Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-06-30, 19:09

Moja żona jest tym od jakiegoś czasu zainteresowana (dodam, że zawodowo jako psychoterapeutka), a "siłą rzeczy" i ja.
Może warto zastanowić się czym jest genetyka, transgeneracyjny (czy międzypokoleniowy) przekaz traumy oraz epigenetyka.
To, moim zdaniem, może rzucić nieco światła na niedualne rozwiązanie konfliktu pomiędzy prośrodowiskowym, a progenetycznym podejściem do przyczyn zaburzeń psychicznych.

https://biotechnologia.pl/biotechnologi ... aumy,19653
https://www.totylkoteoria.pl/epigenetyk ... enetyczne/
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-06-30, 20:53

Wroszcie cos konkretnego..Moze tez sugerowc ze traumy mogą wpływać na tez osobnika doznajacego traumy. Wyłącza to wine za niektóre zachowania. Sugeruje tez ze praktykowanie pewnych działan wpływa na psyche.

Dodano po 3 minutach 42 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-30, 18:54 Nie widzę potencjału w tej dyskusji.
Przy tautologii przez ciebie stosowanej rzeczywiście tak. Przy argumentacji moja jest prawda a twój przypadek jest jednostkowy tak , masz racje, nie ma potencjału w tej rozmowie z tobą.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-06-30, 21:26

Gzresznik Upadający pisze: 2022-06-30, 20:57 Moze tez sugerowc ze traumy mogą wpływać na tez osobnika doznajacego traumy.
To chyba oczywiste, że trauma powoduje traumę u jej doświadczającego. Nie rozumiem.
Gzresznik Upadający pisze: 2022-06-30, 20:57 Wyłącza to wine za niektóre zachowania.
Tu chyba nie chodzi o winę, a o przepracowanie i uleczenie.
Metaforycznie rzecz ujmując międzypokoleniowy przekaz traumy mógłby sugerować, że winny jest Adam i Ewa, a co za tym idzie symbolicznie każdy z nas w grzechu pierworodnym.
Wydaje mi się, że uleczenie jest kwestią wglądu głęboko w siebie i odnalezienia w sobie, poprzez Chrystusa, "Synostwa Bożego".
Gzresznik Upadający pisze: 2022-06-30, 20:57 Sugeruje tez ze praktykowanie pewnych działan wpływa na psyche.
To też dość oczywiste.

Dla mnie najciekawsze jest to, że, o ile dobrze to rozumiem, zaciera się granica pomiędzy czynnikami wczesno środowiskowymi (do 3 roku życia), a genetyką w przypadku wychowywania przez rodziców biologicznych. Uwzględniając TGPT (transgeneracyjny przekaz ...) nie ma w zasadzie możliwości rozróżnienia pomiędzy "genetycznym", a środowiskowym wpływem przodka na potomka.

Dla mnie to fascynujące gdyż wydawało mi się do niedawna, że do worka "genetyka" wrzucano wszystko czego nie dało się wyjaśnić. A czym jest genetyka jak nie "dostosowaniem się biologii" do potrzeb, które są w dużej mierze, przynajmniej u człowieka, związane z psychiką.
Ostatnio zmieniony 2022-06-30, 21:52 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

stasiekb100
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 10 maja 2022
Lokalizacja: pow. ciechanowski
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 13 times
Been thanked: 14 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: stasiekb100 » 2022-06-30, 23:55

Wydaje mi się, że uleczenie jest kwestią wglądu głęboko w siebie i odnalezienia w sobie, poprzez Chrystusa, "Synostwa Bożego".
Dokładnie tak.
Dla mnie świadectwo grzesznika jest logiczne, dla kogo nie, to jego sprawa.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Jozek » 2022-07-01, 07:28

sądzony pisze: 2022-06-30, 19:09 Moja żona jest tym od jakiegoś czasu zainteresowana (dodam, że zawodowo jako psychoterapeutka), a "siłą rzeczy" i ja.
Może warto zastanowić się czym jest genetyka, transgeneracyjny (czy międzypokoleniowy) przekaz traumy oraz epigenetyka.
To, moim zdaniem, może rzucić nieco światła na niedualne rozwiązanie konfliktu pomiędzy prośrodowiskowym, a progenetycznym podejściem do przyczyn zaburzeń psychicznych.

https://biotechnologia.pl/biotechnologi ... aumy,19653
https://www.totylkoteoria.pl/epigenetyk ... enetyczne/
Jesli rzeczywiscie chciala by to lepiej zrozumiec to musiala by przyjac i zrozumiec genetyke tak jak ja ja rozumiem, ze wszystkie mozliwe kombinacje sa caly czas od poczatku w DNA, a warunki zewnetrzne srodowiska je uaktywniaja lub dezaktywuja.
Zachodzace zmiany sa stopniowe, dlatego poczatki zmian powoduja efekty chorobowe, gdy jakas zmiana sie pokazuje, a DNA jeszcze nie ustabilizowalo tej zmiany.
Takim prostym przykladem jest wlasnie pojawienie sie jakiegos wczesniej nieaktywnego genu, ktory juz ma wplyw na organizm, a gen, lub geny z nim kolidujace nie zostal jeszcze dezaktywowany.
W DNA jest wiele takich kolidujacych, wzajemnie sie wykluczajacych, lub dominujacych, ktore gdy sa jednoczesnie w aktywnej sekwencji, powoduja wlasnie efekty chorobowe.
Ostatnio zmieniony 2022-07-01, 07:43 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-07-01, 08:02

Jozek pisze: 2022-07-01, 07:28 Jesli rzeczywiscie chciala by to lepiej zrozumiec to musiala by przyjac i zrozumiec genetyke tak jak ja ja rozumiem, (...)
Wybacz Jozek, z całym szacunkiem, ale jeżeli chodzi o psychologię, psychoterapię, TGPT oraz genetykę, farmację i medycynę w odniesieniu do zaburzeń i chorób psychicznych uważam, iż moja żona ma "nieco" większe pojęcie niż Ty.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Jozek » 2022-07-01, 09:10

ok. nie ma problemu. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-07-01, 12:40

Jsk ktoś szuka patrona do pomocy w walce ze skłonnościami homoseksualnymi proponuję https://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Lwa ... 5%84skiego.

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Oczywiście oficjalnie sa od czego innego. Ale nikt w Kościele nie wpadł na pomysł znalezienia świętego od tego.

Dodano po 8 minutach 21 sekundach:
Przynajmniej ja nie spotkałem

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
Kolejna rzecz to to ze trzeba być przygotowanym na szok i nedowierzanie jeśli chodzi o sytuacje jakie wyparlismy z pamięci..Ja sam bez Chrystusa nie dal rady w to wejść

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
Kolejna rzecz to to ze wtedy podsuwane sa pokusy zemsty gniewu i właśnie w tymmomencie należy zaprosić Jezusa do tego,

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
Trzecia pułapka to będzie zamieszanie w przyczynach, z rozeznaniem..Poszczegolne zdarzenia mogą ranić wykrzywic osobowość w welu aspektach.

Dodano po 7 minutach 12 sekundach:
Teraz troche " magii"...To nie jest tak ze ten proces wykrzywiania osobowości i popedow do stanu homoseksualnego jest procesem który " nie podlega opiece kogoś komu zależy na efekcie" To bydle rogate obserwuje i stara sie tak aranzowac sytuacje by wykrzywic w tym kierunku gdzie bedzie najłatwiej. W moim wypadku tak pokierował osobami które dopuscily sie przemocy seksualnej by jak najbardziej wykorzystać najpierw emocjonalne opuszczenie przez rodziców a potem zaszufladkowanie przez nich NIESTETY JEST TAK ZE WYKORZYSTUJE KAZDE ZLO JAKIE NIEŚWIADOMIE WYCZYNIAJA JEDNI DRUGIM.

Dodano po 55 sekundach:
Dlatego ważne jest by dzieci czuły ze rodzice im błogosławią i akceptują

Dodano po 41 sekundach:
Zresztą ten kto był przy modlitwach uwolnienia terapii to wie w czym rzecz

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-07-01, 13:16

Gzresznik Upadający pisze: 2022-07-01, 13:04 Zresztą ten kto był przy modlitwach uwolnienia terapii to wie w czym rzecz
A co to jest?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-07-01, 13:21

Tam powinien być przecinek.
Pare zasad dotyczących walki

Szatan klamie ma każdym poziomie i wykorzystuje wszystkie kanały informacji zwłaszcza te z zaufanych źródeł.

Zasada druga to to ze zwykle powstrzymywanie sie od spełniania chorych fantazji skutkuje bolesnymi upadkami gdzie przeciwnik wykorzystuje to w sposób bezpardonowy. Lepiej wiec żeby o zmagsniach wiedziało jak najmniej ale jak najbardziej zaufanych osób

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Zasada tzecia władza pokonania należy do Boga. Natomiast odkrywanie przeszłości to robota zainteresowanego.

Dodano po 3 minutach 10 sekundach:
Kolejna rzecz do wiadomości, samo odkrycie przyczyny już osłabia popedy, ich leczenie też, wrogiem jest tez ciało przez wdrukowane już mechanizmy. One nie znikają ale sa oslabione coraz bardziej.

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Kolejna rzecz, mezczyzna oprócz modlitwy musi działać jak mezczyzna. Mezczyzna to wojownik. Czyli np reagować na zlo.Tu i teraz.To odbdowuje walczę ego..

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Potem poszukam tego fragmentu w Piśmie o nawrocnych homoseksualistach bo jest. 😇

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-07-01, 13:33

Gzresznik Upadający pisze: 2022-07-01, 13:29 To odbdowuje walczę ego..
A tu też coś zgubiłeś?

Dodano po 12 minutach 24 sekundach:
@Gzresznik Upadający tak Cię czytam i czytam. Są aspekty, w których nie mogę się z Tobą nie zgodzić. Mam jednak pytania. A mianowicie:

1. Czy Twoje rozumienie homoseksualizmu nie za bardzo identyfikujesz z "opętaniem"?
2. Z tego co wcześniej zrozumiałem, Twoim zdaniem, homoseksualizm jest chorobą, której przyczyn upatrywać należy jedynie w czynnikach wychowawczych, środowiskowych, zewnętrznych?
3. Czy choroba jest dla Ciebie równoważna z "opętaniem"?
Ostatnio zmieniony 2022-07-01, 14:31 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-07-01, 15:13

Teoretycznie nie jest niemożliwe. Mamy permanentne trwanie w grzechu ciężkim ( gdy przyjmujemy to jako swoje i praktykujemy) oraz Brak Błogosławieństwa od rodziców ( egzorcyści twierdza ze szatan like this) A choroba duszy jest niewątpliwie. Nie wiem jak kwalifikowac kategorie winy czy odpowiedzialności za ewentualne zniewolenie czy opętanie. Na pewno osoby takie cierpia na brak przebaczenia, brak tożsamości dziecka bożego ,

Dodano po 4 minutach 2 sekundach:
Cos musi być na rzeczy bo moje pierwsze wyspowiadane sie z tego syfu spowodowało blisko rok spokoju.

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: SynJana » 2022-07-01, 17:13

@sądzony
Masz może jakieś info o wypieraniu wspomnień oraz o tworzeniu fałszywych?
Pojawia się tu motyw odkrywania wypartych wspomnień. Czy możliwe jest, że na np egzorcyzmach tworzymy fałszywe wspomnienia? Na podobnej zasadzie jak fałszywe przyznania się do winy na przesłuchaniu?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2022-07-04, 20:48

SynJana pisze: 2022-07-01, 17:13 @sądzony
Masz może jakieś info o wypieraniu wspomnień oraz o tworzeniu fałszywych?
Pojawia się tu motyw odkrywania wypartych wspomnień. Czy możliwe jest, że na np egzorcyzmach tworzymy fałszywe wspomnienia? Na podobnej zasadzie jak fałszywe przyznania się do winy na przesłuchaniu?
Z chęcią odpowiem na Twoje pytania gdy odpowiesz na moje.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

SynJana
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 386
Rejestracja: 11 kwie 2021
Been thanked: 17 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: SynJana » 2022-07-05, 06:44

Które konkretnie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”