Misgendering

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Misgendering

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-16, 12:17

sądzony pisze: 2022-08-16, 12:11 "Córko przecież twoja ulubiona bajka to scoobby doo, a co on mówi: <prawdziwymi potworami są ludzie>".[/i]
Wyjatkowo toksyczne przesłanie...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Misgendering

Post autor: sądzony » 2022-08-16, 12:20

Marek_Piotrowski pisze: 2022-08-16, 12:17
sądzony pisze: 2022-08-16, 12:11 "Córko przecież twoja ulubiona bajka to scoobby doo, a co on mówi: <prawdziwymi potworami są ludzie>".[/i]
Wyjatkowo toksyczne przesłanie...
Więc całe studia i praktyka mej bidulki żony na marne przez informatyka-apologetę.

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-08-16, 12:17
sądzony pisze: 2022-08-16, 12:11 "Córko przecież twoja ulubiona bajka to scoobby doo, a co on mówi: <prawdziwymi potworami są ludzie>".[/i]
Wyjatkowo toksyczne przesłanie...
Rozumiem, że spotkałeś "potwora" poza człowiekiem?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Misgendering

Post autor: Albertus » 2022-08-16, 12:45

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-08-16, 12:15
Albertus pisze: 2022-08-16, 11:56 Czy trzeba mówić dziecku że nie trzeba się bać zmyślonego potwora w szafie
Tak. Ale jednocześnie rozumieć, że czuje lęk i zdaje się, że o to Sądzonemu mogło chodzić.
A czy ja gdzieś napisałem że nie należy rozumieć że czuje lęk?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4387
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Misgendering

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-16, 12:48

Albertus pisze: 2022-08-16, 12:45
miłośniczka Faustyny pisze: 2022-08-16, 12:15
Albertus pisze: 2022-08-16, 11:56 Czy trzeba mówić dziecku że nie trzeba się bać zmyślonego potwora w szafie
Tak. Ale jednocześnie rozumieć, że czuje lęk i zdaje się, że o to Sądzonemu mogło chodzić.
A czy ja gdzieś napisałem że nie należy rozumieć że czuje lęk?
Nie. Odpowiedziałam tylko na Twoje pytanie, bo mnie zapytałeś. Z niczym, w tej chwili, nie polemizuję, wyrażam tylko swoje myśli.
Ostatnio zmieniony 2022-08-16, 12:49 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Misgendering

Post autor: Albertus » 2022-08-16, 12:50

miłośniczka Faustyny pisze: 2022-08-16, 12:15
Albertus pisze: 2022-08-16, 11:56 I że do koleżanki Kasi nie należy się zwracać Zdzichu pomimo że tego sobie życzy?
Tak jak pisałeś, to zależy. W sytuacji gdy nagle miałabym zmienić sposób zwracania się, to nie. Odmówiłabym. Ale jeśli zwracają się do niej formą męską jeszcze zanim ją poznałam, a moja relacja z tą osobą nie jest zbyt bliska, to bym uszanowała to. Inaczej odebrałaby to jako ostentacyjne wyśmianie.
Dochodzi tu też pewien istotny czynnik: to, że w ten sposób mówimy prawdę jest... nieprawdą. A w każdym razie nie do końca. Mam na myśli to, że wyrażając prawdę, raczej nie powiemy nic, o czym by wcześniej nie słyszeli, nie będzie to żadnym uświadomieniem dla nich. Osoby, które mają problem z poczuciem tożsamosci, doskonale wiedzą, że w społeczeństwie często nie ma na to zgody, wiedzą też co Kościół głosi na ten temat. Zdarza się, że doświadczyły w szkole przemocy, prześladowania z powodu swoich problemów. Zazwyczaj słyszały prawdę wielokrotnie i to wyrażoną w przykry sposób. Wtedy ona traci na wartości, kojarzy się z atakiem, a granica między prawdą, a odtrąceniem się zaciera.
Skoro tak to dlaczego odmówiłabyś zmiany sposobu zwracania się do osoby gdybyś "nagle" to miała zrobić?
Ostatnio zmieniony 2022-08-16, 12:52 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Misgendering

Post autor: sądzony » 2022-08-16, 12:53

Albertus pisze: 2022-08-16, 12:52 Wiara katolicka nas uczy że takie "potwory" istnieją i że możemy je spotykać
Więc te potwory istnieją czy nie?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Misgendering

Post autor: Albertus » 2022-08-16, 12:54

sądzony pisze: 2022-08-16, 12:53
Albertus pisze: 2022-08-16, 12:52 Wiara katolicka nas uczy że takie "potwory" istnieją i że możemy je spotykać
Więc te potwory istnieją czy nie?

Oczywiście że istnieją. Tylko nie w szafie.

Są prawdziwe i są nieprawdziwe

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4387
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Misgendering

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-08-16, 13:09

Albertus pisze: 2022-08-16, 12:52 Skoro tak to dlaczego odmówiłabyś zmiany sposobu zwracania się do osoby gdybyś "nagle" to miała zrobić?
To chyba oczywiste. Wtedy wyrażenie prawdy jest konieczne. Ale, jak już napisałam, w sytuacji, gdy osoby nie znałam wcześniej, dostosowałabym się do tego, jak się do niej zwracają od dawna, aby nie uznała mojego podejścia, jako chęć wyśmiania jej, czy upokorzenia. To jest, według mnie, bardzo istotna róznica: czy znaliście się wcześniej, czy nie. Wiem, że może się moje stanowisko wydać nielogiczne, ale tak uważam. I nie widzę sensu, by uczestniczyć dalej w tej rozmowie, bo tak się tylko na chwilkę włączyłam i właściwie to nie mam już nic ciekawego ani logicznego do powiedzenia. Wy za to macie i podziwiam Waszą kreatywność, beze mnie i tak dyskusja trwa w najlepsze. :-bd
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Misgendering

Post autor: sądzony » 2022-08-16, 13:16

Albertus pisze: 2022-08-16, 12:54 Oczywiście że istnieją. Tylko nie w szafie.
Są prawdziwe i są nieprawdziwe
Skoro istnieją to dlaczego nie w szafie i jakie to potwory?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Misgendering

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-16, 14:12

sądzony pisze: 2022-08-16, 12:22 "Córko przecież twoja ulubiona bajka to scoobby doo, a co on mówi: <prawdziwymi potworami są ludzie>".[/i]
Wyjatkowo toksyczne przesłanie...
Rozumiem, że spotkałeś "potwora" poza człowiekiem?
Marna, prymitywna demagogia.
A ustawianie psychiki dziecka na postrzeganie ludzi jako potworów, to dopiero jest potworne....

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Misgendering

Post autor: Albertus » 2022-08-16, 14:27

sądzony pisze: 2022-08-16, 13:16
Albertus pisze: 2022-08-16, 12:54 Oczywiście że istnieją. Tylko nie w szafie.
Są prawdziwe i są nieprawdziwe
Skoro istnieją to dlaczego nie w szafie i jakie to potwory?
Istnieje diabeł i demony.

Nie słyszałeś?

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Misgendering

Post autor: AdamS. » 2022-08-16, 14:52

Zauważmy, że dekonstrukcja kulturowa, która jest jedną z form niszczenia człowieka (razem z jego zdrowym rozsądkiem) zawsze zaczyna się od pozorów miłości lub pozorów prawdy. Na początek pokazuje się nam rzeczywistą krzywdę wynikającą z dyskryminacji (chrześcijanin nigdy nie powinien wykluczać nikogo jako OSOBY godnej szacunku, a niestety tak bywa - i to wykorzystują neomarksiści). Kolejnym etapem jest wmówienie nam, że wykluczenie objawia się nie tylko poprzez pogardę, ale również przez nieakceptowanie czyjegoś urojenia. I tu powinien się nam włączyć hamulec, bo gdy połkniemy haczyk, stajemy już na równi pochyłej do absurdu.

Choćbyśmy postępowali w imię najgłębszej wrażliwości, w istocie krzywdzimy człowieka, gdy tylko sprzeniewierzamy się Miłości i Prawdzie. Wiem, że mogą nadejść czasy, w których karalne będzie nazywanie rzeczy po imieniu (w niektórych krajach już tak jest). Gdyby Jezus włączył opcję takiej fałszywej empatii, wytłumaczyłby sobie, że przecież faryzeusze mają swoją rację. Nie nazywałby ich "grobami pobielanymi". Musiał jednak nimi wstrząsnąć, demaskując (dla ich dobra!) fałszywą pobożność. A Jan Chrzciciel czy nie powinien zrozumieć Heroda, który co prawda dopuścił się grzechu, ale zachowywał respekt przed Prorokiem i chciał ugody?

Szacunek jest tylko w PRAWDZIE - każda forma szacunku budowana na kłamstwie obróci się prędzej czy później przeciwko obydwu stronom. Prawdziwym wyzwaniem jest dla nas kochać grzeszników, nienawidząc jednocześnie ich grzechu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Misgendering

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-08-16, 15:33

Bardzo ważny wpis, @AdamS.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Misgendering

Post autor: Albertus » 2022-08-16, 15:33

AdamS. pisze: 2022-08-16, 14:52 Zauważmy, że dekonstrukcja kulturowa, która jest jedną z form niszczenia człowieka (razem z jego zdrowym rozsądkiem) zawsze zaczyna się od pozorów miłości lub pozorów prawdy. Na początek pokazuje się nam rzeczywistą krzywdę wynikającą z dyskryminacji (chrześcijanin nigdy nie powinien wykluczać nikogo jako OSOBY godnej szacunku, a niestety tak bywa - i to wykorzystują neomarksiści). Kolejnym etapem jest wmówienie nam, że wykluczenie objawia się nie tylko poprzez pogardę, ale również przez nieakceptowanie czyjegoś urojenia. I tu powinien się nam włączyć hamulec, bo gdy połkniemy haczyk, stajemy już na równi pochyłej do absurdu.

Choćbyśmy postępowali w imię najgłębszej wrażliwości, w istocie krzywdzimy człowieka, gdy tylko sprzeniewierzamy się Miłości i Prawdzie. Wiem, że mogą nadejść czasy, w których karalne będzie nazywanie rzeczy po imieniu (w niektórych krajach już tak jest). Gdyby Jezus włączył opcję takiej fałszywej empatii, wytłumaczyłby sobie, że przecież faryzeusze mają swoją rację. Nie nazywałby ich "grobami pobielanymi". Musiał jednak nimi wstrząsnąć, demaskując (dla ich dobra!) fałszywą pobożność. A Jan Chrzciciel czy nie powinien zrozumieć Heroda, który co prawda dopuścił się grzechu, ale zachowywał respekt przed Prorokiem i chciał ugody?

Szacunek jest tylko w PRAWDZIE - każda forma szacunku budowana na kłamstwie obróci się prędzej czy później przeciwko obydwu stronom. Prawdziwym wyzwaniem jest dla nas kochać grzeszników, nienawidząc jednocześnie ich grzechu.
Naprawdę bardzo dobrze to ująłeś.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Misgendering

Post autor: Andej » 2022-08-16, 18:11

AdamS. pisze: 2022-08-16, 14:52...
Tak jest. Okno Overtona. Od lat się otwiera. I wciąż muchy wlatują.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”