Mem.

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
ODPOWIEDZ
Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Mem.

Post autor: Czarny » 2022-07-25, 18:19

Znalezione na facebooku:

Pewien osioł powiedział tygrysowi
- Trawa jest niebieska
Tygrys odpowiedział mu:
- Nie, trawa jest zielona.
Dyskusja nabrała tempa i obaj postanowili poddać sprawę arbitrażowi i w tym celu zwrócili się do lwa, króla dżungli.

Przed dotarciem na polanę w lesie, gdzie na tronie siedział lew, osioł zaczął krzyczeć:
- Wasza Wysokość, czy to prawda, że ​​trawa jest niebieska?
Lew odpowiedział:
- To prawda, ​​trawa jest niebieska.

Osioł rzucił się naprzód i kontynuował:
- Tygrys nie zgadza się ze mną, zaprzecza i denerwuje mnie, ukaraj go.
Król wtedy oświadczył:
- Tygrys zostanie ukarany 5 latami milczenia.
Osioł skoczył z radości i poszedł swoją drogą, zadowolony i powtarzając:
- Trawa jest niebieska, trawa jest niebieska...

Tygrys przyjął jego karę, ale zapytał lwa:
– Wasza Wysokość, dlaczego mnie ukarałeś, przecież trawa jest zielona?
Lew odpowiedział:
- W rzeczywistości trawa jest zielona.
Tygrys zapytał:
– Więc dlaczego mnie karzesz?
Lew odpowiedział:
- To nie ma nic wspólnego z pytaniem, czy trawa jest niebieska czy zielona. Kara jest taka dlatego, że ​​tak odważna, inteligentna istota jak ty nie może tracić czasu na kłótnie z osłem, a na dodatek przyjść i zawracać mi głowę tym pytaniem.

Morał
Najgorszą stratą czasu jest kłotnia z głupcem i fanatykiem, któremu nie zależy na prawdzie ani rzeczywistości, a jedynie na zwycięstwie swoich przekonań i złudzeń.
Nigdy nie marnuj czasu na dyskusje, które nie mają sensu…
Są ludzie, którzy mimo przedstawionych im dowodów nie mają zdolności zrozumienia i inni, którzy są zaślepieni przez ego, nienawiść i urazę, a jedyną rzeczą, której chcą, to mieć rację, nawet jeśli jej nie mają.
Kiedy ignorancja krzyczy, inteligencja milczy.

Twój spokój i cisza są warte więcej.

~ Autor nieznany

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Mem.

Post autor: abi » 2022-07-25, 19:02

to teraz pasuje cos banalnego


Obrazek
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Mem.

Post autor: Czarny » 2022-07-25, 23:13

PrzechwytywanieDrukowana kasa na frani.JPG

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Mem.

Post autor: Andej » 2022-07-26, 09:32

A najśmieszniejsze, że wciąż mają "papier", aby drukować. Ale dopiero śmieszne będzie, jak wrócą "vatowcy", wtedy drukować będą tylko dla siebie. I śmiać się będą wtedy tylko oni.
A swoją szosą, gdyby tak zrobić wyścig, kto szybciej (albo: co się szybciej drukuje) drukuje? Euro, złote, dolary, ruble czy jakąś inną walutę?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Mem.

Post autor: Jozek » 2022-07-26, 13:18

Andej, problem w tym ze dodrukowuja jedynie to co sie podniszczylo w obiegu i zwykle jest tego tyle samo, ale kwotowo to tylko dodaja zera na komputrach bankowych. ;)
Czasem jedynie przenosza przecinek o kilka zer.
Ostatnio zmieniony 2022-07-26, 13:20 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Mem.

Post autor: Andej » 2022-08-03, 22:13

Ciekawy jestem, czy z CPK będzie podobnie jak z naszymi elektrowniami jądrowymi? Czy to co jedni zbudują, drudzy zaorzą. Czy to co jedni wydali (lepiej czy gorzej, zmarnowali itd.) drudzy sprzeniewierzą do końca?
Wydaje mi się, że racją stanu każdej partii jest zaoranie tego, co zrobili poprzednicy.
A druga kwestią jest to, w czyim interesie to robią. Czy tylko własnych kieszeni, czy "sponsorów".
Czy w przypadku CPK nie jest jednym z najważniejszych kryteriów to, jak wpłynie to na niemieckie interesy?
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Mem.

Post autor: Jozek » 2022-08-03, 22:41

CPK, to nic innego jak glowny punkt w stosunku do punktow przeladunkowych i logistyki przy kazdym niemal wiekszym miescie.
Po prostu towary sa tam dostarczane hurtowo i wedlug zamowien rozprowadzane mniejszym transportem do tych miasta.
W sumie to nie jest w zadnym sensie obiekt o ogolnospolecznym interesie, tylko obiekt sluzacy firmom takim jak Amazon itp. ktore poprzez internet zbieraja zamowienia i dostarczaja do odbiorcow.
Ogolnie rzecz biorac to cos jak panstwowa inwestycja w prywatny interes takich firm jak Amazon.
Poza tym, maja oni olbrzymia siec magazynow, ktore sa kompletnie poza kontrola wladz.
Szczegolnie niebezpieczny jest brak jakiejkolwiek kontroli wladz nad magazynami spozywczymi.
Ostatnio zmieniony 2022-08-03, 22:42 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Mem.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-04, 07:58

Jaaasne, budowa lotnisk, portów, kolei to bezsensowne działania, służące do defraudacji pieniędzy na użytek prywatnych firm.
Jak rozumiem, podróżujesz wyłącznie pieszo (np. z Francji do Londynu). I nie korzystasz przy tym z dróg, ponieważ to też bezsensowna inwestycja w Amazon...

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Mem.

Post autor: Jozek » 2022-08-04, 08:17

Te drogi ktore uzywam sa po to by kazdy je uzywal, a nie wylaczne do biznesu prywatnych firm.
Pewnie nie rozumiesz tego ze obecnie wiekszosc podobnych inwestycji to tylko i wylacznie nacisk lobby takich firm na wladze i dostosowanie ludzi do ich planow i systemow.
I nie mieszaj w to innych inwestycji dokonanych przez wladze ktorych celem bylo dobro spoleczne, a nie prywatnych firm.
Jak wiekszosc ludzi, widzisz tylko jednostronnie pozorna kozysc, z ktorej i tak nie skozystasz.
Z drugiej strony, to bardzo kosztowna inwestycja, bo skupienie wszelkiego rodzaju transportu w jednym miejscu zwielokrotnia nie tylko koszty budowy, ale i koszty utrzymania takiego obiektu w ruchu.
Nie wspominajac o olbrzymich terenach rolnych, na same wewnetrzne petle komunikacyjne i place parkingowe.
Mozna dosc latwo znalesc przyklady mniejszych molochow ktorych koszty sa olbrzymie przez sam fakt zageszczenia. Np Lotnisko Heathrow.
To jest o wiele drozsze niz utrzymanie miasta molocha, gdzie koszty na jednego mieszkanca, czy jednostke powierzchni, sa kilkanascie razy wyzsze niz w malej np. 50 tys. miejscowosci. Ktos musi te koszty pokryc.
Taka inwestycja dla mnie wyglada jak fanaberia bogatego dziecka, ktore sobie cos wymyslilo i musi to miec bez wzgledu na koszty i sens.
Poza tym jest wiele stacji przeladunkowych po calej Polsce, ktore jusz istnieja od dawna, ale nie sa uzywane.
Poza tym jest wiele miejsc gdzie autostrady biegna blisko, lub rownolegle do kolei, a tereny miedzy nimi sa nieuzytkami.
Ostatnio zmieniony 2022-08-04, 08:37 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Mem.

Post autor: Andej » 2022-08-04, 08:48

Zastanawiam się Józku, czy to na serio, czy w dalszym ciągu żarty.
I z kogo chcesz zrobić idiotę?
Z jednej strony to, co napisałeś jest totalną bzdurą opartą na jakichś teoriach spiskowych, ale z drugiej napisane w takiej formie, jakbyś był przekonany, ze tak jest.
Jest oczywistym, ze nikt nie jest w stanie przyjąć tych teorii za racjonalne, choć przyznam, że przy miodzie (nie tylko miodzie) zawsze się muchy kręcą. I z tego powodu, że wszyscy widzą oderwanie od rzeczywistości traktuję to jako specyficzna formę żaru. Taką właśnie, aby czytający Twoje posty miał wątpliwości, czy to żart, czy rzeczywiste przekonanie. A może to zamierzony zabieg, aby w postach, które wydają się zupełnie rozsądne i przemyślane zasiewać podobne wątpliwości? Nie wiem. Nie sądzę, abyś wyznał prawdę. Bo skoro jest to zamierzony zabieg, to zapewne będziesz dalej grał tę rolę. I nadal jedna posty pisał sensowne, a inne pozbawione sensu. Ale w końcu mamy wolność. Możesz się tak bawić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Mem.

Post autor: Jozek » 2022-08-04, 09:24

Andej, mam wieloletnie doswiadczenie w temacie inwestycji, logistyki i prowadzenia budow.
Z tego doswiadczenia wynka ze przerosniete inwestycje to wyrzucanie pieniedzy w bloto, z ktorego ich nigdy nie wydobedziesz, tylko bedziesz coraz wiecej dokladal.
By to rozumiec trzeba przynajmniej rozumiec logistyke, na czym ona polega i odroznic ja od logistyki w ogolnym transporcie towarowym od logistyki miejsca jakm jest, czy bedzie takie centrum przeladunkowe.
Po prostu sa pewne granice, po przekroczeniu ktorych inwestycja staje sie nieoplacalna, a po przekroczeniu kolejnej staje sie studnia bez dna.
Jak do tego dodasz przekroczenie granicy logistycznej, to masz bajzel na kolkach, ktorego korekty i utrzymanie w ruchu kosztuje krocie. Nie wspominajac o wplywie takiego bajzlu na srodowisko czy na pobliskich mieszkancow. Wiesz, ze w takim rejonie nikt nie kupi domu, ani posesji, a co sie z tym wiaze, ceny takowych spadna na leb, ponizej wszelkich realnych wartosci?
To tak jak za komuny, byl prikaz i czy byl sens, czy nie komuniasci robili to co im kazano i dokladali ciagle do tego, by to utrzymac, bo taki byl prikaz i tak musieli robic.

Mozna by to porownac do budowy szkoly w Warszawie, ktora dzialala by 24/dobe a uczniowie uczyli sie na zmiany. Niby teoretycznie realne pomijajac fakt ze uczniowiem uczyli by sie na nocnych zmianach, ale jak do tego dodasz transport tych ucznow z roznych dzielnic, to sprawa nabiera innego wygladu, bo trzeba by przy takiej szkole wybudowac stacje metra, dworzec autobusowy i kolejowy.;)
Przy duzych dworcach potrzebna jest ochrona i 24/dobe spratanie odkazanie itp. serwisy, wobec ktorych ta logistyka takze musi dzialac jak nalezy.

Dodano po 33 minutach 33 sekundach:
Chyba bardziej adekwatne porownanie to budowa wiezy Babel.
W pewnym momencie okazuje sie ze nie tylko fundamenty nie wytrzymuja, ale tez i nie ma takich materialow ktore by taki nacisk wytrzymywaly.
Ostatnio zmieniony 2022-08-04, 09:52 przez Jozek, łącznie zmieniany 7 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Mem.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-04, 10:44

Jozek pisze: 2022-08-04, 09:58 Andej, mam wieloletnie doswiadczenie w temacie inwestycji, logistyki i prowadzenia budow.
Jak ponoć we wszystkim. Jak mogliśmy zapomnieć? ;)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Mem.

Post autor: Jozek » 2022-08-04, 10:46

;) zapomniales. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Mem.

Post autor: abi » 2022-08-04, 11:11

2022-08-04 11.10.04.png
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Mem.

Post autor: Jozek » 2022-08-04, 11:56

;) zapomniales. ;)
Pewnie tez nie wiesz ze naleze do tych ktory "klada swoje pieniadze tam gdzie sa ich usta.
Wielokrotnie wypowiadalem umowe o prace, wlasnie z takich powodow bezsensownosci czyichs dzialan i zwrotu kierunku projektu, bo w wiekszosci przypadkow bylem zatrudniany na etat jako project manager.
Zwykle po paru dniach klienci wtecz prosili mnie bym wrocil a zmieniali architektow lub inzynierow, co w praktyce jest o wiele trudniejsze.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ