Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-22, 12:18

Z pewnością to nie to samo co śmierć w wyniku uduszenia w wyniku aborcji porodowej. Poza tym dzieciom tez się redukuje ból.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-10-25, 09:01

Czasem komentarz może być bez komentarza. A nawet bez sugestii i podtekstów. Tym razem ciekawostka. W mediach krąży zdjęcie wyciągnięte w publikacji watykańskich. Na jednym z nich prezent, jaki dostał papież od Macrona. Książka z roku 1796. Uwagę zwraca pieczątka, na której napisano:
Czytelnia akademicka we Lwowie.
Wydaje mi się, że ktoś nie wiedział, że książek z czytelni się nie wy7nosi. Tylko korzysta na miejscu. Ale kto był tym czytelnikiem, kiedy - zapewne nigdy się nie dowiemy.
Ot taka ciekawostka. Dobrze, że teraz z dobrych rękach (bibliotecznych lub muzealnych).
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-10-25, 12:15

Andej pisze: 2022-10-25, 09:01 Wydaje mi się, że ktoś nie wiedział, że książek z czytelni się nie wynosi. Tylko korzysta na miejscu
Czasem pozwalają pożyczyć do domu nawet z czytelni. Chociaż raczej nie dotyczy to aż tak dawnych książek, takich się chyba nie wypożycza. Zależy kiedy to było. Prawdopodobnie bardzo dawno już, więc wtedy nie była zabytkowa.
Ale zdarza się, że gdy jakaś biblioteka przenosi się w inne miejsce, to zwyczajnie rozdają część książek. A czasem też tak po prostu komuś oddają. To, że ma na sobie pieczątkę, wcale nie dowodzi jednoznacznie, że ktoś ją ukradł.
Ostatnio zmieniony 2022-10-25, 12:23 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-10-25, 12:32

Andej pisze: 2022-10-25, 09:01 Wydaje mi się, że ktoś nie wiedział, że książek z czytelni się nie wy7nosi.
Wiedział, wiedział. Obstawiam niemieckiego żołnierza, bo rosyjski już dawno by zużył książkę na skręty.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-10-25, 12:36

A mi się rok wydania pomylił o prawie 200 lat, więc źle napisałam, bo wtedy z pewnością była już zabytkowa.
Ostatnio zmieniony 2022-10-25, 12:49 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-25, 17:35

No to wychodzi ze uczenie jeść widelcem nabiera nowego znaczenia... Raczej nie jesteśmy tym mniej cywilizowanym narodem. ☺

Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
Andej pisze: 2022-10-25, 09:01 Czasem komentarz może być bez komentarza. A nawet bez sugestii i podtekstów. Tym razem ciekawostka. W mediach krąży zdjęcie wyciągnięte w publikacji watykańskich. Na jednym z nich prezent, jaki dostał papież od Macrona. Książka z roku 1796. Uwagę zwraca pieczątka, na której napisano:
Czytelnia akademicka we Lwowie.
Wydaje mi się, że ktoś nie wiedział, że książek z czytelni się nie wy7nosi. Tylko korzysta na miejscu. Ale kto był tym czytelnikiem, kiedy - zapewne nigdy się nie dowiemy.
Ot taka ciekawostka. Dobrze, że teraz z dobrych rękach (bibliotecznych lub muzealnych).
Obrazek
Mnie bardziej zastanawia kto chciał Macronu zaszkodzić. 😁

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-10-25, 20:53

Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-25, 17:37 Mnie bardziej zastanawia kto chciał Macronu zaszkodzić.
Podobno książka była w torbie z Biedronki. Teraz to modne, choć kiedyś i dla niektórych wstydliwe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-26, 05:54

Andej pisze: 2022-10-25, 20:53
Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-25, 17:37 Mnie bardziej zastanawia kto chciał Macronu zaszkodzić.
Podobno książka była w torbie z Biedronki. Teraz to modne, choć kiedyś i dla niektórych wstydliwe.
https://www.tvp.info/64148441/czy-ksiaz ... z-wyjasnia

przyjmujac ze jest to prawda. ( a najprowdopodobniej jest ) to ktos wrzucil zdjecia strony z puncą do sieci.Licząc na ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-11-18, 09:49

Rzadko zgadzam się z Kukizem. Ale tym razem całkowicie podzielam jego ocenę postaw.

- Donald Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a Jarosław Kaczyński oddałby za Polskę życie. I to mnie z nim przede wszystkim łączy - mówi Paweł Kukiz, lider Kukiz'15, w rozmowie z Interią.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/autorzy/n ... ign=chrome
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2022-11-18, 10:43

Andej pisze: 2022-11-18, 09:49 Rzadko zgadzam się z Kukizem. Ale tym razem całkowicie podzielam jego ocenę postaw.

- Donald Tusk oddałby Polskę za czapkę śliwek, a Jarosław Kaczyński oddałby za Polskę życie. I to mnie z nim przede wszystkim łączy - mówi Paweł Kukiz, lider Kukiz'15, w rozmowie z Interią.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/autorzy/n ... ign=chrome
Ja się nie zgadzam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-11-18, 10:48

Nikt nie musi się zgadzać z faktami. Masz do tego prawo. Fakty nie wymagają potwierdzania wyrażeniem zgody.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-11-18, 13:48

Andej pisze: 2022-11-18, 10:48 Nikt nie musi się zgadzać z faktami. Masz do tego prawo. Fakty nie wymagają potwierdzania wyrażeniem zgody.
Ale to opinia była Kukiza.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-11-18, 14:00

Obserwacja postaw. I ich ocena.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-11-18, 14:15

Andej pisze: 2022-11-18, 14:00 Obserwacja postaw. I ich ocena.
Ocena jest subiektywną opinią, a co za tym idzie żadną miarą nie jest faktem.
Nikt (poza Bogiem) nie wie co zrobiłby inny.
Nazywanie opinii faktem, choćby była to opinia wszystkich Polaków nie sankcjonuje jej faktem.
To jedynie przeświadczenie.

Poza tym to co powiedział Kukiz tyczy się przyszłości, a chyba jej nie znamy :-?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-11-18, 14:36

Faktem jest, że ocena jest zawsze subiektywna. Nawet, gdy są po temu solidne podstawy.
A i przyszłość potrafi płatać figle. Choć nie spodziewałbym się radykalnej wolty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ