Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Drwal » 2022-12-04, 17:44

Chciałbym się podzielić tym , co zdziałała Nowenna Pompejańska.
Na początku nauczyłem się , że fajnie jest odmawiać Różaniec wszędzie nie tylko na klęcząco w domu lub Kościele , ale np. Na spacerze.
Odmawiałem tą Nowennę w intencji pokonania nowotworu przez mojego dziadka. Pod koniec nowenny dziadek miał operację. Później okazało się , że nie dobrze został ten nowotwór wycięty i jest on złośliwy , a później na badaniach okazało się , że nowotworu już po prostu nie ma.
Po pierwszym badaniu mówiłem mojej mamie , że to próba i że trzeba dalej się modlić , bo jeszcze nie jest wszystko stracone i jak widzicie warto było.
Musimy być wytrwali , a wszystko, nawet najtrudniejsze przyjdzie.
A wam jak pomogła Nowenna Pompejańska jeśli ją odnawialiście?
Ostatnio zmieniony 2022-12-04, 17:44 przez Drwal, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Andy72 » 2022-12-04, 17:45

Ja znalazłem pracę.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Susanna » 2022-12-05, 10:56

Chwała Panu.
Piekne swiadectwa.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Nenderen » 2022-12-05, 16:54

Nowenna pompejańska to dla mnie zobowiązanie lecz zarazem radość. To wspaniały sposób na pogłębienie relacji z Maryją i poprzez Nią z Jezusem. Nie odmawiam jej na paciorkach ale w myślach, np. Idąc przez miasto i dlatego np. mijając kościół (aczkolwiek niekoniecznie wchodząc) łączę ją z pozdrowieniem Chrystusa w Przenajświętszym Sakramencie ukrytego wewnątrz budowli.
Mi Nowenna pompejańska pomogła wyprosić u Boga łaskę nadziei w czasie trwania pewnych bolączek.
Ostatnio zmieniony 2022-12-05, 16:58 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Andej » 2022-12-05, 21:25

Świadectwa wspaniałe.
Jedna nie ośmielam się tak czynić, bo uważam, że takie modlitwy gwarantujące spełnienie próśb są wystawianiem Pana Boga na próbę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Drwal » 2022-12-06, 20:33

Andej pisze: 2022-12-05, 21:25 Świadectwa wspaniałe.
Jedna nie ośmielam się tak czynić, bo uważam, że takie modlitwy gwarantujące spełnienie próśb są wystawianiem Pana Boga na próbę.
A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. (Ja 14,13).
To podobnie jak w tym fragmencie.
Nawet powinniśmy tak prosić bo "Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą." (Mt 7,8).
Jeżeli o coś dobrego prosimy , to Bóg na pewno wysłucha , choć czasami to o co prosimy może nie być dla nas w danej chwili dobre , choć my myślimy , że jest inaczej i wtedy jest te tak jakby rozczarowanie , ale Bóg nie dopuści aby coś było źle.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Andej » 2022-12-06, 20:37

Dlatego nie wystawiam Pana Boga na próbę. Niech się spełnia Jego wola, nie moja.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Drwal » 2022-12-06, 21:18

Andej pisze: 2022-12-06, 20:37 Dlatego nie wystawiam Pana Boga na próbę. Niech się spełnia Jego wola, nie moja.
Ale to nie jest wystawianie na próbę tylko modlitwa.
Pan Jezus we fragmencie cytowanym przeze mnie mówi aby prosić a będzie nam dane , a czasem przecież mamy wrażenie że modlitwa nie została wysłuchana a tak nie jest. Bóg wysłuchuje każdej modlitwy , tylko działa nie zawsze w taki sposób jak byśmy przewidzieli.
To idąc twoim tokiem myślenia to sama modlitwa by była wystawianiem Boga na próbę
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Andej » 2022-12-06, 21:22

Drwal pisze: 2022-12-06, 21:18 tylko działa nie zawsze w taki sposób jak byśmy przewidzieli.
Dlatego nie wystawiam Pana Boga na próbę. Niech się spełnia Jego wola, nie moja.

Owszem, modlę się w wielu intencjach, proszę o wiele, ale nastawiam się na to, że to Jego wola zostanie wypełniona. Nie moja.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Drwal » 2022-12-07, 15:00

Andej pisze: 2022-12-06, 21:22
Drwal pisze: 2022-12-06, 21:18 tylko działa nie zawsze w taki sposób jak byśmy przewidzieli.
Dlatego nie wystawiam Pana Boga na próbę. Niech się spełnia Jego wola, nie moja.

Owszem, modlę się w wielu intencjach, proszę o wiele, ale nastawiam się na to, że to Jego wola zostanie wypełniona. Nie moja.
Nie wolno Boga wystawiać na próbę. Modlitwa nie jest wystawianiem Boga na próbę. Nowenna Pompejańska też , bo w niej też się modlimy i też Bóg działa według swej woli , zresztą zawsze tak robi.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Andej » 2022-12-07, 15:41

Czyli nie wierzysz, że Bóg musi spełnić Twoje prośby mimo wypełnienia całej modlitwy?
Nowenna pompejańska nazywana jest modlitwą „nie do odparcia”. Za jej pomocą wypraszamy u Najświętszej Maryi Panny łaski, które, mogłoby się wydawać, są niemożliwe do spełnienia. Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto przez kolejne 54 dni będzie odmawiał 15 części różańca, ten otrzyma łaskę, o którą prosi. Kluczem do uzyskania potrzebnych łask jest niezłomna wiara oraz wytrwałość w modlitwie.
Zacytowałem. Tu jest wskazanie na automatyzm.
Może chodzi tu o haczyk, jakim jest niezłomna wiara? Bo któż z nas ma wiarę, jak ziarnko gorczycy? Gdyby miał, to góry by przenosił.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 408
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Drwal » 2022-12-07, 22:22

Andej pisze: 2022-12-07, 15:41 Czyli nie wierzysz, że Bóg musi spełnić Twoje prośby mimo wypełnienia całej modlitwy?
Nowenna pompejańska nazywana jest modlitwą „nie do odparcia”. Za jej pomocą wypraszamy u Najświętszej Maryi Panny łaski, które, mogłoby się wydawać, są niemożliwe do spełnienia. Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto przez kolejne 54 dni będzie odmawiał 15 części różańca, ten otrzyma łaskę, o którą prosi. Kluczem do uzyskania potrzebnych łask jest niezłomna wiara oraz wytrwałość w modlitwie.
Zacytowałem. Tu jest wskazanie na automatyzm.
Może chodzi tu o haczyk, jakim jest niezłomna wiara? Bo któż z nas ma wiarę, jak ziarnko gorczycy? Gdyby miał, to góry by przenosił.
Ja wierzę , że Bóg wysłuchuje według własnej woli i nie ma tak , że wysłuchuje np. Różańca , a samego Ojcze nasz to już nie. Wysłuchuje owszem każdej modlitwy nawet najmniejszej. Nowennę Pompejańską można porównać np. jak się kogoś prosi np. daj mi to , daj mi to i tak ciągle.

" Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: «W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: "Obroń mnie przed moim przeciwnikiem!" Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: "Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie"».
I Pan dodał: «Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?»" (Łk 18, 1-8).

Wystawianie Boga na próbę jest czymś złym , a Maryja nie namawiałaby do robienia czegoś przeciwko niemu.
W moich wypowiedziach mogę się mylić , jestem przecież tylko człowiekiem , ale zawsze chce pomóc.

inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: inżynier » 2022-12-26, 12:57

Jestem teraz gotów podzielić się swoim świadectwem. Otóż przez 12 lat miałem problem z pożądliwością w określonych sytuacjach (może nawet opisywałem problem dokładniej, ale nie pamiętam). Od uroczystości Wszystkich Świętych aż do Wigilii za pomocą różańca prosiłem Maryję o wyzwolenie z tego problemu. I nie ukrywam, że zły duch był niewiarygodnie silny, skoro prawie do samego końca, do Wigilii w sensie, ten problem się utrzymywał. A tu noc Bożego Narodzenia i okazało się, że został rozwiązany i dzisiaj na razie bez problemu. Ale żeby nie było tak kolorowo, zaczął się mocno nasilać problem z cierpliwością i złymi myślami, a szczególnie z wydalaniem ich ustami. Dziś powierzyłem ten problem Maryi, do rozwiązania będę mieć jeszcze inny i także zamierzam coś z tym zrobić. Spodziewam się jednak, że wiosną mogę już być zupełnie szczęśliwym człowiekiem.
Nie ma przypadków, w czasie nowenny udało się wstąpić do RCS i byłem na trzech spotkaniach, a także odbyłem internetowe rekolekcje adwentowe. To był świetny czas. Chwała Panu i chwała Maryi!

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Świadectwo o skuteczności Nowenny Pompejańskiej

Post autor: Susanna » 2022-12-26, 15:56

@inżynier
Cudownie.
:)
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”