Co tam u Was?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Morkej » 2022-08-15, 16:46

Byłem dzisiaj na pikniku wojskowym. Grochówkę robią smaczną, to trzeba przyznać. Przy okazji parę ciekawych rozmów z rekonstruktorami odbyłem dotyczących mundurów.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2022-08-15, 18:40

ale to ksiadz egzorcysta tak sie modlil z tym zdjeciem za bliskich uczestnikow mszy
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Konwalia

Re: Co tam u Was?

Post autor: Konwalia » 2022-08-15, 20:21

abi pisze: 2022-08-15, 18:40 ale to ksiadz egzorcysta tak sie modlil z tym zdjeciem za bliskich uczestnikow mszy
Niestety, sama obecność egzorcysty nie oznacza, że wszystko będzie poprawnie, oni też popełniają błędy. :(

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Czarny » 2022-08-15, 20:34

Ja się z czymś takim spotkałem już kilka lat wstecz w Krakowie czy okolicach. Znajoma zdjecie męża wiozla na taką msze i na spotkanie modlitwe z egzorcystą. Taką indywidualną

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: sądzony » 2022-08-15, 21:23

Taki już mamy świat. Księża czytają Ewangelię z telefonów, może wkrótce przyjdzie czas na sakramenty.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3052
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: konserwa » 2022-08-17, 06:36

Sakramenty z telefonow?
To moze jedzenie z fotografii , a oddychanie z telewizja?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: Andej » 2022-08-17, 08:12

Zapewne nie dożyję takich czasów. Ale, być może Sobór Watykański III (a może Warszawski I ?) postawi na wirtualny świat? Skoro można się spowiadać za pośrednictwem tłumacza ... Matrix.
Łaska Boże nie wymaga fizycznego kontaktu, ani żadnych materialnych demonstracji.

Nie wiem, czy potrafiłbym przyjąć takie zmiany. Tak, jak nie potrafiłem w pełni zaakceptować zdalnego uczestniczenia w mszy świętej. Brakowało mi normalnego uczestnictwa, fizycznego przyjmowania Ciała Chrystusa. Cierpiałem, gdy nie mogłem normalnie uczestniczyć.

Ale wirtualny świat jest realny w swoim funkcjonowaniu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5196
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1373 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: abi » 2022-08-17, 14:18

Konwalia pisze: 2022-08-15, 20:21
abi pisze: 2022-08-15, 18:40 ale to ksiadz egzorcysta tak sie modlil z tym zdjeciem za bliskich uczestnikow mszy
Niestety, sama obecność egzorcysty nie oznacza, że wszystko będzie poprawnie, oni też popełniają błędy. :(
ja potrzebuje wiarygodna opinie @Marek_Piotrowski
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: AdamS. » 2022-08-17, 16:06

abi pisze: 2022-08-15, 18:40 ale to ksiadz egzorcysta tak sie modlil z tym zdjeciem za bliskich uczestnikow mszy
Nie widzę nic złego w tym, że ktoś się modli za osobę, której wizerunek bliska jej osoba przedstawia księdzu na zdjęciu. A że zdjęcie jest na telefonie? To tylko nośnik obrazu - tak jak papier czy plastik w przypadku zdjęcia tradycyjnego.

Jesteśmy istotami zmysłowymi i często to odwołanie do zmysłów jest nam potrzebne. Dlatego praktykowany jest kult świętych przez relikwie (to akurat nie jest mi bliska forma religijności, ale potrafię ją zrozumieć), albo poprzez ich rozmaite przedstawienia na obrazach. Dlaczego więc mielibyśmy z podejrzliwością podchodzić do sięgania po zdjęcia osób, za które się modlimy?
Ostatnio zmieniony 2022-08-17, 16:20 przez AdamS., łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: lambda » 2022-08-17, 21:12

abi pisze: 2022-08-05, 09:35 127/89 teraz
pol nocy przez to nie spalam
Może to wlsnie z przemęczenia i upału.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: sądzony » 2022-08-18, 07:47

AdamS. pisze: 2022-08-17, 16:06
abi pisze: 2022-08-15, 18:40 ale to ksiadz egzorcysta tak sie modlil z tym zdjeciem za bliskich uczestnikow mszy
Nie widzę nic złego w tym, że ktoś się modli za osobę, której wizerunek bliska jej osoba przedstawia księdzu na zdjęciu. A że zdjęcie jest na telefonie? To tylko nośnik obrazu - tak jak papier czy plastik w przypadku zdjęcia tradycyjnego.

Jesteśmy istotami zmysłowymi i często to odwołanie do zmysłów jest nam potrzebne. Dlatego praktykowany jest kult świętych przez relikwie (to akurat nie jest mi bliska forma religijności, ale potrafię ją zrozumieć), albo poprzez ich rozmaite przedstawienia na obrazach. Dlaczego więc mielibyśmy z podejrzliwością podchodzić do sięgania po zdjęcia osób, za które się modlimy?
Poniekąd. Bóg jednak wie.
Moim zdaniem wystarczy więc pomyśleć lub wypowiedzieć imię danej osoby.
Przynoszenie zdjęć, telefonów troszkę kojarzy mi się z "laleczkami voodoo".

Dodano po 13 minutach 28 sekundach:
------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ja chyba doświadczam lekkiego załamania. Wczoraj prawie płakałem.
Majster, którego nająłem do remontu mieszkania, pomimo mojej pomocy, ociąga się strasznie i wymyśla dziwaczne koncepcje. Miało to trwać 3 tygodnia. Właśnie mija miesiąc, a może półmetek. 1 września córka do szkoły, a my mieszkamy w ciasnym, zatęchłym, wynajmowanym mieszkanku, w domu Pana Mariana.
Pogoda senna.
Przyjaciółka, jedna z najbliższych mi osób w pracy, odchodzi z końcem sierpnia. Osobiście uważam to za niewłaściwą decyzję. Zwykle gdy radziłem jaj A, ona wybierała B, i zawsze wychodziła na tym źle. Wierzę, że tym razem się mylę. Poczucie straty, żalu, tęsknoty jednak rośnie.
Jestem sam w pokoju. Współpracownicy na urlopach. Ja zostałem. Podczas remontu muszę być „pod ręką”. Po pracy jeżdżę na ten „rozpierdziel” i sam próbuję coś grzebnąć.
Kasa się kończy, pomysły, cierpliwość, siła, chęci.
Mieszkamy na kupie, więc o konflikty nietrudno.
Od miesiąca żyję jakby nieswoim życiem.
Nie czytam, mało się modlę, mało jestem z Bogiem, mało odpoczywam, mało jestem z córką, mało z żoną, mało w ogóle jestem.
A najgorsze jest to, że nie wiem ile to jeszcze potrwa.

Pozytywne jest to, że w zeszłym tygodniu udało mi się wyspowiadać i przystąpić do komunii świętej.
To chyba czas, by oddać to wszystko Panu.

To u mnie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: lambda » 2022-08-18, 13:53

@sądzony może warto pomyśleć o zmienię ekipy remontowej. Albo obcięciu obecnym wykonawca wynagrodzenia za dalsze opóźnienia.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: sądzony » 2022-08-18, 13:57

lambda pisze: 2022-08-18, 13:53 @sądzony może warto pomyśleć o zmienię ekipy remontowej. Albo obcięciu obecnym wykonawca wynagrodzenia za dalsze opóźnienia.
Sam nie wiem. Wiesz jak z ekipami, w małym mieście nie znajdziesz nikogo z dnia, na dzień. Muszę chyba od tego jakoś odpocząć zanim podejmę jakąś sensowną decyzję, ale dzięki za troskę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Konwalia

Re: Co tam u Was?

Post autor: Konwalia » 2022-08-18, 15:08

sądzony pisze: 2022-08-18, 08:01 To chyba czas, by oddać to wszystko Panu.
Chyba tak. :) „Jezu, Ty się tym zajmij” – tak zawierzaj... I tak dużo Ci się udaje znosić. Ja bym nie dała rady ani części tego. Niech Pan Jezus wspomaga!

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Co tam u Was?

Post autor: adampiotr » 2022-08-18, 15:49

Fajnie ,ze masz przyjaciołke w pracy. Dzisiaj trudno kogolwiek takiego znaleźć w sumie gdziekolwiek :). W sensie jak zwał tak zwał :). Przynajmniej jakieś wsparcie masz ;). Oczywiscie do @sądzony
Ostatnio zmieniony 2022-08-18, 15:51 przez adampiotr, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ