Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-11-18, 14:43

Andej pisze: 2022-11-18, 14:36 Faktem jest, że ocena jest zawsze subiektywna. Nawet, gdy są po temu solidne podstawy.
A i przyszłość potrafi płatać figle. Choć nie spodziewałbym się radykalnej wolty.
i OK.

Chodzi mi jedynie o błąd w nazywaniu opinii faktami.
Andej pisze: 2022-11-18, 10:48 Nikt nie musi się zgadzać z faktami. Masz do tego prawo. Fakty nie wymagają potwierdzania wyrażeniem zgody.
To nie jest fakt.
Może kiedyś będzie. Na razie jest tylko hipotezą tak skrajną, że wręcz mało prawdopodobną.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-11-18, 15:15

Opinia z chwila wypowiedzenia jest faktem.

Fakt nigdy nie jest hipotezą. Natomiast jego interpretacja może się zmieniać.

Ale oczywiście moje i inne wypowiedzi nie muszą być przez nikogo uznawane za fakty. Nawet wtedy, gdy widzi się wyświetlone na ekranie. Mogą być ino złudzeniem. Mirażem opinii, oceny, i czegokolwiek tam jeszcze.

Niezależnie od tego, czy ktoś uznaje moje pisanie za fakt rzeczywistość się nie zmienia. Ani fakty, których wypowiedzi dotyczą. Fakty, na podstawie obserwacji których możemy wysnuwać wnioski dotyczące przyszłości.
Choć w omawianym temacie to nie było prekognicją, ale stwierdzenie, określenie pewnych charakterystycznych postaw. A postawa człowieka wobec świata, wartości jest faktem. Tak jak osobowość. Niezależnie od stopnia skomplikowania określenia tegoż.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5341
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-11-18, 17:43

dla mnie jakies wydarzenie jest faktem
natomiast czyjes zdanie o nim - opinia
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-11-21, 21:43

Na portalu POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE opublikowano raport na temat prześladowania chrześcijan. Niestety, jest coraz gorzej. Na coraz większym obszarze świata prześladowani są wyznawcy Chrystusa. Z raportu wynika, ze chrześcijanie są najbardziej prześladowana grupa w obecnym swiecie.
Podaję link do streszczenia raportu. I proszę o modlitwę w intencji wszytskich prześladowanych: https://pkwp.org/uploads/tinymce/pliki/ ... 2%20PL.pdf
A także dziękczynienie za to, że żyjemy w tak spokojnym i bezpiecznym miejscu.
Niestety, nie wiadomo, kiedy to się może zmienić. Musimy być czujni. I wspierać walkę o równouprawnienie chrześcijan. W szczególności wywierać presje na UE i KE, aby włączyły się w to dzieło pomocy potrzebującym Kościołom.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-11-22, 07:50

"... na świecie co minutę umiera z głodu 11 osób ..."
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-min ... 51177.html

a ja wcinam sobie żółty serek z kabanosem popijając piwem bezalkoholowym, po wszystkim przepalając marlboro

Tygodniowe wyżywienie dziecka w Afryce to około 37 PLN.
W miesiąc przepalam niecałe pół roku pożywienia dla dzieciaka.

:(
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-24, 10:38

Usuwam post na temat kradzieży p. Tomaszowi Samołyk kanału - odzyskał swój stary kanał.
Ostatnio zmieniony 2022-11-24, 10:57 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Praktyk » 2022-11-24, 11:06

sądzony pisze: 2022-11-22, 07:50 "... na świecie co minutę umiera z głodu 11 osób ..."
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-min ... 51177.html

a ja wcinam sobie żółty serek z kabanosem popijając piwem bezalkoholowym, po wszystkim przepalając marlboro

Tygodniowe wyżywienie dziecka w Afryce to około 37 PLN.
W miesiąc przepalam niecałe pół roku pożywienia dla dzieciaka.

:(
Posty intencyjne mają zarówno wartość duchową jak i praktyczną. Jak my nie zjemy to ktoś inny zje taniej :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-11-24, 11:33

Nie wiem czy jestem w stanie nie palić, ale "piwa" i kabanosa z pewnością :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Praktyk » 2022-11-24, 20:17

sądzony pisze: 2022-11-24, 11:33 Nie wiem czy jestem w stanie nie palić, ale "piwa" i kabanosa z pewnością :)
Akurat najskuteczniej działa w ramach postu odmówić sobie tego co wydaje się niemożliwe do odmówienia:)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-11-24, 20:59

Wpadłem na niemiecki wykres kilku krajów obrazujący jak się zmieniało PKB w ostatnim dwudziestoleciu.
Zaskoczyło mnie to, że w okresie ciepłej wody w kranie odnotowany został najbardziej dynamiczny wzrost. Czyli nie tylko o hydraulikę dbali.
Jednak najciekawsze jest jest to, jak wygląda dynamika naszego PKB w stosunku do innych krajów. Być może sa od nas lepsi. To nie ważne. Ważne jest to, że jest konkretny wzrost. Tendencja wyraźna. Choć jeszcze daleko do Niemiec, to jednak Włochy czy Japonia powinny nas dogonić w ciągu 4 - 5 lat. Jeśli tendencje się zachowają.

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2022-11-25, 06:14

A w czym ma nas gonićJaponia która jest druga gospodarka Azji i trzecia świata?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-11-25, 07:47

lambda pisze: 2022-11-25, 06:14 A w czym ma nas gonićJaponia która jest druga gospodarka Azji i trzecia świata?
W poprzednim poście jest odpowiedź na to pytanie (w tekście poprzedzającym grafikę, oraz na ilustracji pokazującej przebieg w ostatnim dwudziestoleciu(. Ale, jeśli zbyt ukryta to odpowiem wyraźniej.
W wielkości PKB per capita.

Jeszcze wyjaśni, że dogoni to znaczy zrówna się z nami.
Mam nadzieję, że teraz już jasne. Bo nie mam pomysłu w jaki sposób wyjaśnić to bardziej zrozumiale. Interpolować?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 971
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 264 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Repart » 2022-11-25, 10:30

Szkoda tylko, że polska gospodarka nie służy Polakom.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-25, 10:38

A komu?

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 971
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 264 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Repart » 2022-11-25, 10:49

Sępom z UE i Zachodu, oligarchom, zagranicznym korpo, itd. Jako zwykły Polak coraz trudniej kupić coś wyprodukowanego/wytworzonego w polskim sklepie. A jeszcze trudniej robić coś polskiego, aby móc z tego żyć w swoim kraju. No ale trzeba świętować 11.11, bo przecież nikomu nie musimy podlegać. To jest właśnie ten moment, gdzie chciałoby się napisać brzydkie słowo, ale nie napiszę tego z szacunku dla regulaminu i Użytkowników forum.

ODPOWIEDZ