Książki świeckie

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Been thanked: 3201 times

Re: Książki świeckie

Post autor: Andej » 2022-11-16, 20:44

Chciałem napisać, ale podło zasilanie. I stała się ciemność. Bateria trzymałe, ani router. Wróciło. Na jak długo?
Na szczęcie zapisałem gdzie indziej, to co odpisywałem. Zatem wklejam bez czytania, com wcześniej napisał.

W pierwszym okresie czytałem baśnie i książki historyczne. Oczywiście w wydaniu popularnym. Potem przeszło mi na fizykę, matematykę i chemię (tzw. popularno-naukowe). Następnie kryminały, sensacyjne, sf, political fiction. Aż doszedłem do literatury religijnej. Chyba za sprawą Brandstaettera, którego często tu wspominam. Nie lubiłem geograficznych, wspomnień, biografii. Nie lubię Tołstoja, Dostojewskiego, Puszkina, Bułhakowa (właściwie wcale ich nie słuchałem, jeno gdy po okulistycznej operacji nie mogłem korzystać z narządu wzroku dostałem od siostry płytki z literaturą rosyjską. Było tam coś o jakimś Idiocie Myszkinie, coś o Zbrodni Ikara i chyba o kocie, który używał samowara - nie wiem po co). I jakoś, dziwnym trafem nie trafiałem na książki, które czytywali rówieśnicy. Np. nigdy nie czytałem Maya. A, jeszcze jedno. Podręczniki też czasem czytywałem. A i lektury mi się zdarzało.
Podsumowując, taki śmietnik.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Gaduła
Gaduła
Has thanked: 62 times
Been thanked: 334 times
Kontakt:

Re: Książki świeckie

Post autor: Tek de Cart » 2022-11-17, 16:19

Alistair McLean "HMS Ulisses" - wojenna o konwojach do Murmańska w czasie II wojny światowej
Wiktor Frankl "Człowiek w poszukiwaniu sensu" - żydowski psycholog, który przeżył II wojnę światową w niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych opisuje ten czas i swoje przemyślenia
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

ODPOWIEDZ