Nie ma Boga, JEST tylko Bóg

JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2022

Re: Nie ma Boga, JEST tylko Bóg

Post autor: JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA » 2022-10-23, 22:47

Andej pisze: 2022-10-09, 21:10
JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA pisze: 2022-10-09, 21:02 Żadna postać mnie nie przywita, bo jej nie ma i być nie może.
Jeśli tak będzie, to będzie przerażające. Nic na zawsze. Pustka. Tylko wspomnienia?

Świat jest tak urządzony, że to co istnieje, istnieje niezależnie od tego, czy ktoś w to wierzy, czy nie. Człowieka nie wierzącego w istnienie przepaści wcale nie chroni jego niewiara przed spadnięciem. Człowiek nie wierzący w życie wieczne nie zmienia tego co się z nim stanie po śmierci. Jedynie dokonuje wyboru stanu, w jakim się znajdzie.
Dla kogoś, kto nie żyje będzie to bez znaczenia, jeśli nie żyje, nic nie czuje i nie może sobie nawet powspominać. To stan identyczny z okresem przed narodzinami.
Zgadzam się, poza ostatnim zdaniem. Jeśli człowiek ma na coś wpływ, to tylko i wyłącznie na życie tu i teraz, a nie stan po śmierci. To fantazja dla spokoju umysłu.

Dodano po 4 minutach 56 sekundach:
AdamS. pisze: 2022-10-09, 22:35
JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA pisze: 2022-10-09, 21:02 przez całe życie wciskano mi chrześcijański kit, którego głównym zadaniem jest zastraszenie człowieka i umniejszenie jego znaczenia. Do takiego człowieka łatwiej dotrzeć i nim manipulować. To nie dla mnie.
Musiałeś poznać jakąś atrapę chrześcijaństwa, bo prawdziwym przesłaniem Boga w Jezusie Chrystusie jest właśnie uwolnienie od tego, co tkwi w Twoim wyobrażeniu - od lęków, niewoli i manipulacji. To również przesłanie wielkości człowieka w Bogu.
Gdzie jest takie chrześcijaństwo, bez lęków i manipulacji??? Chyba żyjemy na różnych planetach!

Awatar użytkownika
AdamS.
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 609
Rejestracja: 4 lis 2021
Has thanked: 220 times
Been thanked: 316 times

Re: Nie ma Boga, JEST tylko Bóg

Post autor: AdamS. » 2022-10-23, 23:01

JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA pisze: 2022-10-23, 22:52 Gdzie jest takie chrześcijaństwo, bez lęków i manipulacji??? Chyba żyjemy na różnych planetach!
Taki właśnie jest Chrystus, którego poznałem. Nie ma w nim żadnego wymuszenia. On nigdy nie uciekał się do grania na ludzkich lękach. Gdyby chciał po ludzku manipulować, z pewnością miał taką możliwość, aby zdobyć władzę nie tylko nad ówczesną Palestyną. Ale to odrzucił, jako jedną z pokus Szatana. Lęk jest zawsze tam, gdzie pojawia się agresja. To przejaw reakcji na zło w sytuacji, gdy brakuje horyzontu Nadziei, wiary w Prawdę i determinacji w Miłości.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 16336
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 3201 times

Re: Nie ma Boga, JEST tylko Bóg

Post autor: Andej » 2022-10-24, 08:14

JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA pisze: 2022-10-23, 22:52 Dla kogoś, kto nie żyje będzie to bez znaczenia, jeśli nie żyje, nic nie czuje i nie może sobie nawet powspominać. To stan identyczny z okresem przed narodzinami.
Niemal masz rację. Nieżyjący rzeczywiście nie czuje. Nie czuje niczego, co związane z przypadłościami ciała. Sądzę, że wspominać też nie może. Ani nie ma na to ochoty. Ale za to ma świadomość swojego życia. Bilansu życia.
Natomiast stan przed urodzinami, a właściwie przed poczęciem, różni się od stanu po śmierci zawartością świadomości. Gdyby człowieka porównać do słoika, tp przed poczęciem byłby jak surowiec do produkcji szkła. Od poczęcia do urodzenie byłby to proces produkcji słoika. A całe życie wypełniania jego zawartości. Po śmierci słoik się rozpada, ale zawartość zostaje. I zostaje poddana procesowi oczyszczania, jeśli nadaje się do konsumpcji. Jeśli nie trafia do szama.
JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA pisze: 2022-10-23, 22:52To fantazja dla spokoju umysłu.
Tak, to jest fantazja, Jedyna logiczna prekognicja. Ale nie dla spokoju umysłu. Przeciwnie, budzi niepokój. Zmusza do starań. Do ciągłej walki. Do doskonalenia się, uczenia się. Do stałej drogi do przodu. To siła motywująca do życia. Coraz lepszego życia.
JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA pisze: 2022-10-23, 22:52 Gdzie jest takie chrześcijaństwo, bez lęków i manipulacji?
Bardzo dobre pytanie. Odpowiedź trudna. Bo nie uwierzysz, że w nas. W ludziach Kościoła kochających Boga i ludzi. Gdyby porównać Kościół do kościoła, to Twój ogląd ograniczałby się do widoku zewnętrznych murów romańskiego kościoła. A dla głęboko wierzących jest widziany od wewnątrz jak ko barokowy, a może nawet rococo. Ty widzisz samą okładkę, a my treść dzieła.
JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA pisze: 2022-10-23, 22:52 Chyba żyjemy na różnych planetach!
Z pewnością. I wcale nie chcemy poznawać tej, którą sobie wyimaginowałeś. Ta planeta, którą wymyśliłeś jest już teraz przedsionkiem piekła, do którego dążysz. Być może znajdziesz tam, wbrew swoim oczekiwaniom, swoje szczęście. Bo będzie pełna podobnych ludzi.
Ale, wcale nie na złość, a w trosce modlę się w twojej intencji, bo uważam, że jest to potrzebne. Niezależnie od fantazji, które sugerujesz.
A do swoich fantazji nie masz żadnych podstaw poza uspokajaniem umysłu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2022

Re: Nie ma Boga, JEST tylko Bóg

Post autor: JESTEŚCZĘŚCIĄBOGA » 2022-11-07, 06:55

Dziękuję wszystkim za komentarze i aktywność. Wyłączam się z forum. Życzę wszystkim spełnienia tego o czym marzą. :-h

ODPOWIEDZ