Pierwsi ludzie?

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pierwsi ludzie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-25, 09:37

Na co jest dowodem jakaś niekompetentna siostra gadająca głupoty? Ty tu opowiadasz androny o księdze Urantii i ja nie wyciągam z tego wniosków co do całej ludzkości :)

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pierwsi ludzie?

Post autor: Hildegarda » 2022-10-25, 09:44

Marek_Piotrowski pisze: 2022-10-25, 09:37 Na co jest dowodem jakaś niekompetentna siostra gadająca głupoty? Ty tu opowiadasz androny o księdze Urantii i ja nie wyciągam z tego wniosków co do całej ludzkości :)
Jak przeczytasz i zweryfikujesz to wtedy możemy rozmawiać. Wiem, że tego nie zrobiłeś.

Nie wybronisz już tradycyjnego chrześcijaństwa, nie da się

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pierwsi ludzie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-25, 09:52

Hildegarda pisze: 2022-10-25, 09:44 Jak przeczytasz i zweryfikujesz to wtedy możemy rozmawiać.
Nie przeczytam i nie będziemy rozmawiać.
Wielu innych głupot też nie przeczytałem. Nie czytam byle czego.
Nie wybronisz już tradycyjnego chrześcijaństwa, nie da się
To też już słyszeliśmy, i to niemal na początku:
1Kor 1:23-24 "my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, (24) dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków - Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą."

Przed ludźmi rozsądnymi bronić chrześcijaństwa nie trzeba, przed tymi... hmmm... innymi nie da się :))

EOD
Ostatnio zmieniony 2022-10-25, 09:53 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pierwsi ludzie?

Post autor: Hildegarda » 2022-10-25, 09:59

Marek_Piotrowski pisze: 2022-10-25, 09:52 Przed ludźmi rozsądnymi bronić chrześcijaństwa nie trzeba, przed tymi... hmmm... innymi nie da się :))

EOD
Widzę, że jak temat niewygodny to Ci się "owoce Ducha" uruchamiają ;)

Uczeń Jezusa jak się patrzy :x



:-h

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pierwsi ludzie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-25, 10:50

Stary wist - najpierw napluć, a jak opluty nie jest zachwycony, to mu zarzucić "niechrześcijańskość"...
Też już było.
Właśnie przypomniałaś mi, dlaczego robiłem poprzednio urlop z forum... Męczy mnie dyskutowanie z kompletnymi andronami, i to przez aroganckich współrozmówców.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Pierwsi ludzie?

Post autor: Hildegarda » 2022-10-25, 11:05

Marek_Piotrowski pisze: 2022-10-25, 10:50 Stary wist - najpierw napluć, a jak opluty nie jest zachwycony, to mu zarzucić "niechrześcijańskość"...
Też już było.
Właśnie przypomniałaś mi, dlaczego robiłem poprzednio urlop z forum... Męczy mnie dyskutowanie z kompletnymi andronami, i to przez aroganckich współrozmówców.
W którym miejscu tu plucie dostrzegasz? W stwierdzeniu, że Ci się dogmaty sypią?
Sam dobrze o tym wiesz, bo nie potrafisz ich wybronić

A to że jesteś forumowym agresorem zarzucało Ci już wiele ludzi na różnych forach, więc nie wymyślaj sobie, tylko panuj nad emocjami.
Nie zmienisz rzeczywistości, czy Ci się to podoba, czy nie, a jakby bronienie instytucjonalnej religii miało jakikolwiek sens, to zapewniam Cię, że byłabym pierwszą, która by to robiła

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pierwsi ludzie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-25, 11:14

Dobra, rozmowa o bzdurach, z osobą wierzącą w androny widać musi być bezsensowna. Baw się sama.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Pierwsi ludzie?

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-10-25, 21:01

@Hildegarda rzuciłem okiem na księgę Urantii od strony teologii (streszczenie), jeśli można to tak nazwać. I sorry, mój błąd. To nie jest typowy panteizm, a gnoza z New Agem. Wprowadza się dużą liczbę niebiańskich bytów, z których Jezus jest tylko jakimśtam duchem. I podobnie jak gnoza, cierpi na jeden popularny problem:
Książka twierdzi, że dzisiejsze chrześcijaństwo jest raczej religią o Jezusie i jest dziełem przede wszystkim św. Pawła, niż religią Jezusa – jego pierwotną nauką – którą książka odtwarza
Problem jest taki, że książka ta napisana została 1900 lat za późno, by być tym, co udaje, że jest. Chyba, że racjonalny Bóg musi z jakichś powodów nas zwodzić przez tyle czasu, a Pan Jezus nie przekazał zupełnie Apostołom wiary, którą roznieśli po basenie Morza Śródziemnego i którą znamy z wielu starożytnych pism.
Ostatnio zmieniony 2022-10-25, 21:09 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pierwsi ludzie?

Post autor: Andej » 2022-10-25, 21:26

Hildegarda pisze: 2022-10-25, 09:31Na lekcjach religii w klasie mojego syna, siostra uczy dzieci,
Słyszałaś na własne uszy? I uważasz, że jest on uprawniona do przedstawiania oficjalnego stanowiska Kościoła?
Hildegarda pisze: 2022-10-25, 09:31Na lekcjach religii w klasie mojego syna, siostra uczy dzieci, że teorię ewolucji wymyślili ateiści
Czy twórca tej teorii był wierzącym? Czy też odszedł od wiary i Boga?
Hildegarda pisze: 2022-10-25, 09:31 Tak wyglądają współczesne próby bronienia głównych, sypiących się dogmatów przez ludzi Kościoła.
Czy możesz podać choć jeden dogmat, który się posypał? I jeszcze prośba: Jakiego dogmatu dotyczy wypowiedź na temat teorii ewolucji?
Pytam z ciekawości, bo nie jestem tak dobrze świadom dogmatów. A chciałbym się douczyć.
Hildegarda pisze: 2022-10-25, 09:31 Obudź się!
Sic!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”