Szczęść Boże

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Nenderen » 2022-12-01, 21:15

Marek_Piotrowski pisze: 2022-12-01, 13:46że trafisz na głupiego księdza (przepraszam świętoszków :)
Marku, ja nie z tych co lubią być wciąż w kontrze ale Twoje "przepraszam" wciśnięte między słowa "głupiego księdza" a roześmiany emotikon ma niezbyt autentyczny wydźwięk. Wiem, że istnieje obiektywnie realna głupota niektórych przedstawicieli stanu kapłańskiego będących świętoszkami ale należy ich wspierać naszymi modlitwami i krytykować oraz w zależności od rodzaju ich winy karać ale roześmiane buźki są nie na miejscu.
Ostatnio zmieniony 2022-12-01, 21:17 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Szczęść Boże

Post autor: Dezerter » 2022-12-01, 22:44

Nenderen pisze: 2022-12-01, 21:15
Marek_Piotrowski pisze: 2022-12-01, 13:46że trafisz na głupiego księdza (przepraszam świętoszków :)
Marku, ja nie z tych co lubią być wciąż w kontrze ale Twoje "przepraszam" wciśnięte między słowa "głupiego księdza" a roześmiany emotikon ma niezbyt autentyczny wydźwięk. Wiem, że istnieje obiektywnie realna głupota niektórych przedstawicieli stanu kapłańskiego będących świętoszkami ale należy ich wspierać naszymi modlitwami i krytykować oraz w zależności od rodzaju ich winy karać ale roześmiane buźki są nie na miejscu.
Mnie kompletnie te buśki nie rażą a są wręcz na miejscu , bo nie dojść, że przeprasza, to jeszcze się miło uśmiecha , co i ja czynię :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2167
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 306 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Arek » 2022-12-01, 23:05

Lola1994 pisze: 2022-12-01, 10:30 Do spowiedzi będę musiał pójść bo sumienie mi nie da spokoju... Za długo to w SB trzymałam .. niektórzy twierdzą że spanie z innymi przed ślubem i spanie z innymi wgl nie powinni się z tego spowiadać bo co kogo to obchodzi jednak ja wolę wyrzucić to z SB nie ważne co ksiądz o mnie pomyśli.. jestem tylko człowiekiem
Bóg wie wszystko i Ciebie zna. Jeśli chcesz mogę pomóc Tobie przejść tą traumę. Sam przez 27 lat odbywałem świętokradcze spowiedzi nie wypowiadając grzechów ciężkich. Wielki mur gruby i wysoki w przygotowaniach do spowiedzi z całego życia, strach i lęk. Przeżyłem to i teraz mam nowe życie z którego nie chcę zawracać. Teraz nie boję się Boga, bo Mu mówię wszystko to co i tak On o mnie wie, oczywiście wg mojej świadomości i duchowego rozeznania. Najtrudniejsze to stanąć w prawdzie o sobie. Ale jeśli to przejdziesz to Prawda Cię wyzwoli i wszystko się wyprostuje, ale to Ty musisz zrobić krok, kroki w czystości serca, pragnienia naprawy. To jest warunek konieczny by były owoce. Ale każdy z nas ma wolną wolę i to my musimy chcieć. Powiem nie bój się, pokaż swoją odwagę i zapytam czy chcesz nadal obrażać Boga? A co jeśli płomyk Twego życia mógłby zgasnąć, jakim On ciebie wtedy zastanie? Otwórz się na Miłość szkoda czasu na umartwianie, zacznij żyć pęłnią człowieka wyzwolonego z ciemności. Jesteś dobrym człowiekiem pragniesz kochać i być kochaną.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Szczęść Boże

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-12-01, 23:40

Nenderen pisze: 2022-12-01, 21:15
Marek_Piotrowski pisze: 2022-12-01, 13:46że trafisz na głupiego księdza (przepraszam świętoszków :)
Marku, ja nie z tych co lubią być wciąż w kontrze ale Twoje "przepraszam" wciśnięte między słowa "głupiego księdza" a roześmiany emotikon ma niezbyt autentyczny wydźwięk. Wiem, że istnieje obiektywnie realna głupota niektórych przedstawicieli stanu kapłańskiego będących świętoszkami ale należy ich wspierać naszymi modlitwami i krytykować oraz w zależności od rodzaju ich winy karać ale roześmiane buźki są nie na miejscu.
Jakoś nie widzę tu żadnego głupiego księdza, którego miałbym wspierać (albo obrazić). A chciałem przygotować moją Rozmówczynię na (co prawda mało prawdopodobną, ale jednak możliwą) sytuację spotkania w konfesjonale takiego księdza.
I wiesz co? Jej samopoczucie jest dla mnie znacznie ważniejsze od jego samopoczucia.
Ostatnio zmieniony 2022-12-01, 23:42 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Andej » 2022-12-02, 08:20

Nie na temat, ale związane z tematem.
Niestety, wcale nie rzadko zdarzają się "głupi" księża. Nie tylko w konfesjonałach. Zdarzają sie niegodni. Jak ludzie.
Z kilkoma przypadkami się zetknąłem, że ktoś obraził się ba Pana Boga z powodu zachowania spowiednika. I przyznam, że wybieram sobie spowiedników. Kiedyś nawet przesunąłem spowiedx na inna okazję z tego powodu. Potem pomyślałem, ze to grzech, bo każdy może udzielić rozgrzeszenia. I opowiedziałem o tym innemu spowiednikowi.
Jeśli trafi się kiepski, to trzeba iśc do kolejnego za jakiś czas.
Marek ma rację. Tu gra idzie o zbawienie. Najważniejsza jest penitentka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Nenderen » 2022-12-02, 10:46

Troska o uczucia księdza nie musi przecież oznaczać pomniejszania znaczenia uczuć penitentki.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Szczęść Boże

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-12-02, 10:53

Ale troska o uczucia którego księdza? Przecież nie mówimy o nikim konkretnym. A @Lola1994 jest konkretna.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Nenderen » 2022-12-02, 10:56

To prawda.
Ostatnio zmieniony 2022-12-02, 10:56 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Lola1994
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2022
Has thanked: 5 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Lola1994 » 2022-12-03, 15:11

Mam jeszcze jeden problem... Nwm dlaczego ale czy po tylu latach jak jestesmy razem z mężem powinnam mu się do tego przyznać że jak jeszcze chodziliśmy ze sobą to go zdradziłam z innym .. ? Czy to nie będzie mój gwóźdź do trumny i koniec małżeństwa?powinnam to robić czy ten temat odciąć grubą kreską?

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Nie byliśmy jeszcze wtedy małżeństwem wiem że jestem nie sprawiedliwa i nie lojalna wobec niego ..

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-12-03, 15:26

Lola1994 pisze: 2022-12-03, 15:12 Mam jeszcze jeden problem... Nwm dlaczego ale czy po tylu latach jak jestesmy razem z mężem powinnam mu się do tego przyznać że jak jeszcze chodziliśmy ze sobą to go zdradziłam z innym .. ? Czy to nie będzie mój gwóźdź do trumny i koniec małżeństwa?powinnam to robić czy ten temat odciąć grubą kreską?

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Nie byliśmy jeszcze wtedy małżeństwem wiem że jestem nie sprawiedliwa i nie lojalna wobec niego ..
Myślę, że nie należy się przyznawać do tego. Nie masz żadnego obowiązku tego wyznawać mężowi, po co mu sprawiać przykrość niepotrzebnie. Najważniejsze jest teraz Twoje obecne małżeństwo i to, że się kochacie. Wyznaj to na spowiedzi i zapomnij, nie wracaj do tego.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Szczęść Boże

Post autor: Dezerter » 2022-12-03, 16:57

Jak ja bym był twoim mężem, to bym nie chciał wiedzieć
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Andej » 2022-12-03, 17:09

Lola1994 pisze: 2022-12-03, 15:12 powinnam mu się do tego przyznać że jak jeszcze chodziliśmy ze sobą to go zdradziłam z innym .. ?
Najpierw wyspowiadaj się. Nie zwlekaj. A potem zapomnij. Wykreśl z pamięci.

"Jeśli ktoś zna powód, dla którego tych dwoje nie powinno wstąpić w związek małżeński, niech powie teraz lub zamilknie na wieki".
Zamilknij na wieki. Zapomnij, od razu jak tylko otrzymasz rozgrzeszenie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2167
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 306 times

Re: Szczęść Boże

Post autor: Arek » 2022-12-03, 22:39

Lola1994 pisze: 2022-12-03, 15:12 Mam jeszcze jeden problem... Nwm dlaczego ale czy po tylu latach jak jestesmy razem z mężem powinnam mu się do tego przyznać że jak jeszcze chodziliśmy ze sobą to go zdradziłam z innym .. ? Czy to nie będzie mój gwóźdź do trumny i koniec małżeństwa?powinnam to robić czy ten temat odciąć grubą kreską?

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Nie byliśmy jeszcze wtedy małżeństwem wiem że jestem nie sprawiedliwa i nie lojalna wobec niego ..
To będzie ciążyło na Waszym małżeństwie bez prawdy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ