federacji Rosyjskiej - przekazał Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Ukrainy. Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... ign=chrome

Ciągle sukcesy, ciągle zwyciężają, niszczą potężne ilości broni przeciwników, ale stale się cofają. Nie są w stanie odzyskać zagrabionych ziem.
Po co taka propaganda? Komu ona służy?
Czy już nie da się podawać faktów? Rzeczywistego stanu rzeczy?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-26, 09:50

Informacja jest elementem wojny, czy nam się to podoba, czy nie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-07-26, 18:00

Tak. Informacja. Dezinformacja. Propaganda.
Każda informacja pełni jakąś rolę. Podnosi na duchu, wprowadza zamęt ... Może mobilizować do udzielania pomocy, albo zniechęcać.
Teoretycznie, może też po prostu rzetelnie informować.

Dlatego się zastanawiam, jakie uczucia, nastroje generują wielce optymistyczne informacje niezbyt spójne z tym, co na froncie. Jak reagują lemingi? Bo sądzę, że sposób przekazywania informacji jest skierowany do nich. Czy wzbudza to chęć ponoszenia dalszych ofiar, udzielania pomocy? Czy też wywołuje konstatacje, że oni już dobrze sobie radzą, więc pomoc jest zbędna.

Co ciekawe narracja jest niemal identyczna, niezależna od strony politycznej. Pomijam to skrajną prawice i skrajna lewicę, bo oni zawsze w poprzek. Ale reszta jednym głosem. Chciałbym zrozumieć sens tego niespójnego przekazu. Jaki ma on cel?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-07-26, 19:43

Trzeba wypowiedziec wojne wszelkim wojnom. ;)
A za zbrojne przekroczenie granicy innego panstwa prezydent, czy tez premier powinien miec automatyczny wyrok dozywocia w znanej zatoce i list gonczy z wysoka nagrode za doprowadzenie go do miedzynarodowego trybunalu, tak aby nawet we wlasnym kraju nie mogl sie ukryc.
Bo zadna wojna nie jest dzialaniem calego narodu, tylko jednostek najwyzej postawionych u wladzy.

A co do samej rosji to tam jest juz od dawna nalezna kolejna rewolucja, bo aparatczycy komunistyczni mimo pieriestrojki, przejeli wladze finansowa i gospodarcza, ktora robi wiecej zlego niz carat.
Ostatnio zmieniony 2022-07-26, 19:55 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-07-27, 00:58

Ukraińcy walczą z przeważającą siłą napastników, broniąc się. Trudno by nie pochwalili sie sukcesami.
Ale też można sie pogubić które sa prawdziwe które fałszywe informacje.
Nie mam na tyle czasu by oficjalne strony odwiedzać, to czasem albo nawet częściej korzystam z pracy tego pana by ogólnie się zorientować.

https://www.facebook.com/plugins/post.p ... &width=500
Marek Kozubel

·
153 dzień inwazji RF przeciwko UA.
1. Odcinek charkowski: w strefie frontowej orkowie prowadzą działania rozpoznawcze. Pod jedną z wiosek SZU wybili grupę rozpoznawczo-dywersyjną. Na północ od Charkowa SZU ostrzelały skład amunicji orków w Kozaczej Łopani.
2. Odcinek izjumski: rosyjska BTG zaatakowała pozycje SZU pod Bohorodyszczem. Wielu orków udało się do Krainy Wiecznych Ład. Niewielki oddział rosyjski zaatakował z rejonu Bałakliji wieś Czepil. Tam również orkom nie poszło dobrze, ale ich matki będą zadowolone rekompensatą i nową Ładą 😉. W rejonie wsi Jaremiwka i Studenok coś się dzieje. Według jednego źródła paniczny to odwrót orków, ja myślę, że może to być zamieszanie związane z rotacją oddziału, który został pobity pod Bohorodyszczem lub zniszczeniem przez SZU mostu pontonowego, którego... już nie ma 😉. Na nagły odwrót orków z rejonu Izjumu na razie nie ma jeszcze co liczyć.
Artyleria SZFR ostrzelała 5 miejscowości. We wschodniej części Izjumu wybuchł pożar, co można powiązać z kolejnym celnym atakiem artyleryjskim SZU lub dywersją Sił Operacji Specjalnych. W miejscowości Borowa też wybuchł pożar.
3. Odcinek łymański: artyleria SZFR ostrzelała cztery miejscowości.
4. Odcinek siwersko-bachmucki: rosyjskie BTG nacierały dzisiaj na pozycje SZU pod Hryhoriwką, Werchniokamianskim, Iwano-Dariwką, Spirnym, Berestowym i Sołedarem. Wszędzie ataki zostały odparte, a część orków wysłano do Krainy Wiecznych Ład. W Pokrowskim sytuacja wygląda na bardziej skomplikowaną - toczą się zaciekłe walki na terenie zabudowanym, nikt na chwilę obecną nie kontroluje w pełni tej miejscowości. Ponadto Ukraińcy wycofali się z Nowołuhańskiego i wieczorem z elektrowni wuhłehirskiej. Teraz SZU będą wyrównywać front na tym odcinku. Na razie Ukraińcy obsadzili pozycje, które na mapie przypominają kształtem klin: Kodema-Semyhirja-Trawnewe. Samyhirja było w południe atakowane, ale SZU odparły synów właścicieli Ład.
SZFR zbombardowały 22 miejscowości, w tym Bachmut. Artyleria SZU ostrzelała koszary wroga w Łysyczańsku. Zginęło ok. 15 orków.
5. Odcinek awdijiwsko-doniecki: ataki rosyjskich BTG na Pawliwkę i Błahodatne zakończyły się porażkami. Artyleria rosyjska ostrzelała 2 miejscowości. W dzielnicy budionowskiej w okupowanym Doniecku podpalono skład paliw SZFR.
6. Odcinek zaporoski: brak informacji o działaniach zaczepnych obu stron. SZFR ostrzelały 4 przyfrontowe miejscowości.
7. Odcinek chersoński: orkom nie udał się atak na pozycje SZU w rejonie Dawidowego Brodu. Rodzice części z nich niedługo będą mogli zgłosić się po swoje samochody marki Łada. Brak konkretnych informacji o sytuacji pod samym Chersoniem, Snihuriwką czy Wysokopillam, co może oznaczać tak pauzę, jak i ostre walki. SZU znowu ostrzelały Most Antoniwski. SZFR tworzą mosty pontonowe, zapewne zdając sobie sprawę z tego, że SZU zaczną niszczyć mosty stałe pod Chersoniem i Nową Kachowką.
8. Odcinek czarnomorski: SZFR wystrzeliły pociski rakietowe Ch-22 i Ch-59 w kierunku Odessy i mostu na limanie dnistrowskim.
9. W Dniprze SBU przechwyciła broń i amunicję, która została skradziona ze składów SZU. Możliwe, że ma to związek z kontrdziałaniami wobec rosyjskich służb specjalnych, które od jakiegoś czasu próbują lansować fejki, jakoby Ukraińcy masowo wyprzedają na lewo broń otrzymaną od Zachodu. Wcześniej orkowie sami wstawiali na telegramie fejkowe ogłoszenia, na których widniała broń... zdobyta przez nich samych w Donbasie (fotka Javelina, jakoby "do sprzedaży" na darknecie, to w rzeczywistości kadr z filmiku propagandowego opublikowanego w marcu).
Ostatnio zmieniony 2022-07-27, 01:05 przez Czarny, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-07-27, 09:40

No właśnie. Na całek linii Ruskie przegrywają, nic im się nie udaje, tracą sprzęt i składy amunicji. Ukraińcom ciągle udaje się odbijać jakieś wioski czy miejscowości. Ale na mapach terytorium zgwałcone przez Ruskich stale się powiększa.

Jestem uczulony na manipulację i propagandę. A tu wyraźnie widać, że cos nie pasuje. To tak, jakby to mógł to lapidarnie ująć jeden z naszych eksprezydentów. Wygrywają, a nawet przegrywają.
Ostatnio zmieniony 2022-07-27, 09:41 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-27, 10:54

Podtrzymują swoich na duchu. Doprawdy, przy całym źle tej wojny (a tym bardziej jak sobie wyobrazić, co się stanie, jeśli Rosja wygra), to doprawdy niewielki problem.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Praktyk » 2022-07-27, 16:51

Andej pisze: 2022-07-27, 09:40 No właśnie. Na całek linii Ruskie przegrywają, nic im się nie udaje, tracą sprzęt i składy amunicji. Ukraińcom ciągle udaje się odbijać jakieś wioski czy miejscowości. Ale na mapach terytorium zgwałcone przez Ruskich stale się powiększa.

Jestem uczulony na manipulację i propagandę. A tu wyraźnie widać, że cos nie pasuje. To tak, jakby to mógł to lapidarnie ująć jeden z naszych eksprezydentów. Wygrywają, a nawet przegrywają.
Ja doszedłem do momentu w którym stwierdzam, że wiem, że nic nie wiem. Zarówno Rosyjska propaganda jak i Ukraińska siana jest w najlepsze.
Migracja ustaje więc coś tam się uspokoiło. Ale może uspokoiło się już nawet bardziej, a jesteśmy tylko manipulowani z jakiegoś powodu dogadanego między wschodem a zachodem.
Wiadomo, że w oficjalnych mediach nie ma teraz informacji obiektywnych, tylko informacje propagowane jako broń.
Zmniejszyłem ilość ich czytania.


Oczywiście kibicuję Ukraińcom jako słabszemu, zaatakowanemu i jeszcze chroniącemu mojego tyłka.
Szkoda mi głupich młodych rosyjskich chłopaków wysyłanych w trumnach na kołach na front.
Szkoda mi wszystkich ludzi, którzy tam umierają, poza decydentami po rosyjskiej stronie, którzy jednak pewnie umierają najmniej.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-07-27, 19:57

Marek_Piotrowski pisze: 2022-07-27, 10:54 Podtrzymują swoich na duchu.
ja z przyjemnoscia przeczytalam pare dni temu
Ukraińcy rozminowali Wyspę Węży i uratowali kota, który "przeżył kilka miesięcy pod okupacją"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-07-27, 20:07

No patrz, jaki sprytny kot ze ani weze ani ruscy go nie zjadly.;)
A moze to ruscy jak myszy przed nim uciekli. ;)
Powinni go zawiesc do Mariupola, to moze ruscy szybciej by sie wyniesli stamtad.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-07-27, 20:08

2022-07-27 20.09.11.png
Врятований кіт з острова Зміїний отримав ім'я і нову домівку
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ