Przeszłość ma wpływ na mnie? Dziś

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
przemo111.96
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2022

Przeszłość ma wpływ na mnie? Dziś

Post autor: przemo111.96 » 2022-06-21, 09:13

Witam jestem tu nowy i chyba dobrze trafiłem ponieważ borykam się z problemem a i szukam podpowiedzi

Moje życie do dnia dosłownie 17 marca bierzącego roku
Było rozpustne jak na 26latka, w. Sumie

W młodych latach mego życia od 9-10lat do 18 trwały w rodzinie duże kłopoty związane z alkoholizmem że strony matki przez co codziennie były duże kłótnie które na mnie jednego z czworga rodzeństwa wpływały najmocniej

Cierpiałem niemiłosiernie płacz wręcz ryk rozwalanie nawet drewnianych drzwi dłońmi tak nie mogłem tego znieść po zamykanie się w szafie chowanie się po lasach ucieczki że szkoły w las, przez co oblałem jedną klasę tu wiąże się również dokuczanie w szkole dzień w dzień

Ze strony matki były już ekscesy nie tylko alkoholowe ale i seksualne zdrady na oczach ojca, opowiadanie o tym na głos jak to się nie pier... Z nim
I tak w dużym skrócie miałem jeszcze w tym okresie problemy zdrowotne kołatanie serca drżenie mięśni problemy gastryczne, z zębami i tak dalej
W tym okresie chodziłem do psychologów psychiatrów ale matka skutecznie to powstrzymywała więc zazywyczaj kończyło się na drugim spotkaniu..

Ostatnimi czasy między 2019-2022r zaczolem życie imprezowe plus alkohol dziewczyny za pieniądze, i tak straciłem prawictwo 17 marca dostałem w nocy jakiejś napaści płacz że ja. Już tak nie mogę żyć jakby duch święty mi to mówił więc ja od tego dnia się postanowiłem nawrócić
Poszedłem do spowiedzi chodzę co niedzielę do kościoła a
Przy okazji inne nabożeństwa oraz odstawiłem alkohol choć problemu z nim nigdy nie miałem przez. To że za dużo się na to na patrzyłem w młodości ale z seksem i masturbacja gorzej nie umiem sobię poradzić i z lękami powolnością brakiem pamięci
Czy to wymaga. Pójścia. Do psychiatry? Albo gdzieś jeszcze
Nie wiem gdzie mam jeszcze prócz Jezusa szukać ratunku
To tak w dużym skrócie i uproszczeniu
Ostatnio zmieniony 2022-06-21, 09:17 przez przemo111.96, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przeszłość ma wpływ na mnie? Dziś

Post autor: Andej » 2022-06-21, 09:25

Uważam, że to wspaniałe świadectwo. Człowieka myślącego.
Psycholog na pewno konieczny. Ale a jakiejś dobrej poradni katolickiej. Wyłącznie w katolickiej. [Juz kilkakrotnie doświadczyłem braku zrozumienia i psychologów niewierzących lub agnostyków.]
Jednak przeżycie to tylko znak drogowy. Nie wiadomo, czy będzie ich więcej na drodze. Dlatego potrzebny Kodeks Drogowy. W wypadku wierzących jest nim Miłość. Najważniejsze są przykazania miłości. I rozumne ich wypełnianie. Potem Dekalog, także rozumnie traktowany.
Przeszłość ma wpływ zawsze. Ale nie determinuje wyborów.
Miałem koleżankę z lumpowskiej rodziny. Jej brat poszedł w ślady rodziców. Ona wyjątków porządna. Wzór zalet. Wzór do naśladownictwa.
Życzę, abyś znalazł sens i treść swojego życia. Abyś przyjął Boga za Cel życia i wytrwał w nim. Obiecuję modlitwę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

przemo111.96
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2022

Re: Przeszłość ma wpływ na mnie? Dziś

Post autor: przemo111.96 » 2022-06-21, 09:32

Andej pisze: 2022-06-21, 09:25 Uważam, że to wspaniałe świadectwo. Człowieka myślącego.
Psycholog na pewno konieczny. Ale a jakiejś dobrej poradni katolickiej. Wyłącznie w katolickiej. [Juz kilkakrotnie doświadczyłem braku zrozumienia i psychologów niewierzących lub agnostyków.]
Jednak przeżycie to tylko znak drogowy. Nie wiadomo, czy będzie ich więcej na drodze. Dlatego potrzebny Kodeks Drogowy. W wypadku wierzących jest nim Miłość. Najważniejsze są przykazania miłości. I rozumne ich wypełnianie. Potem Dekalog, także rozumnie traktowany.
Przeszłość ma wpływ zawsze. Ale nie determinuje wyborów.
Miałem koleżankę z lumpowskiej rodziny. Jej brat poszedł w ślady rodziców. Ona wyjątków porządna. Wzór zalet. Wzór do naśladownictwa.
Życzę, abyś znalazł sens i treść swojego życia. Abyś przyjął Boga za Cel życia i wytrwał w nim. Obiecuję modlitwę.
Dziękuję a ja skorzystam z pomocy już jako dorosły człowiek hmm
Jak to jest że parę razy upadłem z masturbacja od tego czasu czy nie ma na to skutecznej rady
I ostanie pytanie bo nie mam problemu i nie ciągnie mnie do tego ale wypicie jednego piwa raz na jakiś czas to coś złego?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przeszłość ma wpływ na mnie? Dziś

Post autor: Andej » 2022-06-21, 09:39

Nie uważam, aby piwo samo w sobie stanowiło coś złego. Czasem wręcz przeciwnie. Lubię iwo. Lubię wino. I czasem lubię posiedzieć, pogadać przy piwie. Nie wizę w tym niczego złego. Dopóki miara nie przekroczona, dopóki nie powstaje imperatyw.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ