Motylki w brzuchu

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
hortensja
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 4 wrz 2022

Motylki w brzuchu

Post autor: hortensja » 2022-09-25, 19:53

Czy uczucie „motylków w brzuchu” to to samo co podniecenie seksualne?

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Motylki w brzuchu

Post autor: AdamS. » 2022-09-25, 20:20

hortensja pisze: 2022-09-25, 19:53 Czy uczucie „motylków w brzuchu” to to samo co podniecenie seksualne?
Myślę, że raczej emocjonalne. Przynajmniej ja tak zawsze to określenie kojarzyłem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Motylki w brzuchu

Post autor: Andej » 2022-09-25, 20:39

Wydaje mi się, że jest to przejaw zaburzeń przewodu pokarmowego. Najlepiej poradzić się lekarza. Na pewno doradzi jak się pozbyć tego nieprzyjemnego uczucia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5199
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1377 times

Re: Motylki w brzuchu

Post autor: abi » 2022-09-25, 20:54

u mnie to objaw niecierpliwosci
mysle ze to indywidualne
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2516
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Motylki w brzuchu

Post autor: Abstract » 2022-09-26, 13:31

Miałem motylki w brzuchu trzymając pierwszy raz dziewczynę za rękę jako dziecko nie mając pojęcia co to seks. To tylko i wyłącznie "przyjemne" emocje.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Eleonora
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 25 wrz 2022
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Motylki w brzuchu

Post autor: Eleonora » 2022-09-26, 16:32

Zależy, co przez to rozumiesz. Moim zdaniem nie jest to to samo. „Motylki w brzuchu” mogą być jednak zarówno pozytywne, jak i negatywne. Pozytywne to dla mnie taki spokój, ufna ekscytacja, tęsknota, chęć poznania drugiej osoby. Negatywne to chorobliwe podekscytowanie, niepokój o każde swoje słowo (jak zostanie odebrane) i obsesja. Przeżyłam oba, warto umieć to rozróżniać.

Natomiast podniecenie seksualne to całkiem co innego, przynajmniej z perspektywy kobiety. Pojawia się wraz z czułością i stymulacją fizyczną/psychiczną, do której imo może dojść tylko po pojawieniu się tych „motylków”. Choć pewnie to bardzo indywidualna kwestia i każdy sam musi to w sobie odkryć, nauczyć się swojego organizmu.
Ostatnio zmieniony 2022-09-26, 16:33 przez Eleonora, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Motylki w brzuchu

Post autor: Nenderen » 2022-10-21, 08:03

Motylki w brzuchu to na tyle różnorako pojmowana definicja, że niektórzy mogą je mieć na widok uwielbianej sałatki jarzynowej w wykonaniu cioci Klotyldy.
Nie łączyłbym ich więc synonimicznie z seksualnością, mogą bowiem dotyczyć także ulubionych hobby, upodobań muzycznych, kulinarnych itp.
Ostatnio zmieniony 2022-10-21, 08:06 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”