Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-08-13, 11:05

A Bog mowil, "daruje im wszystkie wystepki i o nich juz nie wspomne".
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-08-13, 12:22

Zarzucasz mi Andeju cos, czego w niczym nie wyrazilem. To nieladnie ...
A wiec jednak wijesz sie?
Czy to po prostu jakies niezrozumienie mojej mysli?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-08-14, 08:57

Jozek pisze: 2022-08-13, 11:05 A Bog mowil, "daruje im wszystkie wystepki i o nich juz nie wspomne".
Z głębokości wołam do Ciebie, Panie,
Panie, wysłuchaj głosu mego.
Nachyl swe ucho
na głos mojego błagania.
Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie,
Panie, któż się ostoi?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Albertus » 2022-08-14, 11:24

abi pisze: 2022-08-12, 21:38 my tez jestesmy dobrzy...teraz, w czasie ich wojny wywieszamy takie plakaty
ZADAMY OD UKRAINY EKSHUMACJI OFIAR


Screenshot_2022-08-12-15-01-11.png

to sie nazywa wyczucie
Wydaje mi się że Polacy jako naród nie mają problemu z wybaczaniem krzywd i wielokrotnie to okazywaliśmy.

Trudno jednak oczekiwać że już, nawet w sytuacji wojny, nigdy żaden Polak mnie wspomni o rzezi wołyńskiej i o potrzebie upamiętnienia jej ofiar.

Moim zdaniem to raczej dziwić się trzeba temu że Ukraińcy nie wykorzystują odpowiedniej chwili aby wreszcie odciąć się od banderyzmu, a przynajmniej od ewidentnych masowych mordów na niewinnych ludziach i zgodzić się na upamiętnienie tych ofiar tak aby polski prezydent nie musiał składać wieńca w szczerym polu...

Takie posunięcia ze strony ukraińskiej odcięłyby paliwo dla rosyjskiej propagandy i utrwaliłyby przyjazne polsko ukraińskie relacje.

Dlaczego to się nie dzieje? Trudno powiedzieć ale moim zdaniem wcale nie jest wykluczona działalność rosyjskiej agentury po stronie ukraińskiej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-08-14, 14:07

Albertus pisze: 2022-08-14, 11:24 Moim zdaniem to raczej dziwić się trzeba temu że Ukraińcy nie wykorzystują odpowiedniej chwili aby wreszcie odciąć się od banderyzmu, a przynajmniej od ewidentnych masowych mordów na niewinnych ludziach i zgodzić się na upamiętnienie tych ofiar tak aby polski prezydent nie musiał składać wieńca w szczerym polu...

Takie posunięcia ze strony ukraińskiej odcięłyby paliwo dla rosyjskiej propagandy i utrwaliłyby przyjazne polsko ukraińskie relacje.

Dlaczego to się nie dzieje? Trudno powiedzieć ale moim zdaniem wcale nie jest wykluczona działalność rosyjskiej agentury po stronie ukraińskiej.
A ilu Ukraińców ma tego świadomość? Oni przez kilkadziesiąt lat mieli wpajane coś innego. Dla nich Bandera jest bojownikiem o niepodległość. Natenczas jego postać ich łączy w walce.
A gdyby ich rząd nagle się odciął, to dopiero Ruskie mieliby używanie propagandowe.
No i jeszcze stereotypy. Tych nie da się z dnia na dzień zmienić. Dopiero ta wojna da im nowych "świętych", nowe legendy. Może dopiero oni przyćmią starych. I uda się po cichu wyplenić zło.

A swoją drogą, czego można się spodziewać po nich, skoro i wśród Polaków trafiają się neohitlerowcy, skoro działa u nas Partia Komunistyczna. Ichoć trudno w to uwierzyć maja takie godło. Ze zbrodniczymi symbolami.
Obrazek
Dla mnie to przerażające. Na dodatek startują w wyborach do sejmu, a nawet wystawiali kandydata na prezydenta.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-08-16, 02:41



Dodano po 1 godzinie 51 minutach 14 sekundach:

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-08-22, 19:52

День Незалежності України – ukraińskie święto państwowe obchodzone 24 sierpnia w rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości Ukrainy przez Radę Najwyższą Ukraińskiej SRR 24 sierpnia 1991
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-22, 20:04

Jestem ciekaw co kacapy z Kremla szykują by " świętować" razem z nimi..

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-08-22, 20:19

Tak troche, a nawet bardzo z zazenowaniem odczytuje taka pogarde skierowana wo bec drugich ludzi, nawet jesli to najezdzcy z Rosji na ziemi ukrainskiej.
To nie zbliza ani do Boga, ani do ludzi.
Ps: kazdy czlowiek ma matke i ojca. Nawet jesli ich nie lubimy, to odrobina szacunku chocby tylko z tego powodu kazdemu sie nalezy, bo Bog kazdego umilowal, nawet jesli nie kazdy umilowal Boga.
Dlatego starajmy sie nie ponizac, nie kacapowac, nie kurwicowac i nie alfonsowac ...

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-08-22, 20:32

jasne! z calym szacunkiem do orków!
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-08-22, 20:43

Nie wzrastamy przez ponizanie innych.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-08-22, 20:53

Może, ale trudno oprzeć się by nie użyć slow nawet najbardziej obraźliwych by wyrazić stosunek do mordowania całego narodu.
Małych dzieci, wszystkich bez wyjątku, to wykracza poza wyobraźnie przeciętnego człowieka.
Jeszcze mam do nich pretensje że doprowadzili do sytuacji gdzie na wieść o śmierci ruskiego "żołnierza " czytaj bandyty pojawiają się serduszka i łajki. Jeden mniej czyli więcej niewinnych ocaleje Trudno z całym szacunkiem dla żołnierzy nazwać to coś mordujące i gwałcące dzieci żołnierzem. Tym gorzej ze nie zanosi sie by przestać zamierzali a pewnie 24 chcą krwawą łaźnie Ukraińcom zgotować.
Ostatnio zmieniony 2022-08-22, 21:16 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-08-22, 21:27

Wsrod rzymskich zolkdakow ( takich "orkow" sprzed 2000lat ) Jezus znalazl takiego, o ktorym powiedzial:" nie znalazlem w calym Izraelu takiej wiary, jaka ma ten rzymski zolnierz ".
Nie jestem tylko teoretykiem w tych sprawach.
Sam bylem "orkiem", ale nie orkowalem. Wprost przeciwnie, prawie stracilem zycie, aby nie orkowac.
To tyle.
Z calym szacunkiem ...

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-08-22, 21:36

konserwa pisze: 2022-08-22, 21:27 Wsrod rzymskich zolkdakow ( takich "orkow" sprzed 2000lat ) Jezus znalazl takiego, o ktorym powiedzial:" nie znalazlem w calym Izraelu takiej wiary, jaka ma ten rzymski zolnierz ".
Nie jestem tylko teoretykiem w tych sprawach.
Sam bylem "orkiem", ale nie orkowalem. Wprost przeciwnie, prawie stracilem zycie, aby nie orkowac.
To tyle.
Z calym szacunkiem ...
Z całym szacunkiem dla Ciebie, nie dla orkujących.
Chyba kto jak kto, ale Ty widzisz różnice.
A poza tym my piszemy mówimy o teraźniejszości, to sie dzieje teraz, tej nocy będzie i tak dalej
Wprost przeciwnie, prawie stracilem zycie, aby nie orkowac.
To sobie gdzieś zapisz wytatuuj, byś siebie z nimi w końcu przestał mylić.
Ostatnio zmieniony 2022-08-22, 21:48 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-08-22, 21:36

konserwa pisze: 2022-08-22, 20:19 Tak troche, a nawet bardzo z zazenowaniem odczytuje taka pogarde skierowana wo bec drugich ludzi, nawet jesli to najezdzcy z Rosji na ziemi ukrainskiej.
Słuszne spostrzeżenie. To też ludzie. Zindoktrynowani. I to od wielu pokoleń. Ta sama propaganda. Oni nie mają roznania, gdzie jest dobro, a gdzie zło.
We wrogu też trzeba widzieć człowieka.
Chowanie nienawiści do kogoś niszczy, przede wszystkim, tego nienawidzącego.

Zamiast słów pogardy, nienawiści lepiej jest modlić się w intencji jednych i drugich. O wiarę dla nich. O miłość. O zbawienie. I walczyć. Bronić się. Wspomagać broniących się. Bez nienawiści. W imię miłości do bronionych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ