Czy to grzech - Hejjj

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Czy to wstydzenie się? - Hejjj

Post autor: abi » 2022-08-02, 10:41

Hejjj pisze: 2022-08-01, 22:59 Dzień dobry mam pytanie. Dzisiaj słuchałem Bibli w telefonie i wpadła mi do głowy myśl żeby wysłać snapa że słucham Bibli, ale jednak nie wysłałem, trochę się chyba wstydziłem przed obawą że ktoś może mnie z tego powodu przezywać, naśmiewać się itp. Czy można to uznać za wstydzenie się wiary? Bo np. gdyby ktoś mnie zapytał czy jestem Katolikiem, czy chodzę Do Kościoła, czy chodzę Do Spowiedzi, czy kocham Pana Boga, czy Czytam Biblie to raczej bez problemu odpowiedział bym że tak. Czy to że nie wysłałem tego jest grzechem? Pozdrawiam i życze miłego wieczoru.
jesli stale (czesto) sluchasz to mozesz dac jakies zdjecie o tym, moim zdaniem

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
Re: Czy to grzech - Hejjj
ja na fb zamieszczam o tym co lubie, czym zyje, co mnie interesuje :)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-08-04, 15:22

Dzień dobry byłem dzisiaj w sklepie z używaną odzieżą i był tak chłopak w około moim wieku. Zdziwiłem się trochę. Na początku myślałem że mi się chyba spodobał (teraz tak chyba nie sądzę) i rozglądnąłem się trochę po sklepie żeby zobaczyć gdzie się znajduje. Czy to może być grzechem?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Andej » 2022-08-04, 15:30

Hejjj, doszukiwanie się we wszystkim grzechu jest obsesją.
Ale skoro masz wątpliwości, to spróbuj wytłumaczyć, na czum polegał ten grzech. Co było w tym grzesznego? Odnośnie jakiego przykazania? Przeanalizuj samodzielnie. A swoje refleksje możesz tu opisać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-04, 15:43

Hejjj pisze: 2022-08-04, 15:22 Dzień dobry byłem dzisiaj w sklepie z używaną odzieżą i był tak chłopak w około moim wieku. Zdziwiłem się trochę. Na początku myślałem że mi się chyba spodobał (teraz tak chyba nie sądzę) i rozglądnąłem się trochę po sklepie żeby zobaczyć gdzie się znajduje. Czy to może być grzechem?
To tylko emocje, więc nie grzech. Po Twoich postach wnioskuję, że chyba bardzo młody jesteś. Ile masz lat, jeśli można spytać? Nie chciałabym jakoś lekceważyć Twojego pytania, ale zastanów się, czy może nie naczytałeś się zbyt dużo tego typu historii:
Hejjj pisze: 2022-06-29, 16:19 Dzień dobry czy czytanie heartstopper to grzech? Pytam dlatego że często w tym komikscie występowały wulgaryzmy i czasami były scenki gdzie 2 chłopaków się całowała. Jeśli chodzi o wulgaryzmy to wiedziałem że będą ale nie wiedziałem że będzie ich dużo, a jeśli chodzi o pocałunki to wiedziałem że będą ( w obawie że to grzech starałem się omijać takie sceny).
Pisałeś chyba też o podobnej książce. Nie twierdzę, że czytanie tego jest grzechem, ale że jesteś chyba zbyt młody, aby mieć dystans do takich opowieści. Po co otaczać się takim przekazem? Jest wiele lepszych książek, które nie zawierają takiej (bądźmy szczerzy) propagandy. To jest po prostu wciskanie dzieciom do głowy, że homoseksualizm jest czymś naturalnym.
A nie jest, bo czyny homoseksualne są poważnym grzechem. Zaciera się w ten sposób granica pomiędzy dobrem i złem. Wiem, że Ty masz zdrowe podejście do tego i jesteś świadomy tego, że zawiera ta książka niedobre wątki. Ale jednak, jak widać, takie książki wpływają raczej niekorzystnie na Twoje emocje.
Ostatnio zmieniony 2022-08-04, 15:52 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-08-04, 16:23

Dzień dobry mam jeszcze 2 pytania.
1. Czy chodzenie gdy ma się ere*cje to grzech? Chodzi mi o np. pójście do toalety.
2. Czy zadawanie takich pytań na tym forum może być grzechem? Bo np. ktoś może mieć przez takie coś nieodpowiednie myśli i wogule.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Andej » 2022-08-04, 17:20

Hejjj pisze: 2022-08-04, 16:23 Dzień dobry mam jeszcze 2 pytania.
1. Czy chodzenie gdy ma się ere*cje to grzech? Chodzi mi o np. pójście do toalety.
2. Czy zadawanie takich pytań na tym forum może być grzechem? Bo np. ktoś może mieć przez takie coś nieodpowiednie myśli i wogule.
ad. 1. - Można, ale wyłącznie poruszając się do tyłu. Albo na czworakach.
ad. 2. - Nie jest grzechem. Na pewno nikt nie bezie mieć nieodpowiednich myśli. Ale radziłbym przed zadaniem pytania zastanowić się i samodzielnie poszukać odpowiedzi.

- Uwaga. Pierwsza odpowiedź, to żart. Ale ciekaw jestem, jak wpadłeś na pomysł tego pytania? Co zaniepokoiło?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-04, 17:56

Hejjj pisze: 2022-08-04, 16:23 ere*cje
Zastanawia mnie, po co wykropkowałeś to słowo.
Przecież to normalny, neutralny termin medyczny, nic złego, to nie jest żaden wulgaryzm. Nie ma powodu uważać tego zjawiska za grzech, no chyba że byś celowo, świadomie, dobrowolnie wywoływał. Wtedy byłby grzech. Ale grzechem byłoby właśnie celowe wywoływanie erekcji, doprowadzenie do niej, a nie sam fakt jej wystąpienia. A Ty nie masz takiego zamiaru, więc nie martw się.
Erekcja sama w sobie nie jest grzechem, jest obojętna moralnie, bo liczy się to, jaka jest intencja. I zasadniczo w rozeznawaniu, czy coś było grzechem, bardzo ważna jest intencja. Jaka była i czy w ogóle jakaś była, bo czyny nieświadome grzechem nie są.
A tak nawiasem mówiąc, odnoszę wrażenie, że nie czytasz uważnie naszych odpowiedzi i nawet nie próbujesz samodzielnie rozeznawać.
Ostatnio zmieniony 2022-08-04, 17:56 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: abi » 2022-08-04, 21:24

Hejjj pisze: 2022-08-04, 16:23ktoś może mieć przez takie coś nieodpowiednie myśli
ja mam na pewno nieodpowiednie mysli:
czemu pytasz o takie dziwne drobiazgi? czy ty nie masz prawdziwych grzechow?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-08-06, 23:37

Dzień dobry mam kilka pytań
1. Czy kupienie jedzenia na festynie który odbywa się w niedzielę to grzech?
2. Dzisiaj na podłodze znalazłem coś co mi się nieodpowiednio skojarzyło i zainteresowałem się co to jest (myślałem też że to coś nieodpowiedniego) ale tą rzeczą okazała się być zwykła taśma klejąca. Niewiem czy to przypadkiem nie grzech. Stwierdziłem nawet że można to uznać za coś Miłosiernego bo wziołem to co mogło się komuś źle skojarzyć, ale wsumie wątpnie komu, wydaje mi się że nawet nikomu. Uznawać to za grzech czy raczej za coś dobrego?
3. Mam takie coś jak dimond painting (taki obrazek na który się daje plastikowe diamenciki) i są takie specjalne oznaczenia które pokazują jaki kolor dać, te oznaczenia to np. literki, cyferki. I jedna literka źle mi się skojarzyła. Ale dawając ten diamencik patrzyłem się na tą literkę. Czy to grzech?
4. Niewiem czemu ale wydawało mi się ze na niebie pojawił się nieodpowiedni rysunek nie wiem jak to dokładnie nazwać i jakoś tak odruchowo spojrzałem na to niebo na którym jednak nie było nieodpowiedniego rysunku czy to grzech?
5. Czasami mam tak że doszukuje się w codziennych sytuacjach, tekstach, zdjęciach czegoś nieodpowiedniego. I np. jak chce wysłać zdjęcie to popatrze się na nie i stwierdzę że trzeba zrobić nowe bo coś na tym zdjęciu może się komuś źle skojarzyć. Wydaje mi się że nie jest to okej. Trochę a może nawet nie trochę można nazwać to obsesją, jest to uciążliwe.
Czy któreś z tych pytań można uznać jako grzech?
Pozdrawiam i życzę Błogosławionej nocy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-06, 23:43

Zapoznaj się koniecznie z tym wątkiem: viewtopic.php?t=12589
Ale lepiej jutro, a nie w nocy. Idź już spać, nie stresuj się.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Andej » 2022-08-06, 23:51

Hejjj pisze: 2022-08-06, 23:37 Czy któreś z tych pytań można uznać jako grzech?
Żadne z pytań nie jest grzechem. Ale doszukiwanie się we wszystkim grzechu jest niepokojące.
Sugeruję, aby zamiast szukać grzechu skoncentrować się na miłości do Boga i ludzi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-08-10, 16:13

Dzień dobry mam pytanie. Chciałbym kupić spodnie ale te spodnie są z działu damskiego. Czy kupienie i chodzenie w tych spodniach może byc grzechem? Wydaje mi się że to głupie ale wolę się upewnić. Pozdrawiam i życze miłego popołudnia

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: Morkej » 2022-08-10, 16:52

Z konkretnego powodu bielizna ma podział na męską i damską. Wyrażającą się u Ciebie chęć kupna dla siebie damskich spodni nazwałbym jedynie dziwnym upodobaniem.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Hejjj
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 4 kwie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech? - Hejjj

Post autor: Hejjj » 2022-08-10, 23:44

Dzień dobry mam 2 pytania.
1. Czy posiadanie długich włosów to grzech? Bo widziałem w internecie tekst chyba z Bibli że hańbą dla mężczyzny jest mieć długie włosy coś takiego.
2. Mam trochę inny styl. Dokładnie to np. szerokie spodnie, za duże koszulki itp. przez co czasami słyszę niemiłe rzeczy na mój temat np. że niby jestem gejem, że jestem pół dziewczynka itp. Ale poprostu w takich ubraniach czuje się wygodnie i np. podchodząc do lustra stwierdzam że wyglądam ładnie. Czy posiadanie takiego stylu to grzech? Pozdrawiam i życze błogosławionej nocy.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Czy to grzech - Hejjj

Post autor: bei » 2022-08-11, 18:22

1. Nie
2. Nie

ODPOWIEDZ