Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-08-22, 22:25

Andej wyrazil to, czego ja nie potrafilem za bardzo zrozumiale wyjasnic.

Ps: im wiecej zlosci, nienawisci, gniewu i braku zrozumienia, tym bardziej dalej od Boga.
Co mam sobie wytatuowac? Rosjanin to zwierze? Ktory Rosjanin?
A moze to, ze Ukrainiec to bandyta? Ktory Ukrainiec?

Kazda kalka szufladkujaca ludzi jest falszywa. Kazda taka kalke podsuwa aniol ciemnosci.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-08-22, 22:46

konserwa pisze: 2022-08-22, 22:25 Andej wyrazil to, czego ja nie potrafilem za bardzo zrozumiale wyjasnic.

Ps: im wiecej zlosci, nienawisci, gniewu i braku zrozumienia, tym bardziej dalej od Boga.
Co mam sobie wytatuowac? Rosjanin to zwierze? Ktory Rosjanin?
A moze to, ze Ukrainiec to bandyta? Ktory Ukrainiec?

Kazda kalka szufladkujaca ludzi jest falszywa. Kazda taka kalke podsuwa aniol ciemnosci.
Miałem na myśli to
Wprost przeciwnie, prawie stracilem zycie, aby nie orkowac.
Czemu każdy Rosjanin? Nawet walczą po stronie mordowanych.
Niektórzy idą do kolonii karych, nie nie każdy.
Zrozumienia do ludzi mordujących dzieci nie jestem w stanie wykazać
Widocznie , a nawet z pewnością jestem bardzo złym człowiekiem.
No trudno, może kiedyś sie nawrócę czytając niektórych podniosłych wypowiedzi.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-08-22, 23:00

Chyba nie do konca sie rozumiemy.
To dlatego, jak sadze, ze wychodzimy z odmiennych danych, jakie nam zycie zafundowalo.
No i jest pora na spanie ( to u mnie ), a u Ciebe to chyba jeszcze troche masz do zrobienia.
Pozdrawiam jak najserdeczniej.
Trzymaj sie.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-08-22, 23:09

Dobranoc i Pozdrawiam :)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-22, 23:14

konserwa pisze: 2022-08-22, 20:19 Tak troche, a nawet bardzo z zazenowaniem odczytuje taka pogarde skierowana wo bec drugich ludzi, nawet jesli to najezdzcy z Rosji na ziemi ukrainskiej.
To nie zbliza ani do Boga, ani do ludzi.
Ps: kazdy czlowiek ma matke i ojca. Nawet jesli ich nie lubimy, to odrobina szacunku chocby tylko z tego powodu kazdemu sie nalezy, bo Bog kazdego umilowal, nawet jesli nie kazdy umilowal Boga.
Dlatego starajmy sie nie ponizac, nie kacapowac, nie kurwicowac i nie alfonsowac ...
Słowo kacap prawdopodobnie wzięło sie z tatarskiego i oznacza rzeźnika. Dodałem z Kremla. ( znaczy bandyckie wladze Rosji.) Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie jak.najszybciej.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-08-22, 23:32

A spytales sie Pana Boga, czy akurat taki ma plan ?A jesli jest szansa na nawrocenie kacapow?
Oj,oj ...

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-08-22, 23:42

No, mozna by dodac do modlitwy by dostali 5min. na nawrocenie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-08-23, 00:13

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-22, 23:14
konserwa pisze: 2022-08-22, 20:19 Tak troche, a nawet bardzo z zazenowaniem odczytuje taka pogarde skierowana wo bec drugich ludzi, nawet jesli to najezdzcy z Rosji na ziemi ukrainskiej.
To nie zbliza ani do Boga, ani do ludzi.
Ps: kazdy czlowiek ma matke i ojca. Nawet jesli ich nie lubimy, to odrobina szacunku chocby tylko z tego powodu kazdemu sie nalezy, bo Bog kazdego umilowal, nawet jesli nie kazdy umilowal Boga.
Dlatego starajmy sie nie ponizac, nie kacapowac, nie kurwicowac i nie alfonsowac ...
Słowo kacap prawdopodobnie wzięło sie z tatarskiego i oznacza rzeźnika. Dodałem z Kremla. ( znaczy bandyckie wladze Rosji.) Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie jak.najszybciej.
Ja to słowo kojarzę od dzieciństwa. W zasadzie od zawsze.
Używała go babcia, mieszkaliśmy w woj. łódzkim. Pochodziła stamtąd jak i my wszyscy pozostali.
Kacap to nie miało wymowy pejoratywnej, taki po prostu rusek tylko inaczej mówiony.
Potoczne określenie nie tylko przez babcie tam używane.
Natomiast Rosjanka dla babci to nie była kacapka tylko Rosjanka a Ukrainka to Ukrainka, po prostu.
Już sie nie dowiem czemu tak. Możliwe ze to szacunek z obozu koncentracyjnego w Poznaniu.
Bo mówiła ze tam Francuzki czy inne to po kontach płakały a Ukrainki czy Rosjanki to śpiewały nie żadna załamka i w zimie się na dworze potrafiły umyć. No ze nie brudasy jakieś.
Ostatnio zmieniony 2022-08-23, 00:42 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-23, 05:30

konserwa pisze: 2022-08-22, 23:32 A spytales sie Pana Boga, czy akurat taki ma plan ?A jesli jest szansa na nawrocenie kacapow?
Oj,oj ...
Wieczne odpoczywanie daj im jak.najszybciej. A nie zeby jak najszybciej szczezli w piekle.
Dla mnie jest różnica , i to.diametralna.Spotkanie jak najszybsze z milosiernym.wybaczajacym Ojcem jest chyba tym czego sobie najbardziej życzymy prawda?
W tym.akurat konkretnym.przypadku mogłoby przy okazji być oszczedzone sporo nieszczęść. Im.dluzej trwa ta wojna tym.wieksza nienawisc jest w sercu napadnietego , tym więcej kacapom ludziom złorzeczy i królestwo śmierdziela z dołu sie poszerza.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-08-23, 07:27

Widze to troche inaczej ...
Moze byc i tak, ze Bog to dopuscil i przedluzyl, aby i ruskim i banderowcom dac cos do myslenia. Tak to widze.
Ale ... nie znane sa sciezki Pana , wiec wielu z tych, ktorych nazywamy "kacapami" wyprzedzi nas w drodze do nieba.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-08-23, 07:49

Jestem przeciwny mieszaniu poprawności politycznej ze stosunkiem do człowieka. Jak też mieszania człowieka z jego czynami.
Owszem, określenia kacap, szkop, pepik, cygan mają zabarwienie pejoratywne, ale nie sadzę, aby dawały wyraz stosunku do człowieka. Są one, w dużej mierze, kolokwializmami. Sam raczej nie używam, ale używanie mnie nie razi. Uważam, że o wiele gorszymi określeniami są bandyta, zbrodniarz, gwałciciel.

Kiedyś Samarytanin spotkał pobitego i obrabowanego wroga swojego narodu ...
Nie okazał mu pogardy, ani obojętności. Może dlatego, że był człowiekiem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-23, 08:10

konserwa pisze: 2022-08-23, 07:27 Widze to troche inaczej ...
Moze byc i tak, ze Bog to dopuscil i przedluzyl, aby i ruskim i banderowcom dac cos do myslenia. Tak to widze.
Ale ... nie znane sa sciezki Pana , wiec wielu z tych, ktorych nazywamy "kacapami" wyprzedzi nas w drodze do nieba.
Oby..Tego im życzymy..Tym kacapom. A przyjemność oglądania śmierci banderowskiej antypolskiej nawijki w najbliższych latach będzie bezcenna.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-08-23, 10:15


Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 859 times
Been thanked: 1413 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-08-23, 14:27

konserwa pisze: 2022-08-23, 07:27 Widze to troche inaczej ...
Moze byc i tak, ze Bog to dopuscil i przedluzyl, aby i ruskim i banderowcom dac cos do myslenia. Tak to widze.
Ale ... nie znane sa sciezki Pana , wiec wielu z tych, ktorych nazywamy "kacapami" wyprzedzi nas w drodze do nieba.
jak to mozna przeczytac pare zdan i sie zrazic #:-s tak, zapewne tez kilku obersturmbannführerow


W Ługańskiej Republice Ludowej (ŁRL) trwa przymusowa mobilizacja na wojnę z Ukrainą. Rosjanie niszczą paszporty mieszkańców siłą wcielanych do armii - poinformował na Telegramie lojalny wobec Kijowa szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj. Dodał, że okupanci uprowadzają na Ługańszczyźnie nieletnich w wieku 14-18 lat, a następnie stawiają ich bliskim ultimatum: Albo do wojska zgłosi się ich opiekun, albo nastolatkowie zostaną wysłani na front.
Ostatnio zmieniony 2022-08-23, 15:15 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-08-23, 14:59

Takie sa losy wojny.

ODPOWIEDZ