Gwiezdne cześć!

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
Ktoś całkiem obcy

Gwiezdne cześć!

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-08-30, 21:56

Cześć wszystkim! Mam na imię Michał, pochodzę z małopolski i z zainteresowaniem uczestniczę w ziemskim życiu, jestem osobą ciekawą świata i jak każdy usiłuje coś dobrego brać i coś dobrego dać, najczęściej w pracy gdzie daje z siebie mnóstwo pozytywnej energii. Mam nieszablonowe poglądy i uważam że nasze życie i przeznaczenie to mrugające puszczające nam oczka Gwiazdy będące w cieniu Słońca i Księżyca które są przez system lansowane na bogów.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Andej » 2022-08-30, 21:58

Jak włączysz się w dysputy, przestaniesz być obcy. Czy to nie przeraża?
Czy, gdy niebo pochmurne weny nie brakuje?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Albertus » 2022-08-30, 22:19

Witaj.

Ktoś całkiem obcy

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-08-30, 22:27

Andej pisze: 2022-08-30, 21:58 Jak włączysz się w dysputy, przestaniesz być obcy. Czy to nie przeraża?
Czy, gdy niebo pochmurne weny nie brakuje?
Nie przeraża, trzeba spróbować w życiu czegoś nowego stąd przygoda tu na forum. Weny nie brakuje ale dołuje fakt że przez kiepski wzrok nie mogę nacieszyć się gwiazdami moimi oczami, mam nadzieję że przyszłoroczna korekcja wzroku poprawi jakość życia.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Andej » 2022-08-30, 22:31

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-08-30, 22:27 Nie przeraża, trzeba spróbować w życiu czegoś nowego stąd przygoda tu na forum. Weny nie brakuje ale dołuje fakt że przez kiepski wzrok nie mogę nacieszyć się gwiazdami moimi oczami, mam nadzieję że przyszłoroczna korekcja wzroku poprawi jakość życia.
Na jakiś czas poprawi. Niektórym na dłużej. Na szczęcie ryzyko niewielkie.
Ale dalekowidzem trudno jest zostać. Operacja na to nie pomaga. Jednak per aspera ad astra. Zatem powodzenia.
-
A jeszcze dodam. Że jasnowidzem po operacji raczej nie zostaniesz.
Ostatnio zmieniony 2022-08-30, 22:48 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Susanna » 2022-08-30, 22:41

Hey, witaj.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Ktoś całkiem obcy

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-08-30, 22:47

Dziękuję, wierzę że uda się i z radością będę patrzył na ludzi zdrowymi oczami a przynajmniej znacznie poprawionymi, teraz mam intensywny okres i gromadzę środki na inny cel a w przyszłym roku właśnie myślę że czas zrobić taki lifting :)

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Witajcie Albertus i Dayy 🙂

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Nenderen » 2022-08-31, 08:18

Cześć, witam i życzę udanego forumowaniu. :)

Przykro mi z powodu Twoich problemów ze wzrokiem. Polecam w ramach wspomagania jedzenie dyni która zawiera wiele mikroelementów wzmacniających widzenie.
Ostatnio zmieniony 2022-08-31, 08:19 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: AdamS. » 2022-08-31, 22:22

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-08-30, 21:56 Mam nieszablonowe poglądy i uważam że nasze życie i przeznaczenie to mrugające puszczające nam oczka Gwiazdy będące w cieniu Słońca i Księżyca które są przez system lansowane na bogów.
Mocno Cię ściskam na powitanie. Ale jednocześnie muszę poprosić o rozwinięcie powyższych metafor, bo nieco mnie nimi zaintrygowałeś. Co rozumiesz pod obrazem Słońca i Księżyca? I czym dla Ciebie są owe gwiazdy puszczające do nas oczko?

Ktoś całkiem obcy

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-01, 20:23

Nenderen pisze: 2022-08-31, 08:18 Cześć, witam i życzę udanego forumowaniu. :)

Przykro mi z powodu Twoich problemów ze wzrokiem. Polecam w ramach wspomagania jedzenie dyni która zawiera wiele mikroelementów wzmacniających widzenie.
Cześć! może inaczej powiem, nie jestem typem który chce się użalać, tak naprawdę ludzie mają poważniejsze problemy, długi, choroby nowotworowe czy inne poważniejsze problemy, nie jestem całkowicie ślepy, ktoś z kolei ma sokoli wzrok a ktoś inny nie widzi w ogóle, rowerem potrafię swobodnie jeździć a nawet kierować pojazd za dnia ale odczytywanie nawet dużych liter ze znacznych odległości sprawia mi trudność, w przyszłym roku chciałbym jednak poprawić ten mankament skoro istnieje coś takiego jak korekcja wzroku, wierzę że najlepsze jeszcze przede mną 🙂

Dodano po 13 minutach 46 sekundach:
AdamS. pisze: 2022-08-31, 22:22
Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-08-30, 21:56 Mam nieszablonowe poglądy i uważam że nasze życie i przeznaczenie to mrugające puszczające nam oczka Gwiazdy będące w cieniu Słońca i Księżyca które są przez system lansowane na bogów.
Mocno Cię ściskam na powitanie. Ale jednocześnie muszę poprosić o rozwinięcie powyższych metafor, bo nieco mnie nimi zaintrygowałeś. Co rozumiesz pod obrazem Słońca i Księżyca? I czym dla Ciebie są owe gwiazdy puszczające do nas oczko?
Ja też ściskam mocno! Odnośnie rozwinięcia moich przemyśleń to mam duże wątpliwości co do oficjalnego tłumaczenia odnośnie Słońca i Księżyca jako niby kuli gazu w przypadku Słońca i skalistego satelity w przypadku Księżyca. Uważam że nazwy nie są przypadkowe i jak nazywamy obiekty Ciałami Niebieskimi to kryje się za tym coś więcej. Otóż ciała mają żyjące istoty mające świadomość i te obiekty na niebie poprzez analogię również są kimś/czymś świadomym. Tak naprawdę raczej nie przyglądamy się gwiazdom żyjemy raczej ziemskimi problemami, pamiętam pewną sytuację, ćwiczyłem na siłowni plenerowej w nocy w pewnym momencie zauważyłem nagłe pojaśnienie i momentalnie zblednięcie gwiazdy to było coś niesamowitego! Patrzyłem potem w górę jeszcze ale już się nie powtórzyło to zjawisko. Nie stała się jaśniejsza niż Księżyc ale było to wyraźnie zauważalne co dowodzi że nocne niebo zaskakuje i dzieją się różne rzeczy, ale raczej mało kto zwraca na to uwagę.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Dezerter » 2022-09-03, 21:21

Rozgość się
, o widzę 22 posty, więc już się rozgościłeś :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ktoś całkiem obcy

Re: Gwiezdne cześć!

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-15, 20:22

I nawet sobie nagrabiłem, dlatego taki nick, ale nie chcę być waszym wrogiem 🙂

ODPOWIEDZ