Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-10-06, 08:48

A po co mam na ten temat myśleć? Dowiesz się, jak to uczynią.

ale mam pytanie. Retoryczne, bo odpowiedź oczywista. Dlaczego obecne władze nie walczą z banderyzmem? Dlaczego nie przeciwdziałają temu?
Choć, przyznaję, że wyciszyli. Ale uśpiony temat zawsze wraca. Zwykle ze zdwojona siłą.

Sięgnąłem teraz po więcej informacji. W świetle tegoż okazuje się, że moja poprzednia wypowiedź nie była właściwie wyważona. Obraz jest lepszy, niz poprzednio opisałem. Oparłem się na publikacji zawierającej niektóre tematy poruszone w ankiecie. Teraz znalazłem pełniejszy obraz, ale niestety, też niekompletny. Ale tu wieje optymizmem. Podaję link: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,6240736. Niestety nie udało mi się wejść na stronę Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego, które przeprowadzało tę ankietę, aby dotrzeć do materiałów źródłowych. Pozostaje jedynie opieranie sie na materiałach publikowanych w mediach.

Optymistyczne jest też porównanie stosunku Ukraińców do Polaków, tego sprzed 10 lat do obecnego. Radykalna zmiana na lepsze. Wielka przemiana. Na szczęście taka przemiana, także na lepsze, zaszła wśród Polaków. To cieszy, gdy wzrasta zrozumienie, solidarność i chęć pomocy. To są nasi bliźni.

Jest przysłowie: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. To od nas zależy, jak nas widzą sąsiednie nacje. Może nie całkiem, ale w dużej mierze. Od nas zależy ich postawa nie tylko do nas, ale też do wartości, które uznajemy. Masowe zabójstwa nienarodzonych w Ukrainie są faktem. Tak jak powszechność tego procederu u innych naszych sąsiadów. Uważam za błąd skupienie się na jednym kraju zamiast na zjawisku. Każde życie kosztuje tyle samo, niezależnie od narodowości. Poza tym walkę ze złem należy zaczynać od nas samych. Wtedy damy najlepszy przykład. Naszym zadaniem nie jest potępiania Ukraińców w sprawach aborcji, ani ich pouczanie. Naszym zadaniem jest przekonanie naszych polskich aborcjonistek i aborcjonistek.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-06, 21:07

tak materiały publikowane w mediach dają naprawdę informacje godne że tak powiem wiarygodności i należy im wierzyć .
andej napisał
To od nas zależy, jak nas widzą sąsiednie nacje. Może nie całkiem, ale w dużej mierze. Od nas zależy ich postawa nie tylko do nas, ale też do wartości, które uznajemy.
troche przesadziłeś z tymi wartościami - bo dokladnie te wartości to oni mają tam gdzie maja .od nas nic nie zależy tylko od rządu który decyduje to co decyduje . owo słyszałem że jakiś równie rozsądny głos polskiego tzw polityka mówił ze potrzebna nam jest broń jądrowa - bardzo widać dba ow polityk o naszą przyszłość .chociaż lepiej by pomyślał najpierw o schronach a pózniej o broni . pokusilem się o ukazanie obłudy jaka dominuje a sam proceder zabijania ( bo tak należy mówić ) zabijania dzieci nienarodzonych był akurat takim przykładem . głęboko mi żal tych zabijanych dzieci . pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-10-06, 21:27

Ile potrzeba czasu, aby oddziały Putinjugend stanęły do walki. Na zdjęciu początki indoktrynacji.
Kiedy ruszą ze śpiewem, jak w piosence o Czapajewie: за родину, за Путина, на бой, на бой, на бой... potem jakieś wulgaryzmy, dlatego stopuję.


Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3419
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-06, 21:46

W Warszawie mamy taki fajny pomnik Małego Powstańca...W Afryce od zatrzęsienia żołnierzy dzieci, Jest w literaturze symbol małego dobosza.Taka już cecha naszego gatunku.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-10-06, 22:01

Uważam, że porównanie jest uwłaczające dla Małego Powstańca. On jest symbolem.

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3419
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-06, 22:38

nie chodzi o ideologie ale wykorzystywanie nieletnich.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-08, 08:00

ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-08, 16:24

zastanawiam sie czy przedstawianie faceta dżgającego nożem jest zgodne zduchem chrześcijaństwa / nie dziwi mnie fakt że przedstawiła to osoba która wcześniej stiwrdziła że życzy jakiemuś gościowo p z okazji jego 70 urodzin - 100 stu lat w piekle ( owo piekło ma to do siebie ze jest nie czasowe to znaczy że zostajesz w piekle na wieczność ) sto lat można życzyć osobie będacej w czuśccu _) może o to chodziło przedmówczyni - jednak pewne wartości chrześcijańskie mają to do siebie że nie promują przemocy . pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-10-08, 16:40

Jednak helm zolnierza musi miec odpowiednia wytrzymalosc, a nie jak piankowy kask rowerzysty.
Kiedys w woju bawilismy sie w wyrzutnie, by sprawdzic jak to jest jak saper wyleci w powietrze. :-?
dwie panterki zimowe poskladane w kostke i ulozone na polskim helmie wojskowym z usunietymi pasami amortyzujacymi.
Siadalo sie na te panterki i odpalalo petarde (15 sekund czasu), po czym wkladalo sie ja do wnetrza helmu pod panterkami. W zasadzie jest to porownywalne z wyrzutnia siedzenia pilota mysliwca, tzw, katapulta.
Efekt byl taki ze wylatywalo sie ok. 1m w gore i helm zwykle wytrzymywal takie naprezenia spowodowane wybuchem petardy cwiczebnej, ktora ma energie wybuchu porownywalna z energia wybuchu granatu recznego i miny przeciwpiechotnej (125g TNT).
Owszem, zdarzalo sie ze ktorys helm nie wytrzymal, ale wiekszosc jedynie zwiekszala nieco rozmiar. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-10-08, 16:58 przez Jozek, łącznie zmieniany 7 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-08, 16:54

tropiciel pisze: 2022-10-08, 16:24 zastanawiam sie czy przedstawianie faceta dżgającego nożem jest zgodne zduchem chrześcijaństwa / nie dziwi mnie fakt że przedstawiła to osoba która wcześniej stiwrdziła że życzy jakiemuś gościowo p z okazji jego 70 urodzin - 100 stu lat w piekle
czytanie ze zrozumieniem - gosciu z rmf fm zyczyl panu p. piekla
kapejszyn?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-08, 17:44

przypominam moderacji że przejazyfanie informacji propagujących przemoc i inne podobne rzeczy jest niedopuszczalne pod wzgledem moralnym ale i prawnym ( a takie informacje zauważyłem w przekazach przedmówczyni) . rozumiem ze złość może zaślepiać , ale to nie jest powód do promowania takich przekazów / zwłaszcza w kontekście uzycia noża ) co może wzbudzić i wzbudza negatywne uczucia ( a może i pozytywne ) posród ludzi którym oprawcy zabili ich bliskich przy użyciu właśnie noża i innych narzędzi . pozdrawiam

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-08, 18:18

wyprobowywanie wytrzymalosci helmu to jest dla ciebie przemoc #-o ja (...) bez lekkich wulgaryzmów proszę -- Dez
Ostatnio zmieniony 2022-10-08, 21:53 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-10-08, 19:31

Zgadzam sie z Abi bo to czy testowano helm nozem, czy strzalem z pistoletu czy karabinu, nie ma nic wspolnego z sugestiami tropiciela.
Jesli helm jest na tyle slaby ze daje sie wgniesc uderzeniem, i mozna go przedziurawic nozem, to po prostu obraz tego jak wladze rosyjskie dbaja o swoich zolnierzy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-08, 19:44

pragnę nadmienić że przekaz przedstawiony daje wyrażne świadoctwo przemocy , zabijania i deptania ( walenia buciorami ) . nie ma owy przekaz nic z wartościami chrześcijańskimi . tak samo jak przekaz przedmówczyni o życzeniu gościowi p 100 lat w piekle . pozdrawiam

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-08, 19:57

"Witamy na oficjalnym profilu Královca. Po zakończonym pomyślnie referendum, 97,9 proc. mieszkańców Kaliningradu zdecydowało się dołączyć do Republiki Czeskiej i przemianować Kaliningrad na Královec" - czytamy w inauguracyjnym twitterowym wpisie z 4 października.
(...)

Cała inicjatywa z czeskim Královcem miała jeden, fundamentalny cel - pokazać sprzeciw wobec zdalnie sterowanych z Kremla quasi referendów w obwodach chersońskim, donieckim, ługańskim i zaporoskim, wskutek których Putin zdecydował o aneksji tych terytoriów w granice Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... ign=chrome
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ