Potęga obdarowania

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AdamS.
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 609
Rejestracja: 4 lis 2021
Has thanked: 220 times
Been thanked: 316 times

Potęga obdarowania

Post autor: AdamS. » 2022-11-18, 10:28

Bóg często otwiera nasze serca przez drugiego człowieka. Czasem jest to postawa heroiczna, innym razem prozaiczna, a z pozoru może nawet komiczna... Chciałbym, aby w tym wątku znalazły się różne sytuacje, w których poruszył Was jakiś akt obdarowania, kierując nasze serce ku wdzięczności. Postawa dziękczynna jest najpiękniejszą z modlitw, a świadomość bezinteresownego obdarowania otworzyć może każde serce na Boga i drugiego człowieka.

Mój nieżyjący już znajomy, o. Teodor - misjonarz, który poświęcił Kenii ponad 30 lat życia, opowiadał mi kiedyś o chłopcu, który zarabiał na życie bieganiem (roznosił przesyłki, a odległości są tam naprawdę duże). Ktoś go w końcu namówił, żeby wystartował w prestiżowym maratonie, opłacając mu przelot do USA. Chłopak wygrał ten bieg, otrzymując niewyobrażalną nagrodę pieniężną. Ludzie mówili, że pewnie zostanie w Ameryce i nie będzie już musiał do końca życia pracować.

Ale on wrócił do Kenii - objeżdżając tamtejsze wioski, wyprawiał w nich iście królewskie uczty, aby każdy najuboższy mieszkaniec choć przez jeden dzień mógł się poczuć jak król. Gdy wydał ostatni pieniądz, wrócił do dawnego zajęcia doręczyciela przesyłek. Ktoś mógłby rzec, że roztrwonił w ten sposób pieniądze, bo mógł je rozsądniej wydać. Ale to właśnie Afryka uczy dziś nas, ludzi Zachodu, czym są dobra materialne. Gdy stają się środkiem do obdarowania, otwierają przed nami najpiękniejsze Królestwo.

Awatar użytkownika
Nenderen
Gaduła
Gaduła
Posty: 836
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 346 times
Been thanked: 121 times

Re: Potęga obdarowania

Post autor: Nenderen » 2022-11-18, 11:43

Piękne, bardzo piękne świadectwo. Dla mnie bardzo wymownym przykładem obdarowania jest postać Brata Alberta który uczynił swoje życie darem dla ubogich inspirując Wojtyłę do napisania poświęconego mu dzieła.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ